Thomann'dan Alışveriş

Reverb ten 2. el analog ses filtre modülü alacağım 150 dolar altı anlaştım satıcıyla gümrükte takılırmı 2. el olması ve elektronik bir cihaz olması sebebiyle sorun yaşarmıyım ? Şöyle son 30-35 sayfayı okudum şoke oldum gerçekten çok yazık afganistan gibi olmuşuz resmen

Reverb ten 2. el analog ses filtre modülü alacağım 150 dolar altı anlaştım satıcıyla gümrükte takılırmı 2. el olması ve elektronik bir cihaz olması sebebiyle sorun yaşarmıyım ? Şöyle son 30-35 sayfayı okudum şoke oldum gerçekten çok yazık afganistan gibi olmuşuz resmen
Thomann'da ürünü sıfır aldığın için faturası oluyor ve vergi bunun üzerinden uygulanıyor. Reverb ya da e-Bay gibi 2.el ürün satan yerlerde fatura ibraz edemezsen gümrükte sorun yaşayabileceğini düşünüyorum.

Thomann'da ürünü sıfır aldığın için faturası oluyor ve vergi bunun üzerinden uygulanıyor. Reverb ya da e-Bay gibi 2.el ürün satan yerlerde fatura ibraz edemezsen gümrükte sorun yaşayabileceğini düşünüyorum.
yıllar önce paypal yasak değilken ebayden alışverişlerim olmuştu satıcıya kargonun değerini 100 usd yazdırıyordum halbuki binlerce dolar ödüyordum.Kargonun üstündeki ürünün değerini gösteren herhangibir ibare yada belge fatura yerine geçermi ? yeterli olurmu çünkü firmadan almayacağım şahıs gönderecek yoksa şirket kaşesinin olduğu ticari faturamı gerekiyor?

Aynen ticari fatura gerekli.
Ticari faturada bile o kadar sorun çıkaran gümrük diğer türlü ne sorunlar çıkarır tahmin etmek zor değil.
Yurtdışında tanıdığınız yoksa (oradan teslim alıp bizzat Türkiye'ye getirebilir) imkansız gibi görünüyor.

yıllar önce paypal yasak değilken ebayden alışverişlerim olmuştu satıcıya kargonun değerini 100 usd yazdırıyordum halbuki binlerce dolar ödüyordum.Kargonun üstündeki ürünün değerini gösteren herhangibir ibare yada belge fatura yerine geçermi ? yeterli olurmu çünkü firmadan almayacağım şahıs gönderecek yoksa şirket kaşesinin olduğu ticari faturamı gerekiyor?
bende 2012de gidon almıştım arkadaşımın karttan onun adına ama kendi motorum için. %18vergi ödeyip gümrükten almıştı. satışı firma hollanda'daydı. 90 dollar kargosu vardı. Thomann'dan
yükte hafif pahada ağır bişey alacaksanız getirecek tanıdığım var, ayda bi falan almanya'ya gidip 4,,5 güne falan dönüyor. daha önce çarşamba günü gitti cumartesi günü gel al malını dedi. e tabi sakal atıyorum bu durumda

Arkadaşlar ekran görüntüsündeki gitar ve hard case olarak bir sepet yaptım. Bu ikisini almak istiyorum, vergi olarak ve gümrük memuru olarak falan ne kadar bir tutar çıkar tahmini? Vergiyi %20 olarak hesapladığım zaman 26,7372 TL çıkıyor. Fiyat doğru mudur veya ekstra vergi ya da borç var mıdır yardımcı olabilir misiniz?

Dosyalar

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    104.3 KB · Gösterim: 73
Arkadaşlar ekran görüntüsündeki gitar ve hard case olarak bir sepet yaptım. Bu ikisini almak istiyorum, vergi olarak ve gümrük memuru olarak falan ne kadar bir tutar çıkar tahmini? Vergiyi %20 olarak hesapladığım zaman 26,7372 TL çıkıyor. Fiyat doğru mudur veya ekstra vergi ya da borç var mıdır yardımcı olabilir misiniz?
birisi schecter gitar alıp türkiye'ye gümrük müşavir de dahil aldığı gitara %46 vergi ödediğini yazmıştı. yani o zamanki tl karşılığı 12100 lira gitar fiyatına vergi dahil yanlış hatırlamıyorsam 19800 olarak maal etmiş. çıkardığın senin liste toplamı almanya içi vergi artı kargo dahil fiyatı mı, yoksa buraya vergisiz ama kargo dahil fiyatı mı ?

Şimdi birkaç yerde vergi hesaplamalarına baktım ve %33,70 olarak vergi görülüyor. Sipariş içerisinde bulunan hard case ve kargo ücretini hesaba katmadığım zaman gitar 629.41€ güncel olarak yaklaşık 18.100TL'ye geliyor. Bu fiyatın üzerine ek olarak vergi hesaplama eklediğim zaman %33.70 vergi ekliyorum, toplam ücret 24.199,70 TL oluyor ama aynı sitede gümrük hesaplamayı eklediğim zaman ise;
Sipariş Tutarı: 18.100,00 TL
Gümrük Vergisi (%18): 3.258,00 TL
Özel Tüketim Vergisi (%20): 4.271,60 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti: 22,00 TL
Damga Vergisi: 2,20 TL
Toplam Vergi ve Masraf Tutarı: 7.553,80 TL
Siparişin Toplam Maliyeti: 25.653,80 TL
olarak karşıma çıkıyor. ÖTV alıyor mu almıyor bilmiyorum ama ortalama bu fiyatlara geliyor gibi görünüyor. Gümrük ile ilgili yardımcı olabilecek birini arayacağım tam net bilgi vermeleri açısından konuşmak istiyorum. Gümrüğe geldiği zaman ortada kalmayayım.

Dosyalar

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    100.6 KB · Gösterim: 66
Şimdi birkaç yerde vergi hesaplamalarına baktım ve %33,70 olarak vergi görülüyor. Sipariş içerisinde bulunan hard case ve kargo ücretini hesaba katmadığım zaman gitar 629.41€ güncel olarak yaklaşık 18.100TL'ye geliyor. Bu fiyatın üzerine ek olarak vergi hesaplama eklediğim zaman %33.70 vergi ekliyorum, toplam ücret 24.199,70 TL oluyor ama aynı sitede gümrük hesaplamayı eklediğim zaman ise;
olarak karşıma çıkıyor. ÖTV alıyor mu almıyor bilmiyorum ama ortalama bu fiyatlara geliyor gibi görünüyor. Gümrük ile ilgili yardımcı olabilecek birini arayacağım tam net bilgi vermeleri açısından konuşmak istiyorum. Gümrüğe geldiği zaman ortada kalmayayım.
Screenshot_20230911-050916_Chrome.jpg

kredi kartından türkiyeye kdv'siz satış fiyatına ödenen miktar aşağıda ekran görüntüsünü şimdi çekip paylaştım.
benim bi tanıdık var ay da bir fala gidiyor almanyaya, 4 gün falan kalıp dönüyor. istersen ona konuyu açarım getirirse getirir. bahşiş alıyor ama yinede buraya gümrükten gelişin çok altına hallediyor. ben bas gitar aldım bu yoldan. çarşamba gitti cumartesi bas gelmişti

Gümrük ile ilgili yardımcı olabilecek birini arayacağım tam net bilgi vermeleri açısından konuşmak istiyorum. Gümrüğe geldiği zaman ortada kalmayayım.
bu sayfadan geriye tara biraz.. bu konu tek tek rakamlarıyla konuşuldu, ıncığına mevzuatına kadar yazdı insanlar.... 150 eur üzeri her şey gümrükte başına dert olur, müşavirle filan çekersin malını... kabaca da ne alırsan x2 yap gördüğün dip toplamı ödeme olarak... yaşanmış tecrübe var bu sayfalarda epey

bu sayfadan geriye tara biraz.. bu konu tek tek rakamlarıyla konuşuldu, ıncığına mevzuatına kadar yazdı insanlar.... 150 eur üzeri her şey gümrükte başına dert olur, müşavirle filan çekersin malını... kabaca da ne alırsan x2 yap gördüğün dip toplamı ödeme olarak... yaşanmış tecrübe var bu sayfalarda epey
Müşavir birini bulup iletişim kuracağım, gelişmeleri buraya yazarak aktaracağım.

A.TR ile birlikte siparişi verdiğim zaman gümrük müşaviri ortalama 450 Euro her şey dahil bir masraf çıkar dedi. 18.000TL olan ürün 32.000 küsür civarına geliyor maalesef.

Müşavir birini bulup iletişim kuracağım, gelişmeleri buraya yazarak aktaracağım.
Ama paşa kardeşim gelip gelişme falan yazma.

Yani yüzlerce mesaj, onlarca sayfa arasında gelip sanki burada ki gümrük memuruymuş gibi one şune bune diye sosruyorsan yazma bir şey.

Adamlar 1 yıldan fazladır %50'ye yakın vergi alanacak diye yazdı. Yazan adama kimse kaale almadı oturup %50 vergi ödeyince haaa böyley oluyormuş dediler.

Bak bir adam ısrarla yazdan beri ek vergi gelecek gelecek dedi adam dedikleri bir bir çıkıyor.

Ha ama tatmin olmadıysan sana yazayım ben. Şuan ki vergi sistemi ile gitara vereceğin para hariç bir 20K daha ödeyeceksin muhtemelen

Geri