Barış Akarsu

xece sen işin sırrını çözmüşsün dostum aynen sana katılıyorum ama kızıyorum sana hani nerde benim rojhan mp3 üm yollamadın gitti bir türlü

SoaD_Ci_KiZ çok haklısın yargısız infazın en yoğunlarından biri bu forumda yapılmakta malesef

fendertelecaster sen Barış Akarsu nun albümünü dinlediğin halde sana içindeki şarkılar yapay geliyosa 8O sana bişey diyemem ama buram buram reklam kokan Linkin Park ın kopyası olan bir grup un albümüyle hemde rockla alakası olmayan bir albümle aynı katagoriye koyuyosan ona hiiiç bişey diyemem Yalının albümü ve şarkıları bence çok güzel ama rock değil Pamelanın albümü ise rock ve bence de çok güzel Serdar Öztop un hazırladığı bir alt yapıyı bizzat kendisinin çaldığı albümü kalitesiz görüyosan sana ne söyliyebilirim ki umarım bir gün seninde albümün çıkarda bu kadar özendiğin ayrıntıları bizlerde dinleyebiliriz kulaklarımızın pası gider :p

xece bak duyar gibiyim seni gene forumun bekçisi iş başında deme .. :LOL:

xece demiş ki:
Ben Baris Akarsuyu özellikle son zamanlarda çok begenerek dinliyorum.Simdi sunu kabul edelim;bir kesimimiz markasi belli bir kaç Avrupa grubuna hayraniz ve her yeni çikani onlarla kiyasliyoruz;o degil,bu rock degil,su taklit...oysa ,bir sanatçiyi elestirmenin tek yolu onu kendisiyle kiyaslamaktir;onu anlamaya çalismaktir.
Ben Barisi anladim ve seviyorum.Daha sert dinlemek istedigimde de diger cdlerimi dinliyorum.
sakin bir rock soundu dinlemek istedigimde Barisi dinlerim..Metallerimi ise her zaman..
Ben ,Türk rockçularinin baska ülkedekilerle kiyaslanmasina karsiyim..teknoloji,sartlar farkli.

morvepipisi denen kişiyi tebrik ediyorum benim buraya üye olmamı sağlayarak bu manasız konuşmalara dahil ettiği için.
sana sadece şunu söylicem barış akarsu karı kız meraklısı biri değil, bunu kafana sok ve terbiyeni takın.

bazılarına göre kızlar müzikten anlamıyor müzisyenleri sadece yakışıklı oldukları için dinliyor, ama unutmayın ki kızların da kulağı var ve kendilerine işkence etmek istemezler, bir film yıldızını belki yakışıklı diye izleyebilirler ama bir şarkıcıyı dinlemezler...
lütfen barışı canlı izleyip dinleyici kitlesini gözlerinizle görün...

ve artık lütfen ciddi şeyler konuşun saçma sapan karalamaları iyi niyetli eleştiri olarak nitelendiriyorsunuz hayret ediyorum, kimi kandırıyorsunuz???

o kadar sayfa olmuş elle tutulur, doğru dürüst birkaç eleştiri var onun dışında müziğinden başka her şey konuşulmuş...

sayenizde forum nöbetçisi olduk evet, bunun nedeni barış akarsu'nun haketmediği karalamalarla karşı karşıya olmasıdır, bu yüzden aşırı savunmacıyız. biz de biliyoruz eksikleri olduğunu tabiki mükemmel değil (henüz)!!!!

serdar öztop gibi bir adamın yapımcısı olduğu bizzat kayda girdiği bir albüm için bu kadar saçma yorumlar yapılabilir olması ne kadar enteresan.
fendertelecaster sende albümünü çıkarsan da görsek ne nedir diye , merakla bekliyorum , çıksın ilk ben almazsam namerdim. merak etme senin kadar acımasızca eleştirecek değilim. reklamı yapılan şey iyidir değildir tartışmasına girersek katılıyorum reklamı çok yapılan bir şey iyi olacak diye bir şart yok. bu müzik de değil her konuda böyle bana göre. ama Barış'ın albümünün deliler gibi reklamı mı yapılıyor ki? yapılıyorsa bu kadar ilgilendiğim halde ben niye görmüyorum? ayrıca yarışmadan çıktı diye albüm satıyor , gelsin paralar , kızlar gibi bir yorumu da hayretle karşılıyorum valla. Barış'ı birazcık tanıyan biri olsaydınız bunları asla yazamazdınız zaten. siz zannediyorsunuz ki Barış yarışmadan birinci çıktı televizyon kanalı, yapımcı şirket Barış için seferber oldu. yok öyle bir şey kardeşim. Barış birinciliğin kaymağını hiç bir zaman yiyemedi. albümü yapacağı müzik firması yapmadı, yapımcı şirket ortada bıraktı. seyhan müzikten kendi çabalarıyla çıkardı albümünü. serdar öztop gibi bir müzik adamı Barış'a albüm yapıyorsa vardır bir bildiği elbette. 3-5 rifle olacak bir şey değil herhalde albüm yapmak. önce gümbür gümbür bir ses lazım Barış'taki gibi. ayrıca yurtdışındaki rock gruplarıyla niye kıyaslıyorsunuz ki? kaç grup/sanatçı var ki yurtdışındaki gruplarla kıyaslanacak durumda olan? insanlar türkiye şartlarında en iyiyi yapmaya çalışıyorlar. bazı şeyler oturmamış olabilir ilk albümde , kimse kimseden mükemmeli beklemiyor, en azından ben beklemeyecek kadar rock müziğin ne olduğu biliyorum. Barış'ın tek avantajı halka yakın bir insan olarak kendini doğal haliyle sevdirmesidir. bu da allah vergisi olan bir şeydir bu yüzden onu şuçlayamazsınız. illaki sert bir tavır,ifade koyacak diye bir şart mı var rock müzik yapması için.haluk levent de çok samimi, sıcak bir insan , o da mı tukaka yani bu durumda. mor ve bilmemnesi denen arkadaşın terbiyesizliğine ne denir bilmiyorum.Barış'ın çevresinde gördüğün bayanları ne sandın bilemiyorum ama , bir kişiye çamur atmak derdine başka insanlara da yersizce çamur sıçratıyorusun. sadece "kişiyi nasıl bilirsin? kendim gibi" diyorum. saygılar

Arkadaşlar haftaya "KİMDİR O" klibi yayına girer umarım yani Seyhan Müzik umarım öyle yapar

şarkıda klipte..... son nokta diyorum başkada bişey demiyorum

Ayrıca Barış ödülsüz bir yarışmanın halkın birincisi oldu buda bazı sözüm ona eleştiri noktası bulmaya çalışanlara cevap ve kapak olsun
fendertelecaster sen eminim bu yarışmalara başvurmuş elenmiş yada vuramamış birisindir belli bazı şeyler içinde kalmış bende fatalsmile gibi namerdimki albümün çıksn alıcam ooh ne ala burdan reklamınıda yapmış oluyosun işte :)

Neyse herşey bir yana Barış Akarsu ve Albüm şa-ha-ne.....

evet ne yazıkki yarışmaların ödülsüz tek birincisi.bugün vatan gazetesinde yüksel aytuğ bu konuyu yazmış.yapımcı şirket yanlız bırakmış barışı.ve barış kendisine inanan ve güvenen ekip sayesinde bu albümü yapabilmiş.ama bence iyide olmuş.ödül albüm olsaydı dayatmalar ve özensizlik olurdu.oysa son derece özgür bir yapıda hazırlanmış özenli bir rock albüm çıkmış ortaya.yolu açık olsun kardeşimizin.

Kim nederse desin albüm muhteşem
ve son zamanlarda bir albümü alıpda sonuna kadar dinlediğim ender albümlerden

Bulutsuzluk Özleminin senfoni orkestrasıyla olan konser kayıtları feridun düzağaçın konser albümü ve nev...birde Barış Akarsu....

geçen bi programda kimdir o klibinin yayına gireceğini ve dizi,film gibi projelerle kesinlikle ilgilenmediğini söyledi.zaten ben bi ay kadar önce belirtmiştim bunu.
bu arada akademi türkiye birincisi yani barış dünya çapındaki akademi yarışmasında ülkemizi temsil etmeyecekmiydi ya.bi ses seda yok.bilen varmı

guitarist arkadaşım dünkü vatan gazetesinde yüksel aytuğ bu konuyu yazmış.buraya kopyalıyorum.

Barış'ı nasıl ortada bıraktılar?
Akademi Türkiye izleyicilerine ve bu yarışmada mücadele eden genç arkadaşlarıma bir sözüm vardı. "Kendi ayakları üzerine basana kadar, tüm genç arkadaşlarımın yanında duracağım" diye.İşte o söze atfen bir haber:
Yarışmanın birincisi Barış Akarsu'nun albümünün satışları fena değil."Islak Islak" şarkısına çekilen klip de müzik kanallarınca sıkça yayınlanıyor.Ama Barış'a kötü bir haberim var. "Akademi Türkiye'nin en büyük ödülü olan ve yarışmacıların hayallerini süsleyip, onları aylarca motive eden World Best uluslararası müzik yarışması yapılamayacak.Yani vazgeçilen bu uluslararası organizasyonda ülkemizi temsil edemeyecek...Nedeni ise yarışma formatının yaratıcısı Endemol şirketinde yaşanan kaos. Organizatör şirketin içinden ayrılan bir ekip, şimdi Endemol'e rakip olacak yeni bir oluşum içinde. Pazar payını korumak için çabalayan firma, şu sıralar kendi derdine düşmüş durumda. Bu nedenle World Best bu yıl iptal edildi.
Aslında Barış'ın şanssızlığı yarışma sırasında başlamıştı. Yapımcı firma ile sözleşmeli müzik kuruluşu arasında doğan anlaşmazlık nedeni ile ne birinci olan Barış'a albüm yapıldı, ne de Akademi Türkiye yarışmacılarının toplu olarak şarkı söyledikleri albüm piyasaya çıkarılabildi.Yarışmanın birincisi Barış ise daha sonra kendi girişimiyle Seyhan Müzik'ten "Islak Islak" albümünü yapabildi.Özetle;
Barış'a verilen "albüm" ve "uluslararası yarışma" sözlerinin ikisi de yerine getirilemedi. Genç müzisyen, "ödülsüz birinciliğiyle" Türk televizyon tarihine de geçmiş oldu. YÜKSEL AYTUÐ

yani sonuçta barış akarsu kendisinin ve ona güvenen ekibin sayesinde bu albümü çıkarmış oldu.ama bence iyi oldu.çünkü yarışma sözleşmelerinde çok ağır maddeler içeren sözleşmeler oluyor. yarışmacı resmen sömürülüyor.hiç olmazsa özgün ve tarzında sağlam bir adımla müzik dünyasına adım attı.

arkadaşlar ben zonguldakta oturuyorum ancak hemşerim olduğu için söylemiyorum. bi kaç sene öncesine kadar çalıştığı bara onu dinlemeye giderdim her akşam gerçekten iyi çocuk. ön yargılı olmayın lütfenn

az önce kral tvde kimdir o klibini izledim.ahmet zafer diye bi yönetmen çekmiş.klip haluk leventin dönmen lazım klibini andırıyo açıkçası.ama yinede anlamlı mesajlar veriyo klip

benim dikkatimi çeken şey albümdeki kimdir o sounduyla klipteki farklı galiba.heralde klip için ayrıca çalınıp söylendi.halukta böyle yapıyo zaten.mesela dağlarmı yollarmı ve mültecide olduğu gibi

az önce KİMDİR O? şarkısının klibini izledim ve hala etkisi altındayım :cry: ..aslında dünyamızda ne kadar çok felaket var göz ardı etmeye çalıştığımız..çok sade bir şekilde bunlar bizim gözümüzün önüne serilmiş klipte...şarkının sözleri zaten anlamlı...açlık,savaşlar,terör,kirlilik her türlüsü.... :(

çocuklara nasıl bir dünya kalacak :?: ...emanet aldıklarımızı değil korumak daha da tüketip göçüyoruz bu dünyadan..doğa ana intikamını almaya başladı yavaş yavaş ve ona ellerimizle yardım ediyoruz... :?

neden herşeyi tüketiyoruz neden...sonuçta herkes 5 m.beze sarılıp göçüyor bu dünyadan..bir çorap bile götüremiyorsunuz öte tarafa...bu savaşlar bu kavgalar ne için :?: ..neden paylaşmayı bilmiyoruz :!: ..neden sevemiyoruz üstünde yaşadığımız bu dünyayı bize hayat veren bu tabiatı :?: ...içinde bulunduğumuz bu kainatı :!:
...NEDEN...?? :?:
açgözlülük tek sebep..tatminsiz süper egolar.... :oops:

no war yes peace.... :alkıs

cagor1 demiş ki:
az önce KİMDİR O? şarkısının klibini izledim ve hala etkisi altındayım :cry: ..aslında dünyamızda ne kadar çok felaket var göz ardı etmeye çalıştığımız..çok sade bir şekilde bunlar bizim gözümüzün önüne serilmiş klipte...şarkının sözleri zaten anlamlı...açlık,savaşlar,terör,kirlilik her türlüsü.... :(

çocuklara nasıl bir dünya kalacak :?: ...emanet aldıklarımızı değil korumak daha da tüketip göçüyoruz bu dünyadan..doğa ana intikamını almaya başladı yavaş yavaş ve ona ellerimizle yardım ediyoruz... :?

neden herşeyi tüketiyoruz neden...sonuçta hekes 5 m.beze sarılıp göçüyor bu dünyadan..bir çorap bile götüremiyorsunuz öte tarafa...bu savaşlar bu kavgalar ne için :?: ..neden paylaşmayı bilmiyoruz :!: ..neden sevemiyoruz üstünde yaşadığımız bu dünyayı bize hayat veren bu tabiatı :?: ...içinde bulunduğumuz bu kainatı :!:
...NEDEN...?? :?:
açgözlülük tek sebep..tatminsiz süper egolar.... :oops:

no war yes peace.... :alkıs

Aynen katılıyorum arkadaşım.İnanılmaz güzel ve etki altında bırakan bir klip olmuş.Emeği geçen herkese binlerce kez teşekkürler...

bana göre barış'ın albümünün en iyi parçası olan 'kimdir o' ya klip çekilmesine sevindim.klip hoş olmuş ancak arka plandaki görüntüler biraz daha iyi kullanılabilirmiş.

baris akarsu denilen produksiyon urunu adamin yaptigi hic birsey yok biliyorsunuz degil mi sadece ve sadece pop yapiyor eger rock bir durussa emin ol barisin ki gibi degil bi kere "ben cem karaca'nin veliahtiyim yasasaydi o da boyle derdi" diye bir cumle agzindan cikabiliyor...
Ayrica birsey daha fendertelecaster'da cem karaca'dan islak islagi caliyor baris'da... bir gun konsere gelin ve bir parca nasil coverlanir nasil rock yapilir orda bir daha anlarsiniz istiyorsaniz ama emin olun o sarkilari dinlenebilecek hale getiren baris degil arkadaki orkestra Baris Akarsu tamamen bir produksiyon urunudur...Saygilar...

Geri