Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

arkadaşlar ben overdrive almayı düşünüyorum ama bu konuda hiç bilgim yok bana biraz yardım edebilir misiniz şu anki setup ım
ibanez sr505
boss geb-7 eq
ibanez wd7 wah
digitech bass squeeze compressor

arkadaşlar size bir sorum olucak!! ben roland cube 100 wat anfi almayı düşünüyorum genelde barda ve evde kullanıcam..kullanan arkadaşlar varsa bana yardımcı olsalar iyi olucak valla...performans alabilirmiyim yani istediğim tonları yakalarmıyım?? tşk

Behringer pıslar konusuna katılmıorum.
Behringer'in gitar amfileri baya complex ve bununla beraber kullanımından sora problem yaratır.
Behringer xb-120 çok güzel bi amfidir.Üstelik taş gibidir.Ve üzerindeki ayarlamaları güzel yaparsanız;bağladığınız jack girişli bi odundan bakmışsınız müthiş ton almışsınız.(Dikkatinizi çekerim odundan ses almaktan bahsetmiorum.Üstüne üstlük bi de ton alcaksınız ;))

behringer i benim kadar seven biri daha var ne güzel :D
benim kullandığım model Ultrabass BXL1800 idi...vasat bi gitara bile ilahi bi ton verebiliyodu...stüdyoda kullanıyodum bursadayken ve elimdeki Washburn Bentham serie 4 telliyle de mükemmel bi takım olmuşlardı...öyle ki pedalsız neysiz Overkill ya da kreator tonu alıp kick i istediim kadar keskinleştirebiliyodum...

özledim behringer i be

arkadaşlar ben kötü amfidir demiyorum ama 3 4 yıl kullanırsanız hayatı kayar diyorum deneyip görebilirsiniz tonları gerçekten iyidir hiç lafım yok ama amfi sürekli alınacak bişey değil almışken iyi bişey almalı

biggy;

behringer güzel ürünler çıkardı tabi bunların hepsi bitakım taklitlerdi... xb 120 dense bx 5000 çok daha iyi bir amfi bana kalırsa...

RigormortiS666;

hartke demişsinde hartke amfi olarak bence çok kötü kafa alırsan altada 4*12 + sub koyarsan güzel olur fakat kickback ler falan çok kötü...
ayrıca hartke kickback aşagıyukarı 1000$ olmalı...

ben ampegi öneririm 1000$ a güzel bi model bulunabilir izmir trigon müzikte bass bölümüne gidip cem e söylerseniz elinden geleni yapar...

saygılar...

valla ben de ampeg sevemedim hiç hartke kickback benim setup ımda iyi sonuç veriyor o yüzden seviyorum ampeg i tonlamakta çok problem yaşıyorum setup tan girince o yüzden hartke kickback leri sevdim tabi amfi olayı tercih meselesi ama dersen ki ampeg 400 watt kafa altına 4x10 hartke nasıl olur heralde vazgeçmezdim :)

İyi de bu çok normal iyi kullanırsan kafa olmayan bi amfinin 5 sene gitmesi iyidir bence.5 sene ztn yenilemek daha iyi tonları olan amfilere yönelmek,veya eski tadı için eski kafalara(evladiyelik) göz atmak için uygundur.
Behringerin daha iyi modelleri olabilir.Türkiyemizde hepsini deneme şansımız olmuyor.Ama demek istediğimi behringer bas amfisinde hakkını yemememiz gereken bi şirket.

Hartke ve ampeg konusunda şunu söleyebilirim.Gitara ilk başladığımda "abi süper amfi,ne slap tonu verior"diodum.Ama sora sora bi lambalı fender dinleyince insan adını bile unutuyor yawwwwwww.........
Fenderle karşılaştırdığımı düşünmeyin.Sadece insanı kesmez hale gelior bana göre....

Bu arada taklit demişken de şunu sölemeliyim.Taklitler bildiğiniz gibi bi modeli daha ucuza vs. üretildiği ve modelin kulanıldığı malzemedir.Ama taklitten taklite fark vardır.
Size 150$ a alacağım bi fender jazz kasa taklitinin verdiği tonu 500-600$ a kadar bulacağınız %99 gitarda bulamayacağınızı da iddia ediorum.
saygılar...

victorwooten demiş ki:
hartke kickback aşagıyukarı 1000$ olmalı...
Haziran'ın ortalarında "Kickback 15" liste fiyatı 700$ idi. Daha da düştüğü düşüncesi içerisindeyim. Kısa bir zaman sonra net fiyat öğrenip, burada paylaşırım. ;) Ayrıca; Hartke'yi de, Ampeg'i de beğeniyorum; ilginçtir. :) Yapılan müzik ile alakalı olarak bir seçim yapılması gerektiği düşüncesi içerisindeyim, biraz da zevk meselesi tabi; ama takdir de, bilgiyle doğru orantılıdır... Bence; hoşuna giden sesi vereni almalı insan...

Saygılar,
U.

Geri