Reenkarnasyon

1 allah 2 ruh 3 beden dir üçü birleşip insanı oluşturuyor yeniden doğus var ama düsündüğünüz gibi değil ikinci bir hayatın oldunu söyleyenler beyinleri yıkanmış insanlardır bu işi bir tarikat yapıyo onu burda söyleyemem kendilerini haklı göstermek isteyen senarist topluğu bos insanlar

Vene demiş ki:
Ahiret mi? Ahiretten banane...Bana Kuran bu dünyada geldiyse ve içinde herkes eşit yaratıldı deniyorsa ahiret çokta iplemez beni...Bunu iki sonuca bağlayabiliriz:
1)İslamiyette çelişkiler vardır(Veya yanlış çevriliyordur)
2)Başka bir boyuta gidiliyordur veyahut Dünya'ya bu bedende bir kez gelmişimdir, başka bir bedenle tekrar doğacağımdır...

bi ara harbiden taktım bu konuya. çelişki yok yanlış anlama ve anlatma var, bilerek yapıldğına inanıyorm. Eğer her şey doğru dürüst yerine oturtulursa, hiçbişey ayakta kalmıyor. Ama biraz orası biraz orasını oluyo.. Bence dinde veyahut İslam da reankarnosyon die bişey yok.. Ama araştırmak lazım "gerçek" bi şekilde bu konuyu... Olabilir de ama. tamam tamam saçmalıyorum sustum...

mesela herşeyde önce dine bakıyoruz istediğimiz cevap gelmeyince "hadi canım" diyoruz... Belki o manada söylenmedi ama araştırmıyoruz, nasıl olsa biri bizim için yapar.. Din bi yol göstericidir, yok tıkayıcı bi engel değil... Sunu söyleyeyim, bize din diye öğretilen birçok şeyin dinle çok alakası yok.. çarpıtılmış bi sürü şey var din diye yutturuluyor. Sonra biz onuları gerçek zannediyoruz, ona göre davranıyoruz...

sato1422 demiş ki:
1 allah 2 ruh 3 beden dir üçü birleşip insanı oluşturuyor yeniden doğus var ama düsündüğünüz gibi değil ikinci bir hayatın oldunu söyleyenler beyinleri yıkanmış insanlardır bu işi bir tarikat yapıyo onu burda söyleyemem kendilerini haklı göstermek isteyen senarist topluğu bos insanlar

Senin tarikat üyesi olmadığın beyninin yıkanmadığı ne malum? Tam da öyle görünüyorsun. Hinduizm e ve bazı dinlere göre var işte ne tarikatıymış inanç işte bu da ister kabul et ister etme. Neye dayanarak kesinkes yoktur var diyenin de beyni yıkanmıştır diye tuhaf tuhaf konuşuyorsun sanki ölmüş; gitmiş tanrıya sormuş, geri gelip dirilmiş. Nasıl da emin konuşuyor herkez illa müslüman olmak zorunda ya.

illa müslüman olmak gerekmez kuran ı acıp okumak için 3 bölümden oluşan kuran ı kerim in ilk bölümünde bütün cevaplar var ama düsünen beyinler için anlamak icin kendini bilmen gerek dostum....

bir konuyo yoktur ya da vardır diyebilmek o konuyu yaşamak gerektirir.bunun dışında o konuda söz söylemek sadece değerlendirmek olabilir.belki şöyle değerlendirilebilir;öldükten sonra bir başka bedende var olmak demek ne demektir.o zaman şöyle düşünüyoruz demektir.şimdi bir görüntüye sahip bir bedenin içerisindeyiz biz.içerden bu bedeni yönetiyor ve kullanıyoruz.sadece ben dediğimiz zaman bu bedenlerimizi gösteriyoruz.halbuki beden sadece içerde ben dediğimiz unsurları taşıması için var olan bir maddeden ibarettir.bir gün bu maddenin taşıma vasıflarını kaybetmesinden taşıyıcı olan bu bedenlerimizin çalışma sistemi duruyor.peki ben dediğimiz içerde olan varlığımız ne oluyor.işte aslında bütün mesele burda içerde var olan bizler aslında vucudu yaşatıyor karar verdiriyor güldürüyor,aklımıza ne geliyorsa bu bedene yaptırıyoruz.bedenin çalışabilirliği sona erdiği zaman içerde onun yaşantısına yön veren varlık nereye gider onu da çözdüğümüz zaman reankarnasyona da bakarız.

sato1422 demiş ki:
illa müslüman olmak gerekmez kuran ı acıp okumak için 3 bölümden oluşan kuran ı kerim in ilk bölümünde bütün cevaplar var ama düsünen beyinler için anlamak icin kendini bilmen gerek dostum....

Hayatın sadece kur'an dan ibaret olmadığını, onun da öncülleri gibi bir mit olduğunu anlamak için önce insan olmak sonra da düşünebilmek gereklidir. Okuduğunda tüm cevapların geçici olduğunu anlama kabiliyeti gerekir. Dostum.

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

sato1422 demiş ki:

dostum sorun şurda ki içindeki cevaplar gerçek olsa da olmasa da kuranı kabul etmeyen biri için inandırıcılığı yoktur.

Geri