Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

KorayE demiş ki:
Bence en iyisi amfi + miksere preamfi çıkışı göndermek; onun dışında ise mutlaka sesin preamfiden geçip masaya gitmesini tecih ederim... sadece DI box, eğer tüplü, çok özel bir alet değilse yetersiz kalır...

sagol "KorayE";
artık para sorununu halledene kadar preamp le mixere giricemde :D ; iki sorum daha var :!:
:arrow: 1--Laney HCM160B( http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=242&gid=101 ) hakkında ne düşünüyosunuz :?: kullanan varmı arkadaşlar?
:arrow: 2--barda mikrofonlama yapıp mixere girecek olursam hartke a 25 yeterli olurmu(25watt)??? mixere kaçak sesler girsin istemiyorum;özellikle baterinin :!:

selam...
şu anda bi ibanez japan btb 400 ve ampeg ba112 kullanıorum ama bazen özellikle slap yaparken istediim tonları alamıorum...kullanmam gereken herhangi bi efekt veya compressor bu sorunumu cözebilirmi...aslında aklımda bi tane de boss gt6b alma fikri var bu problemi ortadan kaldırırmı boss gt6b....su ana kadar hiç efekt kullanmadıım için sordum bunu yardımcı olursanız sevinirim....
saygılar....

tylerzen 25 wattla bar işi olmaz bana kalırsa. çünkü hafif açtığında bile distort olma olasılığı yüksek. temiz sinyal alamayabilirsin. laneyları ise ben pek beğenmiyorum, çok nadir bazı modelleri dışında.

tearon istediğin slap tonunu alamamanı efektle çözemezsin bence. o basla alakalı bir durum bana kalırsa.

pika sağol düşüncelerin için
laneylerin geneli hakkında kötü bi imaj var insanların kafasında ama özellikle bu modelini sormuştum;Laney HCM160B kullanan varsa,TECRÜBELERİNİ düşüncelerini öğrenmek isterim

KorayE demiş ki:
Ben de Laneylerle ilgili birşey söyleyemeyeceğim...

Tearon; BA-112'nin style ayarı ve eq'ı ile iyi tonlar ayarlayabilirsin aslında...

yaa problemim aslında baş parmağımla vurduktan sonra cok uğultulu bi ses aliorum bassları düşük bi eq da bile temiz kemik bi ses alamıorum gitardamıdır acaba problem yada bu kompressor denilen şey mi lazım

Bunların hepsi olabilir; "uğultunun" tam olarak ne olduğu da duyarak anlayabilirim ancak... uygunsuz eq ayarı, manyetik yüksekliği vb. birçok nedene bağlı olabilir...

KorayE demiş ki:
Bunların hepsi olabilir; "uğultunun" tam olarak ne olduğu da duyarak anlayabilirim ancak... uygunsuz eq ayarı, manyetik yüksekliği vb. birçok nedene bağlı olabilir...

işte o fırsat olsa keşke de gösterebilsem ama neese cok saol yinede bişeler yapmaya calişicam artık

selam arkadaslar bass collectıon marka basıma saymour duncan manyetık taktırmayı planlıyorum aktif devre ...nasıl olur sızce bu modifikasyon paylasırsanız sevırnırım

anemininbascisi demiş ki:
BaRnY demiş ki:
selam arkadaslar bass collectıon marka basıma saymour duncan manyetık taktırmayı planlıyorum aktif devre ...nasıl olur sızce bu modifikasyon paylasırsanız sevırnırım

selam barny eğer o bass collection bi ara benim gördüğüm 5 telli koyu renk olansa hiç taktırma derim. Çok güzel bir tonun vardı çünkü.

Geçmiş olsun hocam tel için programda =)) İyi ki ikinci gitar vardı

arkadaşlar size sorum şu..?BİZİM BASCI arkadaş ..cort a 4 bas kullanıyor .anfi alıcak araştırdım biraz hartke nin iyiolduğunu söylerdiler! modeler şunlar.. A. 100...ve... kickback 15. aranızda kullanan arkadaslar varmı ..bu iki anfiyi performansları nasıl.tşk...

DreamofStyks demiş ki:
BaRnY demiş ki:

selam barny eğer o bass collection bi ara benim gördüğüm 5 telli koyu renk olansa hiç taktırma derim. Çok güzel bir tonun vardı çünkü.

Geçmiş olsun hocam tel için programda =)) İyi ki ikinci gitar vardı

ikinci gitardan önemlisi sahnedeki en ufak soruna mudahale eden Ozan gibi bir rodie ye sahip olmamız. ŞArkı içinde kopan telimi değiştirdiğini (gitarı çıkartmadan ve ben bozuk akortla iyi kötü çalmaya devame derken) hatırlıyorum daha evel ama bu sefer şarkının interlude bölümünde bas olmadığını önceden farkedip ikinci gitarı hemen sahneye getirmesi beni iyice mest etti. Allah her gruba ozan gibi bir rodie nasip etsin. Bunu da paylaşmış oldum, neyse...

arkadaşlar daha önce yamaha TRB 5pII kullanan biri varsa bir şey danışmak istiyorum:

bas,mid,treble,master volume,pickup balance potanslarından başka bir de piezo volume potansı var gitarda. Anladığım kadarıyla gitarın ağaç tonunu daha çok açığa çıkartıp daha akustik bi ton alınmasına yarıyormuş. Eğer bildiğim doğruysa bu nasıl oluyo mantığı nedir biri açıklayabilir mi? Yanlış biliyorsam da bu piezo volume tam olarak ne işe yarar?

piezo volume tam olarak ne işe yarar?

Piezo olayını Kurban grubunun eski bass gitaristi Kerem abi ye sormuştum.Elektrik - kristalin biçim değiştirmesi demişti... Bu bir efsane gibi birşey...
Sorunun cevabını verebilecek olan varsa şiddetle bekliyorum bende :!:

Re: piezo

arkadaşlar http://www.turkrock.com/ftopic22497-0-asc-0.html

sayfasında baya bir bilgi verilmiş piezo hakkında ama orada hep çift çıkışı olan elektro gitarlardan bahsedilmiş. Trb5pII de tek çıkış var. İyice karıştı kafam. Umarım bu gitarı kullanmış biri çıkar :)

http://www.basgitarist.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=271 burda gayet güzel anlatılmış bence.. yaralı olacağına inanıyorum.. çift çıkış gerekli değil bildiğim kadarıyla

Geri