Burak Tülbentçi

Yillar sonra yeniden Turkce muzik kayit etmeye basladim. Elimde kimi 1988 den kimi 2003 den 25 tane sarki var.
Genelde hafiften huzunlu sarkilar yazdigim icin ilk olarak tempolu ve pozitif bir sarki ile baslayayim dedim.
Yalnizlik cozum degil'i gecen sene yazdim, Sonar'da kayit ettim.
Davullar su anda son halinde degil (mick fleetwood looplari )
Vokalleri Apex marka cok ucuz bir mikrofonu denemek amaci ile yapmistim sanirim Rode ile bir daha soyleyecegim.
Gitarlar telecaster; PODII den gecti. Camille (esim) gitar sololari icin "masturbatory" sifatini kullandi :D
Genel sound, en son Turkce kayit yaptigim yillardan kalma; Late 80s :LOL:
Gerek kayitlar, gerek mix, gerekse de beste ve icra hakkindaki elestirileri dortgozle bekliyorum :)

http://www.pronoise.com/mp3s/burak-turkce.wma
Bu sarki ve digerleri, artik myspace'deki sayfamdan da indirilebilir.

Burak Abi, kendini amatör kategoride görmen biraz garip geliyor aslında. Neyse çok uzman biri değilim sadece normal bir dinleyici gözüyle söyleyebilirim ki bence gayet dinlenebilir bir parça. Sololar gerçekten de gaz sayılır. Bu arada Tibet Ağırtan aklıma geldi parçayı dinlerken neden bilemiyorum ama ya müzik ya da vokal tarzı olarak bir bağ kurmuş beynim :) Eleştirilecek yerler de vardır tabi ki de ben şurası kötü felan diyemeyeceğim. Kısacası bir dinleyici olarak benim hoşuma gitti parça.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aldeberan, cok sagol. Tibet ile uzun yillar beraber muzik yapmisligimiz var, o zamanlar Serdar Oztop, Taylan Dedeoglu gibi gitaristlerle de calisininca 80'ler biryerden bulasiyor sanirim :)
Muhtemelen o yillarin nostaljisi bu sarkinin duzenlemesinde kendini gosterdi.
Aslinda sarkiyi once muziktekte asacaktim, belki de gene asarim genc arkadaslara kayitlari hakkinda bilgi verebilirim.
Amator gruplara asmamin sebebi biraz da daha once kendilerinden hicbirsey duymadigim arkadaslardan da fikir alabilmekti.
Malesef millet birsey demedi, belki de olayi muziktek bolumune asarim, en azindan orada yoneticiligimiz var, belki millet merak eder ;)

burak abi sadece bir dinleyici olarak masturbatory sololar ve davul hoşuma gitmedi biraz sert kaçmış gibi ama şarkıyı beğendim çalışmalarında başarılar

Sagol Ilker, gitarlari bir ara normale getirecegim sanirim. Davullar zaten tekrardan calinacak, davulcum ortada yok, ben de pek iyi calamiyorum davulu :(
Dinledigin icin cok tesekkurler :)

Ilker, sarkinin mesaji konusunda haklisin ben genelde; yalnizlik, ozlem gibi konularda yazmayi daha kolay buluyorum, bu sarki istisnalardan biri. Bu arada yazdigin icin tesekkurler, 90 kisi bakmis sarkiya iki kisi mesaj atmis :D

amatör gruplarda burak tülbentçi topici görünce dumur olmuştum, soloları duyunca bir defa daha oldum, dinlemişken yorum yapayım dedim de, 80ler havası (haliyle :)) güzel yakalanmış lakin o soloların hızlı kısımları çok gereksiz kanımca. davulların durumu malummuş zaten :) yeni kayıtlar da bekleriz.

Junkcan, sertsessiz ve movedelisi hepinize cok tesekkurler :)
Genelde Ingilizce calip, soyledigim icin ve Turkce parcalarimdan gelir temin etmedigim icin kendimi amator gruplarin arasina koymayi uygun gordum.
Myspacedeki sayfama Senle de Sensiz de ve Birdenbire adli iki yeni Turkce parca ekledim.
Parcalar bayagi ilgi gordu ve olumlu elestiriler aliyorlar onlari da dinlerseniz sevinirim :)
Adresi imzamda mevcut.

Burak ağabeyin şarkıları gerçekten güzel...
Evdeki bilgisayarda bir kaç mp3'ü mevcut. :D

Hep devam et abi,senden yeni şeyler duymak güzel.
Müziktek'ten (t.rockla alakası yok :twisted: ) zaten takip ediyoruz.
Burda başlık açılalı uzun zaman olmuş ama yeni fark ettim,kaos ortamı oldu burda artık. :roll:

Tesekkurler Alp, parcalari begendigine cok sevindim :)
Myspace'den de bayagi guzel yorumlar geliyor.
Yenilerini yuklemenin zamani geldi sanirim :)

parçayı dinledim ve sözleri hoşuma gitti
muziğide guzel
ama soloyu ben pek beğenmedim
açık ve dürüstce söylemem gerekirse
başarıların devamı dileğiyle...

Abijiiimm ben de daha başlığı yeni farkettimmm...Dinliyorum...

80'ler havası evet ve gayet iyi yakalanmış.Bir de 80'ler havasında gitar solo şov olmadan olur muydu?Olmazdı...Güzel olmuş...Ama benim tek sıkıntım şarkılar ile şey oldu:Kalın vokallerdeki ton.Ama incelerde gayet güzel.Senle de Sensiz de favorim 3 şarkı arasında...
Bu arada AF adlı grup vardı bilirsin.Ferit Abi var orda sizin yaşlardan.Onun bana dinlettiği yeni şarkılar da bu tarz.İnce vokaller de onun sesini anımsattı.Demek ki sizin yaş grubunda var ince vokallerde bişiler :p=

Başarılar ve görüşmek üzere abijjjjiiiimmm :)=

...Sevgiler&Saygılar...

Çok güzel ... ve POZİTİF temalar içeren bir parça olduğu için bıraktığı etki çok hoş...Gerek söz ,gerekse müzik olarak bende güzel bir etki bıraktı...Eminim ki... daha iyi bir kayıt kalitesi ve akustik enstrmanlarla daha da güzel olacaktır...
:)Solo bana o kadar yaban gelmedi...Ancak mutlaka kendi kafanda bir plan-progmramın vardır...

Kolay gelsin... :)

SMITD demiş ki:
parçayı dinledim ve sözleri hoşuma gitti
muziğide guzel
ama soloyu ben pek beğenmedim
açık ve dürüstce söylemem gerekirse
başarıların devamı dileğiyle...
Tabi ki durustce soylemen beni daha memnun ediyor, bu dikkatle dinledigini belli ediyor :)

Goktug, parcalari begenmene sevindim, bizim nesil tabi degisik vokal yapiyor :)
Kalinlari kuru kayit etmek istedim, sozler rahat anlasisin diye, her ne kadar sair olmasam da :)
Senle de ve Sensiz de bayagi bir play aldi son bir haftada gaza geldim, yeni bir mix yapip daha iyi bir hale getirecegim :)

KeDi; pozitif tema meselesi benim de amacimdi zaten; ben de cogu zaman biraktin beni gittin, batsin bu dunya tarzi sarkilar yaziyorum, arada o psikolojiden kurtulmak gerekiyor :) Senin linke klikledim (derin6.com) acilmadi?

Sonuçta minörde yaşamın bir gerçeği ancak majorlere ihtiyacımız var...Arada duyunca güzel oluyor... :)

(Şu an bir server değişikliği var,site bugün yarın açılıcak)Kolay gelsin tekrar... :)

Burak abi öncelikle parçalarda resmen hayat aşılayan bi enerji var(hayat enerjisi değil hayatın kendisini aşılıyor özellikle sözlerde) bunu belirtmek isterim..:)
davulların evet oturmaya ihtiyacı var...
"Senle de sensiz de" de böyle ben kendi hayatıma bakarım...yeter bu kadar hüzün havası var :)

Geri