Thomann'dan Alışveriş

Selam arkadaşlar, 150 Euro üstü yurtdışı sipariş vermeyin. Ülkemizden sipariş verin. Yoksa da distribütöre söyleyin, getirsin. Uzun sürse de bekleyin. Emin olun gümrük sürecinde iki hafta üst üste gümrüğe gidip gelmek ve noter işleriyle uğraşmaktan iyidir. Üstelik fiyat olarak da daha pahalıya geliyor yurtdışından söylemek. Eskisi gibi değil hiçbir şey.

Thomann'a gelince: Allah onlardan bin kere razı olsun. Çok büyük şirket çok. Muhteşem derecede memnun ve mutluyum. Sipariş ettiğim ürünlerden biri için ATR kağıdı lazım olduğunu bilmiyordum. Şöyle söyleyeyim; PTT evime gümrüğe gitmem gerektiğine dair kağıt yollamadan önce ben gümrüğe gitmiştim:D Beni telefonla aramadılar, takibinizi iyi yapmanız gerekiyor. Ben gümrüğe gittikten 2-3 gün sonra gelmişti evime kağıt.Almanya'dan gelen ATR kağıdının süresi ise 1 gün, UPS express ile yolladılar. Ben takip numarası sorana kadar araya milli bayramları girmişti, o arada zaten mühürlü kağıt geldi. Beş kuruş para almadılar. Her an yardımcı oldular ve bilgi verdiler.

Neticesinde eğer ki ülkede olmayan birşeyler söylüyorsanız ve zenginseniz o zaman tamam istediğiniz gibi söyleyin, ama halkın içinden birinin yaşama sevinci soluyor. 150 Euro altında söylerseniz de kargo parası falan ödeyeceksiniz yani eğer ki ülkemizde olmayan 150 Euro altı ve lazım yedek parça vs. Gibi şeyler lazımsa söyleyin ama gümrük müşaviri ile beyanname açma işlemleri falan baya bi dertli işler haberiniz olsun. Ben yandım siz yanmayın. Bir an geri göndermeyi düşündüm de göndermedim. Geri gidene kadar ,param iade oldu diyene kadar 1 ay geçecek zaten iki haftada bir zaman geliyor. Üstüne bir de kargo parası 600 küsür lira da çöpe gidiyor. Bir kere bulaştıysanız geri falan vermeyin, o süreçteki zamla vs. İle birşey fark etmez, alınmış alınmıştır.Ürünümü aldığım için çok mutluyum. Gümrük müşavirimden de Allah razı olsun.

Selam arkadaşlar, 150 Euro üstü yurtdışı sipariş vermeyin. Ülkemizden sipariş verin. Yoksa da distribütöre söyleyin, getirsin. Uzun sürse de bekleyin. Emin olun gümrük sürecinde iki hafta üst üste gümrüğe gidip gelmek ve noter işleriyle uğraşmaktan iyidir. Üstelik fiyat olarak da daha pahalıya geliyor yurtdışından söylemek. Eskisi gibi değil hiçbir şey.

Thomann'a gelince: Allah onlardan bin kere razı olsun. Çok büyük şirket çok. Muhteşem derecede memnun ve mutluyum. Sipariş ettiğim ürünlerden biri için ATR kağıdı lazım olduğunu bilmiyordum. Şöyle söyleyeyim; PTT evime gümrüğe gitmem gerektiğine dair kağıt yollamadan önce ben gümrüğe gitmiştim:D Beni telefonla aramadılar, takibinizi iyi yapmanız gerekiyor. Ben gümrüğe gittikten 2-3 gün sonra gelmişti evime kağıt.Almanya'dan gelen ATR kağıdının süresi ise 1 gün, UPS express ile yolladılar. Ben takip numarası sorana kadar araya milli bayramları girmişti, o arada zaten mühürlü kağıt geldi. Beş kuruş para almadılar. Her an yardımcı oldular ve bilgi verdiler.

Neticesinde eğer ki ülkede olmayan birşeyler söylüyorsanız ve zenginseniz o zaman tamam istediğiniz gibi söyleyin, ama halkın içinden birinin yaşama sevinci soluyor. 150 Euro altında söylerseniz de kargo parası falan ödeyeceksiniz yani eğer ki ülkemizde olmayan 150 Euro altı ve lazım yedek parça vs. Gibi şeyler lazımsa söyleyin ama gümrük müşaviri ile beyanname açma işlemleri falan baya bi dertli işler haberiniz olsun. Ben yandım siz yanmayın. Bir an geri göndermeyi düşündüm de göndermedim. Geri gidene kadar ,param iade oldu diyene kadar 1 ay geçecek zaten iki haftada bir zaman geliyor. Üstüne bir de kargo parası 600 küsür lira da çöpe gidiyor. Bir kere bulaştıysanız geri falan vermeyin, o süreçteki zamla vs. İle birşey fark etmez, alınmış alınmıştır.Ürünümü aldığım için çok mutluyum. Gümrük müşavirimden de Allah razı olsun.

Şu an nerdeyse tüm Ibanez, LTD ve birkaç markanın ürünleri Türkiye'de Thomann ile aynı fiyata, hatta bazı ürünler çok daha ucuza. En son Senkop müzikten bir headless gitar aldım. Avrupa'da yaşamama rağmen, gümrüksüz sorunsuz alabilecekler Türkiye'den almayı tercih ettim. Çünkü Senkop müzik Thomanndan 200 usd daha ucuza satıyor.
Üst model Fender ve Gibsonlar hâlâ daha ucuz yurtdışında. Ama bunun dışındaki çoğu ürün aynı veya benzer fiyata. En büyük sebep Türkiye'deki büyük ekonomik kriz ve döviz kurunun olması gerekenden çok daha düşük olması( hani diyorlar ya Türk Lirası olması gerçek değerinden daha yüksek su an. Doğru bu gerçekten. Begeniriz- beğenmeyiz, kabul ederiz-etmeyiz).
Seçimler de bittiğine göre kur olması gereken seviyelere çıkıp Türkiye'deki fiyatlar da epey yükselecek.
Şu an en büyük sorun sahibinden sitesi ve şişirme ikinci el fiyatları.

Yoksa da distribütöre söyleyin, getirsin.
ahahahahaha Türkiye'de böyle bir şey denemek büyük naiflik... en iyi ihtimal güleryüzle yardımcı olamıyoruz derler, kötü ihtimal arkandan mala bak beyimin keyfine gitar getirecekmişiz alsın işte vitrindekini filan derler :) ... ha ciddiye alan olursa da 36 ay sonra elinizde diyorlar ;)

ama şaka maka adamın işi bu zaten 1 gitar daha getirse birşey kaybetmez
yıllık kotaları var öyle 1 tane daha satam da 3 kuruş kazanam değil mesele... rutin iş dışına çıkıp uğraşmak istemiyor çoğu, özellikle covid sonrası tedarik zinciri de aksayınca edeceğim 3 kuruşa değmez diyorlar ... üreticiye laf anlatıp da 2 tane fazladan gönder demek imkansız değil elbette ama zor... uğraşmaz distribütör

Ürün 150 euro üzeriyse distribütör ile konuşup bir sonraki ithalat sevkiyatı için ön sipariş oluşturun. Genelde 4-6 hafta süre veriyorlar. Distribütör: "Yok efendim getiremem." derse aynı ürünü temiz ve 2. el olarak Türkiye'den araştırın. Şu ana kadar birçok ürünü öyle alabildim. Eşe dosta haber edip yanında getirme meselesine hiç girmedim.

Bu arada Thomann'dan 25 şubat'ta verdiğim CC537252479DE no'lu sipariş halen gelmemişti. Support'a e-mail atıp 132.5 Euro'luk siparişi krediye dönüştürdüm. 100 euro'suyla B-Stock Harley Benton bas gitar aldım. 32.5 euro'su kredi kartıma geri yattı. Dün itibarıyla (evet pazar günü) geldi. Nedense 30 euro'luk kargo ücretini almadılar.

Dosyalar

• Thomann.JPG
    Thomann.JPG
    155.4 KB · Gösterim: 48
zuhal tünele girdim zamanında açtıkları ilk mağazaları sanırım bu mağaza idi. patronları da ara sıra bu mağazaya uğruyor, jackson kelly'lere bakacağım dedim usa serisini zaten gören cennetlik de ilk başlangıç modellerinin bile 1-2 tanesi vardı hepsi bu. 1-2 dinky koymuşlar tabi ki js serisi. toplam 10-11 tane jackson filan vardı hepsi giriş modeli. Usa japon getir filan desen bi taraflarıyla gülerler herhalde kelly pro serisini bile sormadan çıktım. Ek not, girmişken bir de tel alayım dedim düz bildiğimiz 9-42 mor-pembe renkli ernie ballı sordum, sorduğuma pişman oldum. dükkana giriş ve çıkışım toplam 5 dakika sürdü.

Ürün 150 euro üzeriyse distribütör ile konuşup bir sonraki ithalat sevkiyatı için ön sipariş oluşturun. Genelde 4-6 hafta süre veriyorlar. Distribütör: "Yok efendim getiremem." derse aynı ürünü temiz ve 2. el olarak Türkiye'den araştırın. Şu ana kadar birçok ürünü öyle alabildim. Eşe dosta haber edip yanında getirme meselesine hiç girmedim.

Bu arada Thomann'dan 25 şubat'ta verdiğim CC537252479DE no'lu sipariş halen gelmemişti. Support'a e-mail atıp 132.5 Euro'luk siparişi krediye dönüştürdüm. 100 euro'suyla B-Stock Harley Benton bas gitar aldım. 32.5 euro'su kredi kartıma geri yattı. Dün itibarıyla (evet pazar günü) geldi. Nedense 30 euro'luk kargo ücretini almadılar.
bu gidişle thomann bizi ban listesine alır giden gelmiyor acep ne iştir diye...

Son düzenleme:

Çok sevindim
Hayırlı uğurlu olsun. Thomann çok büyük şirket çok

zuhal tünele girdim ilk mağazaları sanırım patronları da ara sıra bu mağazaya uğruyor, jackson kelly'lere bakacağım dedim usa serisini zaten gören cennetlik de ilk başlangıç modellerinin bile 1-2 tanesi vardı hepsi bu. 1-2 dinky koymuşlar tabi ki js serisi. toplam 10-11 tane jackson filan vardı hepsi giriş modeli. Usa japon getir filan desen bi taraflarıyla gülerler herhalde kelly pro serisini bile sormadan çıktım. Ek not, girmişken bir de tel alayım dedim düz bildiğimiz 9-42 mor-pembe renkli ernie ballı sordum, sorduğuma pişman oldum. dükkana giriş ve çıkışım toplam 5 dakika sürdü.

bu gidişle thomann bizi ban listesine alır giden gelmiyor acep ne iştir diye...
Niçin bir taraftarıyla gülsünler anlamıyorum. Para kazanacaklar sonuçta. Uzun sürecekse de sürsün gelmesi. Artık eskisi gibi değil işler, daha hızlı olur süreç. O kadar bekleyemem diyorsanız da ödediğiniz tutar kadar daha harcamaya hazır olun. 10 k alışverişe 9k masraf ödedim. Paranız varsa zaten hiç dert etmeyin. İki tane söyleyin, üç tane söyleyin. Dükkanı satın alın.

Niçin bir taraftarıyla gülsünler anlamıyorum. Para kazanacaklar sonuçta. Uzun sürecekse de sürsün gelmesi. Artık eskisi gibi değil işler, daha hızlı olur süreç. O kadar bekleyemem diyorsanız da ödediğiniz tutar kadar daha harcamaya hazır olun. 10 k alışverişe 9k masraf ödedim. Paranız varsa zaten hiç dert etmeyin. İki tane söyleyin, üç tane söyleyin. Dükkanı satın alın.
iyimserliğinize hayran kaldım doğrusu aynı paralel evrenden ben de her sabah aç karna... zuhal şu ara bak kelly'i geçtim, herhangi bir usa modelini 3 hadi 6 ay içinde getirsin benden herkese bedava çay!

iyimserliğinize hayran kaldım doğrusu aynı paralel evrenden ben de her sabah aç karna... zuhal şu ara bak kelly'i geçtim, herhangi bir usa modelini 3 hadi 6 ay içinde getirsin benden herkese bedava çay!
Thomann'dan sipariş verin o zaman. Ya da yurtdışında arkadaşınız varsa ne zaman geliyor diye konuşun. Yalnızca hazırlıklı olmanızı isterim. Ürün ne kadarsa bir o kadar da masrafınız olacak ve de günlerce prosedürle uğraşıp stres olacaksınız.

Geri