Bas ve Ekipmanı hakkında herşey

sharrybass.gif

billysheean.jpg

yok hacı bu 2 kasa haricinde sevmiyorum diğer kasaları :)

arkadaşlar ben bas çalmaya yeni başlıyacağım 600-700 liralık iyi bir bas önerebilir misiniz???Cort curbow 4 alıcaktım ama çok şikayet var vazgeçtim ve bu konularda cahilim biraz yardım edebilirseniz :)

arkadaşım bende şuan yamaha rbx 374 var çok güsel bi gitar çok seviyorum fiyatına göre performansı baya iyi bu gitarla istediğin tarz yapabilirsin hem sert hem yumuşak tonları çok güsel öneririm fiyatı en son bildiğm kadarıyla 630 ytl civarı bişey bu arada gitar aktif manyetikli bi araştır derim :)

selam arkadaşlar şöyle bi sorunum var,kullandığım gitar(ilk gitarım-yaklaşık 2 ay oldu) ibanez btb200 ve lead çalmayı istiyorum.aklımdaki şey şu,istediğim zaman çıkıp vahşi sololar atabilmek(adeta bir elektro gibi) ya da şarkısına göre tekrar yumuşak çalabilmek ama hangi ekipmanı kullanacağım konusunda en ufak bi fikrim yok.eğer bi fikir ya da bi düşünce verebilirseniz çok sevinirim taklalar atarım.

baran_16 demiş ki:
arkadaşım bende şuan yamaha rbx 374 var çok güsel bi gitar çok seviyorum fiyatına göre performansı baya iyi bu gitarla istediğin tarz yapabilirsin hem sert hem yumuşak tonları çok güsel öneririm fiyatı en son bildiğm kadarıyla 630 ytl civarı bişey bu arada gitar aktif manyetikli bi araştır derim :)

gitarı biraz araştırdım iyi bi gitara benziyo yalnız manyetiklerle ilgili herşey başlığında maalesef bişey anlamadım çokda kötü hissettim biraz açıklayabilir misin bu manyetikleri :oops:

canım istediğinde marilyn manson istediğinde opeth metallica filan çalabileceğim bi bas arıyorum ben braz araştırdım şöyle bi sonuç çıktı:
yamaha RBX 375 : 700 ytl
cort C5: 720 ytl
fender MB5: 650 ytl
ibanez SRX 305: 570 ytl
ibanez BTB 200: 495
yamaha BB 414 lh:800 ytl
ya bide ben solağım normal bas çalabilir miyim???

whatever demiş ki:
baran_16 demiş ki:

gitarı biraz araştırdım iyi bi gitara benziyo yalnız manyetiklerle ilgili herşey başlığında maalesef bişey anlamadım çokda kötü hissettim biraz açıklayabilir misin bu manyetikleri :oops:
bildiğim kadarıyla açıklayayım sana aktif manyetikler pasif manyetiklere oranla daha güçlüdürler bundan dolayı 9v -18 v luk gibi pillerle çalışırlar aktif manyetik ne işe yarar diosan aktif manyetik dip gürültüsünü azaltır hatta keser pasif manyetikli bi gitarda tellere dokunmadıın zaman giderek yükselen bi ses ortaya çıkar buda çok s.. bi sestir konserlerde aktif manyetikler kullanılır genelde bildiklerim bu kadar umarım yanlış bi bilgi vermemişimdir :)

sağol baran_16:) 3 gündür forumlarda geziniyorum nihayet biraz fikir sahibi oldum ama hala hangi bas diye kıvranıyorum solak bas almam lazım bütçe 700 ytl civarı iyi bişey almak istiyorum çünkü bi kaç yıl değiştiremem solak bas çalan birileri bişeyler önerirse sevinirim

bende solagım ve solak bass ın bulunmasından ve pahalılıgından dolayı saglak olarak bass calmaya basladım..gercı cok cok yenıyım ama bıraz kasarsan sag el ıle de calabılırsın.. bıcok arkadasım da var benım bu sorundan muzdarıp olan hepsınde solak olmalarına ragmen sag ıle calıyorlar..

whatever demiş ki:
ya bakınırken denedim bi iki ama olmuyo çok kazma hissediyorum şimdi iki seçenek bulabildim zaten yamaha RBX270 bi de yamaha BLB 414 birinden biri olucak ama neyse...
benimde 2 arkadaşım var solak olp gitarı sağ elle çalan sende yapabilirsin ilerde avantajlı olursun sende biliyosun solak gitar bulmak zor oluyo hele istediğin bir gitarın solak olanı tam bi kabusa dönüşüyo bence 700 ytl bütçem var diyosun rbx 270 yerine rbx 374 ü düşün rbx 270 ne kadar iyi bilmiyorum ama rbx 374 ondan daha iyi buna eminim :)

Babolar

Erkan Sızarlar bas hakkında bilgisi olan var mı? İyi olduklarını resimlerden görüyorum, herkes konuşuyor. Kısacası bir meşhurluk var. Fakat Bir gitar yaptırmak istesek ne kadara mal oluyor bize. Bir fikri olan var mı?

insan_devresi2 demiş ki:
Babolar

Erkan Sızarlar bas hakkında bilgisi olan var mı? İyi olduklarını resimlerden görüyorum, herkes konuşuyor. Kısacası bir meşhurluk var. Fakat Bir gitar yaptırmak istesek ne kadara mal oluyor bize. Bir fikri olan var mı?
fodera basların aynısını yapıyor bildiğim kadarıyla , hatta gördüğüm kadarıyla :D sıra var zannedersem hemen yaptıramıyorsun allahtan biz bas çalmıyoz gitarlarımız yaptırıyoz sadece vuruktur kırıktır :) izmirde oturan herkes erkan abiye gidip gitarlara bakabilir yapım aşamasında olup hatta biten gitarlara.ama maple klavye çift saplı bi fodera gördüm bi an basçı olasım geldi :D

insan_devresi2 demiş ki:
Babolar

sen git hayalindeki bas şeklini, istediğin tonları, anlat onlara, onlar gerçekleştirsin, o derece yani :) fiyat konusunu birebir öğrenmen gerek. sıra var evet. gecen sene ödeme şekli ise yarısı önce yarısı iş bitince idi. hala devammı öyle bilmiyorum.onu en iyisi birebir konuşman. bir de ben dandik bir erkan sızarlar görmedim,istediğin ne ise o karakterde bas yapıyorlar ve seni yönlendiriyorlar ağaç manyetik seçiminde.

emptyspiral demiş ki:
ne tarz çalmak istediğine bağlı desek?telefon değil ki bu direk önerelim ;)
hocam yok öyle bir şey her tazrın sabit bir basstonu olcak dıye bir şey söz konusu degildir örnek verceksek opeth gıbı sert bir grubun basscısı su anda fender marka m.miller modelı bır gıtar kullanmakda onemlı olan tarz degıl bana göre kişisel zevkler bir kişi gitar alıcaksa her olasılıgı denemeli her fırsat buldugun bir gitar denemelidir bana göre burdan gıtar soran arkadaslara dıyecegım gezın abi elinizle tutmadıgınız gıtarı guzel dıye almayın ton meselesi zevk işidir neyse görüşlerim bunlardır saygılar sevgiler :)

Geri