Mor ve Ötesi

ben bi sonraki klibin çocuklar ve hayvanlar'a çekilmesini çok istiyorum...çünkü mükemmel bi şarkı!!!! ama bence şirket'in klibide çok güzel olmuş.
bu arada mor ve ötesi barışarock'taymış...bi bilgisi olan arkadaşlar acaba bizide bilgilendirebilir mi????

keşke onlaR gibi olabliseydim dediim tüRkiydeki tek gRup..yola çiktiklaRi ilk gündn beRi istikRaRlaRını hç bozmadılaR we şu anda hak ettkleRi yeRdeleR.(biRaz fazla geç olsa da)

bir gün gazetesinden alıntı
Festivale katılımı kesinleşen sanatçı ve müzik grupları ise alfabetik sıra ile Ani-ma, Aylin Aslım, Bulutsuzluk Özlemi, Ca-tafalque, Çamur, Deli, Demir Demirkan, De-mirhan Baylan, Gevende, Kara Güneş, Kara Kedi, Kardeş Türküler, Koma Revşen, Kurtalan Express, Moğollar,Mor Ve Ötesi,Nida, Redd, Solitary, Telvin ve Yaşar Kurt şeklinde sıralanıyor.

ben ağustosta barışarocktayım arkadaşlar :LOL:

stratofanius demiş ki:
Ben şirket şarkısının kotu oldugunu dusunmuyorum. Neden herkes bu şarkının ustune gidiyor? Sonuçta o sarkıda mor ve otesinin protest muzigini yansıtıyor. Begenilmeme sebebi acaba enstrumanlarla alakalı mı(başka bir şarkıya mı benzetiliyor)?
Ayrıca mor ve otesi album satma kaygısına hiç dusmemişti ve bundan sonra da duseceğini zannetmiyorum. Pop vokali yapılan rock şarkısı yorumuna katılmıyorum...

Mor Ve Ötesi Albümlerini dinleyin heleki " büyük düşler"i hangi şarkının sözlerini 1 seferde doğru ve tam olarak anlayabilirsiniz?? En azından anlatılmak isteneni anında anlamak gerçekten zor. Söylediklerinin altında yatan ne acaba diye arıyorsunuz hep... Ama gelipte "şirket mirket anlamam" deyince bütün bu güzelliği ve gizi bir anda kayboluyor olayın. Mor ve Ötesi severler bence buna alışkın olduğu için beğenmedi haklı olarak popüler bi şarkıya benze-miş(tilmiş) bence. Parti, Kış Geliyor, Sonu Belli bence çok daha başarılı şarkılar...

kesinlikle katılıyorum..albümü ilk baştan sona dinlediğimde kelimeler kafamda uçuşuyordu yerlerini bulmak zordu..ancak bir süre boyunca sözleri analiz ederek anlayarak dinleyince kelimeler yerine oturdu..bu böyle bir albüm..

ben mor ve ötesi nin maddiyat için albüm yaptığını düşünmüyorum ayrıca eski albümlerinden daa ii şimdiki albümleri.dys muhteşem bi albümdü bu albümde de sadece şirket biraz maddiyatçı şarkı onun dışında yok bence maddiyat filan.ama dys kadar ii olmamış bu albüm onu da kabul etmek lazım

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız.. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

Şirket şarkısı kötü veya değildir ama sonuçta daha klibi çekilmeden çıkış parçası olduğunu anlayabilirsiniz.Bir çok rock dinlemeyen rock müziğinden habersiz insanların bu şarkıyı dilinde dolandıracak olmalarını anlarsınız.."şirket mirket anlamam,anlasamda anlamam"Mor ve Ötesi gibi sözlerinin bir kere de anlaşılmadığı albümü 3 kez 4 kez dinleyince daha iyi anlaşılan şarkıların içinde bulunduğu(;ki her albüm gibi) bi albümde bu sözler biraz çelişki yaratmıyor mu?Ha bi de "unutmak kolay,karta 10 taksit" diye bi söz var ama o daha mantıklı:)

Benim anlatmak istedğim bir önceki albümün çıkış parçası cambaz böyle değildi.Sözler ve ritimler bakımından mor ve ötesi tarzıydı..Sonradan herkesin diline düştü o ayrı bi konu ancak bu da zaten mor ve ötesinin başarısıydı..Ancak şirket şarkısı mor ve ötesine heleki böyle bir albüme yakışmamış bence..İyiki klipten önce albmü almışım:Dyoksa almazdım valla

bi önceki albümde,mvö dinlemeyenler,cambaza bakıp aldılar albümü(çoğu...)sonrada işte %80ni de balon kitle olup çıktı ama bu albümde öyle birşey olacaanı sanmıyorum dolayısıyla bir yandan da bence iyi olmuş şirket....

kıs geliyor gercekten cok guzel bir sarkı... 1 aydır daha yeni bu kadar hissetmeye basladım sarkıyı... dediginiz gibi sozler zamanla anlasılıyor... "yeni ruyam da gunesimle soldu" soze bak beee...

Toplumun geneli, bir şarkıya sadece bir kez dinleyip yargıladığını düşünürsek, Şirket şarkısı albüme önyargıyla yaklaşılmaması için bence iyi bir strateji. Yoksa Mor ve Ötesi tarzını pek de yansıtmıyor. Çünkü diğer şarkıları 3-5 kez dinlemek gerekiyor. İlkinde kafanızı allak bullak ediyor. Alışmak lazım biraz..

bence harun tekin sesini giderek daha iyi bir şekilde kullanmaya başladı..ama tabi burak'ın da kendine özgü bir söyleyişi var ve bunu da duymak istiyorum ben..ve iyi ki bu albümde "sonu belli"yi söyledi..

bu şekilde ortalığı karıştırsan gerçekten çok eğlenceli olur :) evet..albümü ilk dinlediğimde sonu belli'yi harun'un söylemediğini anladım(ne büyük başarı(!))ama burak'ın söylediğini anlamamıştım.sonradan öğrendim.bence de çok güzel bir yorumu var.ama benim dikkatimi çeken harun'un sesinin normalde(şarkı söylemiyorken)çok daha kalın olması.yada bana öyle geldi ... her ikisinin de sesin çok güzel bence.ayrım yapamıyorum

Geri