Mor ve Ötesi

WhispeR_ demiş ki:
dennisthemanace demiş ki:
NDA-2 demiş ki:
Mor ve Ötesi bu albümü yine kaliteli yapmış.
Ama bu albüm önceki albüm kadar tutacak mı? Zaman neler gösterecek bakalım...

Umarım tutmaz.Tamam,Cambaz güzel şarkı ama Petek Dinçöz'ün hemen ardından yayınlamasını bünyem kaldırmıyor...

katılıyorum..

ve bu gibi kanallar yüzünden mor ve ötesinin adı piyasa grubuna çıkıyor..

bu savunmayı yapmaktan yoruldum artık..

kesinlikle çok haklısınız arkadaşlar! ben serdar ortaçın 1. olduğu bir listede mor ve ötesini 7. olmasını hazmedemiyorum!!!
bu arada arkadaşlar mutlaka konuşulmuştur ama tekrar dile getirmek istiyorum.büyük düşler albümü hazırlıklarında kerem özyeğen annesini kaybetti.zaten büyük düşler albümü ayla özyeğen'e ithaf edildi.kerem özyeğen ve ailesine baş sağlığı diliyorum.ve son olarak büyük düşler albümü için mor ve ötesine çok teşekkür ederim.bence mükemmel bir albüm olmuş.her zaman böyle devam edin.sizi anlayan birileri mutlaka karşınıza çıkacaktır:)

"büyük düşler" çok farklı bi albüm kitapçığın her sayfasında apayrı bi anlam , şarkıların her cümlesinde birden fazla anlam çıkıyor.. bu albümü benim için sürekli dinlenir kılan şeylerden biri de bu gizemdir, çözdüğün her şeyin üstüne yarın aslında bambaşka bir şeyin çıktığını görüyorsun , uğraşıyorsun , tekrar dinliyorsun.. bunu bana yaptırabilen çok az müzisyen var TR'de..
bu yüzden mor ve ötesi'ni burdan 1 kez daha tebrik eder ve başarılar dilerim..

kitapçıkta sonu belli'nin sözlerinin yazıldığı yerde niye resim yok? sonu belli'nin ne eksiği var öbürlerinden? gerçi cd nin koyulduğu yerin altında sonu belli'nin resmini yapanı da yazmışlar ama (resim yapmak burda pek uygun kaçmadı ama daha düzgün bir tabir bulamadım) resim yok yani sonu belli'nin yanında...

nehirmavi demiş ki:
kitapçıkta sonu belli'nin sözlerinin yazıldığı yerde niye resim yok? sonu belli'nin ne eksiği var öbürlerinden? gerçi cd nin koyulduğu yerin altında sonu belli'nin resmini yapanı da yazmışlar ama (resim yapmak burda pek uygun kaçmadı ama daha düzgün bir tabir bulamadım) resim yok yani sonu belli'nin yanında...
Şöyle açıklayayım; yan olarak bakılıyor o resme ve boş olan kısım yukarısı. Orası sonsuzluğa açılıyor ve sonu zaten belli. ;) İşte felsefe böyle birşey. :D

Saygılar,
U.

nehirmavi demiş ki:
güzel de... şimdi o boşluğu yapan adamın adını yazmak niye :D
"Eserleriyle katkıda bulunan" sanatçılar başlığı altında yer aldığı için bu kişi bir fotoğrafçıdır ve her fotoğrafın bir görsel değeri vardır. Dünyaca ünlü bir ressamın sadece simsiyah olan bir tuvaline paha biçilememesi gibi...

önce dünya yalan söylüyor (şok!), ardından gül kendine (biraz hayalkırıklığı!) ve sonra büyük düşler (hayalkırıklığı!)...

ilk dinleyişte hoşuma giden birkaç parça...

git gide duyulan müzikal hazzın giderek azalması...

orijinal formatta edindiğim yukarıdaki üç albümle onlara verdiğim değerin azıcık da olsa düşüşe geçmesi, ama dinlemediğim albümleri için umut beslemem...

onlar da bizim gibi sıradan insanlar...

ve iyi ki varlar!...

itaatsiz demiş ki:
önce dünya yalan söylüyor (şok!), ardından gül kendine (biraz hayalkırıklığı!) ve sonra büyük düşler (hayalkırıklığı!)...

ilk dinleyişte hoşuma giden birkaç parça...

git gide duyulan müzikal hazzın giderek azalması...

orijinal formatta edindiğim yukarıdaki üç albümle onlara verdiğim değerin azıcık da olsa düşüşe geçmesi, ama dinlemediğim albümleri için umut beslemem...

onlar da bizim gibi sıradan insanlar...

ve iyi ki varlar!...

Arkadaşım dinlediğim albümleri hayal kırıklığı ile tanımlamışsın ama dinlemediğin albümler(şehir ve bırak zaman aksın) var..Mor ve Ötesini beğeniyor musun anlayamadım tam olarak..Büyük Düşler albümü genelde Bırak zaman aksın gül kendine karışımı gibi duruyor ki bu da hayal kırıklıkları değil eskiye dönmenin mutluluğu olmalı bence...

ilk olarak "dünya yalan söylüyor"u dinledim ve çok sevdim , "böyle bir albüm olmaz kardeşim" dediğimi de hatırlamaktayım...

sonra "gül kendine"yi dinledim, ilk başlarda pek sevmemiştim, ama sonra alıştım albüme, gerçekten çok samimi bir albüm diye düşünürüm hala...

"büyük düşler"i ise dinlemeye devam ediyoruz, ilk dinleyişte hoşuma giden bir sürü parça olduğunu söylemiştim...

keşke bir sürü orkestrasyonu yüksek parçalardan oluşan albümler de yapsalar...

diğer albümlerini dinlemedim, yukarıdaki albümleri de orijinal formatta edinmiştim...

rolling stone dergisindeki mor ve ötesi yazısı da çok iyi geldi...

şimdilik bu kadar benden...

sevgiler...

Geri