Barış Akarsu

Serdar Öztop olsa güzel olur ama suan için daha net birşey oldugunu sanmıyorum rockerrocker'ın da dediği gibi Serdar Öztop olmasa bile onun kadar iyi bir prodüktör mutlaka olacaktır :)

Sinemcim belki çekilir klip benim hala umudum var :)

yeterli müzik bilgisi varsa neden yapmasın bu kadar zamandır bu işin içinde onunda bir tecrübesi vardır yapabilir bence tabi dışardan destekte alabilir beste yapıp söz yazması çok artı bişey zaten o duygusal bir insana benziyor duygusal tarafını öne çıkarıcak şarkılar söylemeli

Duygusal biri ama bu yanını öne çıkaracak şarkıları ne kadar tercih eder bilemem ama bence illaki beste yapıp söz yapması gerekmiyor tamam yapsa güzel olur ama şartta değil diye düşünüyorum...

Şart olmayabilir tabii yani insan masaya oturupta beste yapmalıyım söz yazmalıyım diye kasarsa bişey üretmesi yapması mümkün değildir. Ama içinden gelen şeyleri bu yönde değerlendirebiliyorsa işte o zaman insanın kendi üretimi de bir başka olur diye düşünüyorum neticede insanlar yaşadıklarından yola çıkarak üretirler ve buda insanın kendi bebeği gibi olur öyle değilmi ?

Konu şartlık şurtluk değil ama Barış Akarsu kadar duyguları ön planda olup o şekilde yaşayan bir sanatçının üretken olacağına inanıyorum ben..

insan kendini kasarak birşey üretemez tabi zaten ortaya çıkan da bişeye benzemez ama söz yazması ve beste yapması şarttır bence ki barış'ta da bu yetenek var, çok güzel şeyler ortaya koyacaktır... prodüktörlük barış için erken bence ama çalışmaların içinde oldukça fikirlerini söyleyecek ve istediği gibi, içine sinen bir albüm oluşmasını sağlayacaktır, zamanla o işi de üstüne alacaktır...

merhaba arkadaşlar,

Dün konsere giden şaslı biri olarak kısacıkta olsa o güzel anları sizinle paylaşmak istedim.

Çok güzel bir geceydi konser saat 21:30 a doğru Burhan Şeşenin anonsuyla başladı sevgili Nihat Sirdar rahatsızlığından dolayı gelememişti bu sebeple konuk sanatçılardan Burhan Şeşene rica da bulunmuşlardı o da gerçekten son derece başarılı bir şekilde gecenin sunumunu gerçekleştirdi.

Ezginin Günlüğünün performansı gerçekten çok iyiydi sahneye ilk çıkan konuk sanatçıydı şimdi karşınıza genç bir sanatçı dostumuzu çağırmak istiyoruz karşınızda BARIŞ AKARSU sizlere EBRULİ parçasını seslendirecek diye anons edildikten sonra BARIŞ sahneye çıktı nasılsınız eğleniyormuyuz diyerek Ezginin Günlüğüne daveti için teşekkür etti ve onlarla beraber aynı sahneyi paylaşmaktan, söylemekten ve çalmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğunu ifade etti ve onlar için kuvvetli bir alkış isteyerek muhteşem bir performansla EBRULİ yi seslendirdi parçayı gerçekten çok güzel söyledi performansının sonunda sahneye davet edildiğinde hemen hiç tepki vermeyen tüm salon alkışlıyordu onu. Umarım bu parçayı ve başka Ezginin Günlüğü parçalarını da bundan sonraki konserlerinde BARIŞ'tan dinleme şansına sahip oluruz. Barıştan sonra Ezginin Günlüğü şimdiye kadar piyasaya çıkan tüm albümlerinden en sevilen parçaları seslendirmeye devam ettiler. Konsere konuk olarak katılacağı açıklanan Haluk Levent önce gelmemişti hatta Burhan Şeşen espri yaparak Haluk Levent in Babaannesinin aniden rahatsızlandığını ve gelemeyeceğini söyledi bir süre sonrada büyük çabalarla H.L. nin babannesini dirilttiklerini ve H.L. nin geldiğini iletti H.L. de sahneye çıkarak özür diledi ve yanılıyor olabilirim sanırım Sabah Türküsü'nü çok güzel seslendirdi ( yanlışlık varsa özür dilerim) Bu arada Barış performansını sergiledikten sonra seyircilerin arasına indi yanımıza geldi ve konseri izledi. Hatta bizden geç gelipte performansını kaçıran arkadaşlar için her zamanki güzel yürekliliği ile EBRULİ den bir kaç kuble canlı canlı söyledi. Feridun Düzağaç ta konseri başından beri takip edenlerdendi. konserin bir kısmını onunla beraber takip etti.
Sonra sırasıyla Işın Karaca, Feridun Düzağaç (ki o çıkınca yer yerinden oynadı gecede konuklar arasında en büyük tezahurat ona sonrasında da a yapıldı zaten ) Ezginin Günlüğünün eski solisleri ve Burhan Şeşen çıktı konukları konserin konseptinin içine çok güzel serptirmişleri totalde verilen arayla beraber 2,5 saatten biraz fazla süren muhteşem bir konserdi. Ezginin Günlüğü onları dinlerken şarkı sözleriyle insanı sarıp sarmalayan bambaşka diyarlara sürükleyen ruhunu dinlendiren bir gurup.

Yani kısaca çok başarılı ve çok güzel bir geceydi kapanışı benimde favorim olan 1980 ni(sigaramın dumanına sarsam saklasam seni) 2. kez söyliyerek yaptılar .

dramir demiş ki:
yapabilir bence tabi dışardan destekte alabilir beste yapıp söz yazması çok artı bişey zaten o duygusal bir insana benziyor duygusal tarafını öne çıkarıcak şarkılar söylemeli

Duygusal yönünü ortaya çıkaracak şarkılar söylemesine katılıyorum.Dış görüntüsünede uyduğunu düşünüyorum. Sahnedeki duruşuna, tipine ve özellikle Bakışlarına sertliği pek yakıştıramıyorum. Göz ifadeside sahnede ve klipte önemli bence.

evet barış daha yumuşak duygusal şarkılar söylese daha büyük satış ve başarı elde edebilir ekran başında onu izleyenler duygusallığından etklendiler barış rock müziğin romantiği olabilir çokda başarılı olur

arkadaşlar Barış Akarsu 3 Aralık’ta yapılacak Küresel Isınmaya karşı eylem gününde Kadıköy’de yapılacak olan mitingde sahne alacaktır..
Miting saat 12.00’de 3 Aralık Cumartesi günü Kadıköy meydanında yapılacak...

Ya bence albümde kalitenin k si bile yok..... Ayrıca arkadaş Cem Karaca Erkin koray Haluk tarzını benimsemiş olsa gerekki her şarkıda onlar gibi sesini kullanıyo...
GENÇlik halimize bakın işte biz Haluk leventle müziğe başlarsak bu kalitesiz yarışmaları izlersek daha kaç tane SÜRMELİ BARIş karşımıza geecek tek kelimeyle yazık...................

Yönetici Uyarısı:Mesajınız yönetici tarafından düzeltilmiştir. "V" yerine "W" kullanmayınız. Forum kurallarını okuyunuz.

slayerxx senin karşına kaçtane ne gelir bilmem ama bu mantalite çerçevesinde dünyaya bakmaya devam edersen sen ve senin gibilerin pek fazla bişey görebileceğini zannetmiyorum açıkçası :( kalitenin k si kalitenin a sı ve diğerleri insandan insana kişiden kişiye göre değişir. Biz milletçe sürekli bu suçlayıcı karalayıcı yıkıcı ve yıpratıcı ön yargılarımıza devam edersek eğer pek bir yerlere gelmemizde olası değil. Hem merak etme taklit olan hiç birşeyin ömrü uzun değildir taklitler asla asılların yerini dolduramaz. Barış ise asla bir taklitçi değil o kendi tarzını ve yolunu çizmeye çalışan genç bir sanatçı yolun başında ve sizin gibi olumsuz düşünenlere rağmen yolu çok açık .... Elbette hatalar yapacaktır ya da yapmıştır bir yerde doğrulara yapılan hatalar sonucunda varılır bunu herkes bilir en azından bakış açısı geniş olan herkes... bu yarışma ve rahmetli CEM KARACA yaftasını astınız Barış ın boynuna yargısız infaz etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz bu foruma bu yorumlarla biriniz gidiyor bir diğeriniz geliyor nöbetleşe karalama yapıyorsunuz sanırım. Gerçek anlamda eleştiri yapan herkese ise buralarda her zaman yer var

Slayerxx birincisi kalitesiz dediğin yarışmada alanında çok başarılı olan kişiler tarafından eğitim verildi.Keşke bütün yarışmalar böyle olsa insanlara bir şeyler kazandırabilse.Ne mutlu ki bu yarışma böyle kaliteli bir sesi insanlara tanıttı ve müzik dünyasına kazandırdı..İkincisi Barış'ın albümü son derece kaliteli her yönden.Senin kalite anlayışını merak ettim doğrusu...
Barış'ın orjinal bi sesi ve yorumu var kimsenin tarzını benimsemesine gerek yok şundan da emin ol ki başka Barış Akarsu çıkmaz karşına! !Asıl yazık olan da Barış'ın başarısını görmezden gelmen..
sürmeli Barış :LOL: (sürmesine niye taktın anlamadım)

Geri