Mor ve Ötesi

Efenim şimdi bu grubu yıllarca dinledim...hayatımın bir parçası gibiydiler..
ama için de oldukları çelişki durumu artık beni çok soğuttu..

cambaz şarkısı habertürk'e yazılmıştı hani??
geçtiğimiz perşembe harun tekin beyefendi habertürk'te program yapmaya başladı...
:roll: :?: :?: :?: :?:

ForzaRock demiş ki:
parçanın bazı yerlerini makasladım çünkü...

"Aranıyor sahibi ruhumun
Tam yerine mi düştüm?"
"Sevginiz nerde
Övündüğünüz?"
"Bir ben deli
Beni büyütün
Ağlatmayın
Sevginiz nerde?"
Övündüğünüz?

Bu ne bu?
-Oysaki Gerçek Rock müzik ağlaklaşamaz, başını dik tutar.

Rock Soru Sormaz, Yakınmaz, Cevap Verir!!!

Valla başta İngilizce olan parçanın bence Türkçe ye dönüşmesi benim kafamda şunu uyandırıyor ki:

Bu parçanın sözlerine dikkatlice bakıp bizlere yazıldığını düşünürseniz ve bir daha okursanız veya dinlerseniz işte o zaman anlam kazanıyor...

Ama yeni albüm de iğrenç ve ötesi olmuş

zevzekIII demiş ki:
ForzaRock demiş ki:
parçanın bazı yerlerini makasladım çünkü...

"Aranıyor sahibi ruhumun
Tam yerine mi düştüm?"
"Sevginiz nerde
Övündüğünüz?"
"Bir ben deli
Beni büyütün
Ağlatmayın
Sevginiz nerde?"
Övündüğünüz?

Bu ne bu?
-Oysaki Gerçek Rock müzik ağlaklaşamaz, başını dik tutar.

Rock Soru Sormaz, Yakınmaz, Cevap Verir!!!

Valla başta İngilizce olan parçanın bence Türkçe ye dönüşmesi benim kafamda şunu uyandırıyor ki:

Bu parçanın sözlerine dikkatlice bakıp bizlere yazıldığını düşünürseniz ve bir daha okursanız veya dinlerseniz işte o zaman anlam kazanıyor...

Ama yeni albüm de iğrenç ve ötesi olmuş

yeni albüm değil zaten başıbozuk, EP. ama iğrenç olduğu konusunda kesinlikle sana katılıyorum. ya da ben çok şey bekliyordum, bilmiyorum. iddia ve sonbahar gayet tatlı şarkılar ama remixler çok özensiz. club mix gibi ne bileyim... remixlerin amacı dımtıs dımtıs insanları oynatmak olmamalı bence. remix adı üstünde, yeniden yorumlama... bakınız danny lohner'a, ne güzel remixler yapıyor dımtıssız.

panik_431 demiş ki:
Artık Beach Club'larda Demet Akalın'dan sonra Mor ve Ötesi çalacak. :D
bir şey diyeyim mi sana panik, olası :D
geçen haftalarda bir akşam kadıköydeyken bir clubın önünden geçtim. içeride bir derdim var çalıyordu, club mix :D insanlar dans ediyor falan... yok artık dedim ama, işte böyle.

hehe yok tamamiyle gerçek habertürkte Pelin Batu ve bi adamla beraber bi prog. yapıyolar.

odeğilde son kliplerini beğendim artık parçaları birbirine benzetmeye başladıysamda...

Wahrheit demiş ki:
geçen gün i-mesh den MUSE dan 'plug in baby' adlı şarkıyı indirdim... gerçekten güzel bi parça... 2. dinleyişimde parçanın bi bölümünde ağızıma şu sözler takıldı 'gel sen de kopar bi parça, tozum bile kalmasın...'aradaki benzerlik beni şaşırtmış olacak hemen 'son deneme' yi dinledim ardından... iki parçanın özellikle nakaratları birbirine benziyor... bi ara dinleyin...(yalnız güzel parça ha muse unki!!!) ama tabii ki parçaların bütününde çok çok benzerlik yok sadece biraz kulağı olan anlar...

muzik teorisinde herkes neredeyse ayni temeli almiyormu zaten, bazen dinledigim parcalarda johann pachelbel in canon u andiriyor bana :)

grupla artık pek alakam yok ama geçen gün kadıköyde açık hava konserleri vardı performansları oldukça iyiydi doğrusu beğendim.

cankazmacii mor ve ötesi hakkında bir çok söylenti var bence ne oldukları pek önemli değil grubu beğeniyorsan yaptıkları müziğe bak derim.

Menejerlerinin dediğine göre Mayıs ın ilk haftası çıkıyor albümleri, oldum olası sevmem zaten hep aynı şey ve ne yapacakları belli önceden aynıları bir bir yapıldı çünkü aynı kriminolojilyle... purple ve ötesi, deep ve purple olarak isim değiştirseler daha oturaklı olurmuş sanki... yaptığın kadar havan olmalı kanımca.

Geri