Thomann'dan Alışveriş

Gitar geldi ama adrese gelmedi hocam, ptt den teslim aldım. Kargo görevlisi fatura falan kesilecek demiş bizim güvenlikteki arkadaşa açıkçası taşımak istememiş diye tahmin ettim.

Ne var içinde dediler gitar var dedim, istanbulda gümrükte zaten vergisini hesaplamışlar başka bir şey sormadılar. Fatura bile soran olmadı, ücretini ödedim verdiler yüklendim hayvanı, götürdüm eve bıraktım.

Tam 16 günde teslim aldım.
eyvallah.... yani kapıya gelmiş de eve kadar taşımak mı istememiş anlamadım... Başakşehir depodan çıkmadı hiç herhalde.. oradakiler öyle üşenmeye göre mi sevkiyata çıkıyor ki?

neyse ben de tetiği çekeyim bari, 16 gün güzel... bazen vakit bulup 16 gün mağazaya gidemiyor insan :)

Kısa süre önceye kadar Fender/Squier ekleyince sepete Türkiye'ye teslim edilemez uyarısı çıkıyordu, şimdi son adıma kadar geldim herhangi bir uyarı yok. Bir şeyler değişmiş olduğunu sanmıyorum distribütör vb. konularında ama acaba gönderme ihtimalleri var mıdır :) 100 EUR'a bullet mustang yapıştırmak üzereyim tutmayın küçük Cobain'i 😀

Kısa süre önceye kadar Fender/Squier ekleyince sepete Türkiye'ye teslim edilemez uyarısı çıkıyordu, şimdi son adıma kadar geldim herhangi bir uyarı yok. Bir şeyler değişmiş olduğunu sanmıyorum distribütör vb. konularında ama acaba gönderme ihtimalleri var mıdır :) 100 EUR'a bullet mustang yapıştırmak üzereyim tutmayın küçük Cobain'i 😀
Bende hala çıkıyor uyarı. Screenshot
Düzenleme: Ama Squier'da çıkmıyor. Enteresan.

Bi kutu açma şeysi bir de deneme videosu görsek güzel olur şekilli şukullu gitarların kargo maceraları hep ilgimi çekiyor merak ettim doğrusu.

Kutu paramparça oldu da video kayıt ekipmanım malesef yok video için.

Harley Benton Victory Plus BK marka model gitar için anlatılacak çok şey yok;
- sap profili hafif kalın, elimde dean ve jackson var, rahatlıkta ilk jackson, dean sonra ve en son bu geliyor.
- gitar askıdayken sap aşağı düşmüyor ve gitar çok hafif değil ama çok da ağır değil.
- donanımlar berbat, rezalet. :)
- manyetikler fiyatına göre, doğal olarak kötü.
- tel yüksekliği yüksek, ayar istiyor.
- ses potu elimi kesti, o derece yıkılıyor potlar pot başları. Gürültü mevcut.

eyvallah.... yani kapıya gelmiş de eve kadar taşımak mı istememiş anlamadım... Başakşehir depodan çıkmadı hiç herhalde.. oradakiler öyle üşenmeye göre mi sevkiyata çıkıyor ki?

neyse ben de tetiği çekeyim bari, 16 gün güzel... bazen vakit bulup 16 gün mağazaya gidemiyor insan :)

Şöyle hocam, ben Zonguldak’ta ikamet ediyorum. Zonguldak ptt müdürlüğüne gelmiş ama benim işyeri 100 metre ilerisinde, oraya getiremedi arkadaşlar. :) İstanbul için detaya hakim değilim malesef, o konuda diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır ama 16 gün süre çok iyi, katılıyorum.

Bir kaç görsel de ekleyeyim mesajıma.

Dosyalar

• D1F8C851-3D30-4ABC-BB97-CA718E99DF78.jpeg
    D1F8C851-3D30-4ABC-BB97-CA718E99DF78.jpeg
    1.4 MB · Gösterim: 197
  • F5354507-A9BB-4DAD-9AFE-372C588A5CDD.jpeg
    F5354507-A9BB-4DAD-9AFE-372C588A5CDD.jpeg
    1.3 MB · Gösterim: 181
  • C1222768-0221-45F9-9C94-E522C6C3EACE.jpeg
    C1222768-0221-45F9-9C94-E522C6C3EACE.jpeg
    2.2 MB · Gösterim: 170
  • 5A11837D-C45A-4D4C-BD19-CA4431A82C83.jpeg
    5A11837D-C45A-4D4C-BD19-CA4431A82C83.jpeg
    2.3 MB · Gösterim: 165
  • 5ADC0F48-6367-4EEC-A70F-654F4C8F4F7F.jpeg
    5ADC0F48-6367-4EEC-A70F-654F4C8F4F7F.jpeg
    1.5 MB · Gösterim: 196
Son düzenleme:

Gitar için anlatılacak çok şey yok;
- sap profili hafif kalın, elimde dean ve jackson var, rahatlıkta ilk jackson, dean sonra ve en son bu geliyor.
- gitar askıdayken sap aşağı düşmüyor ve gitar çok hafif değil ama çok da ağır değil.

Şöyle hocam, ben Zonguldak’ta ikamet ediyorum. Zonguldak ptt müdürlüğüne gelmiş ama benim işyeri 100 metre ilerisinde, oraya getiremedi arkadaşlar. :) İstanbul için detaya hakim değilim malesef, o konuda diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır ama 16 gün süre çok iyi, katılıyorum.

Çok güzel namıssız yahu, güle güle kullan. ✌

Benim de anladığım kadarıyla eğer kapınıza kadar gelmesini istiyorsanız daha fazla beklemeniz gerekiyor. Adamlar bir süre sebepsizce şubede bekletiyor. Ben de gidip şubeden almıştım gitarımı.

Benim de anladığım kadarıyla eğer kapınıza kadar gelmesini istiyorsanız daha fazla beklemeniz gerekiyor. Adamlar bir süre sebepsizce şubede bekletiyor. Ben de gidip şubeden almıştım gitarımı.

Bekleme ile bir ilgisi yok. Aynı sitede bir arkadaşım Thomann dan gitar sipariş verdi evine kadar geldi. Ben verdim gümrüğe takıldı ve sms ile bilgilendirilip gümrük müdürlüğüne gelmemi istediler. Tek fark onun aldığı Harley Benton marka idi ben Epiphone aldım Fiyat farkı 2 katı civarında. Ama her halükarda bireysel gümrük limitini geçmeyen bir gitar. Bu sitede çok daha pahalı ürünleri eve gelen arkadaşlar var.

Dostum eve gelmez gibi bir şey yazmadım yazımda. Sadece PTT kargoyu geç teslim ediyor. Ben de Epiphone aldım, arkadaşıma gitarı geç geldi, şubede durmuş bir süre gitar. Ben beklememek için kendim gidip aldım.

Bazen olur öyle... sevimsiz bir durum hevesle beklerken ama kafalarına göre bekletiyorlar demek hem haksızlık hem de bu başlığı okuyup fikir sahibi olmak isteyenler için yanıltıcı. Neye göre kapıya, neye göre eve bu konuda bir kural var mı bilgimiz dahilinde? Yani eksik belge vs .. bilinsin ki başkaları hata yapmasın.

Fender göndermiyorlar ama Squier gönderiyorlar diye biliyorum.

Durum gerçekten buysa CV 60s Jazzmaster almayı düşünüyorum. 30 EUR kargo ile birlikte 365 EUR yapıyor, yani aşağı yukarı 5.650 TL. %18 KDV ile birlikte 6.600 TL gibi bir şey yapıyor. Şu andaki Zuhal fiyatı 11.000 TL, insaf 😱

Gözden kaçırdığım bir şey mi var? "Too good to be true" gibi görünüyor da bana :)

350 euro'luk gitarı biz niye 11.000 TL'ye alıyoruz bu ülkede diyeceğim ama neyse çok yorgunum böyle konular için artık :)

Hadi bismillah diyerek tetiği çektim. Gelişme oldukça bildiririm.
Gitarı sepete attım (stokta görünüyor). Ödemeyi KK ile yaptım. Dün gece oldu bu. Sabah mail attılar TC numara ver işlem başlasın dediler. Mail ile bildirdim. 1-2 saat sonra chat'ten yazdım ama anladım ki mail henüz okunmamış. Konuştuğum kişi chat'ten aldı TC ve siparişim anında Waiting'den Open'a döndü, yani işleme alındı. O arada sanırım son gitarı aldım çünkü sitede 7-8 hafta temin süresi diye gösteriyor. Tabi panikle sordum ama yok seninki işlemde, stok bitti herhalde ondandır dedi. Bekleme süreci başladı. İnşallah rast gitsin kapıma gelsin, yoksa ver elini Başakşehir :)

Harley Benton Victory Plus BK marka model gitar için anlatılacak çok şey yok;

Kutuda yeterince korunaklı bir şekilde sarılarak mı kargolanmış peki ? Benim de aklımdaki asıl endişe bu. Hatta yanında gig bag olan bundle var gözüme kestirdiğim, acaba onunla mı gönderirler, daha sağlam mı olur diye de düşünüyorum.

Yanında gigbag alınca ayrı ayrı yerleştiriyorlar büyük kutuya, ama gümrüktekiler sağolsun kutuları açacaklarsa kutunun ırzına geçip açıyorlar, adamlar güzelce paketlemişlerse bile ilk hali bozuluyor. Şans işi tamamen.

Geri