Barış Akarsu

Rock severler coştu
Çınarcık’ta bu yıl birincisi düzenlenen Rock Müzik Beste Yarışması uzun süre hafızlardan silinmeyecek güzellikte geçti. Yarışmada birinci gelen Cengiz Ovel Grubu ödül olan 5 bin doların sahibi oldu.

Çınarcık’ta düzenlenen 1. Rock Müzik Beste Yarışması coşku içinde geçti. www.cinarcikrock.com’un, Megaart Sound, Çınarcık Turizm Derneği ve Atempo Şirketler Grubu işbirliği ile düzenlediği yarışmada en iyi 10 rock bestesi Çınarcık Hasanbaba’da sahne aldı. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye de 3 bin dolar ödülün verildiği yarışmada, ünlü Rock grubu Kurtalan Grubu da sahne alarak gençleri coşturdu. Musty,Ercun8,Uyarı, Beste, Coban, Kader ve Bagdet gibi grupların da katıldığı yarışmada birinciliği İstanbul'dan Cengiz Ovel Grubu (Cobel) ‘Sorma Neden’ bestesiyle kazandı ve 5.000 doların sahibi oldu. 2'ciliği İstanbul'dan Ercüneyiy Özlem Grubu ‘Duvar’ bestesiyle, 3'cülüğü ise Eskişehir’den katılan Akademi Uyarı Grubu ‘Bencil’ bestesiyle elde etti. Yarışmada geçirdiği elim trafik kazası sonucu genç yaşta hayatını kaybeden ünlü Rockçı Barış Akarsu anısına verilen Özel Ödülü Kader Grubu Çınarcık Turizm Derneği Başkanı Naci Soyer’den aldı. Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan da yarışmada dereceye girenlere ödüllerini verdi. Rock severler ilçede böylesi kaliteli bir yarışmanın yapılmasından son derece mutlu olduklarını belirterek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

http://www.haberci.com.tr/Haberler/HaberDetay.aspx?HaberID=2448

teşekür ederim özgür'cüğüm çeşitli gazetelerden okumuştum bi kaç
şey ama birinci ağızdan senden duymak istedim. O alanda, o'an Selahhatin babanın neler hissetiğini, keza senin de aynı şekilde neler hissetiğinizi tahmin edebiliyorum canım tekrar sağol. Barış'arock festivali 2'ci senesini kutlarken yani, 2004 de Barış Akademi'deydi ozaman hiç unutmuyorum o gün arkadaşlar la bahse girmiştik ben Barış, burdan 1 'ci çıkacak ve önümüzdeki sene bu festivale katılacak demiştim. Bazıları vazla uçtuğumu söylemişlerdi. Barış, beni yine yanıltmamıştı ve 2005'de festivale katılmıştı dünyanın en mutlu insanı olmuştum o kadar mutlu olmuştumki girdiğim bahsi bile unutmuştum. Arkadaşlar gelip hatırlatınca boşverin demiştim bahsi mahsi bundan daha güzel bişey yok benim için şu an. Barış, bu festivale en çok yakışanlardandı.
Adıyla, duruşuyla, bitmeyen enerjisiyle bu festivalin vazgeçilmezi olacaktı.
ah Barış'ım sen gittinya bütün umutlarımda yarım kaldı.

Hafta sonu Barış'ı ziyerete gittim, Amasra gerçekten cennet gibi bir yer, fırsatınız varsa hayatta bir kezde olsa o güzelim yeri görün pişman olmayacaksın tam bir huzur yeri ;)
Kiminle sohbet ettiysem Barış'tan anılar kalmış .. :cry:

31 AÐUSTOS 2007 CUMA

SAAT: 21.30

TGRT HABER TV

"BENİM HAYATIM" PROGRAMI

BARIŞ AKARSU

Benim Hayatım

TGRT Haber Televizyonu'nda yayın hayatına başlayan "Benim Hayatım", ülkenin tanınmış simalarını, bir döneme damgasını vurmuş, iş, siyaset ve sanat dünyasının önemli isimlerini ekranlara taşıyor...

Yayın hayatına bugün başlayan ve bir ilki başaran
Benim Hayatım programı, iş, sanat, siyaset dünyasına damgasını vurmuş Türkiye'nin önemli şahsiyetlerini ekranlara taşıyıp, aynı zamanda, "TGRTHABER" haber portalında da yılın her günü internet ortamında yayınlayarak izleyicisiyle buluşturacak.

www.tgrthaber.com.tr/BenimHayatim

UYDU BİLGİLERİ

http://www.tgrthaber.com.tr/section_view.aspx?guid=c96f4408-37fd-43a9-acb1-06f4a49c2d92

ne kadarda abarttınız ya.Memleketin başına mollalar geçmiş siz üşenmeden burdan amasraya mezara gidiyorsunuz.tamam adamcagız öldü allah rahmet eylesin dedik.Oturup bunlara hala kafa yoracağınıza genelkurmayın "sinsi planlar yapılıyor ülkemizde" uyarısını düşünün şu aralar.ölenle ölünmez.
"Muhtaç oldugun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" alkol oranında değil...Memleket su haldeyken, hele söz konusu insan barış gibi vasat,iz bırakamamış bir müzisyense 5 dakikalık yolda olsa amasraya kalkıp gitmem.kendinize gelin ya...

dusselyalnizlik demiş ki:
ne kadarda abarttınız ya.Memleketin başına mollalar geçmiş siz üşenmeden burdan amasraya mezara gidiyorsunuz.tamam adamcagız öldü allah rahmet eylesin dedik.Oturup bunlara hala kafa yoracağınıza genelkurmayın "sinsi planlar yapılıyor ülkemizde" uyarısını düşünün şu aralar.ölenle ölünmez.
"Muhtaç oldugun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur" alkol oranında değil...Memleket su haldeyken, hele söz konusu insan barış gibi vasat,iz bırakamamış bir müzisyense 5 dakikalık yolda olsa amasraya kalkıp gitmem.kendinize gelin ya...
Sen git memleketi kurtar 'molla'lardan öleyse!
Vasat, iz brakmamış bir müzisyenin forumunda harcama değerli (!) zamanını ve fikirlerini.
Senin bu foruma yazmış olman O'na artı değer katmadığı gibi çok değerli (!) eleştrilerin de hiç bişey kaybettirmez.
Ha.. mollalardan da Barış'ı sorumlu tutuyorsan bilemeyeceğim. ;)

CUMHURİYET GAZETESİ 27/ 08 / 2007 EN DUYGULU AN

EN DUYGULU AN

Genç yaşta yitirdiğimiz Barış Akarsu'nun babasının Barışarock'çıları sahneden selamlaması,festivalin en duygulu anıydı.Yaşamını insanı insan yapan değerler için savaşmakla geçirdiğini,Barış'ı da aynı düşüncelerle büyütüp 68 ruhunu verdiğini anlatan acılı baba,2005 yılında Barış'ın bu sahnede olduğunu anımsattı.Bodrum Torba'da yolların güvenliğini almayan yetkillileri sert dille protesto eden Selahattin Akarsu,''BARIŞ'IN YATTIÐI YER BARIŞSEVERLERİN SEVGİSİYLE DOLSUN'' dedi.
Herkesi gelecek yıl Amasra'da Barış Akarsu adına yapılacak festivale çağıran Selahattin Akarsu'ya Barışarock'çılar ''BARIŞ KALBİMİZDE YAŞIYOR'' sloganlarıyla yanıt verdiler.

Cumhuriyet Gazetesi'nden

yeri gelir Tandoğan'da oluruz, yeri gelir Çağlayan'da, yeri gelir Barışarock'ta, yeri gelir Amasra'da..
Ne zaman nerede olacağımızı sizlere soracak, ya da sizlere hesap verecek durumda değiliz herhalde..
Kimseden de akıl alacak durumda değiliz, ki nerede ne tartışılacağını biliyoruz, burası siyaset forumu değil, nerede olduğunuza bir bakın, konudan sapmayın..

Mesleğinde bir de müzisyen yazıyor..Barış kadar ol da öyle konuş..Sen o çok değerli 5 dakikanı başka yerlerde harca..Git işinle ilgilen belki bişeyler olabilirsin hiç sanmıyorum ama hiç olmadı git ülkeyi kurtar.

Çok komiksiniz.bizde tandoğanda sizi bekliyorduk amanında amanın.sizden hiçbirşey olmaz.bakıyorumda eleştiriye gelemiyorsunuz bayanlar.sizi sinirlendirmek ne kadar kolay ya.aklıma kedimi getirdiniz.barış akarsuyu başıma allah yapan kişilerle müzik ve sanat tartışmam ben.onların kapasitesi ortadadir.bir eleştiri yaptım çocuk gibi mızıkçılık yapıyorsunuz.ben bütün zamanımı müzik yaparak geçiriyorum hanımefendiler.dizi yıldızlığı yaparak değil.size kariyerimin hesabını mı verecegim saygısız insanlar.siz gidin benim 2 yasındaki halimle sanatı tartışın.o zaman sanatin ne oldugunu bilmiyordum ve yeni konuşmaya baslamıştım.komik insanlarsınız.sizin gibi beynini boş işlerle meşgul eden kadınlar yüzünden kadın milletinden soğuyacağım bu gidişle.şimdi teker teker uzayın..

Çok komiksiniz.bizde tandoğanda sizi bekliyorduk amanında amanın.sizden hiçbirşey olmaz.bakıyorumda eleştiriye gelemiyorsunuz bayanlar.sizi sinirlendirmek ne kadar kolay ya.aklıma kedimi getirdiniz.barış akarsuyu başıma allah yapan kişilerle müzik ve sanat tartışmam ben.onların kapasitesi ortadadir.bir eleştiri yaptım çocuk gibi mızıkçılık yapıyorsunuz.ben bütün zamanımı müzik yaparak geçiriyorum hanımefendiler.dizi yıldızlığı yaparak değil.size kariyerimin hesabını mı verecegim saygısız insanlar.siz gidin benim 2 yasındaki halimle sanatı tartışın.o zaman sanatin ne oldugunu bilmiyordum ve yeni konuşmaya baslamıştım.komik insanlarsınız.sizin gibi beynini boş işlerle meşgul eden kadınlar yüzünden kadın milletinden soğuyacağım bu gidişle.şimdi teker teker uzayın..

Eleştirilere cevap verebilme kapasiteniz çok kısıtlıymış, e siz de işi hakarete vardırın olsun bitsin değil mi?
Vah vah vah.... kadınları 2. sınıf gören insanlar müzikle uğraşırsa memleketin bugünkü haline hiç şaşmamak lazım.
Ve böylelerine bakıp bir daha bir daha kahrediyorum ki giden yanlış insandı YANLIŞ!!!
Sizler yani aynı zihniyetteki kişiler hepiniz toplansanız bir Barış edemezsiniz.. Hadi bakiim yüksek ve engin kültürünü harcama buralarda.
Git kurtarılıcak bişiler kaldıysa onları kurtar. Ama işe kendinden başla. Müzisyen adam da hırs olmalı evet , kısmen kıskançlık da olmalı.. Ama meslektaşına ve dinleyicilere çamur atmak, aşağılamak asla olmamalı ..
İşte BARIŞ'I özel kılan bu değerlerdi. Bakın bir de kopya vermiş oldum size. ;)
Oyunculuk da sanatın bir dalıdır, yetenek ve disiplin ister.Oyunculukta da çok başarılıydı Barış.
Sizler hazmedemeseniz de ... Yattığı yere yıldızlar yağsın,nurlar içinde yatsın ..

BARIŞ'IN BİZLERE Son armağanı Leyla'yı dinlemeyen var mı?

http://www.youtube.com/watch?v=p7gPtv0L_wI
[/b]

İlk mesajını okuyunca sana ciddi,tumturaklı bir cevap yazmayı düşünmüştüm ama ikinciyi okuyunca vaz geçtim.Ciddiyete gerek yokmuş,Bir yerlerden kapma üç beş cümleyle vatan,millet,Sakarya edebiyatı yapılıyormuş,anlaşıldı.

Üzgünüm ama iki yaş konuşmaya başlamak için geç bir yaş,gelecek o zamandan belliymiş.Hala konuşamıyorsun.Ve sanatın ne olduğunu hala bilmiyorsun.Sanat ince ruhu,erkek kadın ayırmadan insana saygıyı,duygular karşısında duyarlı olmayı barındırır. O bakımdan zamanını sonucu seni üzmeyecek başka bir şeyle geçir diyecem, akıl vermek gibi olacak. Sen gene bildiğin gibi takıl,ben sana mani olmayayım..Forumcak öptük seni..

sevilay_06 demiş ki:
BARIŞ'IN BİZLERE Son armağanı Leyla'yı dinlemeyen var mı?

Dinlemez olurmuyuz, bugün aldım albümü şarkılar birbirinden güzel tabi en güzeli ''LEYLA'' ..

_merviii_ demiş ki:
Niye bu kadar sinirlendin ya güzel güzel konuşuyorduk sanatına laf gelince mi sinirlendin aaaa oldu mu şimdiii :) Soğuma kimseden yazık bak hadi öptük..Güle güle.. :p :twisted:

Mesaj kutusuna bozulmuştur :) öyle heryere atlayıp, bilip bilmeden konuşulmamalı yoksa böyle görüldüğü gibi topa tutarlar dusselyalnizlik ;)

Ezginin Günlüğü konserinde Barış için poster açıldı!

Ezginin Günlüğü grubu, 'Çeyrek' adlı yeni albümünün ilk konserini Kuruçeşme Arena'da verdi. Konser sırasında geçtiğimiz ay hayatını kaybeden genç şarkıcı Barış Akarsu'nun anısına bir slayt gösterisi düzenlendi..

25'inci sanat yılını 'Çeyrek' adlı bir albümle kutlayan Ezginin Günlüğü grubu, önceki akşam Kuruçeşme Arena'da sahne aldı. Konserin sunuculuğunu Grup Gündoğarken'in üyelerinden Burhan Şeşen yaptı. Yaklaşık 4 bin kişinin izlediği konsere Bulutsuzluk Özlemi, Grup Gündoğarken, Yavuz Bingöl, Yaşar, Haluk Levent, Feyza Eren, Vokaliz ve Yunan şarkıcı Vasiliki katılarak grubun parçalarını yorumladı ve geceye renk kattı. Konserde geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Barış Akarsu da anıldı. Burhan Şeşen genç sanatçıyı, "Ezginin Günlüğü'nün albümünde Barış'ın da emeği var. Biliyoruz ki o şu an aramızda" diyerek anons etti.

SLAYT GÖSTERİSİ AÐLATTI
Ardından konser alanındaki tüm ışıklar kapatıldı ve seyirciler Akarsu'nun resim ve kliplerinden derlenen bir slayt gösterisiyle baş başa bırakıldı. Konsere gelenlerin ayakta alkışlayarak izledikleri gösteri sırasında elinde genç şarkıcnın dev bir posteriyle sahneye fırlayan bir Akarsu hayranı, tüm seyircilerin gözlerini yaşarttı.

FİNALİ BİRLİKTE YAPTILAR
'Ebruli' ve 'Sardunya' gibi Ezginin Günlüğü'ne ait unutulmaz şarkıların ünlü isimler tarafından seslendirildiği konserde Gürol Ağırbaş ve orkestrası görev yaptı. Konserin finalinde tüm sanatçılar birlikte sahneye çıkarak 'Düşler Sokağı'nı seslendirdi. Bazı seyircilerin de soluğu sahnede almaları, grubun solistleri Hüsnü Arıkan ve Eylem Atmaca'yı çok mutlu etti.

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,E19C2E84C7E7415B9866A1CA1F7BB063.html

bütün zamanını müzik yaparak geçiren pek değerli müzisyen arkadaşım
anlaşılan müzikle uğraşmadığın zamanlarınıda böyle sağa sola kültür aşılıyarak geçiriyorsun. Hani bize bi mesaj vermeye çalışıyorsan, bakın ben hem müzisyenim hemde memleket meseleleriyle ilgileniyorum gibi, aferin iyi yoldasın ülkemin senin gibi gözüpek insanlara ihtiyacı var. Ama sana bi tavsiye, buralarda fazla dikkat çekemezsin,sen en iyisimi git Hülya Avşar'a, yada bilemedin Sibel Can'a sataş bak gör nasıl gündeme oturuyorsun. Bu kıyağımıda unutma.

Ezginin Günlüğü konserinde Barış için poster açıldı!

Ezginin Günlüğü grubu, 'Çeyrek' adlı yeni albümünün ilk konserini Kuruçeşme Arena'da verdi. Konser sırasında geçtiğimiz ay hayatını kaybeden genç şarkıcı Barış Akarsu'nun anısına bir slayt gösterisi düzenlendi..
25'inci sanat yılını 'Çeyrek' adlı bir albümle kutlayan Ezginin Günlüğü grubu, önceki akşam Kuruçeşme Arena'da sahne aldı. Konserin sunuculuğunu Grup Gündoğarken'in üyelerinden Burhan Şeşen yaptı. Yaklaşık 4 bin kişinin izlediği konsere Bulutsuzluk Özlemi, Grup Gündoğarken, Yavuz Bingöl, Yaşar, Haluk Levent, Feyza Eren, Vokaliz ve Yunan şarkıcı Vasiliki katılarak grubun parçalarını yorumladı ve geceye renk kattı. Konserde geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Barış Akarsu da anıldı. Burhan Şeşen genç sanatçıyı, "Ezginin Günlüğü'nün albümünde Barış'ın da emeği var. Biliyoruz ki o şu an aramızda" diyerek anons etti.

SLAYT GÖSTERİSİ AÐLATTI
Ardından konser alanındaki tüm ışıklar kapatıldı ve seyirciler Akarsu'nun resim ve kliplerinden derlenen bir slayt gösterisiyle baş başa bırakıldı. Konsere gelenlerin ayakta alkışlayarak izledikleri gösteri sırasında elinde genç şarkıcnın dev bir posteriyle sahneye fırlayan bir Akarsu hayranı, tüm seyircilerin gözlerini yaşarttı.

FİNALİ BİRLİKTE YAPTILAR
'Ebruli' ve 'Sardunya' gibi Ezginin Günlüğü'ne ait unutulmaz şarkıların ünlü isimler tarafından seslendirildiği konserde Gürol Ağırbaş ve orkestrası görev yaptı. Konserin finalinde tüm sanatçılar birlikte sahneye çıkarak 'Düşler Sokağı'nı seslendirdi. Bazı seyircilerin de soluğu sahnede almaları, grubun solistleri Hüsnü Arıkan ve Eylem Atmaca'yı çok mutlu etti.

http://www.sabah.com.tr/gny/haber,E19C2E84C7E7415B9866A1CA1F7BB063.html

alizez demiş ki:
31 AÐUSTOS 2007 CUMA

SAAT: 21.30

TGRT HABER TV

"BENİM HAYATIM" PROGRAMI

BARIŞ AKARSU

Benim Hayatım

TGRT Haber Televizyonu'nda yayın hayatına başlayan "Benim Hayatım", ülkenin tanınmış simalarını, bir döneme damgasını vurmuş, iş, siyaset ve sanat dünyasının önemli isimlerini ekranlara taşıyor...

Yayın hayatına bugün başlayan ve bir ilki başaran
Benim Hayatım programı, iş, sanat, siyaset dünyasına damgasını vurmuş Türkiye'nin önemli şahsiyetlerini ekranlara taşıyıp, aynı zamanda, "TGRTHABER" haber portalında da yılın her günü internet ortamında yayınlayarak izleyicisiyle buluşturacak.

www.tgrthaber.com.tr/BenimHayatim

UYDU BİLGİLERİ

http://www.tgrthaber.com.tr/section_view.aspx?guid=c96f4408-37fd-43a9-acb1-06f4a49c2d92

ARKADAŞLAR TGRT HABER KANALINDAKİ PROGRAM YAYIN AKIŞINDAKİ DEÐİŞİKLİKTEN DOLAYI 1 HAFTA ERTELENMİŞTİR.
PROGRAM 7 EYLÜL GÜNÜ SAAT 21.30DA YAYINLANACAKTIR..
Bilginize

Geri