Thomann'dan Alışveriş

thomanndan Line6 Örümcek V 20 mkİİ ve harley benton dc 200 bk almak ıstıyorum fiyatları 85 ve 125 euro 30 euro da kargo ucretı varmıs ben bunları alırsam bana totelde kaça patlar anlayan biri lütfen yardım etsın 2 haftadır cıkamadım ısın ıcınden
Thomann'dan sipariş verin o zaman. Ya da yurtdışında arkadaşınız varsa ne zaman geliyor diye konuşun. Yalnızca hazırlıklı olmanızı isterim. Ürün ne kadarsa bir o kadar da masrafınız olacak ve de günlerce prosedürle uğraşıp stres olacaksınız.

Thomann'dan sipariş verin o zaman. Ya da yurtdışında arkadaşınız varsa ne zaman geliyor diye konuşun. Yalnızca hazırlıklı olmanızı isterim. Ürün ne kadarsa bir o kadar da masrafınız olacak ve de günlerce prosedürle uğraşıp stres olacaksınız.
jackson için herhangi usa jackson 1500 euro üstü zaten direkt alamıyorsun yurtdışından gümrük müşaviri bile olmuyor. işte o yüzden ne yapıyoruz

2a.jpg

cama ekmek banıyoruz

thomanndan Line6 Örümcek V 20 mkİİ ve harley benton dc 200 bk almak ıstıyorum fiyatları 85 ve 125 euro 30 euro da kargo ucretı varmıs ben bunları alırsam bana totelde kaça patlar anlayan biri lütfen yardım etsın 2 haftadır cıkamadım ısın ıcınden
birleştirirseniz gümrüğe takılır hemen hemen ürünün kendisi kadar vergi ödersiniz yani %100 vergi diyelim kabaca. ayrı ayrı alırsanız ayrı ayrı 30 euro kargo ödersiniz ama gümrüğe takılmadan kapıya gelir %20 gümrük vergisi ödersiniz. yani 1. seçenekte 125+85=210 ürün fiyatı +210 vergi 420 euro+30 kargo fiyatı toplam 440- 450 euro+müşavir tut 1 hafta gümrüğe gel git işinden gücünden ol vs vs.. 2. seçenek125+85=210 euro. vergisi %20 onunla 252 euro+30+30 kargolar toplam 312 euro+kapınıza kadar geliyor. özeti bu.

Son düzenleme:
son 20 sayfada verilen bilgilerde cevabını görmediğim için bir konuyu sormak istiyorum.

amerikadan bir arkadaşım bana 100 dolarlık bir hardcase içerisine 400 dolarlık bir gitar koyup fişleri faturaları falan sökerek dhl veya fedex üzerinden gönderecek. bunun gümrükteki durumu nedir?

normal alışveriş yapmış gibi ardiye noter müşavir ücretlerine takılma ihtimalim var mı yoksa sadece kdv ödeyerek yırtar mıyım? gitar zuhalde var ama 24 bin lira

Son düzenleme:
son 20 sayfada verilen bilgilerde cevabını görmediğim için bir konuyu sormak istiyorum.

amerikadan bir arkadaşım bana 100 dolarlık bir hardcase içerisine 400 dolarlık bir gitar koyup fişleri faturaları falan sökerek dhl veya fedex üzerinden gönderecek. bunun gümrükteki durumu nedir?

normal alışveriş yapmış gibi ardiye noter müşavir ücretlerine takılma ihtimalim var mı yoksa sadece kdv ödeyerek yırtar mıyım? gitar zuhalde var ama 24 bin lira
Arkadaşın gelirken yanında getirse daha sorunsuz olur.

100 dolarlık case içinde 400 dolarlık gitarı görmeyip “bu nedir”diye sormamaları için dua etmelisin.

Faturasız ürüne gümrükte el konur,yurtdışından zaten DHL faturasız ürünü almaz.
gitar bu arada zaten benim. wisconsinde afs'deyken orada çalmak için almıştım dönüşte çok bagajım yoktu ben de arkadaşımda bıraktım. orada reverb üzerinden satıp burada almak istesem aynı gitar iki katı pahalı. burda da gitarsız kaldım iğrenç bir durum.

bana ait bir ürünün bana kargolanması için ne kadar vergi ödemem gerekiyor acaba? yüce devletimizi bunun bir alışveriş olmadığına ikna edemiyor muyuz?

bu kadar katı bir gümrük uygulaması satış dışında da bir sürü şeyin icabına bakıyor malesef. elimdeki bir ürünün yurtdışındaki servise gidip gelmesiyle yine bana satış muamelesi yapılacağını öğrendim az önce de. inanılmaz bir şey. hediye vs durumları da çok sıkıntılı. şahıstan şahısa ürün gelecek altı üstü. ortada bir işletme bile yok.

Son düzenleme:
gitar bu arada zaten benim. wisconsinde afs'deyken orada çalmak için almıştım dönüşte çok bagajım yoktu ben de arkadaşımda bıraktım. orada reverb üzerinden satıp burada almak istesem aynı gitar iki katı pahalı. burda da gitarsız kaldım iğrenç bir durum.

bana ait bir ürünün bana kargolanması için ne kadar vergi ödemem gerekiyor acaba? yüce devletimizi bunun bir alışveriş olmadığına ikna edemiyor muyuz?

bu kadar katı bir gümrük uygulaması satış dışında da bir sürü şeyin icabına bakıyor malesef. elimdeki bir ürünün yurtdışındaki servise gidip gelmesiyle yine bana satış muamelesi yapılacağını öğrendim az önce de. inanılmaz bir şey. hediye vs durumları da çok sıkıntılı. şahıstan şahısa ürün gelecek altı üstü. ortada bir işletme bile yok.
kendi gitarini getirtmekle reverb uzerinden urun almaniz arasinda hicbir teknik fark yok malesef. Yolcu beraberinde getirmedigi surece sorun cikarir. Tanidik biri gelince getirmesini rica edeceksiniz artik, baska da sancisiz yolu yok malesef

ingilizce tabiri ile ... Government don't care, Government don't give a fu**

gokhanakcagoz iki kısa cümle ile durumu özetlemiş zaten

Gitarı eline alıp uçakta yanında veya bagajda bizzat kendin getiremediğin sürece kimse seni sallamaz kimse seni dinlemez.

Vergi ıvır zıvır ne fiyat varsa basar geçer. Alırsan alırsın almazsan bir süre sonra ya iade basarlar yada satışa çıkar gider arttırma ile biz alırız.

Arkadaşım 2021 sonlarında Nepal seyahatinde bir thangka siparişi verip parasını ödemiş, sanatçı iş bitince faturasız gönderdi ve gümrükte el konuldu, çekmek için gümrük müşaviri masrafı ve neye göre hesapladıkları belli olmayan çılgın bir vergi ödemesi gerekince hünkarımıza hediye etmeye karar verdi. Sonra gümrük satış mağazına düşmüş, satıcı ile pazarlık yaparak almıştı.

Merhaba, thomanndan roland in td17kvx2 model davulunu almak istiyorum, indirime girdigi icin 1430 euro gibi birnfiyat cikiyor, bunun tahmini masrafi ne kadar olur acaba? Zuhalde fiyati 2 katina geldigi icin mantikli geldi bana

Merhaba, thomanndan roland in td17kvx2 model davulunu almak istiyorum, indirime girdigi icin 1430 euro gibi birnfiyat cikiyor, bunun tahmini masrafi ne kadar olur acaba? Zuhalde fiyati 2 katina geldigi icin mantikli geldi bana
26 kiloymuş gümrükte takılma ihtimali çok yüksek 30 kilo üstü zaten direk geri iade ediliyor yazıyor. Alırken sepette 30 euro kargo yazması gerekiyor 1460 euroyu zorluyor gümrükten zaten 1500 euro üstü geçiremiyorsun çok riskli bi alım olur ve sana maliyeti 55.000 yada 54.000 Tlye mal olur vergi hesaplama sitelerinede bakabilirsin.

@solitude71;
eger yanlis bilmiyor isem, 1500 euro ustu zaten hicbirsekilde kisiel ithalat yapamiyorsun,musavir tutup cekeyim vs olmuyor 300 euroluk urunu aldiginda yapitigin gibi. sirket olarak cekmen gerekiyor. bildigin normal HS kodlu ithalat, o yuzden 1500 euro üstü masrafli olur almadan ote, zaten yapamazsin sinifina girebilir. aramizda dis ticaretciler var onlar daha iyi bilir.
0-150 = basit vergilendirme ile cekiyorsun, basit surec
150-1500 = kazik vergilendirme ve yetkili musavir ile cekiyorsun. zahmetli surec
1500 - xxxx = standart sirket ithalati. bireysel cekim yok

gibi ozetlenebilir

Evet güzel bir detay.
1430 euro'luk ürün soran biri piyasayı da mevzuatı da takip ediyordur. Bu noktada masrafı ne olur diye sormaz artık diye düşünerek ben olaydan haberleri yok gibi cevapladım. Fidye durumu yoksa sevindim.

Almak istediğiniz ürün Türkiye'de varsa ve fiyat kıyaslamasını da internet sitelerinden bakıp yapıyorsanız %100 aldanıyorsunuz. Son 2 alışverişimde bunu çok daha iyi anladım.

Almak istediğiniz ürünü satan mağazaya GİDİN. Nakit ödeyeceğinizi ve fiyatta anlaşma olursa hemen alacağınızı yani alıcı olarak ciddi olduğunuzu anlatırsanız güzel indirimler alabiliyorsunuz.

Şehrinizde yoksa bile telefon açıp derdinizi anlatın.

Geri