Barış Akarsu

s_e_n_a demiş ki:
çünkü katıldığı programların sayısı sınırlıdır, kolay kolay bir yerde göremezsin, anladığım kadarıyla bi reklamda görmüşsün zaten ki, birincisi Barış'ın reklamdaki rolü geri plandaydı, hatırlarsan ön planda başka bir çocuk vardı, ikincisi reklam sadece ürün piyasaya yeni sürüldüğünde sık sık verildi ve sonra kaldırıldı, üçüncüsü yerli bir ürünün reklamıydı, dördüncüsü reklamlarda oynayan tek rocker da değil zaten.
belki sadece Barış'a yönelik konuşmamışsındır, genel olarak fikrini söylemişsindir .
valla bilmiyorum ama cok sık gördüm. hatta sabah bi programda bide tv8de bi kadın programında gördüm. yani gereksiz yerlerde...reklamda başrolde barış vardı. çünkü dikkatleri çeken barıştı. dikkati çeken başroldedir genelde...her reklem ilk cıktığında sık verilir sonra kaldırılır.barışın bi etkisi olduğunu sanmıyorum.reklamı yapanlara karimam ciziliyo, yayından kaldıralım artık dememiştir.reklamda oynayan tek veya değil.orası önemli değil.önemli olan bu kdar popüler olması.tabi ki fikrim genel. gerek yok böyle şeylere . bu adamların para kazanmak için yapmayacağı iş yok gibi. bu sataşma değil. eğer böyle kabul ediliyosa oynamasın reklamda....

Valla para kazanmak tek derdi olsaydı geri çevirdiği teklifleri düşünüyorumda bayağ iyi bir kazancı olurdu ama o popüler olmak istemediği için kabul etmedi ayrıca sanatçıların reklamlarda oynaması niye yadırganıyor anlamıyorum kötü bir reklam olmadıktan sonra....

Mesela ben şahsen Barış ı Turkcell in Hazırkart reklamında yeni Özgür Çocuk olarak görmek isterdim.

doğrudur, zaten 2 sabah programına çıktı biri yarışmadan çıktığında atv aynı yarışmadan çıkan başka bir şahsın yaptığı programa çıkarttı barış'ı ki o zaman daha sözleşmesi feshedilmemişti, yeni bitmişti yarışma. diğeri de dediğin program evet. kaldı ki programlara çıkmaz demedim, çıktığı yerler sınırlı sayıdadır dedim, sık görmen kolay değil ki bunu hala iddia ediyorum, biz bu kadar takip edip göremezken bi yerde başkalarının görmesi ilginç geliyo açıkçası..
tabiki reklamın kaldırılmasında Barış'ın bir etkisi yok ama amacı para kazanmak olsaydı, ytukarıda başka bir arkadaşın belirttiği gibi gelen sayısız dizi tekliflerini geri çevirmezdi ama her insan bir şekilde para kazanmak zorunda,geçimini sağlamak için, reklamdan da büyük bir para kazanmış değil..
ayrıca anlamadığım bir nokta da şu popülerlik meselesi, sadece senin için ya da Barış sözkonusu olduğu için söylemiyorum ama bu işi yapıyorsan (sanatın hangi dalı olursa olsun) zaten popüler değil misindir? insanlar bir şekilde seni tanımıyor mu? bunu neden şu daha çok tanınıyor da bu daha az tanınıyor gibi ölçer insanlar? ya da tv'ye çıkma oranıyla mı ölçülüyor bu durum anlamış değilim.. tanınan, bilinen herkes popülerdir sonuçta kelimenin sözlük anlamı olarak.. popüler olmayanlar bu platformlarda tartışılmaz herhalde.. yaptıkları iş biliniyor ve tanınıyorlar..
bir de Barış'ın müziğiyle ilgili fikrini alabilir miyiz acaba, hiç canlı performansını izledin mi?? (gerçekten merakımdan soruyorum, bunu da artık herkes belirtir oldu çünkü insanlar birbirlerini anlamıyor ve nedense herşeyi saldırı olarak görüyorlar)

rockerrocker demiş ki:
gee demiş ki:
gee demiş ki:
konserleri doluyormu barşın meraktayım kimler gidiyor bu konserlere
bu yazının neresinde eleştiri bulup yüklendiniz anlamadım sadece merak edip sormuştum

Ben sorunu gayet mantıklı bulup cevap veriorum hiç fena değil gee özellikle her İzmir ve Ankara konseri çok iyi geçiyor ve doluyor İstanbul konserleride hiç fena değil ama daha da iyi olacak iyişallah

şahsen ben de mantıklı bulup cevap vermiştim, ancak kendim anlatmak istemedim, şöyle dolu böyle eğlenceli diye, kendin gör istemiştim sadece..

s_e_n_a demiş ki:
ayrıca anlamadığım bir nokta da şu popülerlik meselesi, sadece senin için ya da Barış sözkonusu olduğu için söylemiyorum ama bu işi yapıyorsan (sanatın hangi dalı olursa olsun) zaten popüler değil misindir? insanlar bir şekilde seni tanımıyor mu? bunu neden şu daha çok tanınıyor da bu daha az tanınıyor gibi ölçer insanlar? ya da tv'ye çıkma oranıyla mı ölçülüyor bu durum anlamış değilim.. tanınan, bilinen herkes popülerdir sonuçta kelimenin sözlük anlamı olarak.. popüler olmayanlar bu platformlarda tartışılmaz herhalde.. yaptıkları iş biliniyor ve tanınıyorlar..

s_e_n_a gerçekten olayı çok güzel özetlemiş ve dile getirmişsin evet aslında tartışılan popülerlik olmamalı popülerliğin kalıcı olabilmesi yada kaliteli popülerlik söz konusu olmalı bu ülkede saman alevi hatta o bile değil sabun köpüğü gibi bir anlık çıkıp sönen çok yıldızcık var. Sonuçta yapılan işin bir parçası popüler olmak ama yine o yapılan işlere göre bu durum ya günden güne artarak devam eder ya da birden balon misali söner.
TV ye çıkmak gereken ve olması gereken bir şey sonuçta yaptığın şeyleri kendin için yapmıyorsan insanlarla paylaşmak istiyorsan TV ve Radyo ya çıkman gerekiyor. Barış TV 8 de Vİzyon Programına çıkmıştı umarım yine çıkar en kısa zamanda onu kaliteli programlarda görmeyi herkes istiyor sonuçta Türkiye hatta dünyada Almanya da Hollanda da Amerika da İngiltere de yaşayan Barış Akarsu severlerin onu görebilmeleri için tek yol TV

Barış Akarsu ; kimi rockçılar gibi barlarda kızlarla yakalanıp medyatik olmuyor arkadaşlar bunun farkına varın kim barışı magazan programlarında görmüş döylermisiniz. Onunderdi kaliteli programlara çıkmak ve dinleyicilerine ulaşmak. 7'den 70'e herkez onu çok sık yayınlanan bir programda gördü ve sevdi şimdi o insanlar Barış'ın sadece kasetten ve cdden sesini duyuyorlar herkez konserlere gelemiyor malum. böyle bir durumda elbette televizyon programlarına çıkması gerekiyor. Tv8'deki program güzel bir programdı ve umarım yeniden çıkar yurtiçi ve yurtdışındaki sevenleriyle buluşur.

Barış'ın tek derdi müzik ve konser vermek. Eğer televizyona çıkmak gibi bir derdi olsaydı gelen teklifleri geri çevirmez her programda görürdünüz onu.

bence bu teklifleri geri çevirmesinin nedeni oyuncu olarak yeteneksizliği olabilir pekala... bu da reklamda bariz gözüküyor. böyle allanıp pullanıp çıkanlar hakkında o kadar cok söylenecek şey var ki.. mesela neden herkesin beğendiği bir coverla ortaya cıktı... satmak içinde ne için..aynı numarayı duman, kargo, kurban,altıncı cadde ve pentagramda yaptı...bunlar hep satış kaygısıyla gerçekleşen şeyler. reklamda öyle, sabah programlarıda...

tamam jerry leewis.sen belliki çok ön yargılısın. örnek verdiğin diğer rockçularıda okuduktan sonra bu konuda seni düşüncelerinle başbaşa bırakmak daha iyi bence :LOL: :LOL:

yok haklısın...sadece önyargılarının ne kadar geniş olduğunu gözler önüne sermişsin....

kimler oyunculuk yapıyor yaptırılıyor...eminim çok arzu etse Barış Akarsu da yapardı....

bu cover mevzusunda da daha evvelinden konuşulmuştu aynı havanda un dövmek istemiyorum yine...

ayrıca bu memlekette insanlar sadece cover dinlemiyor..süzünü ettiğin şarkıyı hiç duymamış olanlar bile vardı..bu cover sayesinde dinleyip yıl lar önce böyle kaliteli bir müzik yapıldığından haberdar oldu bir kesimde...

bardağın boş ve dolu taraflarını olumlu değerlendirmek lazım bazen...eksiklikler olabilir ama bunlar giderilemez değil...

Einstain ne demiş insanların ön yargılarını gidermek bir atomu parçalamaktan daha zor

yani kısaca arkadaslar jerryleelewis ve onun tarzında düşünenler için kaşının altında gözü bile olması bir neden bir yargı bu durumda bile şöyle derler neden efendim olmasın kaşının altında gözü :)

Neyse umarım Barış Akarsu kaliteli programlara çıkar geçmişte kalan unutulmuş olan o harika parçaları coverlar vs vs vs

rockerrocker demiş ki:
Einstain ne demiş insanların ön yargılarını gidermek bir atomu parçalamaktan daha zor

yani kısaca arkadaslar jerryleelewis ve onun tarzında düşünenler için kaşının altında gözü bile olması bir neden bir yargı bu durumda bile şöyle derler neden efendim olmasın kaşının altında gözü :)

Neyse umarım Barış Akarsu kaliteli programlara çıkar geçmişte kalan unutulmuş olan o harika parçaları coverlar vs vs vs

olurmu böyle şey yaw. ön yargı falan yok burda.herkes yorumlarını yazıyor. barış akarsu severler önyargı diyor, sevmeyenler haklı diyor.bana önyargılı demeden önce sorularıma cevap vermeniz gerekir.
ondan sonra ben cevaplarınızdan tatmin olamıyosam eleştirilerime devam ederim.cover da,reklam da, yarışmaya katılması da para için yapılmış şeyler...(şimdi demeyin adam parasızlıktan aç mı kalsın, benim kastettiğim ihtiyacından çok daha fazla olan para...)

sevgili jerry sen barışın maddi kazancı hakkında bir fikir sahibimisinde böyle konuşuyorsun.adamın bütçesini kim nerden bilsin.hem niye bilsin..ihtiyaçlarının fazlası demissin..ihtiyaçlarını hiç merak etmedimki fazlasınımı kazanıyor bileyim.bu kimseyide ilgilendirmez.böyle saçma bir iddia karşısında seni seninle bırakmanın daha uygun olduğunu düşünüyorum.istediğin gibi düşünebilirsin arkadaş..

jerryleelewis demiş ki:
olurmu böyle şey yaw. ön yargı falan yok burda.herkes yorumlarını yazıyor. barış akarsu severler önyargı diyor, sevmeyenler haklı diyor.bana önyargılı demeden önce sorularıma cevap vermeniz gerekir.
ondan sonra ben cevaplarınızdan tatmin olamıyosam eleştirilerime devam ederim.cover da,reklam da, yarışmaya katılması da para için yapılmış şeyler...(şimdi demeyin adam parasızlıktan aç mı kalsın, benim kastettiğim ihtiyacından çok daha fazla olan para...)

Arkadaşım ön yargı değilde aydınlatma desek daha doğru olur sanırım...
ama sende öyle bir yazıyorsunki bu adam herşeyi para için yapıyor gibi gösteriyorsun...Tabiki maddi olarak birşey yapmış olabilir ki yapmasıda gerekir bence ve tek yapanda Barış Akarsu değil...

Ne kadar paraya ihtiyacı oldugunu bilemeyizki ihtiyacından fazla para kazanıp kazanmadığını ama ben Barış Akarsu hakkında şunu çok iyi biliyorum seninde bilmeni istiyorum.Bu adam herşeyi para için yapıyor olsaydı okadar yardım konserine veya aktivitesine katılmazdı...
Biliyormusun ki sadece bir sözle kaç kere konser verdi 5 kurus para almadan , biliyormusun kaç kişiyi geçindiriyor, biliyormusun nerelere maddi olarak yardım ediyor, biliyormusun ki hiç bir maddi çıkar beklemeden nelere destek oluyor ve bunun gibi uzun bir liste çıkarabiliriz...

O yüzden önyargıları biraz kırsak nasıl olur....

Kendi bileğinin gücüyle, kendi tırnaklarını kazıyarak bir yerlerlere gelmeye çalışan bu insana herşeyden önce saygı duyuyorum.
Neleri yaptığı müzik için teptiğini tahmin ediyorum.Ve müziğiyle bir yerlere gelmeye çalışan BARIŞ AKARSU' ya önce saygı duyuyor, sonra da çok seviyorum.Barışı kimse sevmek zorunda değil, bizim de sizlere sevdirmek gibi bir problemimiz yok. Lütfen eleştiri yapacaksanız yaptığı MÜZİK ile ilgili eleştiriler yapınız.Sizlerinde sevdiği sanatçılar vardır elbette
aynı şekilde bizlerde onların yok kazancı budur, yok Tv şu kadar çıkıyor, yok reklamda oynadı v.s v.s gibi saçma sapan eleştiriler yapsak sizlerde aynı şekilde eminim tepki verirdiniz. Barış müziği ile var, Barış yüreği var
ister sevin ister sevmeyin bir BARIŞ AKARSU gerçeği var.

KEŞKE AH KEŞKE ;BARIŞ AKARSU ve diğer gerçek müzisyenler hakettikleri kadar kazanabilsler ve kazançlarını yine müziğe yatırarak daha güzel,daha kaliteli ,daha dinlenesi albümler yapsalar!!biz müzikseverlerde sevdiğimiz her sanatçının,her grubun albümünü alıp dinleyebilsek.nedense tek özelliği medyatik olmak olan birçok kişi çuvalla para kazanıyor..eğer sorgulamak istiyorsanız o kişilerden başlayın LÜTFEN!!!BARIŞ AKARSU kendini müziğe adamış,kendini sürekli geliştirerek,hep daha iyiyi yapmaya çalışan bir genç rocker dir.biz BARIŞ ın eleştirilmesine değil,müzik dışındaki diğer konularla ilgili olarak yargılanmasına karşıyız..lütfen bu forumlara yazan herkesten rica ediyorum.biz BARIŞseverler hiçbir sanatçının forumuna girip olumsuz eleştiri yazmıyoruz,dikkat ettinizse eğer.bu nedenle yapılan önyargılı yaklaşımlara ve sert saldırgan eeştirilere tepki veriyoruz.yoksa bir arkadaşın dediği gibi kimseye BARIŞ ı zorla sevdirmek derdinde değiliz.BARIŞSEVERLER gün geçtikçe hızla artarak çoğalıyor. :LOL: :D :D

Yarışmaya katıldı vurun, kesin, asın Barışı . Bu nasıl zihniyet burada bu adam bir kaset çıkarttı bunu konuşun, bunu eleştirin.Bir ALDIRMA parçasını, bir KİMDİRO parçasını eleştirin.Yarışma derseniz yarışmadan birinci olup Türkiyedeki müziğe katkısı olan müzik adına çok şeyler yapan hiç kimse yokmu arkadaşlar. Unutmadan evet yarışmadan çıktı ama eminim yarışmadan hiçbirşey kazanmayan tek kişi olarak tarihe geçecek.
Sevin veya sevmeyin saygımız sonsuz ama önyargılı olmayın.

Ben dinleyen dinlemeyen seven sevmeyen herkese saygı duyuyorum. Bir Barış Akarsu bir müzik ve bir rock sever olarak halimden son derece hoşnutum. Herşeyden önce burada yazı yazmayı çok seviyorum çünkü Turkrock ı çok seviyorum daha sonrasında ise evet yoğunlukta bu forumda olsam ve bir yerde tabiri caizse savaş versemde :LOL: :LOL: pek çok forumda da yazı yazıyorum ve pek çok forumdan da çok güzel bilgiler öğreniyorum. Zaten sevgili modöratör arkadaşlar olsun sevgili editörümüz öz!em olsun hepsi süper insanlar ve gördüğüm en tarafsız site yönetimi burada. Yani ben burada olduğum, fikirlerimi paylaşabildiğim, doyasıya sevdiğim sanatçıları sonuna kadar savunabildiğim ve onlar hakkında çok şey öğrenebildiğim ve paylaşabildiğim için çok mutluyum tabii çok sevdiklerimin yanında sevmediğim de daha doğrusu o sevmeme hakkını kendimde görmüyorum çünkü bir insanı sevmemek ondan nefret etmek için o insanın size manen ya da madden bişeyler yapmış olması :? :? gerek o yüzden sevmediğim değilde dinlemeyi tercih etmediğim sanatçıların veya gurupların forumuna giripte yorumda bulunma burada sıkça gördüğüm üzere karalama yapma ihtiyacını hissetmiyorum en fazla girip forumu okuyup çıkıyorum.

Yani kıssadan hisse bence herkes böyle yapsa ortada bu derece saçma bir şekilde tartışacak bir konuda olmaz ya da tartışmalar yapıcı olur ve hem birbirimizden pek çok şey öğrenebiliriz hem de fikirlerimizi savunabiliriz diye düşünüyorum.

Tabii buna katılırsınız yada katılmazsınız bilemem orası sizlere kalmış.

Gelelim Barış Akarsu konusundaki son konuşmalara başta da belirttiğim gibi ben Barış Akarsu yu çok seviyorum o tam bir rocker çünkü o felsefeyi benimsemiş ve o felsefeyi yaşantısına aktarabilmiş bir şahıs herşeyden önemlisi adam gibi adam günümüzde sayısı oldukça azalmış olan bir türden :LOL: :LOL: yarışma onun bulunduğu dar çevreden çıkabilmesi için bir şanstı ve oda bu şansı onun yerinde olabilecek her insanın yapacağı gibi değerlendirdi. Ama tutupda birilerine ahkam kesmediği el pençe divan olmadığı için yarışma tarihinede kazandığı hiç bir ödülü alamayan bahtsız yarışmacı olarak geçti ama aslında parayla kolay kolay değil hiç kazanamayacağı bir şey kazandı oda yüreklerdeki sevgiyi.

Yolu çok açık ilk albüm çıkış süresine çıkan pek çok pürüze ve olumsuzluğa rağmen gayet başarılı bir albümdü 1 yıl gibi sürede 120 konser vermesi de öyle

Ama 2. albüm biliyorumki çok farklı olacak ve ona karşı olan tüm önyargıları gidermesede oldukça azaltacak yani Barış Akarsu nun yolu çok açık hemde çok... ister kabul edin isterseniz etmeyin....

arkadaşlar barış akarsu ezginin günlüğü nün 25 .yıla doğru konserinde sahne alacak sanatçılardan biridir.ilgili haberi aşağıya aktarıyorum..

1982 yılında kurulan Ezginin Günlüğü, "25. Yıla Doğru" konseriyle, 17 Kasım 2005 Perşembe günü Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde...

Saat 21:00'de başlayacak konserde, Ezginin Günlüğü'nün albüm kayıtlarında çalan müzisyenlerin yanı sıra konuk sanatçılar da sahneye çıkacak. Sunuculuğunu Nihat Sırdar`ın yapacağı gecede; Işın Karaca, Burhan Şeşen, Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Barış Akarsu ile grubun eski solistlerinden Sumru Ağıryürüyen ve Hakan Yılmaz da Ezginin Günlüğü şarkıları seslendirecek.

Geçtiğimiz günlerde "Dargın mıyız" adlı 14. albümünü yayınlayan grup, konserde kuruluşundan bu yana yayınlanan tüm albümlerinden seçtikleri şarkıları seslendirecek

Geri