Barış Akarsu

Evet ness güzel bir çalışma yapıyor sanırım bir iki güne kalmaz yeni yüzüyle sitemiz çok güzel olacak

ama giriş hala çok orjinal onu gördünüzmü

hey man....

Öncelilkle bu akademi Türkiye yarışmasından bahsedelim.Çünkü bu başlıkla alakalı nede olsa.Beni üzen yarışmanın gerçek anlamda uzaktan yakına ilgisi olmaması.

Şahsi kanaatim: Yarışmanın üyeleri yabancı rock ağırlıklı sölemeliydi bence.Türkçede sölemeliydi ama yabancı da olmalıydı.Bence akademi Türkiye de iki kategori altında solo vokal çalışmalarını yapan aynı zamanda rock gurupları şeklinde yarışma olmalıydı.Yani guruplar ayrı yarışacak ve vokaller ayrı yarışacak.

Gelelim barışa.Dinledim.Bana göre ses vasat.Yani orta.Barışın kazandığı şu tipten çok kazandı.Allah için yakışıklı karizma var.Dişlek biraz ama yakışıyor.Fizk yönü sesinden ağır.James dio gibi şafttı kamış değil:)

Tabi tabi ironi yapıyorum.Diodaki ses onda olsun da tipi kayık olsun.

Karakterine ve kişiliğine bi şey demiyorum.:)

Ama ses vasat. Ondan daha iyileri hak ediyor o mevkiyi.Hea ama beterin beteri vardır diyorum.Manken sanatçı şarkıcılardan iyidir:).Yalnız bi benzer yönüde var fiziğinle geldi bi yerlere sesiyle değil :)

Ayrca canlı canlıda dinledim onu.Ön yargılı yazmıyorum bu yazdıklarımı.Biliyorum bir şeyler kendimce.Gne kötü canlı da kötü.

Bu arada orda özgürmü ne var o da Okanda iyi prim yaptı.Okanın programında.Şanslı adamlar oluyor böle .Sesi çok kötü bence.Dizide çevirmesin.Nedir bu ülkenin hali Allahımm....

Barış ı beğenmek zorunda değilsin tabiki ve burada düşüncelerini dile getirmişsin saygı duyarız ama canlı performansını izlediğin halde beğenmediysen ona bişey diyemiyeceğim üzüldüm tabii çünkü albüm yada yarışmadaki performansı ile sahnede canlı performansı arasında mütiş bir fark var ama tabiki kişiye göre değişen bişey bu

Akademi Türkiye yarışmasının formatının tartışılacağı yer bence burası değil Barış o yarışmaya girdi çıktı ve artık 2-3 ay sonra 2 yılı geride kalmış olacak kaançları ve kayıplarıyla. Barış ın tipiyle bir yerlere gelmesi konusu ise işte burada kararına malesef saygı duyamıyacağım şayet tipiyle bir yerlere gelmeye çalışsaydı boyalı basına malzeme olmak isteseydi o zaman çok farklı bir boyutta olurdu kabul edersinki yukarıda adını geçirdiğin şahsiyetten daha çok tutulan biri olurdu ama olmadı. Gerçi bu haksızlıklar hep devam edecek anlaşılan ama bizlerde bunlarla mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Barış en çok neyiyle prim yaptı biliyormusun hiç kimseye benzemeyen kişiliği ile insancıllığı ve paylaşımcılığı ile prim yaptı en çok ama bunlara değer verenlerde tabii bu konulara öncelik verebilen insanlar .

2006 Barış Akarsu Yılı olacak....

rockerrocker demiş ki:
Barış ı beğenmek zorunda değilsin tabiki ve burada düşüncelerini dile getirmişsin saygı duyarız ama canlı performansını izlediğin halde beğenmediysen ona bişey diyemiyeceğim üzüldüm tabii çünkü albüm yada yarışmadaki performansı ile sahnede canlı performansı arasında mütiş bir fark var ama tabiki kişiye göre değişen bişey bu

Akademi Türkiye yarışmasının formatının tartışılacağı yer bence burası değil Barış o yarışmaya girdi çıktı ve artık 2-3 ay sonra 2 yılı geride kalmış olacak kaançları ve kayıplarıyla. Barış ın tipiyle bir yerlere gelmesi konusu ise işte burada kararına malesef saygı duyamıyacağım şayet tipiyle bir yerlere gelmeye çalışsaydı boyalı basına malzeme olmak isteseydi o zaman çok farklı bir boyutta olurdu kabul edersinki yukarıda adını geçirdiğin şahsiyetten daha çok tutulan biri olurdu ama olmadı. Gerçi bu haksızlıklar hep devam edecek anlaşılan ama bizlerde bunlarla mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz. Barış en çok neyiyle prim yaptı biliyormusun hiç kimseye benzemeyen kişiliği ile insancıllığı ve paylaşımcılığı ile prim yaptı en çok ama bunlara değer verenlerde tabii bu konulara öncelik verebilen insanlar .

2006 Barış Akarsu Yılı olacak....

Şimdi konuyu dağıtmak istemiyorum ama Yukarda adı geçen şahsitey var ya Dio dediğim şahsiyetin kim olduğu hakkında bir bilgin olmamsına kızmıyorum .Bilmemek ayıp bi şey değil.Bende her şeyi biliyorum diye de bir şey yok zaten.Ama şu var Yukarda adı geçen şahsiyet ''Dio'' ki onun sesini rock müziğe aşina aolanlar bilir ki onla benim kıyaslamam bi rçeşit ironi zaten :).Bu bahsetitğim şahısın bir gram kadar sesi bile olamaz .Anlatamam yani yanında yaklamş mayı bırak uazğından biile geçemez.O zmat ebariz bilinen bi şey.Dionun sesi güzeliği bırak,yani her bakımdan oktavı her şeyi çok iyi.Dünyada fredury mercury gibi nadir seslerden biri.O derece.

Şimdi gelelim Barış konusuna zaten karakterine hiç bir söylemde bulunmadım.Dikkat edersen sadece sesinin vasat olduğunu düşündüm.Sende onun sesini beğenen biri olarak bu tepkiyi vermen normal.Tabiki herkes beğenir ya da beğenmez.Ama ortada çok iyi bir ses olmadığı da malum.Yani anltamak istediğim barışın belli bir kapasitesi var.Bu şu demek:Müzik evrensel olsada herkes öünü gelen müzik yapıyor sonuçta her ülkede var bu.Dünyada ne gizli kalmış yetenekler var ama barışın sesi yetenek değil.İşte bana göre doğuştan gelen yetenekler önemli .Zaten doğuştan yetenekli olanlar kendini ya bu dünyada bir şekilde kanıtlamış ya da gizli kalmış yeteneklerdir.Yazlnı barışın ki yetenek değil şöyleki her hangi bir insana şan dersi versen o seviyedeki performansa ulaştırırsın.Çünkü bunun nedeni barışın yeteneği yok.Normal bir kapasitesi var.Neden yok söliyim.Olsa zaten bu beli olurdu.Yani Barış belli bir seviyeye kadar gelişir barışa ve barış gibilerine verilen eğitimle ses sadece biraz kıvam kazanır ama ilerleyemez.Yani çok iyi bir sesin var diyelim fakat terbiye edilmemiş mesela nefesini tasarruflu kullanma ,diyafram,ciğerden söleme bunalr var mesela eğitimlerde.Sesini uzun süreli şarkı sölediğin zmaanlar naısl korumalısın.Her şey yani.Sesi genelde terbiye edilen kişiler ultra bir yeteneği olunca tabi acaip oluyor uçuyorlar.Ama olay genlerde bitiyor işte.Doğuştan ,dogmatik bir yetenekse bu sende kendini gösterir zaten.

Peki Türkiyede çok böyle dünya klasında ses yokmu? Var.Rock dalında Şebnem ferahın sesi dünya starı olacak kadar çok iyi bir ses.Ama işte bazı şanslar gitmiyor.Destek çıkmıyor ya da yeterli mddi imkan ve basın desteği çıkmıyor asıl sanatçılarımıza.Üzüldüğüm nokta çok iyi yetenekli sanatçılarımız Türkiyede iyi prim yapsada dünyaya açılamıyorlar.Olay sadece yetenekle de bitmiyor.Şans+maddi imkan,ve yaşadığınız ülkedeki sanatçılara verilen değer sistemi.Bu tabi biraz ticari bi olay.

Barış müziğini icraa etmesin demeye kimsenin hakkı yok.Bu ülkede sanatla ilgisi olmayan tiplerde müzik yapıyor.Maddi ve + çevrenin avantajıyla.(ŞANS).Bu ülkede barışı eleştirene kadar daha çok eleştirilmesi gereken sanatçıyım diye geçinen insnalar var.Barış bir sanatçı değildir bence.Ama bir müisyen ve şarkıcıdır kendince.Bana göre asıl sanatçılar içinde yetenek olan ister çalgı çalan olsun siter vokal olsun hangi müzik türünde olursa olsun sanatçı içinde dogmatik yeteneği olan şahıslardır.Dikkat edin dogmatik yetenek.Kabiliyet.

Bu arada barış tipiyle bir yerlere geldi derken Ahlakı da güzel olabilir ,efendide olablir ona hiç bir şekilde lafım yok.Ama tipiyle bir yerlere hayranları tarafından getirildi .Onu demek istiyorum.Tipi ön planda.Freud. yani fredun bahsettiği kuramlarla bunun bi ilgisi var olayı felsefik yönden sölemem gerekirse Fzikilsel içgüdünün etkisi . :LOL:

Zaten hayranları kızlar:).Hep karşı cins.Ve muhtemelen barışı savunanların çoğunluğu da bayan hayranlarından oluşacaktır.Tamam öyle olsun Barış herşeyin en iyisini hak ediyor.Neyse tabiki bende belli bir deneyimlerim sonucu bu kanaate vardım.Yoksa sadece bir dinleyici değilim.Yani onu eleştirecek bilgiye sahip olan bir insanım.O yüzden bunu anlamanı bekliyemiyorum.Barışın yeteneği olsaydı ben bunu anlardım zaten:).
Geri kalan izleyici yeteneği olmadığını anlayamaz zaten.Anlamsını da beklemiyorum.Çok doğal olarak anlamıcaklar.Çünkü Barış saçlarını savururken bayan izleyicileri kendiliğinden geçicek.Tabiki normal olarak söylenmiş bir şarkıyı, müthiş bir şevkle dinlenircesine harika bir şarkı dinliyorlarmış gibi hissedecekler.Görünütü varsa ses ikinci planda kalır .Sizi gidi Freudun dediğini görmezden gelenler sizi:).

Bikere Barış'ın çok güçlü bir sesi var.Yorumu da öyle..
Nerden biliyosun sen yeteneğini doğuştan gelmiyor fln :p Çok felsefik konuşmuşsun bi de ''dogmatik yetenek'' bunu açıklarsan sevinirim :) öyle bi yeteneği ilk senden duydum ama Barış'da Allah vergisi bi yetenek olduğu kesin :LOL:

Barış tipiyle biyerlere gelse şuanki durumundan çok farklı bi yerde olurdu ki tiple biyerlere gelenler başarılı olamazlar zaten.Haketmediğini yazmışsın buna sen karar veremezsin her şeyin en güzelini hakeden bi insan. :) Hayatı müzik olan bi insan bikere,emek harcıyor çok güzel işler yapıyor,çalışıyor daha iyi olmak için..Canlı performansına zaten diyecek lafım yok on numara.. 8)

_merviii_ demiş ki:
Bikere Barış'ın çok güçlü bir sesi var.Yorumu da öyle..
Nerden biliyosun sen yeteneğini doğuştan gelmiyor fln :p Çok felsefik konuşmuşsun bi de ''dogmatik yetenek'' bunu açıklarsan sevinirim :) öyle bi yeteneği ilk senden duydum ama Barış'da Allah vergisi bi yetenek olduğu kesin :LOL:

Barış tipiyle biyerlere gelse şuanki durumundan çok farklı bi yerde olurdu ki tiple biyerlere gelenler başarılı olamazlar zaten.Haketmediğini yazmışsın buna sen karar veremezsin her şeyin en güzelini hakeden bi insan. :) Hayatı müzik olan bi insan bikere,emek harcıyor çok güzel işler yapıyor,çalışıyor daha iyi olmak için..Canlı performansına zaten diyecek lafım yok on numara.. 8)

Doğuştan gelen yetenekler zaten kendini belli ediyor.Doğuştanm gelen yetenek düşün bakalım ?Yukarda bahsetiklerimi iyi okumamaşsın zaten :).
Şunu sölemek istiyorum sizce her konser veren ve her klibi çekiler her piyasaya çıkan yetenekli olacak ya da sanatçı oldu diye bir durum söz konusumudur?Yeteneği olan he rkişi sahne alabilyormu ,isim yapabiliyormu.

Lafım sadece Barışa değil.Grup 84 te kötü bence.Kalitesiz.Ve daha çok var.Bana göre kalite
Amerikan ya da Avrupa standartında olabilacek nitelikteki bir rock kompoziyonu sunan sanatçının kalitesidir.(Tabiki de Tğrkiyedeki rock müzik için sölüyorum) Yeteneği doğuştan olan ,genlerine işlemiş.

Dogmatik yetenek derken doğuştan yetenek demek istemişsin anlaşılan :) Bence anlamını bilmediğin kelimeleri kullanma.Dogmatik: SORGULANAMAYAN,değişmeyen,kesin olan bilgilerdir.O nedenle sordum ne demek istediğini..Her şeyi ben bilirim havasında yazıyorsun kimse bilmiyo zaten bi sen biliyosun,yetenek olmadığını da bi sen görebilirsin.Buarada hayranlarına da taş atmışsın.Genelleme yapamazsın.Tabi ki erkek dinleyicileri de çok.Kimse saçını savururken kendinden geçmiyor.Sesiyle insanları büyülediği kesin ama :)

Ben de Barış'da çok büyük bi yetenek olduğunu düşünüyorum.Diyorum ya Allah vergisi :LOL: İyi ki müzik yapıyor..Yoksa böyle güçlü bi sesten mahrum kalacaktık :p

Ya bu genler konusunu biraz abartılı bulduğumu söylemek istiyorum müsade edersen :) tamam tabiki yetenek dediğimiz şeyin sonradan oluşanı ile doğuştan geleni arasında bayağ bir fark var ama Barış ın gırtlağı gerçekten iyi ve bence oda doğuştan bu yeteneğe sahip olanlardan ama akademide aldığı 4 aylık yoğun eğitim onun teknik edinmesine tarzını oluşturmasına sesini daha doğru kullanmasına neden oldu o sebeple bu rock camiası ne kadar onu yarışma kökenli diye acımasızca eleştirsede o bu yarışmaya katıldığı için hiç pişman değil. Ayrıca erkek hayranalrı gün geçtikçe inanılmaz derece artmakta bilinen bir gerçek vardırki sanatçı hayranlığı söz konusu olunca bayanlar erkeklerden hep bir iki adım öndedirler bunuda göz ardı etmemk lazım ama ben hiç bir Barış konserinde ayılıp bayılıp delirip o saçını savuruyo diye çığlık atanları görmedim ben onun konserlerinde acayip eğlenen yada mest bir şekilde onu dinleyen önyargıyla dinlerken birden konserin ilerleyen vakitleriyle en öne gelip dinlemeye çalışan kişiler gördüm hep. Sen gerçekten canlı izledinmi bilmiyorum ama sesi çok güçlü ve özel bir sesi ve tarzı var Cem Karaca taklidi söylemleri çok oldu ama Barış taklit etmiyor Barış ın ses tonu Cem Karaca ya benziyor. Zaten taklit edenler birilerini çok çabuk belli oluyor. Barış Yolun başında ve ben onun çok güzel işler yapacağına inanıyorum düşün mesela plak şirketi ondan albümü çıkartmasını istiyor ama o o kadar titizleniyor ve kendini adayarak çalışıyorki 2. albümünü Temmuz dan hatta Eylül den önce çıkartmayı düşünmüyor. Barış ın sesi gerçekten güzel ses aralığı son derece yüksek

Şebnem Ferah bence de çok iyi bir sanatçı kadın vokaller içinde en sevdiğim o ama eğer oda maddi imkansızlıklar yüzünden açılamıyor diyorsan ona bişey diyemem bilindiği gibi rock albümler çıkartan Pasaj Müziğin sahibi yani oda bazı yokluklar çekiyorsa dedim ya ne diyebilirimki.... Herşeyden önce çok güzel bir üretkenliği var yaşanmışlıklarını çok güzel aktarabiliyor.

Tamam tamam bi şey demiyorum.Dogmatik doğuştan değil tabi:)

Kim demiş doğuştan. Sorgulamakssızın doğuştan gelen bilgiler onu kastediyorum.Yetenekli olan doğuştan sorgulamaksızın bende onu kast ettim zaten.

:)

Bu arada sizinle tartışma girmeyeceğim.Bende professional olarak 10 senedir müzikle uraşıyorum.Şu aralar ara verdim.O yüzden benim eleştiri tarzımla sizinki bir olamaz:)

Hadi size iyi dinlemeler:)

nesss demiş ki:
Black_knight demiş ki:
Bu arada sizinle tartışma girmeyeceğim.Bende professional olarak 10 senedir müzikle uraşıyorum.Şu aralar ara verdim.O yüzden benim eleştiri tarzımla sizinki bir olamaz:)

1-"Bu arada sizinle tartışma girmeyeceğim." demişsin ama maşallah her yazılan bir cevap vermişsin...Ve şu forumda tartışma yaratmak için elinden geleni yapmışsın!!!

2-"Bende professional olarak 10 senedir müzikle uraşıyorum." ne güzel...Bir yazındaki "Barış'tan iyi seler var ve onlar daha iyi yerleri hakediyorlar" gibi bir cümle yazmıştın..Galiba kendini kastettin...Tamam Akdemi Türkiye yarışması Barış için bir fırsattı bunu hiç bir zaman inkar etmiyor ki...Bu şansını kullandı ve yeteneğini doğrultusunda ilerliyor...Anlamadığım neden bunu sorgulamak yerine sende uğraşsan birşeyler yapmak içinde biz seni de dinlesek,albümlerini alsak....

3-"Şu aralar ara verdim"..belli ara verdiğin ..!!!

4-"O yüzden benim eleştiri tarzımla sizinki bir olamaz:)"...İşte asıl takıldığım yer burası...insan artık cevap veremez duruma geldiğinde üstünlük taslamak için yazılmış klasik bir cümledir.

Tabi ki çok güzel sesi olan bir sürü kişi var...Tabi ki çok iyi yorumu olan bir sürü kişi vardır..Ama biliyor musun ...Kendini birşey sanmaktan, başklarını küçük görmekten müziklerini yapmıyorlar...Kendi olmak istedikleri yerler de başkalarını görünce çıldırıyorlar...Öncelikle insan kendini tanımalı bence....

Arkadaşlar lütfen eleştirelim ama illaki neden kıyaslama yapıyoruz..bırakın dinleyen dinler,seven sevmez...Benim dinleyeceğim ve ya seveceğim sanatçıya başkalarının düşüncesi yön vermez sonuçta...Ve ya benim sevdiğim bir sanatçıyı başkası sevmiyor diye ben onu dinlemekten vazgeçmem..."RENKLER VE ZEVKLER TARTIŞILMAZ" gibi çok basit ama içerik olarak şu olayı açıklayan çok doğru bir cümle....

Müzik hayatında başarılar ..Umarım hak ettiiğini düşündüğün yere gelirsin "Black_knight" arkadaşım ..!!!

nesss demiş ki:
Black_knight demiş ki:

1-"Bu arada sizinle tartışma girmeyeceğim." demişsin ama maşallah her yazılan bir cevap vermişsin...Ve şu forumda tartışma yaratmak için elinden geleni yapmışsın!!!

2-"Bende professional olarak 10 senedir müzikle uraşıyorum." ne güzel...Bir yazındaki "Barış'tan iyi seler var ve onlar daha iyi yerleri hakediyorlar" gibi bir cümle yazmıştın..Galiba kendini kastettin...Tamam Akdemi Türkiye yarışması Barış için bir fırsattı bunu hiç bir zaman inkar etmiyor ki...Bu şansını kullandı ve yeteneğini doğrultusunda ilerliyor...Anlamadığım neden bunu sorgulamak yerine sende uğraşsan birşeyler yapmak içinde biz seni de dinlesek,albümlerini alsak....

3-"Şu aralar ara verdim"..belli ara verdiğin ..!!!

4-"O yüzden benim eleştiri tarzımla sizinki bir olamaz:)"...İşte asıl takıldığım yer burası...insan artık cevap veremez duruma geldiğinde üstünlük taslamak için yazılmış klasik bir cümledir.

Tabi ki çok güzel sesi olan bir sürü kişi var...Tabi ki çok iyi yorumu olan bir sürü kişi vardır..Ama biliyor musun ...Kendini birşey sanmaktan, başklarını küçük görmekten müziklerini yapmıyorlar...Kendi olmak istedikleri yerler de başkalarını görünce çıldırıyorlar...Öncelikle insan kendini tanımalı bence....

Arkadaşlar lütfen eleştirelim ama illaki neden kıyaslama yapıyoruz..bırakın dinleyen dinler,seven sevmez...Benim dinleyeceğim ve ya seveceğim sanatçıya başkalarının düşüncesi yön vermez sonuçta...Ve ya benim sevdiğim bir sanatçıyı başkası sevmiyor diye ben onu dinlemekten vazgeçmem..."RENKLER VE ZEVKLER TARTIŞILMAZ" gibi çok basit ama içerik olarak şu olayı açıklayan çok doğru bir cümle....

Müzik hayatında başarılar ..Umarım hak ettiiğini düşündüğün yere gelirsin "Black_knight" arkadaşım ..!!!

Ben zaten bir yerdeyim.O bana kalsın.:) Sadece kendimi kast etmedim.Boş ver neyse şimdi burda kimile konuşuyorum ya da çalışmalarım kimle olmuş sölemek zorunda değilimve ya hangi yabancı ünlü müzisyenlerle ve ya virtüözlerle görüşüyor ve ya ahbabım bunund a bir önemi yok.Sanırım anlatmak istediğimi anlamamışsınız.Neyse önemli dğeil hadi size iyi eğlenceler. Kazanacağımı kazanıyorum ben zaten.:)

Çıldırdığım bir şey yok:).Hadi size kolay gele .YA da benim kim olduğumunda önemi yok:).Bilen biliyo zaten.Herkes her önüne gelen sanatçı olamaz:)

baris manco yu anma gecesi

2 şubat perşembe gecesi aziza barda düzenlenecek, barış manço’nun ölümünün 7. yılının anılacağı bir program. barış manço şarkılarının söyleneceği anma programında sahne alacak bazı isimler şunlar:

asrın & maximum*

barış akarsu

can güney
bulut bostancı
burakkid
eray usta

giriş için herhangi bir ücret söz konusu değil...**

Black_knight demiş ki:

Kim demiş doğuştan. Sorgulamakssızın doğuştan gelen bilgiler onu kastediyorum.Yetenekli olan doğuştan sorgulamaksızın bende onu kast ettim zaten.

Ben sana sordum ne demek dogmatik yetenek diye.Sen de ısrarla doğuştan yetenek diyorum anlamıyosun,iyi oku falan dedin.Toparlamaya çalışmışsın ama neyse kelimelerin anlamını bilmeden cümle içinde kullanmazsın artık :p :)

Bi de kıskançlıkla çekememezlikle biyere varılmaz.Madem müzikle uğraşıyorsun insanların emeğine saygı duymalısın.Sen de bir şeyler üretmeye kendini geliştirmeye bak.Sana müzik hayatında başarılar. :)

_merviii_ demiş ki:
Black_knight demiş ki:

Ben sana sordum ne demek dogmatik yetenek diye.Sen de ısrarla doğuştan yetenek diyorum anlamıyosun,iyi oku falan dedin.Toparlamaya çalışmışsın ama neyse kelimelerin anlamını bilmeden cümle içinde kullanmazsın artık :p :)

Bi de kıskançlıkla çekememezlikle biyere varılmaz.Madem müzikle uğraşıyorsun insanların emeğine saygı duymalısın.Sen de bir şeyler üretmeye kendini geliştirmeye bak.Sana müzik hayatında başarılar. :)

Tabiki efendim olur eefendim.Teşekkürler bilgin insan.:)Bu tavsiyeleriniz eminimki hayatın sırrını verecek hayatımda yeni bir beyaz ışıkmı ne aman Alalhım?Yoksa bu benim gördüğüm ölümden soraki hayata dair benim içimdeki var olduğum beyaz ışığın bir yansımasımı?Bilgin insan,ulu insan.

Bu tavsiyeleriniz için teşekürü bir borç biliyorum.Kıskançlığımı af eyleyin.:)
Ben deniz zatı muhteremleri kıskanmak gibi bir gafı delaleti şanul arzı eyledim. Kıskanıyorum diyorum ki deli gibi ufff merak tan ölüyorum.

Tabiki emeğe saygı duyacağız.Duymayanları uyaracağız.:)Aynı zamanda karşıdakini yanlış anlamayıp aslında onun anlatmak istediğinin ''Emeğe saygısızlık değil aslında gerçek sanatçının nasıl olması gerektiğini, düşündüklerini kendi fikirlerine dayalı olarak söyelediğini anlamaya gayret göstereceğiz.Klasik cümlelerle kendimizi avutmamakta yarar görüyorum efendim.

Biz onu çok seviyoruz efendi çocuk.Karekterine laf söylemedim.Akademi Türkiye yarışmasından bahsetmeme şaşırdınız snaırım.Onu da şöle izah edeyim:Akademi Türkiye yarışması daha sağlam bir conceptte olsaydı, bana göre çok daha iyi işler olur ve daha iyi üyelerden kurulu olsaydı daha seçiçi olunacak ve o yarışmadan çok daha iyi kişiler çıkacaktı.

Anlamını bilmediğim kelime değildi o.Yanlış yazdım onu.Ayrıca her şeyi ben biliyorum diye bir iddiada da bulunmadım.Ama bir şeyler biliyorum ki öyleyse varım.

Ben de kendi çapımda bir şeyler yapıyorum yani ben çap derken ,işte şöle bir şey şekilde görüldüğü gibi:

Tanımassınız ama:)Tanıyan tanır zaten.

Gereksiz tartışmalar bunlar herkes düşüncesinde fikrinde hür ve özgürdür. Ama bilmeden birilerini karalamak ve yermek işte haksızlık olan budur. Herkes kendince birşeyler için uğraş ve çaba sarfetmekte Barış ı tabiki sevende olacak sevmeyende olacak eleştiride olacak övgüde olacak ben şahsen dar bir pencereden bakmıyorum bu olaya

Yukarıda ness arkadaşın söylediği bir nokta var

"Tabi ki çok güzel sesi olan bir sürü kişi var...Tabi ki çok iyi yorumu olan bir sürü kişi vardır..Ama biliyor musun ...Kendini birşey sanmaktan, başklarını küçük görmekten müziklerini yapmıyorlar...Kendi olmak istedikleri yerler de başkalarını görünce çıldırıyorlar...Öncelikle insan kendini tanımalı bence.... "

Bu gerçekten çok önemli bir nokta bence mütavazi olmak olabilmek ve kalmak başlı başına bir olaydır. ve ben bunu başarmış insanları daima takdir ederim. İşte Barış ta da böyle bir olgu var.

Seni tanımıyorum black-knight ama belliki sende bir sanatçısın hiç kimsenin emeğinin heba olmaması ve haksızlık yapılmaması dilerim.

Ama kendini bizlere hatırlatırsanda sevinirim.

Black_knight ne mutlu sana :)
Düşüncelerini söylerken de,''böyle adamlarda müzik yapıyor ya,hayranları da böyle zaten dersen''benim tepki vermem normal..

Sana müzikle uğraşmıyorsun diyen de olmadı,daha iyi yerlere gelirsin umarım.Tanıma konusuna gelince de tanımıyorum evet,tanıtırsan tanırız biz de.. :)

rockerrocker demiş ki:
Gereksiz tartışmalar bunlar herkes düşüncesinde fikrinde hür ve özgürdür. Ama bilmeden birilerini karalamak ve yermek işte haksızlık olan budur. Herkes kendince birşeyler için uğraş ve çaba sarfetmekte Barış ı tabiki sevende olacak sevmeyende olacak eleştiride olacak övgüde olacak ben şahsen dar bir pencereden bakmıyorum bu olaya

Yukarıda ness arkadaşın söylediği bir nokta var

"Tabi ki çok güzel sesi olan bir sürü kişi var...Tabi ki çok iyi yorumu olan bir sürü kişi vardır..Ama biliyor musun ...Kendini birşey sanmaktan, başklarını küçük görmekten müziklerini yapmıyorlar...Kendi olmak istedikleri yerler de başkalarını görünce çıldırıyorlar...Öncelikle insan kendini tanımalı bence.... "

Bu gerçekten çok önemli bir nokta bence mütavazi olmak olabilmek ve kalmak başlı başına bir olaydır. ve ben bunu başarmış insanları daima takdir ederim. İşte Barış ta da böyle bir olgu var.

Seni tanımıyorum black-knight ama belliki sende bir sanatçısın hiç kimsenin emeğinin heba olmaması ve haksızlık yapılmaması dilerim.

Ama kendini bizlere hatırlatırsanda sevinirim.

Teşekkürler.Mütavazi olmak değilde neysen o sundur zaten.İnsan ne olduğunu bilmeli.Kendimi övmedim zaten.Fotoğraflardan rahtsız olduysanızda kaldırırm onları.

Ben zaten barışın karakterine ve huyuna bir laf etmedim .Hatta ne dedim kıskanma gibi bir huyum olsa zaten yakışıklı adam demezdim:)

Bu arada istanbulda dorock adlı ünlü bir rock barı çoğu istanbul y ada istanbul dışından olan rock severeler bilir ki eski karavan olarakta bilinir orası.Ayrıca eski karavan duruyor ama tüm eski karavan tayfası ordadır.

Gelelim barış dorockta sahne aldı kimse iplemedi.Neden mi çünkü o bara gelen seyrici kitlesinin çoğunun beklentisi kaliteli rock sanatçılarını dinliyor.Ya da metal veye türevleri.O kadar iplemediklerki onu dorockta nerdeyse ağlıcaktı :)

Bence ağlamsın çünkü oranın seyrici kitlesi sağlamdır.Do rocktaki tayfa genelde sağlma ve çok iyi cdinleyicilerden oluşan tayfa olup aynı zamanda bir çok rock müzikle uğraşan tayfada o bara gelmektedir.Seçkin dinleyici kitlesi bri bakıma.

Neyse hepinize kolay gelsin sağlıcakla kalın. :metal :elsallaa

Geri