Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

o kadar pağlıya patlıcanı sanmıyorum bence tone tuşunun kablosu falan yada aradaki bağlantılardan biri kopmuştur taş çatlasa 20 milyona patlar tabi bu basit bi arızaysa ama başka bişiden kaynaklanıyosa bilemicem en iyisi iyi bi ustaya göster :)

basit bişi sanırım ya cünkü yenı oldu tuş bıraz sallaynıyodu zaten dedım sunu yerlestıryım yerlestırıs o yerlestırıs tık diye bı ses geldı aha oldu dedım bı baktım meger bana yerleşmiş :) neyse bi baktıram en iyisi ya sımdı kendım bakam diyorum korkuyorum mundar etmiyim gitarı :)

SpiLMaC demiş ki:
arkadaslar ibanez GSR200 hakkında ne düşünüyorsunuz?

baslangic icin fiyat/performans ikilisini yakalayan bir gitar. ibanez ailesinin bir uyesi oldugu icin haliyle sert tonlari mevcut :) bence en buyuk avantaji ise aktf/pasif switch inin bulunmasi. pil bitince pasife gecip calmaya devam edebiliosun.. yamaha rbx 374 umu almadan once bu gitari 2-3 konserde kullanmistim . performansi beni yari yolda birakmadi, tavsiye ederim :)

uykusuz demiş ki:
VAHSET32 demiş ki:
slm arkadaslar ben kılasık gıtar calıyorum ve basa gecmek ıstıyorum ne tavsıye edersınız cevaplarınızı beklıyorum nası bı sey alıyım bana yardımcı olursanız sevınırım.

baslangıç olarak, eger elinde cok fazla miktarda para yoksa washburn xb100, cort action veya c4 tercih edebilirsin. sanirim baslangic olarak bunlar sana yardimci olabilir. ama bunların yaninda daha dusuk fiyata stagg, SX gibi dandik sayılabilecek gitarlara da bakabilirsin. belki içlerinde hosuna giden olabilir. ( ha cort ve washburn'un bu modelleri de cok iyi değil o ayrı, ama seni tatmin edebilir.)

Bende ekleyeyim bir tane,washburn T14

_PaiN_ demiş ki:
SpiLMaC demiş ki:

baslangic icin fiyat/performans ikilisini yakalayan bir gitar. ibanez ailesinin bir uyesi oldugu icin haliyle sert tonlari mevcut :) bence en buyuk avantaji ise aktf/pasif switch inin bulunmasi. pil bitince pasife gecip calmaya devam edebiliosun.. yamaha rbx 374 umu almadan once bu gitari 2-3 konserde kullanmistim . performansi beni yari yolda birakmadi, tavsiye ederim :)

Ya ibanezin alt modelleri için pop bası fln diyorlar nedir bu cümlenin kaynaklanmasına sebep?

Bas Gitardan pek anlamıyorum, bir arkadaşım alıcak, 1000$ cıvarı bir gitar önerir misiniz? Metallica çalıyor.Bir de 15-30w arası bir amfi tabsiye ederseniz çok sevinirim.

SiPASTiK demiş ki:
_PaiN_ demiş ki:
SpiLMaC demiş ki:

Ya ibanezin alt modelleri için pop bası fln diyorlar nedir bu cümlenin kaynaklanmasına sebep?

ben walla ilk kez senden duydum :) ibanez ailesinin tum gitarlarinin tonlari serttir.baslangic seviyesi modelleri de her markanin genelde cok benzer birbirine kalite ayirimi cok kolay yapilamaz. ama gsr200 oldukca sert tonlara sahiptir o yuzden ibanez karakterini tasir. ama ibanez baslarin su eksisi de vardir ki her setup a uymazlar:) sikiysa yumsat tonu . .:)

ben walla ilk kez senden duydum :) ibanez ailesinin tum gitarlarinin tonlari serttir.baslangic seviyesi modelleri de her markanin genelde cok benzer birbirine kalite ayirimi cok kolay yapilamaz. ama gsr200 oldukca sert tonlara sahiptir o yuzden ibanez karakterini tasir. ama ibanez baslarin su eksisi de vardir ki her setup a uymazlar:) sikiysa yumsat tonu . .:)[/quote]

kesinlikle öyle..bende ibanez btb400qm var..fender rumble 100watt anfi aldım anfi ve gitardaki bütün tonları fretliyip sadece gitardaki mid frequancy i sonladığın zaman çok tatlı bir ton veriyor..sert vuruşlarda da kemik ses veriyor..

aklıma gelmişken CORT FUNK MACHİNE..yada CORT A4
desem..çalan,deneyen,duyan,gitarı bilen arkadaslar varsa bir anlatın bakalım.. ikisinden biri deseniz ne dersiniz?

CORT FUNK MACHİNE
CORT A4

seLam herkese...ben acemi sayiLabiLcek bi basciyim,5 string kuLLaniorm,konyada pek guzeL aLet buLamadigim icin buLdukLarimin arasinda en iisi oLan Washburn XB-125'i aLdim,memnunum da aLetten,bi de kuck bi Amplifier'im war Stagg marka,isimi goruyorLar yaLnz benim birkac sorunum war=ben 2 sene once grupLa birLkte caLiyordum fakat ara werdik oss fLn,ki ztn kendi basim yoktu,gitar teknigim ii oLdugu icin parmakLa tab caLisarak caLiyordum,smdi basi aLdim fakat bircok seyi tam oLarak biLmiyorum acikcasi,bana yardimci oLabiLecek arkadas warsa pm atsin Lutfen

Stoff_adoo demiş ki:
kardeş tam olarak anlamadım ben ama Konyada bi abi yok mu size göstersin aha buraya basınca ses çıkıyo diyen.

biraz abarttın sankı arkadası bılmemde ben hanı muzık bılgısı konusunda bır seyler ögrenmek ıstıyorum ya ne bıleyım dorian nedir vb. gercı bılıyorum az cokda eksıklerım vbar sanırım cunku daha 3 aydır bu işin içindeyım halıyle pek köklü bılgım yok bunları az cok burdan edınmek ıstıyorum işte sorunum o

ewt ben de ayni durumdayim Metallic-Aga'yLa,soLe soLym,bi cok sarkiyi caLiorm hatasiz,ama bu isn hic egitimini aLmadim,yani sLap atmayi fLn biLmiorm,hatta muted note fLn biLe bLmiorm,ama tabdan kusursuza yakin caLiorm bunLar gerekmedikce

Evil_Genius demiş ki:
seLam herkese...ben acemi sayiLabiLcek bi basciyim,5 string kuLLaniorm,konyada pek guzeL aLet buLamadigim icin buLdukLarimin arasinda en iisi oLan Washburn XB-125'i aLdim,memnunum da aLetten,bi de kuck bi Amplifier'im war Stagg marka,isimi goruyorLar yaLnz benim birkac sorunum war=ben 2 sene once grupLa birLkte caLiyordum fakat ara werdik oss fLn,ki ztn kendi basim yoktu,gitar teknigim ii oLdugu icin parmakLa tab caLisarak caLiyordum,smdi basi aLdim fakat bircok seyi tam oLarak biLmiyorum acikcasi,bana yardimci oLabiLecek arkadas warsa pm atsin Lutfen

eğer oturduğun yerde danışabileceğin birileri yoksa youtube a gir ordan ders vidyoları teknikler ilgili bir sürü vidyo var istediğini arat bi bak insanlar nasıl çalmış ünlü virtözlere göz at ordan onlardan kapabildiğin kadar birşeyler kap ekstradan nota çalış hangi perdede hangi nota var onları bil do majörü mutlaka bil müziğin temeli odur ondan çıkar herşey :) onun dışında çalışırken herzaman için metronom kullan. notaları ve gamları iyice hallettiğin zaman rastgele çalan bi şarkının üzerine bass çalmayı dene deneye deneye çok güzel şeyler yapmaya başlıcaksın zaten bi süre sonra :) onun dışında en önemli nokta sakın tab kullanma bütün parçaları kulağından çıkar çünkü basscının kulağı sağlam olmalıdır duyduğu şeye eşlik edebilmeli uygun şekilde solo atmalıdır :) umarım yardımcı olabilmişimdir :) saygılar ;)

Geri