Thomann'dan Alışveriş

2 mm büyük boy 100 adet Stubby pena aldım Alice marka (Jim Dunlop çakması).
Kapıya kadar geliş fiyatı 412 TL (kargosu penadan daha fazla tuttu).
Tanesi 4 TL'ye geldi.
Uçları tipik Stubby'ye kıyasla yuvarlak gibi, ben plastik makası ve zımpara ile çok küçük müdahale yapıyorum, öylesi daha iyi oluyor.
Hep merak ediyordum... Böyle içerik olarak birden fazla adetli olan ama sepette tek isimle gözüken ürünler gümrükten geçiyor mu diye. Bu size sıkıntısız ulaştıysa amfi kitleri, pedal kitleri belki gitar kitlerini de sorunsuz alabiliriz?

Adamlar seçildikleri an 4. Reich dönemine geçiş yapma planları içerisinde. Alman toplumunun büyük bir kısmı da bu insanları ciddi anlamda destekliyor. En büyük destekçileri hala varlığını sürdüren neo naziler. Aşırı sağın tek vaadi vatandaşlık verilenler de dahil tüm göçmenleri ilticacıları ülkeden yollamak. Müslüman ülkeler ile ticareti tamamen bitirmek. Yapabilirler mi ? hem de nasıl. Çünkü Almanya avrupa ekonomisinin bel kemiği.
Bir dönem iş için sıkça Viyana'ya giderdim. Almanya'dan çok farklı değil. Ben Türk olarak bu kafada olan Avusturya'lılara hak verdim. Ben de olsam atarım alayını kapıları kaparım. Adamlara ırkçı filan demeye hakkımız yok. Biz bugün Afgan'a, Paki'ye farklı mı bakıyoruz. İnsan doğası bu. Entegre olamayan yabanco doğal olarak bir süre sonra istenmez orada maalesef.

150 euro sınırı altındaysa neden olmasın?
Aslinda aynı üründen 3 adet üzeri alındığında ticari diye gümrüğe takılma durumları oluyor diye biliyorum pena diye sallamamış olabilirler.

Bir de temu diye yeni bir çin alışveriş sitesi çıktı aliexpress benzeri. Fiyatlar baya uygun görünüyor ve buradan verdiğiniz siparişler farklı satıcılardan olsa bile önce temu'nun deposuna gönderiliyor oradan tek paket yapılıp o şekilde gönderiliyor yani bir siparişle çok fazla ürün satın alabiliyorsunuz. Baya da hızlı ulaşıyormuş söylenene göre ben de deneme amaçlı aldım bir şeyler gelince yazarım.

Acaba faturasız paketlere noluyor bilen var mı? Portekiz'de butik pedal yapan bir arkadaşım bana bir çift transistör ve Prescription Electronics'in Experience Fuzz Octave pedalının pcb'sini hediye edecek (cidden hediye)... Fakat kargo işini nasıl yapsak bilemiyoruz. İçine 2-3 dolar değerinde bir fiş koysa olur mu? İlla ki adıma fatura kesilmesi gerekiyor mu? Tecrübesi olan birileri var mı acaba?

Acaba faturasız paketlere noluyor bilen var mı? Portekiz'de butik pedal yapan bir arkadaşım bana bir çift transistör ve Prescription Electronics'in Experience Fuzz Octave pedalının pcb'sini hediye edecek (cidden hediye)... Fakat kargo işini nasıl yapsak bilemiyoruz. İçine 2-3 dolar değerinde bir fiş koysa olur mu? İlla ki adıma fatura kesilmesi gerekiyor mu? Tecrübesi olan birileri var mı acaba?
Sorunu, paketi Almanya'daki tanıdığıma kargolayarak çözeceğiz. Yine de bu faturasız alışverişin sonucunu merak ediyorum...

Geri