Barış Akarsu

sevilay_06 demiş ki:
alizez demiş ki:
yanlış forumamı geldim? :LOL: .burası barış akarsu forumu değilmi?yoksa burası rock müziğin türkiye deki durumu ve dünyada rock müziğin tarihi tartışması forumumu? :LOL:
bence herkes ne kadar bilgili ,müzik otoritesi olduğunu göstererek :roll: BARIŞ AKARSU yu eleştirme hakkı olduğunu göstermeye çalışıyor.. ;) yalnız bilmemiz gereken esas nokta şu ki:müzik bilgiyle değil,yetenek ve duyguyla yapılır.BARIŞ AKARSU,çok yetenekli ve duygu insanı..O nu sahnede dinlemeyenlerin ,hakkında fikir yürütmesini saçma buluyorum.kaldı ki ;bu forumu bazı arkadaşlarımız ,kendi reklam panoları zannetmeye devam ediyorlar... :evil: yazık ..yazık..çok yazık..

Black_Knight şimdi beni anlıyorsun değil mi? Bu dar kafalı insanların içinde birde rock müzik niye ileri gidemiyor diyosun...

Çünkü bu vatandaşlara bu lazım daha ilerisi değil..Medeni bir tartışma ortamı size yaramıyo illa burası bir fanclub olmalı arkadaşlar bunu mutlaka hatırlatmalı....

Alizez yanlış gelmedin burası barış akarsunun forumudur...Ve şurdaki 6-7 kişinin karşılıklı barışı metetme ortamı böyle sürüp gidecektir..Bozduğumuz için özür dileriz...biz barış akarsu üzerinden bir tartışma yürütelim dedik ama yükseksesin reklamını yapıyormuşuz senin anlayacağın bu kadar zaten...sen devam et ıslak ıslak dinlemeye şimdi dinliyosun bakalım 5 sene 10 sene sonra sana kim çalacak??..
Ama doğru burası çabuk tüketen bugünü düşünen bir ülke sende haklısın
Eğer burda yazık olacak bişey varsa o da bizim şu an düştüğümüz durumdur evet gerçekten çok yazık............

Daishuman demiş ki:
sevilay_06 demiş ki:
alizez demiş ki:
yanlış forumamı geldim? :LOL: .burası barış akarsu forumu değilmi?yoksa burası rock müziğin türkiye deki durumu ve dünyada rock müziğin tarihi tartışması forumumu? :LOL:
bence herkes ne kadar bilgili ,müzik otoritesi olduğunu göstererek :roll: BARIŞ AKARSU yu eleştirme hakkı olduğunu göstermeye çalışıyor.. ;) yalnız bilmemiz gereken esas nokta şu ki:müzik bilgiyle değil,yetenek ve duyguyla yapılır.BARIŞ AKARSU,çok yetenekli ve duygu insanı..O nu sahnede dinlemeyenlerin ,hakkında fikir yürütmesini saçma buluyorum.kaldı ki ;bu forumu bazı arkadaşlarımız ,kendi reklam panoları zannetmeye devam ediyorlar... :evil: yazık ..yazık..çok yazık..

Black_Knight şimdi beni anlıyorsun değil mi? Bu dar kafalı insanların içinde birde rock müzik niye ileri gidemiyor diyosun...

Çünkü bu vatandaşlara bu lazım daha ilerisi değil..Medeni bir tartışma ortamı size yaramıyo illa burası bir fanclub olmalı arkadaşlar bunu mutlaka hatırlatmalı....

Alizez yanlış gelmedin burası barış akarsunun forumudur...Ve şurdaki 6-7 kişinin karşılıklı barışı metetme ortamı böyle sürüp gidecektir..Bozduğumuz için özür dileriz...biz barış akarsu üzerinden bir tartışma yürütelim dedik ama yükseksesin reklamını yapıyormuşuz senin anlayacağın bu kadar zaten...sen devam et ıslak ıslak dinlemeye şimdi dinliyosun bakalım 5 sene 10 sene sonra sana kim çalacak??..
Eğer burda yazık olacak bişey varsa o da bizim şu an düştüğümüz durumdur evet gerçekten çok yazık............

Anlamazmıyım üstad.Valla şu platformda hakkaten benim ne demek istediğimi çok iyi ama çok iyi anlamışsın.Ben bunları art niyetimle söleysem zaten bunların açıklamasını yapmam.Bana göre de mantıklı.

Sadece şunu sölemek istiyorum başarı hak edenindir.Daishuman arkadaşım aslında burda boşuna konuşuyoruz.Nedenine gelince bana kalkıp Barış adlı genç arkadaşımızın biraz daha gayretle Ronnie james dio gibi bir vokalden daha iyi olabileceği iddia edillen bir ortamla sohbet içindeyiz.Ronie james dio yani komik buluyorum yahu.:) Lütfen yani Allah aşkına nasıl bri açıklamadır bu Allahım ya isterseniz barışı Bruce dickonsonla bir tutun .Yuh artık!!!Muhtemelen ki büyük ihtimal böyle bir iddiaya barış bile gülerdi.Siz beni kimle karşılaştırdınız diye.

Müziğe böyle bir bakış açısı aman Allahım Dion gibi ünlü süper bir vokalin karşılaştığı bir ortamdayız:)

Siz siz olun valla devam edin böle takılın.Valla şaka gibisiniz:).Daishuman kaç kaç abi ben korktum valla birazdan Barış bir basın açıklaması yapar sonra bizi içeri atarlar.

Şöle bir laf vardır austinda :Dinleyici sanatçının aynasıdır.:)

:LOL: :LOL:
hakılısınız burası "Türkiye de rock müzik nereye gidiyor" adlı bir sempozyumun forum sayfasına dönmüş tabii arkadaşlar güzel noktalara değinmişler iyi şeyler aktarmışlar bende bir şey ilave etmek istiyorum TV8 de Rocktüel diye bir program var pazar günleri akşamüstüne doğru canlı sahne performansları falan var çok başarılı onuda takip edin derim ben :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Bulutsuzluk Özleminden bahsederken Nejat ağbi olsun Sina Koloğlu olsun yorumu ve çizgisiyle Barış Akarsu yu son dönemde çıkanlar arasında beğendiklerini bizzat dile getirmişlerdir ben Sina Koloğlunun bir yazısını okumuştum Nejat ağbi ilede Küresel Isınmaya Karşı yapılan platforma bizzat konuşmuştum tabii Barışlada çok güzel bir sohbetleri olmuştu ayrıca yine gördüğüm en sağlam insanlardan Yaşar Kurt ile bizim sitemiz kardeş sitelerdiri ve Yaşarcılar Barışı Barışçılar Yaşar Kurt u çok sever hatta geçtiğimiz Eylül ayında Yaşar Kurt Barış Akarsu ve fan clup ları beraber piknik bile düzenlemişlerdi. Ve Pentagram dan Tarkan olsun Cenk olsun Barışı severler zaten Barış her Beşiktaşa gittiğinde Cenk ağbisinin dükkanına gitmeden duramaz Mavi Sakal zaten Barış ın Türkiyede dinlediği ender gruptur. Yani eminin 2. albümden sonra sizlerde evet gerçekten bu anlamda doğru bir insanmış diyeceksiniz .... ;)

yukarda yazılan özellikle şahsıma yönelik bölüm o kadar anlamsızki...evet o soruyu sordum çünkü iki arkadaşta sanki bilgi düzeyleri ile burdaki diğer kişilere bilgiçlik taslama havasına girerek adeta küçümser edayla , karşılık bilgi yarışına girmiş bi şekilde muhabbete başlamışlardı..herşeyden önce burda yazan diğer insanları asla küçük göremezsiniz...bilgi düzeylermizin ne olduğunu değerlendirecek kadar tanımayız birbirimizi...ve burası barış akarsu forumu, son yazdıklarınızda ise barışın dışında herşey var..bağlamını benim ifademden sonra yapmaya kalkmışsınız...sizin beğenip beğenmemeniz ise şahsen beni hiç ilgilendirmez.olumsuz eleştirilere genelde yanıt yazmam..görüşüdür saygı duyarım.ama şahsıma yapılan eleştiriye yanıt hakkımı kullanırım.uslubumu bozmadan.sanırım bu yazdıklarım silinir ama yazmamda gerekliydi...

Black_knight demiş ki:
Daishuman demiş ki:
sevilay_06 demiş ki:
alizez demiş ki:

Anlamazmıyım üstad.Valla şu platformda hakkaten benim ne demek istediğimi çok iyi ama çok iyi anlamışsın.Ben bunları art niyetimle söleysem zaten bunların açıklamasını yapmam.Bana göre de mantıklı.

Sadece şunu sölemek istiyorum başarı hak edenindir.Daishuman arkadaşım aslında burda boşuna konuşuyoruz.Nedenine gelince bana kalkıp Barış adlı genç arkadaşımızın biraz daha gayretle Ronnie james dio gibi bir vokalden daha iyi olabileceği iddia edillen bir ortamla sohbet içindeyiz.Ronie james dio yani komik buluyorum yahu.:) Lütfen yani Allah aşkına nasıl bri açıklamadır bu Allahım ya isterseniz barışı Bruce dickonsonla bir tutun .Yuh artık!!!Muhtemelen ki büyük ihtimal böyle bir iddiaya barış bile gülerdi.Siz beni kimle karşılaştırdınız diye.

Müziğe böyle bir bakış açısı aman Allahım Dion gibi ünlü süper bir vokalin karşılaştığı bir ortamdayız:)

Siz siz olun valla devam edin böle takılın.Valla şaka gibisiniz:).Daishuman kaç kaç abi ben korktum valla birazdan Barış bir basın açıklaması yapar sonra bizi içeri atarlar.

burası üstaddan geçilmez olmuşşşşşşş...... ;) ya bu üstadlar harcanıyor buralarda ;) müzik adına büyük kayıp ;) ve onları dinlemeyenler ayıp size ayıp ;)

Black_knight demiş ki:
Daishuman demiş ki:
sevilay_06 demiş ki:
alizez demiş ki:

burası üstaddan geçilmez olmuşşşşşşş...... ;) ya bu üstadlar harcanıyor buralarda ;) müzik adına büyük kayıp ;) ve onları dinlemeyenler ayıp size ayıp ;)

rockerrocker demiş ki:
:LOL: :LOL:
hakılısınız burası "Türkiye de rock müzik nereye gidiyor" adlı bir sempozyumun forum sayfasına dönmüş tabii arkadaşlar güzel noktalara değinmişler iyi şeyler aktarmışlar bende bir şey ilave etmek istiyorum TV8 de Rocktüel diye bir program var pazar günleri akşamüstüne doğru canlı sahne performansları falan var çok başarılı onuda takip edin derim ben :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

buna birde frekansı eklemek lazım adam gibi müziğe önem veren programlar açısından,güzel bir noktaya değinmişsin.........

alizez demiş ki:
yukarda yazılan özellikle şahsıma yönelik bölüm o kadar anlamsızki...evet o soruyu sordum çünkü iki arkadaşta sanki bilgi düzeyleri ile burdaki diğer kişilere bilgiçlik taslama havasına girerek adeta küçümser edayla , karşılık bilgi yarışına girmiş bi şekilde muhabbete başlamışlardı..herşeyden önce burda yazan diğer insanları asla küçük göremezsiniz...bilgi düzeylermizin ne olduğunu değerlendirecek kadar tanımayız birbirimizi...ve burası barış akarsu forumu, son yazdıklarınızda ise barışın dışında herşey var..bağlamını benim ifademden sonra yapmaya kalkmışsınız...sizin beğenip beğenmemeniz ise şahsen beni hiç ilgilendirmez.olumsuz eleştirilere genelde yanıt yazmam..görüşüdür saygı duyarım.ama şahsıma yapılan eleştiriye yanıt hakkımı kullanırım.uslubumu bozmadan.sanırım bu yazdıklarım silinir ama yazmamda gerekliydi...

yo niye silinsin kötü birşey yazmamışsın ki...Bunu yanısıra anlamadığım şey muhabbet iki kişi arasında geçti diye mi bu kadar kızgınsın? Hayır katılan olsa cevap verelim ama herkes bir anda tepki gösterdi sanki kötü birşeyden bahsediyormuşuz gibi...Eğer yorumlarıma bakarsan Barış hakkında da kötü birşey söylemediğimi farkedersin..Neden bu tepki??Ayrıca aşağılamayı nerden çıkardın?? Tamam son mesajımda biraz tepki vardı ama bu da anlamamakta israr eden arkadaşlaraydı herhangi bir küçümseme sözkonusu değil öyle algılıyorsan senin problemin...

sevilay_06 demiş ki:
burası üstaddan geçilmez olmuşşşşşşş...... ya bu üstadlar harcanıyor buralarda müzik adına büyük kayıp ve onları dinlemeyenler ayıp size ayıp

yani sen bunun bir hitap cümlesi olduğunu bilmiyosan ne diyim?? Genelde arkadaşlarım bana hocam diye hitap eder msnde falan yani dalga geçeceksen eleştireceksen daha mantıklı şeyler bul

Aslında bu kişiden kişiye değişiyor mesela rockerrocker da barış fanı ama o bizim ne demek istediğimizi anlamış ve ona göre cevap yazmış...Bence barış hakkında övücü bir mesaj görmemeyi hayal kırıklığı yapacağınıza ne konuşulduğunu iyice anlamayı deneyin.(sözüm meclisten dışarı)..burda bilimsel bir konu hakkında konuşmuyoruz ki burda amaç bilgilenmek birşeyleri paylaşmak yani sırf övgü mesajı yazmakla forum olmaz ki..Tamam o da olacak ve burada da fazlasıyla var ama biraz daha çeşitliliğin kimseye zararı olmaz..Bu aşağılama değildir bu birşeyleri paylaşmaktır burda bana yada diğer arkadaşlara saldırmanıza gerek yok..Ayrıca Black_knight gayet normal birşekilde barışı sevmediğini söylemiş sevgi mesajları yazmak kadar tersini yazmakta normal....lütfen biraz anlayış

Black_knight demiş ki:

ciddimisin bak sen dinleyici sanatçının aynasıdır vayy büyük söz bu bee

yalnız bişey diycem burada kimde öyle bir ukalalık yapıpda DIO ve BARIŞ ı kıyaslamadı bu konuyu açan sen şimdi oturupta sanki burada öyle bir kıyaslama yapmılmış gibi yazan sen anlamak gerçekten mümkün değil ya gerçekten antipatiklik bu olsa gerek ya rock ın doğduğu yer Amerika nasıl o standartllarda olmasını bekleyebilirsinizki buradakli durumu daha şunun şurasında çok değil 5-6 yıl önce hard rock, heavy metal dinleyen arkadaşları satanist diye fişleyen bi ülkede yaşıyoruz bunu unutmayın o sebeple şu anki durum bence çok iyi bu iyiyye gidişe atılan bir adım, bir gelişme diye düşünüyorum hadi buyurun gelin bu konudaki görüşlerinizide biz değersiz müzikseverlerle paylaşın bi zahmet :!: :!: :!:

Ayrıca Barışı dinleyenlere karşı yaptığınız bu ayıp içinde özür dilemelisiniz kimin ne kadar kapasiteye sahip olduğunu sanırım burada ölçemezsiniz diye düşünüyorum....

Yok yok bu forumun altında rock müzikten bir tartışmaya girilmez hocam. Barış Akarsuyu televizyonlarda gördükten sonra rockçı olanlarla rock müzik tartışılmaz. Sadece anma gecesine han gi sanatçı katılmış, hangisi katılmamış gibi magazinsel şeyler konuşulur :LOL: Burayıda kendi fan kuluplerine benzetmeye çalışıyorlar. Çok hassaslar nedense her laftan alınıyorlar. Kimsenin fikrini söylemesine fırsat vermiyorlar, hani bir şeyler falan öğrenip mazallah bilgileri artar.

cofana demiş ki:
yalnız bişey diycem burada kimde öyle bir ukalalık yapıpda DIO ve BARIŞ ı kıyaslamadı bu konuyu açan sen şimdi oturupta sanki burada öyle bir kıyaslama yapmılmış gibi yazan sen anlamak gerçekten mümkün değil ya gerçekten antipatiklik bu olsa gerek ya rock ın doğduğu yer Amerika nasıl o standartllarda olmasını bekleyebilirsinizki buradakli durumu daha şunun şurasında çok değil 5-6 yıl önce hard rock, heavy metal dinleyen arkadaşları satanist diye fişleyen bi ülkede yaşıyoruz bunu unutmayın o sebeple şu anki durum bence çok iyi bu iyiyye gidişe atılan bir adım, bir gelişme diye düşünüyorum hadi buyurun gelin bu konudaki görüşlerinizide biz değersiz müzikseverlerle paylaşın bi zahmet :!: :!: :!:

Ayrıca Barışı dinleyenlere karşı yaptığınız bu ayıp içinde özür dilemelisiniz kimin ne kadar kapasiteye sahip olduğunu sanırım burada ölçemezsiniz diye düşünüyorum....

1-Tartışmaya açık her düşünceyi tartışmaya açığım demin de dediğim gibi eğer böyle bir platform oluşsa keşke...Ayrıca güzel noktalara değinmişsin hala rock gruplarını satanist gören insanlar var çevremde....şu an biraz alternatif rock kıvamında olsa da piyasa eminim yakın gelecekte eski güzel günlerine dönecektir...Bence o tarz gruplar çoğaldıkça Barış bile kendi ufkunu genişletmeye çalışacaktır..Şu an ki durumda yaratıcılığı geliştirecek ortam yok bana göre...

2-Barışı dinleyenlere yaptığınız saygısızlık nedeniyle özür dilemelisiniz demişsin ben bunu üstüme almıyorum çünkü kimseye saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum..Daah önceki sayfalara bakmadığım için Barışın vokalini kime benzettiğiniz hakkında da fikrim yok..

3-Tabi ki herkesin belli bir kapasitesi vardır ama bazıları bunun sınırlı olduğunu çok fazla belli etmek durumunda kalıyor nedense...sende kabul edersin ki barışın fanı olmak herkesi engin bir kapasiteye ulaştırmaz..burdaki birkaç kişi için konuşmuştum ben eğer karşınızdaki insanın fikirlerini benimsemiyorsanız bunu daha medeni şekilde göstermek gerek öyle dalga geçmeye çalışarak değil....zaten sözümün meclisten dışarı olduğunu söylemiştim üstüne alınan alınsın..

Daishuman demiş ki:
cofana demiş ki:

1-Tartışmaya açık her düşünceyi tartışmaya açığım demin de dediğim gibi eğer böyle bir platform oluşsa keşke...Ayrıca güzel noktalara değinmişsin hala rock gruplarını satanist gören insanlar var çevremde....şu an biraz alternatif rock kıvamında olsa da piyasa eminim yakın gelecekte eski güzel günlerine dönecektir...Bence o tarz gruplar çoğaldıkça Barış bile kendi ufkunu genişletmeye çalışacaktır..Şu an ki durumda yaratıcılığı geliştirecek ortam yok bana göre...

2-Barışı dinleyenlere yaptığınız saygısızlık nedeniyle özür dilemelisiniz demişsin ben bunu üstüme almıyorum çünkü kimseye saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum..Daah önceki sayfalara bakmadığım için Barışın vokalini kime benzettiğiniz hakkında da fikrim yok..

3-Tabi ki herkesin belli bir kapasitesi vardır ama bazıları bunun sınırlı olduğunu çok fazla belli etmek durumunda kalıyor nedense...sende kabul edersin ki barışın fanı olmak herkesi engin bir kapasiteye ulaştırmaz..burdaki birkaç kişi için konuşmuştum ben eğer karşınızdaki insanın fikirlerini benimsemiyorsanız bunu daha medeni şekilde göstermek gerek öyle dalga geçmeye çalışarak değil....zaten sözümün meclisten dışarı olduğunu söylemiştim üstüne alınan alınsın..

Şimdi Daishuman Güzl noktalara değinmişler de beni gene anlamamışlar:)

1.madde için şunu söylemek istiyorum:Evet Cofana çok güzel bir olaya değişnmiş.Toplumsal olayların müzikle içiçe girmesi.Evet bu rock müziğinin doğasında var.Yalnız ülkemizdeki bu satanist olayları için insanların yargılanması tamamen bizim ülkemizdeki görmemişlikten ve taklitçilik ve özentiden kaynaklanıyor.Amaç müzik değil bir kaç metal müzik dinleyenin satanst olarak yargılanması ile kurunun yanında yaşında yanması meselesidir.Yalnız Cofana arkadaşım bunlar bizim Rock müziğini istediğimiz seviyeye getiremedik bahanesi olamaz.Benim anlatmak istediğim sadece toplumsal olaylar yaratıcılığı geliştirmeyi körüklemiyor için içinde yetenek var.Amerikan standartına uygun yetenekli sanatçılar çok az safhada.Plak şirketlerinin destek çıkmaması değil olay sadece.Bu seviyede yapabilecek bir mantalitede zihniyet yok.Çünkü öncelikle ülkemizdeki rock guruplarının başarısı ingilizce şarkı söyleyebilecek insanlarla donatılmalıdır ki dünyada ses getirsin.Eğere müzik çok süper olmuş olsada bu sefer ingilizcesi iyi olmadığı için kişiler clean vokal yapamıyor o zamanda yapmış olsada sesi kötü çıkıyor.O zmaan ne diyoruz Türk guruplarının dünyada başarlı olması için hem vokal bazında hem müzik kalitesi bazında ;bu iki unsuru da aynı kalitede sunmalı.

Yetenek derken ben kimi kast ediyorum sizce?Skid row lar,White lionlar ve daha niceleri.......

İşte vokal bazında bu gurupların vokalistleri.

Müzik bazında sound olarak metal-rock ve türevlerini yansıtacak hakkıyla enstrümanın hakını verebilecek müzik kalitesi.

Sonuç olarak yurt dışında başarı demek sadece ses kalitesinin iyi olması demek değil.Hem vokal hem sound, hem de müzikal anlamda da o seviyeyi yakalamak gerekir.Eğer sadece sound anlamında yakalanırsa o zaman da başarısızlık olur.Müzik kalitesinin yanında ingilizce vokal yappabilecek kişilerde lazım.

Evet biz hem vokal hem ses anlamında yakaladık ta ne oldu diye soracak olursanız?

Cevap: O zaman dünyaya açılırsınız.

Peki şebnem ferah sesi müthiş olduğu halde niye açılamadı?

Cevap :şebnem ferah sesi çok iyi bana göre türkçe şarkılarda çok süper ama ingilizce şarkı söylerken sesi kötü çıkıyor ve türkçe şarkı sölediği gibi ingilizce söylüyemiyor.Bu şebnem ferahın dünyaya açıllmasında bir engeldir.
Bu konuda şebnem ferahın eğitim alması gerekir.

2.Madde: Barışa bri hakaret söz konusu değildir.Barışın yeteneği yok demem ona hakaret olmaz.Karakterine hiç bir şekilde y ada kendisi kafası boş bir insandır y ada boş bir adamdır gibi bir söylemlerde de bulunmadım.

Sonuç olarakta size ülkemideki satanist olaylarındaki alt yapının nedeniyle ilgili fikirlerimi de paylaşmak istiyorum:

Biliyorsunuzki güzelim ülkemde her şeyin suyu çıktığı gibi bu satanist hadisesininde bi zamanlar suyu çıkmıştır.Hala çıkmaktadır.Malesef her rock müziği dinleyen satanistir damgası ve aç kaldığında kedi yer damgası metal camiasını son derece rahatsız etmiştir.İstanbullu bir olarak 99 senesinde karakolda sağlam bi azar işiitğimi hatırlıyorum.Polis toplamıştı böle bi şey olamaz saçlar gitti.:)

Uzun saça,rock müzik dinliyene ve siyah giyene hala ''low-life'' diye yani bi anlamda alt tabaka kültür diye bakıyorlar.Şimdi aslında burda bu satanist meselesinden ziyade kendine güvenemiyen belli bi dönem tipler türemiş belki sayıları 10-20 arasında değişiyor.Hatta Ataköyde baruthane vardır istanbulda orda ayin yaparlardı.

Aslında tüm bu sorunların altında yatan temel neden tamamen aile.Ailleri .yetiştirmemiş sorounlu hepsinin anası babası birbirinden boşanmış y ada ayrılık eşiğinde ya da çocuklarına çok ilgisizler vs vs. ya da sorunlu ,baba klasik her zaman alkolik son derece geçim sıkıntısı olan ailelelerin iilgisizliğiydi, yada çok zengin şımartılmış ailelerimn çocukalrıydı.Ama genelde bunlar alt tabaka kültüründen yani İstanbulda hani Gazi osmanpaşa ya da Bayrampaşa nın insanları vardır ya belli bir salt kültürü vardır oranın insanlarında ve dikat edin bu satanizm hadisesin gündeme geldiğinde o tiplere bakın bi yüzlerine ..İstanbulda belli bölgeler vardır. Bu bölgelerin kendine has belli salt kültürleri ve karakteristik özellikleri vardır.Bu bölgelerin insanları İkiye ayrılır:Birisi kendini bu kültürde kabul etmiş ve ayak uydurmaya çalışır aynı zamanda o kültürde barışık olmasa da zorunlu kabul eder.İkincisi ise: Bu kültürü kabul etmeyen ve bu kültürden sıyrılarak kabuğunu kırmaya çalışarak kendini kabul ettirmeye çalışan marjinal tipler vardır ya onların halt eylemesi.İşte asıl bunlar çok tehlikeli.Aslında metal dinlemek, saç uzatmak güzel, belli bir döneme kadar heves ve güzel şey tamam da işte hala bunu kaldıramayıp özenti tipler bu malzemeyi kullnıp çevresindekilerezarar veren hastalıklı zihinlerdi. Malesef çocuğa aile eğitim vermesse böle olur.

Kdıköydeki eski akmarda gitti zaten:(

cem karacanın varisi neden dünki bayülgenin programında diildi..yada neden o cem karacanın şarkılarının sölendii albümde barış akarsu yok..!!..varis diyen arkadaşlar bi yanıtlasın

dramir demiş ki:
cem karacanın varisi neden dünki bayülgenin programında diildi..yada neden o cem karacanın şarkılarının sölendii albümde barış akarsu yok..!!..varis diyen arkadaşlar bi yanıtlasın

çağrılmadığı bir programda ne işi var barış akarsunun...bu soruyu o albümü hazırlayanlara soracaksın neden barış'a yer vermediler o albümde...okan bayülgen albümü çıktığında bile zahmet edip programına konuk etmedi barış akarsu'yu...ayrıca şahsen ben olaya varis olayı denmesine karşıyım.barış sadece ve sadece kendisi,kimsenin varisi değil...cem karaca 'ya büyük saygısı ve beğenisi olan bir insan ve kendi yolunda ilerlemek istiyor.bir yafta gibi bu veraset olayının kendisine yapıştırılması çok yanlış...

ayrıca bende şunu merak ediyorum:cem karacanın gerek mezarı başındaki törene,gereksede aynı akşamyapılan ve eşi tarafından düzenlenen geceye davetli olan bir çok ünlü ismin hiç biri neden gitmemiştir?.ama barış iki törendede vardı.iyikide vardı...

Bunu anlamak gerçekten çok güç o albümde Cem Karacanın anma günü ve gecesine davetli olupta katılmayan insanların yaptığı albümmü konu edildi ilginç gerçektende ayrıca kimde Barış Cem Karaca nın varisidir safsatalarını açmasın BARIŞ, CEM KARACA nın eserlerini onu taklit etmeden seslendiren en iyi sanatçı bu benim görüşüm olmakla beraber anma gecesine katılan herkesinde ortak görüşüdür. Okan Bayülgen Beyaz ve diğerleri için bişey söylemek istemiyorum onlar boyalı basının malzemelerini konuk etmeye devam ediyorlar gerisi boş....

diğer konularda da aslında kaliteli bir tartışma ortamı oluşmuş olarak görüyorum ama black knight cofana arkadaşın sorduğu bir soruyu pas geçmişsin dikkatini çekmek isterim DIO ve BARIŞ ı karşılaştıran hakikaten sensin sonra nasıl karşılıştırılır diye söylenen sensin bunu açmanı bende rica edicem.

neyse 2. albüme az kaldı

dramir demiş ki:

Bence de neden yok.Olması lazımdı.Cem Karaca şarkılarını en güzel yorumlayan biri olarak keşke olsaydı.. Islak Islak gibi güzel bi parçayla veya Cem Karaca'nın diğer güzel parçalarından biriyle albümde yer almalıydı ama keşke bizim isteğimiz doğrultusunda olsa dimi.
Bu sorunun cevabını ne Barış verebilir ne de bizler..Emrah Karaca ve albümü çıkaran insana sormak lazım..Çünkü onlar karar vermiş..
Gerçi illa o albümde olması gerekmez.Barış Akarsu yaptıklarıyla,duruşuyla bunlara en güzel şekilde cevap veriyor zaten.İlla birilerinin gözüne sokmak gerekmez.

Okan Bayülgen'in programına çıkması da önemli değil orda Cem Karaca anısına çıkarılan albüm tanıtılıyordu ve Barış albümde olmadığı için orda olmaması normal..Ama çok güzel bi ''show'' programı oldu(.)

rockerrocker demiş ki:
Barış ın tipiyle bir yerlere gelmesi konusu ise işte burada kararına malesef saygı duyamıyacağım şayet tipiyle bir yerlere gelmeye çalışsaydı boyalı basına malzeme olmak isteseydi o zaman çok farklı bir boyutta olurdu kabul edersinki yukarıda adını geçirdiğin şahsiyetten daha çok tutulan biri olurdu ama olmadı. konulara öncelik verebilen insanlar .

Ben tiple ilgili örnek verdim.Dikkat edin ve şunu da cevabımda senin yukardakilerine cevap olaraktan yazmıştım :

Şimdi konuyu dağıtmak istemiyorum ama Yukarda adı geçen şahsitet var ya Dio dediğim şahsiyetin kim olduğu hakkında bir bilgin olmamsına kızmıyorum .Bilmemek ayıp bi şey değil.Bende her şeyi biliyorum diye de bir şey yok zaten.Ama şu var Yukarda adı geçen şahsiyet ''Dio'' ki onun sesini rock müziğe aşina aolanlar bilir ki onla benim kıyaslamam bir çeşit ironi zaten Smile.Bu bahsetitğim şahısın bir gram kadar sesi bile olamaz .Anlatamam yani yanında yaklamşmayı bırak uzağından biile geçemez.O zmat ebariz bilinen bi şey.Dionun sesi güzeliği bırak,yani her bakımdan oktavı her şeyi çok iyi.Dünyada fredury mercury gibi nadir seslerden biri.O derece.

Yani burdan şunu anlatmak istiyorum :Ben ülkemde böle vokaller görmek istiyorum.Bu gibi adamlar sanatçıdır.Evet Ronnie james dio sadece ufak bir örnek Olarak verdim.Karşılaştırma yaptınığınızdan kastım ise Barış ondan daha iyi olurdu açıklaması beni yardı ve bunu yazan arkadaşın hayal kurduğuna şahit olup, üzüldüm sadece.Türkiyeden de verebilirim örneği:Fatih erdemci,yavuz çetin...mazhar.......

Cem karacaya lafım yok zaten.Onun apayrı bir yeri var.

:)

Merak etmeyin o cevaptan kaçmadım:Yazdım işte size cevap.Biliyorum sabırsızlandınız:).Merak etmeyin geldim işte burdayım.Özlediniz dimi?:=)

Evet rockerrocker 2. albüme az kaldı ve seninde bildiğin gibi Barış suan soluksuz bir şekilde bununla uğrasıyor :D eminim ki çok güzel bir iş çıkaracak....

dramir demiş ki:

pardon ama neden olsun ki???
herşeyden önce cem karaca bu şekilde anılmaz... programa deniz seki'yi çağırıp magazin basınına boy boy pozlar vererek cem karaca anılmaz... cem karacanın anıldığı bir programda 1 saat çıkar kavgaları yapılmaz... yapılmamalı.. böyle olmamalı.. madem okan tartışmayı kesmedi, kesemedi.. orada bulunan şahısların kesmesi gerekirdi, en azından bir tepki göstermesi gerekirdi.. anma programında(!) saygısızlığa müsade etmemeleri gerekirdi..
barış akarsu olması gereken yerdeydi.. mezarı başında.. basad'ta.. acaba ayhan yener neden orada değildi??? her yerde ben cem karacanın varisiyim diyen kıraç neredeydi (ki ne barışın ne de bizlerin böyle bir iddiası hatta söylemi bile yok)...
yapılan albümünde ticari olduğunu düşünüyorum.. albümde yer alan sanatçıların bi kazancı oldu mu bilemem ama yapımcının epey kazancı olacağı kesin..
dolayısıyla barış yok...

s_e_n_a demiş ki:
dramir demiş ki:

pardon ama neden olsun ki???
herşeyden önce cem karaca bu şekilde anılmaz... programa deniz seki'yi çağırıp magazin basınına boy boy pozlar vererek cem karaca anılmaz... cem karacanın anıldığı bir programda 1 saat çıkar kavgaları yapılmaz... yapılmamalı.. böyle olmamalı.. madem okan tartışmayı kesmedi, kesemedi.. orada bulunan şahısların kesmesi gerekirdi, en azından bir tepki göstermesi gerekirdi.. anma programında(!) saygısızlığa müsade etmemeleri gerekirdi..
barış akarsu olması gereken yerdeydi.. mezarı başında.. basad'ta.. acaba ayhan yener neden orada değildi??? her yerde ben cem karacanın varisiyim diyen kıraç neredeydi (ki ne barışın ne de bizlerin böyle bir iddiası hatta söylemi bile yok)...
yapılan albümünde ticari olduğunu düşünüyorum.. albümde yer alan sanatçıların bi kazancı oldu mu bilemem ama yapımcının epey kazancı olacağı kesin..
dolayısıyla barış yok...

:alkıs aynen katılıyorum..

s_e_n_a gerçekten çok doğru tespitlerde bulunmuşsun her kelimeye katılıyorum. Aslında boşverin tartışmalarla ve çıkar rant kavgalarıyla reiting sağlanan bir program olmuş anlaşılan zaten...

Ayhan Yener, Kıraç v.s lafla peynir gemisi yürütmesinler diyorum başkada bişey demiyorum. Herkes neyin ne olduğunu aslında gayet iyi biliyor ve farkında ama bazı doğrular her zamanki gibi görmezden geliniyor ne demişler doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar

Geri