Thomann'dan Alışveriş

o kadar yüksek fiyat gitara çıkacak vergiye vereceğin parayla gidiş dönüş uçak bileti al git kendin getir :D şaka bir yana ucuz biletle git gel yapılırda, vize işi nası olur bilemiyorum.

Almanya’da yaşayan bir arkadaşım var. İnternetten alıp onun evine kargolatsam, o da paketi açıp bana kargolasa gümrükten geçer mi acaba? Diğer türlü bu yaz Türkiye’ye gelmesi durumda yanında getirtireceğim.

Öyle arkadaşım yolladı hediye geldi diye birşey yok, vergisini alıyorlar hertürlü. zamanında kutunun üzerine "gift" yazdırılıp getirilen tonlarca paket ile suistimal ettiler gümrüğü, onlarda artık hediye mediye tanımıyo.

Thomann dan yaklaşık 350 euroluk bir head almayı düşünüyorum bu bana gümrükte alınıcak vergiyle ne kadar fiyata gelir ve daha önce thomann dan alışveriş yapıp problem yaşayan varmı? (ürünün bozuk veya hasarlı gelmesi vb.)

Thomann dan yaklaşık 350 euroluk bir head almayı düşünüyorum bu bana gümrükte alınıcak vergiyle ne kadar fiyata gelir ve daha önce thomann dan alışveriş yapıp problem yaşayan varmı? (ürünün bozuk veya hasarlı gelmesi vb.)
Thomann Almanya ücreti 350 euro ise yaklaşık 450 Euroya gelir. 350 Euro Türkiye'yi seçtiğiniz fiyat ise 525 euro ya gelir.
İsterseniz @novadore ile iletişime geçin sağolsun bana kafa amfi getirmişti. Hala gidip gidiyor mu bilmiyorum ama getirebileceği bir ürün ise kendisine güvenebilirsiniz. Daha uyguna gelir muhtemelen.

Thomann’dan hard, soft case veya gigbag içinde olmadan gelen gitarlarda herhangi bir sorun olur mu çatlak, kırık vb. gibi? Eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsak Thomann nasıl bir politika izliyor, iade kabul ediyor mu?

Thomann’dan hard, soft case veya gigbag içinde olmadan gelen gitarlarda herhangi bir sorun olur mu çatlak, kırık vb. gibi? Eğer böyle bir sorun ile karşılaşırsak Thomann nasıl bir politika izliyor, iade kabul ediyor mu?

kargoyu açmadan önce video ve detaylı fotolarını çekin gelen kutunun (dış kutu). içindeki kutuyu açarkende aynı şekilde, hasar varsa gösterecek şekilde fotolarını çekin. Gitar kutusunu açarken video çekin, hasar görürseniz yine fotoları çekin detaylı olarak. İletişime geçip durumu anlattıktan sonra geri yollatmaya değecek bir gitar ise isterler yenisini yollarlar (kargoyu onlar karşılar) , geri yollatmaya deymeyecek durumda bir gitar ise sizde kalsın bir yere bağışlayın derler yenisini yollarlar.

Thomann’dan ESP LTD EC-1000 Vintage Black aldım. Site üzerinde bulunduğunuz bölgeyi Türkiye olarak seçtiğinizde göreceksiniz ki tüm fiyatlar yaklaşık %20 düşecek. Türkiye EU dışında bir ülke olduğundan buraya gönderilecek ürünlerden VAT alınmıyor. Tabi burda da %18 veya %20 gümrük vergisi ödeyeceğiniz için pek değişen bir şey olmayacak ama en azından vergi üstüne vergi binmiyor.

Mesela ben İzmir’de yaşıyorum. Siparişiniz Türkiye’ye DHL getiriyor. Gümrükte vergilendiriliyor ve PTT bulunduğunuz şehre getiriyor. Ardından da adresinize geliyor ve kuryeye gümrük vergisini ödeyip siparişinizi teslim alıyorsunuz. Yani gümrüğe falan gitmenize bile gerek yok.

Sonuç olarak en son Cangöz Müzik’te 7-8 bin lira civarında olan aynı gitarı euro 6.30’ken 700 euroya aldım. Şimdi bir gitar daha almayı düşünüyorum, muhtemelen yine Thomann’dan alacağım çünkü bizim yerli satıcılarda almayı düşündüğüm gitarlarda yıl sonu indirimi olmadı. Olsa 300-500 fazla vermeyi göze alabilirdim ama aynı şeye 2-3 bin lira fazla vermek çok saçma.

Yerelleri uyandırıyoruz ufaktan gibime geliyor arada, şimdi hepsi "Zuhal Müzik" çakalı gibi anlaşma yapar firmalar ile, (fender ve sahibi olduğu markaları getiremiyoz, keza boss da öyle) Esp Schecter Gibson Epiphone getirtmeyelim diye. Deneyerek almak ayrı birşey ama, 2-3 bin lira fazlada vermek ayıp cidden. Hükümet ayrı hoplatıyor bu yerel satıcılar ayrı.

Merhaba,

Yakın zamanda Thomann'dan Bass gitar kombo amfi almayı düşünüyorum. Almayı düşündüğüm ürün Mark Bass CMD JB Players combo, ürün linki: thomann.de
Sadece kafa amfisi bile zuhalde 2600 TL. Amfinin fiyatı 397,48 Euro. 30 Euro Kargo, %20 Vergi = 79,50 Euro, toplam maliyet: 506 Euro.

%18-20 vergi, gümrüğe sunum ücreti (Kasım 2019'da yapılan zam ile birlikte şu an 8 TL olması lazım.) ve damga pulu haricinde ödememiz gereken başka bir ücret var mı ? Amfinin ağırlığı 16 kilo şeklinde.

Cevap için çok teşekkürler, vergi ya Rab :) . Ben sadece %20 vergi olacak şekilde düşünmüştüm. %18 KDV + %20 ÖTV olarak düşünmemiştim. Bu bilgiyi teyit edebileceğim bir gümrük kanunu maddesi/tebliği var mıdır ?

Cevap için çok teşekkürler, vergi ya Rab :) . Ben sadece %20 vergi olacak şekilde düşünmüştüm. %18 KDV + %20 ÖTV olarak düşünmemiştim. Bu bilgiyi teyit edebileceğim bir gümrük kanunu maddesi/tebliği var mıdır ?
İnternette gümrükle ilgili bilgi veren her yer zaten basbas bağırıyor bunu.Amfi de ötv alınır.ÖTV nin alındığı kategoriler bir kaç sayfa geride zaten yazıyor.Bakabilirsiniz.Esenlikler dilerim.

"
2. (IV) Sayılı Listenin Kapsamı

Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (IV) sayılı listede, genel itibarıyla, havyar ve havyar yerine kullanılan ürünler, kozmetik ürünleri, kürkler ve kürkten giyim eşyası, muzır neşriyat, sofra, mutfak, tuvalet, yazıhane, ev tezyinatı ve benzeri işler için bazı cam eşyalar, manikür ve pedikür takım ve aletleri, altın veya gümüş kaplama kaşık, çatal ve kaşık-çatal takımları, klimalar, ısıtıcılar, beyaz eşyalar, elektrik motorlu araçların motorunu çalıştırmaya mahsus araç pilleri, küçük ev aletleri, cep telefonu, telsiz-telefon cihazları, mikrofon, hoparlör, kulaklık, amplifikatörler, ses kayıt ve çalma cihazları, televizyon, projektör, kamera, ses ve görüntü cihazları, infrared ile çalışan uzaktan kumanda cihazı, inci ve kıymetli taşlardan mamul saat kayışları, tabancalar ve diğer ateşli silahlar ile sürgülü silahlar, kristal avizeler, bazı oyun eşyaları, hayvansal maddelerden süs eşyaları gibi mallar yer almaktadır."

Musik Produktiv - Buy music instruments online buradan bir Ibanez Iron Label almayı planlıyorum. Zuhalde gitarın siyah flame maple'lı versiyonu bulunuyor ve nakitte en son 5000 liraya bırakıyorlar. Ben ise beyaz flameli versiyonunu istiyorum, bu ise google'da sadece 2-3 yerde bulunuyor ve fiyatları siyahından daha pahalı. Sadece almanyadaki bu music produktiv denen yerde uygun fiyatlı.
Musiv produktive 30 euro kargo dahil gitar için(beyaz olanı yani) 601 euro yani 3925 lira fiyat çekiyor ödeme ekranında. Üstüne bir de %18 gümrük binse 4720 lira gibi birşey ediyor.
İstediğim rengi yok diye böyle bir maceraya girmek sizce mantıklı mı :) (kullanıcı resmimdeki gitar)
Gitar thomann ya da andertons gibi bilindik bir şirkette değil, ondan dolayı şüpheleniyorum. Mail attım, evelallah göndeririz ayıpsın kardeşim gibi bir cevap verdiler sitenin ekran görüntüleriyle birlikte.

Musik Produktiv - Buy music instruments online buradan bir Ibanez Iron Label almayı planlıyorum. Zuhalde gitarın siyah flame maple'lı versiyonu bulunuyor ve nakitte en son 5000 liraya bırakıyorlar. Ben ise beyaz flameli versiyonunu istiyorum, bu ise google'da sadece 2-3 yerde bulunuyor ve fiyatları siyahından daha pahalı. Sadece almanyadaki bu music produktiv denen yerde uygun fiyatlı.
Musiv produktive 30 euro kargo dahil gitar için(beyaz olanı yani) 601 euro yani 3925 lira fiyat çekiyor ödeme ekranında. Üstüne bir de %18 gümrük binse 4720 lira gibi birşey ediyor.
İstediğim rengi yok diye böyle bir maceraya girmek sizce mantıklı mı :) (kullanıcı resmimdeki gitar)
Gitar thomann ya da andertons gibi bilindik bir şirkette değil, ondan dolayı şüpheleniyorum. Mail attım, evelallah göndeririz ayıpsın kardeşim gibi bir cevap verdiler sitenin ekran görüntüleriyle birlikte.
Gönderirler sıkıntı olmaz ama sonrası için nasıl bir ürün desteği sunuyorlar orası muamma. Bu arada forumda Almanya'dan ıvır zıvır getiren kişiler ürünleri buradan alır. Thomann'dan görece daha "esnafvari" olduğu ve ucuza kapattıkları için.

Onun dışında Alman ise güven zaten cepte gelir benim için.

Türkiye'yi seçince yüzde 18 kdv düşüp o şekilde alırsın .

Aradığınız renk o mağazada da yok yalnız, sanırım gözden kaçırdınız.

Aradığınız renk o mağazada da yok yalnız, sanırım gözden kaçırdınız.
Kahretsin şimdi fark ettim. Normalde diğer mağazalarda sepete eklenmiyor stokta yoksa, bunda eklendi diye orayı okumamışım, çok teşekkürler. İstek atmışlar Ibanez'e ama Ibanez sanırım beyaz versiyonunu bir daha üretmeyecek o gitarın. Siyaha devam ediyorlar, insanlar beyazını neden sevmedi anlayamadım. O zaman benim için beyaz rgaix6fm rüyası sona ermiştir. Siyahı için de burada 5k nakit vermeyi istiyor muyum o konuda emin değilim. Üstüne 1k daha koyup Gibson Flying V alabiliyorum ikinci el. Çok arada kaldım son birkaç gündür.

Geri