Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

sydoy demiş ki:
Bi de kafamda fender affinity precision ve squier standart jazz basslar var. Fiyat performans olarak gerek var mı sizce.
sırf adı jazz bass ve fender yan kuruluşu diye squier almak mantıksız.corttan daha güzel ton alırsın.en azından bi fender mexico lazım.belli de olmaz aslında gördüğüm bi squier jazz bass ın inanılmaz bi tonu vardı.bana sorarsan git dene.hiç bi alet birbirini tutmuyo.ve net üzerinden sana tonları anlatabilmem çok zor.

Yamaha rbx 375 yada 374 u olan varmı arkadaslar varsa yorumlarınızı alabilirmiyim?? Pil sorunu varmı aktif devrede? Çin malımı ? bu çok önemli mi? kalitesi sizce nasıl? tonu nasıl vs..

ben de yok ama saatlerce denemişliğim var.ilk elime aldığımda fiyatına göre iyi bi bas diye düşünmüştüm ama çaldıkça tonu çok yapay geldi.aktif manyetikli bi bas.sesi güçlü ama çok kuru ruhsuz kaba bi tonu var bence.piyasada japon dışında üretimler de var.sana hangisi denk gelir bilemem.japonların malzemesi işçiliği yani kalitesi daha iyi olur.ama belli de olmaz.denemek lazım.açıkcası ben o fiyat aralığında b serisini tavsiye ederim.o da aktif ama ağaç ton üzerinde etkili baya.

arkadaşlar ilk olarak hepinize merhaba demek istiyorum.
bi sorum olacaktı yeni bi bass almayı düşünüyorum.cort b4 düşünüyom bu gitar hakkında yorumlarınızı bekliyorum ve bu fiyatta başka neler alınabilir.braz tartışsalım alıcam banss patlamasın bende diyom ki baya para bayılcam içinn....bide 4 telli almayı düşünüyorum.

şimdiden teşekkürler.

benim 600$ civarında param olsa ben de b4 alırım.bartolini mk1 ve bartolini pre amp bartolininin en düşük serisi olmasına rağmen çok başarılı bence.klavyesi a4 kadar olmasa da normal rahatlıkta.ağacı hatırladığım kadarıyla maple.tuşesi de rosewood.aslında parça parça analiz etmek yerine ortaya çıkan tona değinmek daha doğru olur.ton zevk meselesi ama benim sevdiğim tona yakın bi ton var b4 te.midli patlak alt yapıyı doldurabilcek bas seviyesinde kendini belli ettirebilcek parlaklıkta.ve bu parlaklığı yapay bi treble la değil de ağacın parlaklığıyla sağlıyor.üzerindeki 3 band uqualizer ve pick up balance swich leriyle kendi istediğin tona çekebilirsin bu tonu.bana sorarsan çok iyi bi tercih olur.yine de araştırmakla yetinmeyip b4 ü ve o fiyat aralığındaki basları bol bol dene.kolay gelsin..

dostum işte bakıyom yaa bana bide kullanan biri lazım.bu bass a alternatif olarak ibanezin basları var aslında gene aktif basslar 4 telli ama onunda huynu suyunu bilen birileri lazım aslında.gene bu baslarda aynı fiyat aralıklarında işte ehhh.peşin alcam zaten bayadır bekliyodum.
sen ne kullanıyosun ve bana ne tavsiye edersin? gene 500 millon lan 750 millon arasında.fiyatlar peşinde baya düşüyo bbide ben acık yalvar yakar artık yapcaz bişeyler.
cevabını bekliyo olcamm.

ben izmir trigonda çalışıyorum.bahsettiğin her bası saatlerce çalmışlığım var.benim zevkime göre söylüyorum ki ben olsam b4 alırım.git dene bol bol işte.anca öyle en doğru seçimi yapabilirsin..

dostum seni tanıyom daha doğrusu biliyom desem yeri sende beni görsen hatırlarsın.ama neyse bi gün uğrarım.zaten hep geliyom piyasayı takip etmek için hatta bi arakdaşın kardeşine bass almıştık ordan gerçi biraz uğraştırdıydım sizi ama kusura bakama artık.bende izmirde okuyom şimdi memleketteyim.gelince artık konuşuruz yüz yüze.sana bişey soriyim o zaman ben bası istanbuldan veya sizin arka tarafta bi pasaj var ordan alamayı düşünüyom cengiz han mı nee işte adam baya indirim yapcak falan bide hardcase alcam neyse dicem ne dersin ucuza kapatma ihtimalim var mı ?sizden alacam ama çok para diyonuz abi yaa neredeyse 100 millon fark oluyo desem yeri neyse onuda konuşuruz.
çok saol ya baya aydınlattın beni.işe bak yaa hayat tesadüflerlen dolu yaa neyse görüşürüz snra

dediğin gibi izmire geldiğinde yüzyüze daha ayrıntılı bi şekilde konuşuruz.eğer aynı bası 100 dolar gibi bi farkla daha ucuza bulduysan al tabi ki.hele bi de hard case veriyolarsa yanında.ama dikkatli de ol.görüşürüz..

nochristrequires demiş ki:
merhabalar herkese,

hic bir efekt pedalim yoktu simdiye kadar, boss odb-3, sansamp bddi, electro harmonic q-tron, bir de compressor dusunuyordum. Ama baktim ki cok tuzluya geliyor boyle. Onun yerine ebay de arastirirken hepsini ve daha fazlasini iceren Boss GT-6B ye rastladim. Simdiye kadar aklimda hep analog pedal sistemi kurmak vardi fakat fiyatini da gorunce, 2.el bir boss gt-6b daha iyi olabilir diye dusundum.

Ben funk, rock caliyorum, hatta arada punk..Bas gitarim Fender MIM Jazz Bass. Efekt konusunda tavsiyeleriniz neler ? Ozellikle bu processor i kullanmis olan, kullanan arkadaslar varsa yorumlari nedir, bir yerde calmak icin yeterlimidir ? ( pek ala yeterlidir gibi duruyor hayvani gorunusuyle :p ) Ayrica direk sisteme girilebiliyor degil mi amfi olmadan ? Ustunde amfi modellemeleri de var cunku sanirsam.

Her turlu yorum ve yardimlariniza acigim, "ben olsam gitarimi degistirirdim" yorumu disinda :)

Tesekkurler
Iyi gunler

şahsen tavsiye etmem. kullanmayı gerçekten kafaya koyduysan bi boss ls-2 den geçirip orjinal bas tonuna hafif fx leri mixle derim. herkese selam :)

nochristrequires demiş ki:
merhabalar herkese,

hic bir efekt pedalim yoktu simdiye kadar, boss odb-3, sansamp bddi, electro harmonic q-tron, bir de compressor dusunuyordum. Ama baktim ki cok tuzluya geliyor boyle. Onun yerine ebay de arastirirken hepsini ve daha fazlasini iceren Boss GT-6B ye rastladim. Simdiye kadar aklimda hep analog pedal sistemi kurmak vardi fakat fiyatini da gorunce, 2.el bir boss gt-6b daha iyi olabilir diye dusundum.

Ben funk, rock caliyorum, hatta arada punk..Bas gitarim Fender MIM Jazz Bass. Efekt konusunda tavsiyeleriniz neler ? Ozellikle bu processor i kullanmis olan, kullanan arkadaslar varsa yorumlari nedir, bir yerde calmak icin yeterlimidir ? ( pek ala yeterlidir gibi duruyor hayvani gorunusuyle :p ) Ayrica direk sisteme girilebiliyor degil mi amfi olmadan ? Ustunde amfi modellemeleri de var cunku sanirsam.

Her turlu yorum ve yardimlariniza acigim, "ben olsam gitarimi degistirirdim" yorumu disinda :)

Tesekkurler
Iyi gunler

şahsen tavsiye etmem. kullanmayı gerçekten kafaya koyduysan bi boss ls-2 den geçirip orjinal bas tonuna hafif fx leri mixle derim. herkese selam :)

yok yaa,yanında case falan vermiyolar ben ekstra olarak alcam paraya kıyıp o kadar parayı gitara verir sonrada gitara bişey olursa üzülürüm falla. gene case içinde daha güvenli olur die düşünüyom bakalım.
bide şey dicem ben şimdi oraya gelsem senle konuşup oradan almasam bası pek hoş olmaz ama bakarız yaa.
hardcaseler ne civarda acaba biliyo musun?
hadi grşrüz

vala günde bi sürü adam gelip sırf zevk için baslara bakıyo ve adamlarla kaş saat ilgileniyorum.sorun değil yani benim için.gel istediğini sor konuşalım.bu arada ben de bi ara hard case kullandım.çok ağır ve kullanışlı olmamasından dolayı kaliteli bi gig bag kullanıyorum.yaşıyabileceğin sorunları göz önüne alarak case seç bence.

Bütün başlıgı baştan sona okudum gercekten oldukca yararlı ve düzeyli olmuş emegi gecen herkese teşekkürler bu arada bir tel tavsiyesinde bulunucagım D'Addario nun Soulwound 0.50 aldım oldukca basarılı bir tel sevgiler saygılar

ben bi model soracadım , washburn - taurus 4 tel , özellikle bu model hakkında bi fikri we bilgisi olan warsa paylaşabilirse sevinirim..

450 dolar gibi bi fiyat bence çok az kalıyo o bas için.yekpare bi alet.klavyesi çok rahat.ve orjinal buğulu bi tonu var.slap tonları o kadar iyi olmasa da parmak tekniği için çok tatlı bi bas.denemeniz lazım.kendine has tonunu anlatabilmem zor.

Geri