Thomann'dan Alışveriş

Ben de 3 haftadır kabin bekliyorum. Bu aralar bir sıkıntı var gibi.

PTT'ye şikayet ederseniz de şu pişkinlikte bir cevap (düzeltmeden yapıştırıyorum buraya) alacaksanız: "Verilen barkot numarasına ait gönderi henüz Türkiye ye ulaşmamıştır.Ülkemize giriş yaptığı andan itibaren en kısa sürede adresinize ulaştırılacaktır."

Neyse. 3 haftada eşek sırtında olsa gelir. Ve Türkiye'ye ulaşmamış olma ihtimali yok gibi. Yanlış yollanmış olma ihtimali çok çok düşük.

Arkadaşlar gerçekten de ilginç şekilde bi gecikme şikayeti var bu aralar. Thomann'dan geçen yılın Aralık ayında aldığım buzuki 14 günde kapıdaydı, kocaman da bi koliydi, yani boyutla alakalı bi gecikme olsa o gecikirdi. ama 2015'in ocak ayında verdiğim preamp siparişi 30-35 gün sonra ancak elime ulaştı, bu kadar fark olması gerçekten ilginç. Aslında ben thomann'a mail attım, İstanbul'da DHL şubesi var, oradan buraya DHL ile gelip de burada ptt'ye devrolsa daha rahat olmaz mı işler şeklinde, adamlar ptt'nin uygulaması gereği yurtdışından mecburen direk ptt ile gönderdiklerini söylediler, öbür türlü uçakla dhl'ye gelse bir haftada kargo teslim edilir ama demek ki denetim konusunda zaafiyet vermemek için böyle bi kural koyuyor ptt... İşin kısası sabırlı olmak lazım arkadaşlar, aradan 20 gün geçiyor hiçbir hareket olmuyor, bu noktada kargoya odaklanmayı bırakmak lazım. başka işlerle meşgul olup kafa dağıtın derim, ptt'nin müşteri hizmetleri en fazla sizin ekran gördüğünüz kadarını biliyor, ötesi onlarda da yok :)

Bende 16'sında sipariş verdim. O günü saymazsak 1 hafta oldu. 20 günü okuyunca canım daha da sıkıldı. Benimde ptt sorgu ekranında aynı ibare yazıyor. 19'unda aynı ibare ile güncelken 23'ünde yine aynı ibare ile güncellendi, öylece kaldı. Bu thomann kargoyu hava yollarıyla mı yoksa karayoluyla mı yolluyor ? Bilgi edinmeye çalıştım, göremedim. USPS pritority mail ile ebayden (Amerikadan) gitar almıştım 1 haftada tükiye ye giriş yapmıştı. 4-5 gün sonra da ptt'den gidip almıştım. Tek acı olan şu işin ''Bu aralar bu durumla olan şikayetin, sıkıntının'' bize denk gelmesi...her kötü şeyin kolayca denk gelmesi gibi. Şaşkın değilin aslında.

Thomann Radafeld'e gönderiyor, orada PTT'nin merkezi var sanıyorum ordan da karayoluyla eşşek sırtında İstanbul'a geliyor, eşşekler yan yatmaz devrilmez ise bu süreç 15 gün, haramilerin bazı paketleri var mısın yok musun oynamak için kapalı tutup sizi çağırdığı oluyor, tebliğin varması da 5 gün falan. 20 gün temiz süreniz var, diziye falan başlayabilirsiniz.

Arkadaşlar gerçekten de ilginç şekilde bi gecikme şikayeti var bu aralar. Thomann'dan geçen yılın Aralık ayında aldığım buzuki 14 günde kapıdaydı, kocaman da bi koliydi, yani boyutla alakalı bi gecikme olsa o gecikirdi. ama 2015'in ocak ayında verdiğim preamp siparişi 30-35 gün sonra ancak elime ulaştı, bu kadar fark olması gerçekten ilginç. Aslında ben thomann'a mail attım, İstanbul'da DHL şubesi var, oradan buraya DHL ile gelip de burada ptt'ye devrolsa daha rahat olmaz mı işler şeklinde, adamlar ptt'nin uygulaması gereği yurtdışından mecburen direk ptt ile gönderdiklerini söylediler, öbür türlü uçakla dhl'ye gelse bir haftada kargo teslim edilir ama demek ki denetim konusunda zaafiyet vermemek için böyle bi kural koyuyor ptt... İşin kısası sabırlı olmak lazım arkadaşlar, aradan 20 gün geçiyor hiçbir hareket olmuyor, bu noktada kargoya odaklanmayı bırakmak lazım. başka işlerle meşgul olup kafa dağıtın derim, ptt'nin müşteri hizmetleri en fazla sizin ekran gördüğünüz kadarını biliyor, ötesi onlarda da yok :)
Öyle birşey olması olanaksız zira senin DHL ile geldiğini sandığın paket aslında Deutsche Post ile gelmekte. DHL Deutsche Post' ü satın aldığı için insanlar bunlari birbirine karıştırıyor. Thomann' dan gelen paketler devlet postası ile yani Deutsche Post ile geliyor ve öyle de olmalı zaten, zira özel posta firmaları ile gelen paketlerin gümrük prosedürleri farklı ve hepimiz biliyoruz ki inanılmaz zaman ve para kaybına sebebiyet veriyor.

3 ünde sipariş verdim ayın 5i nde yurtdışına çıktı diyor yarın temiz 20 gün oluyor almanya'dan çıkalı .Açıkçası çok çok fazla bakalım ne zaman gelecek.Bu ara alışveriş yapıp bekleyenler de yazarsa güzel olur.Sanırım genel bir sıkıntı var.

Thomann'dan ayın 8'inde çıkmış aldığım ürün,10'undan beri de Ptt'nin sitesinde gönderi yurtdışına sevk edilmiştir diyor.PTT'yi telefonla aradığımda ürünün daha herhangi bir Ptt şubesine gelmediğini söylediler.ugur86 arkadaşın söylediği gibi 30-35 günde geliyorsa bi bu kadar daha beklemem gerekicek demektir.Genel sıkıntı olduğu belli ama sabretmek çok zor:)

Adsız.jpg

Gidip Yunanistan'dan kendim alsaydım daha iyiydi.

1 11/02/2015 19:25:00 Gonderi musteriden alinmistir Receive item from customer (Otb) - - GERMANY (Yurt Disi)
2 12/02/2015 05:28:00 Gonderi (Cikis) alip verme merkezinde alindi Receive item at office of exchange (Otb) - - GERMANY (Yurt Disi)
3 12/02/2015 06:05:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb) - - GERMANY (Yurt Disi)

Hala Türkiye'ye girmedi gözüküyor...

Ya bunlar default ayarlar. Ben orada bir gün ''işleme merkezine verildi'' vs. yazacağını sanmıyorum. Anca uzun bir zaman sonra arayıp ya da direk gidip (Posta işleme merkezine) numaradan sorguladıktan sonra oradaysa teslim alacağız. Benim ebaydan (Amerikadan) aldığım gitarda böyle olmuştu. 2 kez gitmiştim Topkapı posta işleme merkezine. Birincisinde yok gelmemiş denmişti. İkincisinde bulunduğum ptt de göründüğü söylenmişti. Pttye gittiğimde bizde yok olsa bilgisayarda görülür dendi tekrar pim'e gittim tekrar bizde yok kardeş yalanmı söyleyecez olayı oldu. Bir daha hurra ptt ye derken allahtan biri bana sordu '' Yav kardeş sana ne gelecekti ?'' Gitar dememle aha burda bi kutu var o gitar galiba dediğinde döndüm ve cennete itildim. Bu sefer ne olur bilemiyorum.

- Evet bencede, türkiyeye girer girmez kayıda alacakları sanmıyorum.

İşler çoook ağır bu aralar. Yirmi gün yedi lamba dört kapasitör bekliyorum. Dün bir yazı ulaştı "UKİM'e gelin" diye. Ticari sayıda mı farzettiler neyse artık, gidiş geliş üçbuçuk dört saat yolda geçecek şimdi.

Ben Amerika'dan gümrük muafiyeti sınırları dahilinde bir paket getirttim, 2 haftada Türkiye'ye geldi, PTT'den bana ulaşması 20 gün sürdü. 2 hafta Bakırköy-Zeytinburnu-Beşiktaş PTT'leri arasında pinpon topuna döndürdüler paketi. En son PTT sitesi girip şikayet mesajı gönderince lütfedip 1 haftada ulaştırdılar. Sözün bittiği yer :)

Yılbaşından önce bir siparişim olmuştu, hatta "hata ettim keşke vermeseydim" dedim kendi kendime.. Yılbaşı trafiğinden dolayı gecikir diye düşünmüştüm..O trafikte bile 20 günde elime geçti.. Ama şimdiki durum daha farklı. 28 Ocak'ta verdiğim siparişi daha beklemem gerekiyordu kapıma kadar getirmeleri için, ben sabırsızlık edip 24 Şubat'ta ptt'ye gidip görevliye rica minnet kendim aldım. Neyse ki hiçbir sıkıntı yok gelen üründe..

Yılbaşından önce bir siparişim olmuştu, hatta "hata ettim keşke vermeseydim" dedim kendi kendime.. Yılbaşı trafiğinden dolayı gecikir diye düşünmüştüm..O trafikte bile 20 günde elime geçti.. Ama şimdiki durum daha farklı. 28 Ocak'ta verdiğim siparişi daha beklemem gerekiyordu kapıma kadar getirmeleri için, ben sabırsızlık edip 24 Şubat'ta ptt'ye gidip görevliye rica minnet kendim aldım. Neyse ki hiçbir sıkıntı yok gelen üründe..
Hocam eğer gümrük memuru paketi görüp işlem yapmadıysa paketiniz şubede beklese bile alamıyorsunuz, gümrük memurları da haftada bir gün uğruyorlar. yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi benim paketim de önce Zeytinburnu Ukim'e , oradan da alakasız bi şekilde Arnavutköy'e , en son Samsun'a sevk edildi. 10 günde almanya'dan gelen kargonun İstanbul'dan Samsun'a ulaşması 15 günü buldu. Samsun'a da çarşamba ulaştı paket, memur da salı günleri uğruyormuş dediler, taa öbür hafta salı teslim alabildim. İnsanın sinirleriyle alay eden bir süreç bence, thomann'a bunları mail'le bildirdim, adamlar anlayamıyorlar bile, nasıl yani ne demek istediniz gibi sorular soruyolar geri dönüp. Adamlar da Ptt'yi devlet kurumu olduğu için ciddi bir kimlik olarak görüyorlar, uygulamalarının laçkalığından haberleri yok. İnternet'teki şikayet başlıklarını toplasanız yeminle ekşi-inci sayfalarında özel bi köşe oluşur. kiminin paketini bahçeye atıp gitmişler, kiminin paketi sürekli yanlış şubelere gidip yakın ilden ile bile 20 günde gitmiş vs... Ben artık karar aldım, aciliyeti olan birşeyi sipariş etmeyeceğim. Sipariş edip unutabileceğim, bir ayda da gelse 50 günde de gelse sorun olmayacak şeyleri ancak alırım, insan hastalanıyor yahu stresten :)

Evvet... PTT'ye göre benim kabin uçakla 20 günde Türkiye'ye geldi. DHL ve PTT üzerinden soruşturduktan bir kaç gün sonra paketin gelmiş olması da ilginç. Daha önce de böyle bir durumla karşılaşmıştım. Belki rastlantıdır. :)

Darısı diğer bekleyen arkadaşların başına.

Image2.jpg

Son düzenleme:
Evvet... PTT'ye göre benim kabin uçakla 20 günde Türkiye'ye geldi. DHL ve PTT üzerinden soruşturduktan bir kaç gün sonra paketin gelmiş olması da ilginç. Daha önce de böyle bir durumla karşılaşmıştım. Belki rastlantıdır. :)

Darısı diğer bekleyen arkadaşların başına.

47920 eklentisini görüntüle
Ben de birebir aynı tarihte sipariş verdim bugun gelmiş sizinki gibi.Genel bir durum olsa gerek .

Hocam eğer gümrük memuru paketi görüp işlem yapmadıysa paketiniz şubede beklese bile alamıyorsunuz, gümrük memurları da haftada bir gün uğruyorlar. yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi benim paketim de önce Zeytinburnu Ukim'e , oradan da alakasız bi şekilde Arnavutköy'e , en son Samsun'a sevk edildi. 10 günde almanya'dan gelen kargonun İstanbul'dan Samsun'a ulaşması 15 günü buldu. Samsun'a da çarşamba ulaştı paket, memur da salı günleri uğruyormuş dediler, taa öbür hafta salı teslim alabildim. İnsanın sinirleriyle alay eden bir süreç bence, thomann'a bunları mail'le bildirdim, adamlar anlayamıyorlar bile, nasıl yani ne demek istediniz gibi sorular soruyolar geri dönüp. Adamlar da Ptt'yi devlet kurumu olduğu için ciddi bir kimlik olarak görüyorlar, uygulamalarının laçkalığından haberleri yok. İnternet'teki şikayet başlıklarını toplasanız yeminle ekşi-inci sayfalarında özel bi köşe oluşur. kiminin paketini bahçeye atıp gitmişler, kiminin paketi sürekli yanlış şubelere gidip yakın ilden ile bile 20 günde gitmiş vs... Ben artık karar aldım, aciliyeti olan birşeyi sipariş etmeyeceğim. Sipariş edip unutabileceğim, bir ayda da gelse 50 günde de gelse sorun olmayacak şeyleri ancak alırım, insan hastalanıyor yahu stresten :)

Sizin gümrük memurları haftada 1 gün geliyormuş, bizim buradaki ptt'nin içinde sabit sürekli duran 2 gümrük memuru var.. Ama boş vakitlerinde iş yaptıkları için işler acayip hızlı ilerliyor. 4 gün önce Antalya'ya geldi gözüküyor ve ben daha gidip işleme aldırtmasam, herhalde 3-4 gün daha beklerdim.

Geri