Mor ve Ötesi

80 sonrası yetiştirilen apolitik nesillerin "siyaset içerikli" şarkılardan hoşlanmaması gayet normal ve bence hoş görülmesi gereken bir tavır. neticede bu bizim neslimizin suçu olmamakla birlikte, "gene olsa gene darbe yapardık" diyen zihniyetin ürünüdür. mor ve ötesini bu tavrından ötürü kutluyorum ve nesillerin bilinçlenmesinde denize taş atmak gibi de görülse, rant kaygısı olarak düşünülse de onların ve bu tavıra sahip oluşumların emeklerinin boşa çıkmamasını diliyorum. daha özgür bir dünya için...

Kaytan'a
ülkede ve tüm dünyada ne olursa olsun insanlık için barış yolundan ayrılmayan ve kendileri için ne söylenirse söylensin arkasında olanlara güvenen tüm insanlar gibi mor ve ötesine de başarılar ! düşünce özgürlüğü başta olmak üzere barış kardeşlik ve insanlık için ; daha özgür bir dünya için ... destek için sonsuz teşekkürler ! ...

siyasi icerikli sarkılar degil beni rahatsız eden... harun un o sarkılarda anlattıklarının zıttını yapması rahatsız eden sey... ama butun bunlardan once muzikleri geliyor tabiki ve sunu soylemeliyim dunya yalan soyluyordan hic memnun kalmamıs biri olarak bu albume bayıldım... dunya yalan soyluyor dısında butun albumlerini cok severim mvo nun... bu albumde kendilerini asmıslar... gerek davullar,gerek gitarlar,gerek vokaller... sirket dısında begenmedigim sarkı yok albumde onun da nakaratları itici geliyor yoksa o da fena degil... ozellikle bazı sarkıların cok yukseldigi yerlerde resmen ucuruyor insanı... ornegin; kordugum un sonları ya da buyuk dusler in nakaratı oyle bir etki yapıyor... kısacası bu albumu cok begendim ve her dinleyiste yeni birseyler buluyorum ve daha cok seviyorum...

kaytan demiş ki:
80 sonrası yetiştirilen apolitik nesillerin "siyaset içerikli" şarkılardan hoşlanmaması gayet normal ve bence hoş görülmesi gereken bir tavır. neticede bu bizim neslimizin suçu olmamakla birlikte, "gene olsa gene darbe yapardık" diyen zihniyetin ürünüdür. mor ve ötesini bu tavrından ötürü kutluyorum ve nesillerin bilinçlenmesinde denize taş atmak gibi de görülse, rant kaygısı olarak düşünülse de onların ve bu tavıra sahip oluşumların emeklerinin boşa çıkmamasını diliyorum. daha özgür bir dünya için...
Aynen katılıyorum kelimesi, kelimesine.
Edit: Dokuz eylül konseri muhteşemdi. Tek kötü anı harun tarafından bana doğru fırlatılan pena'nın önümdeki çocuğa isabet edip kapılmasıdır. (Sinirlenmiş adam smiyleysi)

Vay be eski MVÖ forumu :) ne kavgalar ne tartışmalar eski seven - yeni seven atışmaları :) özlemişim :)

son albüm olan büyük düşleri beğendiğimi söyleyemem. ama küçük sevgilim ve albümün de ismi olan büyük düşler 'i çok sevdim.. hatta şu an büyük düşler 2483098349304. kezdir çalmakta...

yine eski bir sevenleri olarak beni tam olarak tatmin ettiklerini söyleyemem :) kendi çaplarında başarılarının devamını dilerim :)

kaytan demiş ki:
Geçenlerde konuk olduklaı bir programda da bu tarz bir soru sordu sunucu: "Kaç yaşındasını?"
Cevap verilir, sunucu tekrar sorar:
"O zaman şarkılarınızda vurguladığınız siyasi olaylar gerçekleştiklerinde, siz henüz doğmamıştınız! Nasıl oluyor da, görmediğiniz şeyler hakkında kesin olarak konuşup, şarkı sözleri yazabiliyorsunuz?"
Soru geçiştirilir. :LOL:

Sevgiler...

sadece gördükleriyle beslenen insanlar olduğu gibi, okuduklarından, tartıştıklarından, doğru bildiklerinden beslenen ve bunları dile getirmekten çekinmeyen insanlar da vardır ve olmaya devam da edecektir, her ne kadar bundan rahatsız olan insanlar olsa da... ve onlardır tarihin yazacağı kişiler, aynı diğerleri gibi... teşekkür ederim.

bir insanın arkasında olduğu bazı değerleri desteklemesi için o değerin yaşandığı olayları yaşaması gerekmez.sonuna kadar cumhuriyetin bekçisi ve atatürkçüyüm.bir türk olarak ölürüm de bağımsızlığımdan ödün vermem.AMA KURTULUŞ SAVAŞI'NI YAŞAMADIM.O SIRADA ORDA DEÐİLDİM.bu kadar mantıksız bir soru soran sunucuya zaten kaçamak cevap verilir.bir cevap aldığına bile sevinsin!kaytan'a sonsuz teşekkürler.evet doğru,bundan rahatsız olan insanlar.varolmaya devam edecekler.ama bizler de varolmaya devam edeceğiz !!!tekrar teşekkürler ...

simorov demiş ki:
bir insanın arkasında olduğu bazı değerleri desteklemesi için o değerin yaşandığı olayları yaşaması gerekmez.sonuna kadar cumhuriyetin bekçisi ve atatürkçüyüm.bir türk olarak ölürüm de bağımsızlığımdan ödün vermem.AMA KURTULUŞ SAVAŞI'NI YAŞAMADIM.O SIRADA ORDA DEÐİLDİM.bu kadar mantıksız bir soru soran sunucuya zaten kaçamak cevap verilir.bir cevap aldığına bile sevinsin!kaytan'a sonsuz teşekkürler.evet doğru,bundan rahatsız olan insanlar.varolmaya devam edecekler.ama bizler de varolmaya devam edeceğiz !!!tekrar teşekkürler ...
Harun cevabını verdi zaten konserde, biz iki üç yaşındayken olan olaylarla ilgili bir şarkı bu dedi. Ama etkilerinin hala geçmediğini belirterek lafıda oturttu. Şunu söylemek gerek ki televizyon da herşey söylenemiyor.

punishmyheaven'e açıklaması için teşekkürler.ben izlemedim programı aydınlattığın için saol :) ben merak ediyorum albümün çıkış zamanı hakkında ne düşünüyosunuz ? dünya yalan söylüyor'daki son klip biraz fazla mı oldu ? bence direk albüm çıksaydı daha iyidi ...

Bence bu klip fazla değil tam bir zamanlama harikasıydı. Bir albümü bitirip yenisine başladıklarının habercisiydi, üstelik anlamsal olarak doğru bir seçimdi. Siyaset olarak uyutulduğumuz şu dönemde belki büyük etki yaratmasada uyanmamız için bir çağrıydı. Dokuz eylül konserine Uyan şarkısıyla başlayıp bunun bir geçiş şarkısı olduğunu gösterdiler bence.

9 eylül konserinden haberim yoktu benim..ama klip çıkmadan albüm çıksaydı da arada bir boşluk olurdu..direkt albümdense klip iyidir.eğer ille de bir klip çekilecekse uyan'ın seçilmesi bence de iyi oldu

simorov demiş ki:

buna bir sözümüz yok zaten ama mor ve ötesi grubunun ya da şöyle diyeyim sadece harun tekin'in savundukları ile yaptıkları nedense her seferinde çelişiyor...

bu konuyu tartışmaktan sıkıldım ama maalsefe her yerde karşıma çıkıyor... Mor Ve Ötesi'nin emperyalist düşünceye karşı olması ve Rock'n Cok'u reddetmesine rağmen Fanta turnesine çıkması (Coca Cola'nın alt koludur bilmeyen de yoktur herhalde) bir çelişkidir... Sosyal Popülariteye karşı olan bir ideolojiye sahip olan (ya da sadece böyle konuşan) Harun Tekin'in Pelin Batu ile magazinlerde boy göstermesi bir çelişkidir...

Geri