Thomann'dan Alışveriş

Selamlar.

Ben de Harley Benton SC-450 P90 GT + Harley Benton TE-52 ile sipariş verenler kervanına katıldım. Birisi hemen gelsin dedim diğeri de Aralık sonunda sevk edin dedim (tarih girilebiliyor.) Ayrı ayrı gümrüğe gelecekler. Haydi hayırlısı gelişmelerden ve süreçten sizi haberdar ederim.

Selamlar.

Ben de Harley Benton SC-450 P90 GT + Harley Benton TE-52 ile sipariş verenler kervanına katıldım. Birisi hemen gelsin dedim diğeri de Aralık sonunda sevk edin dedim (tarih girilebiliyor.) Ayrı ayrı gümrüğe gelecekler. Haydi hayırlısı gelişmelerden ve süreçten sizi haberdar ederim.
Merhaba şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bu durumda kargo ücreti nasıl oluyor acaba? Çünkü sepette birden fazla kargo ücreti gibi bir durum yok. Yani 2 sevkiyat olduğunda da 900 küsür mü alınıyor?

Merhaba şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın. Bu durumda kargo ücreti nasıl oluyor acaba? Çünkü sepette birden fazla kargo ücreti gibi bir durum yok. Yani 2 sevkiyat olduğunda da 900 küsür mü alınıyor?
Selamlar teşekkür ederim. 2 ayrı sipariş geçmek zorunda kaldığım için 900 + 900 gibi bir kargo oluyor. Büyük vergi vermektense 2 adet kargoyu tercih ettim. Ayrı ayrı sipariş verip birisini 2 hafta sonra gönder olarak işaretledim. Diğeri gümrükteyken öbür gitar Almanya' dan kargolanacak gibi düşünün. Sorunsuz olur ise bir dahaki ay yine 2 tane alacağım ekstradan.

IMG_9478.jpeg

Selamlar teşekkür ederim. 2 ayrı sipariş geçmek zorunda kaldığım için 900 + 900 gibi bir kargo oluyor. Büyük vergi vermektense 2 adet kargoyu tercih ettim. Ayrı ayrı sipariş verip birisini 2 hafta sonra gönder olarak işaretledim. Diğeri gümrükteyken öbür gitar Almanya' dan kargolanacak gibi düşünün. Sorunsuz olur ise bir dahaki ay yine 2 tane alacağım ekstradan.

162784 eklentisini görüntüle
Aldığınıız her iki ürünün de fiyatı 150 euro üstünde. 150 ye kadar sadece +kdv ödersiniz ancak üzerindeyse prosedür ve fiyat çok değişiyor. Bu fiyatlara göre sorun yaşama ihtimaliniz yüksek görünüyor. Bir kontrol edin sipariş tamamlanmadıysa.

Aldığınıız her iki ürünün de fiyatı 150 euro üstünde. 150 ye kadar sadece +kdv ödersiniz ancak üzerindeyse prosedür ve fiyat çok değişiyor. Bu fiyatlara göre sorun yaşama ihtimaliniz yüksek görünüyor. Bir kontrol edin sipariş tamamlanmadıysa.
Her iki ürüne de 30 Euro eklenmiş fiyat o. 133 Euro bir gitar, 125 Euro diğer gitar.

Ayrı tarihlerde kargo yapılacak ve kestikleri faturada 30 Euro ayrı olarak yansıtılmış.

IMG_9479.jpeg

Her iki ürüne de 30 Euro eklenmiş fiyat o. 133 Euro bir gitar, 125 Euro diğer gitar.

Ayrı tarihlerde kargo yapılacak ve kestikleri faturada 30 Euro ayrı olarak yansıtılmış.

162785 eklentisini görüntüle
Aynı şeyleri niye tekrar tekrar soruyorsunuz anlamıyorum ki.

Sana kesilecek fatura 2 gitar üzerinden tek bir fatura olarak düzenlenirse ve 150 Euro üzerinde olursa Türkiye'de olabilecek en yüksek vergi ötv kdv gümrük müşavir üvreti noter masrafını paşa paşa kitlyecekler sana.

Faturalar ayrı ayrı olur ve ürünler de farklı zaman dilimlerinde gelirse ürünlerde 150 euro altında olursa bir sorun çıkmaz. Ama gümrük bunu fark ederse ne olur bilmem. ya sorun çıkmaz yada gel bakalım sen ticaretinimi yapıyorsun bu işin diyip yine yapıştırırlar herşeyi.

Aynı şeyleri niye tekrar tekrar soruyorsunuz anlamıyorum ki.

Sana kesilecek fatura 2 gitar üzerinden tek bir fatura olarak düzenlenirse ve 150 Euro üzerinde olursa Türkiye'de olabilecek en yüksek vergi ötv kdv gümrük müşavir üvreti noter masrafını paşa paşa kitlyecekler sana.

Faturalar ayrı ayrı olur ve ürünler de farklı zaman dilimlerinde gelirse ürünlerde 150 euro altında olursa bir sorun çıkmaz. Ama gümrük bunu fark ederse ne olur bilmem. ya sorun çıkmaz yada gel bakalım sen ticaretinimi yapıyorsun bu işin diyip yine yapıştırırlar herşeyi.
Ben yukarıda bir soru mu sordum? Sormadım.

Faturayı ekte koydum, tek gitar kesildiğini gösterdim. Bakmamışsın sanırım.

Ay içinde 5 tane ürün alınabiliyor yurtdışından. Bu 5 sınırı devlet tarafından verilmiş ve ticaret yapılmadığına dair bir sınır.

Buraya bilgi amaçlı başka siparişleri teşvik edecek ve foruma mantığına yakışır şekilde bir şeyler paylaşıyorum, bir önceki sayfada gelişmeleri yazacağım diye konuya mesaj atıyorum. Sormadığım bir soru üzerinden bana cevap vermeni anlayamadım. Bu acemi davranışını yaşına veriyorum yoksa 2 kat yaşındaki bir adama bu sözcükleri kurmazsın. Özeti büyükçe yazayım; THOMANN' DAN ALIŞVERİŞ YAPTIM ARKADAŞLARIM/KARDEŞLERİM. BENİM YÖNTEMİM İLE SİPARİŞ ETMEK İSTEYEN OLURSA GELİŞMELERİMİ TAKİP EDEBİLİRLER.

Son düzenleme:
Bu kargo tarihini erteleyebilmek özellikle Kara Cuma gibi indirim dönemlerinde çok işe yarayacak bir araç, aylık 5 sipariş sınırından dolayı. İndirimi kaçırmamak ama 5 sipariş limitine takılmamak için faydalı olabilir

İyi günler abilerim. Thomann'dan birkaç synth almayı düşünüyorum. Kaç euro'dan sonra gümrükte takılıyor ve kolayca gümrükten alınırmı?
ilginç bir soru... 214 sayfalık thomann başlığında buna hiç değinilmemiş olması enteresan

kısa cevap: dün nevzuat değişmediyse 150 euro takılır, takılırsa alınır ama kolayca mı olur yaşayarak öğrenebilirsin ancak

ilginç bir soru... 214 sayfalık thomann başlığında buna hiç değinilmemiş olması enteresan

kısa cevap: dün nevzuat değişmediyse 150 euro takılır, takılırsa alınır ama kolayca mı olur yaşayarak öğrenebilirsin ancak
150 euro altı için de bir keyfiyet sorunu olmuş muydu sanki? Toplam 149 euro eve kadar sorunsuz geliyor mu?
Not: Şu kalmış aklımda 🤣
"Sınırı, ürün bedelinde geçerseniz, gümrük, ithalat, müşavir, memur vs. uğraşacaksınız
Sınırı, sınırın altındaki ürün bedeli + kargo ile geçerseniz, memurun insiyatifine göre uğraşacaksınız
Sınırı hiç bir şekilde geçmezseniz, yine uğraşacak bir şey bulursunuz ( gelecek mi, takılacak mı, değecek mi )"

Son düzenleme:
Gitar koçun thomann videosunda gümrüğe sevk edildikten sonra ptt'ye satın aldığına kanıt filan atması gerektiğini anlatıyor, onu yaptıktan sonra hala ğosta gümrüğüne gitme ihtiyacı varmı yoksa kargo sizin evinize mi geliyor? (En yakındaki posta gümrüğü arabayla 1 saat)
İstanbul' da iseniz Başakşehir PTT Ambarı' na gitmek gerekiyor diye biliyorum.

Gümrüğe takılır ise evet faturanız ile beraber gidip ispat edip ("haaa öyleeee miiii ben bilmiyordum yaaa" demeleri için) teslim almanız gerekecek. Eğer gümrüğe takılmaz ise zaten eve gelecek ekstra vergi verip teslim alacaksınız.

BU ARADA BİLMEYENLER İÇİN EK BİR BİLGİ; THOMANN' DAN DHL' E VERİLEN TAKİP NUMARASI PTT İLE BERABER ORTAK KULLANILIYOR. YANİ O TAKİP NUMARASINI PTT TAKİP KISMINA GİRDİĞİNİZDE EN SON NE HAREKET OLDU GÖREBİLİYORSUNUZ.

Geri