Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

Silent_Spirit demiş ki:
digitech death metal ve ds-1 im var. les paul kullanıyorum. boss rv-5 almayı düşünüyorum od-3 ve morley wah alsam iyi olurmu..? pek bilgim yok bu konularda bir de chorus da almalımıyım..?
Almak zorundasın diye bir şey yok. Ayrıca zaten iki tane drive pedalın varken neden bide od-3 almayı düşünüyosun onuda anlamış değilim. Chorus pedalı çaldığın tarza göre gerekli olacaktır, wah pedalıda öyle. Benim kendime göre uyguladığım bir söz var: Eğer bir şey sana eksik gelmiyorsa o şeyi almana gerek yoktur. Eksik gelen bir şey varsa, onu burada tarif edersin :p buradaki insanlarda sana ne alman ne yapman konusunda yardımcı olmaya çalışır.

beyler yaklaşık 200 ytl civarı bi bütçem var ve slipknot children of bodom efendim metallica soundalarını severim ve bunları çalıyorum...bi pedal alıcam ama biri diyo mt-2 al güzel distortionu var ancak ben wah pedalını reverb delay ve bu tür özellikleri tanımak istiyorum buyüzden rp80 ile mt-2 arasında kaldım..rp80 e çok dijital oyuncak gibi diyorlar ve distortionu kötü diyorlar...bana bi yol gösterin gerçekten sonuçsuz kaldım herkeze şimdiden teşekkürler...

JudgeMe demiş ki:
beyler yaklaşık 200 ytl civarı bi bütçem var ve slipknot children of bodom efendim metallica soundalarını severim ve bunları çalıyorum...bi pedal alıcam ama biri diyo mt-2 al güzel distortionu var ancak ben wah pedalını reverb delay ve bu tür özellikleri tanımak istiyorum buyüzden rp80 ile mt-2 arasında kaldım..rp80 e çok dijital oyuncak gibi diyorlar ve distortionu kötü diyorlar...bana bi yol gösterin gerçekten sonuçsuz kaldım herkeze şimdiden teşekkürler...
behringer V-Amp 2 düşünebilirsin, işini görecektir, tonları fiyatına göre çok iyidir. İkinci elini 150-180 ytl arasında bulabilirsin. 20-25 ytlde kargo ücreti verirsin. Sonuçta elinde fiyatına göre son derece iyi bir processor'ın olur.

JudgeMe demiş ki:
rp80 dijital bi younca k diyeneler doğru söylüyo.mt-2 düşün derim.tabi arkadaşımızında dediği gibi vamp-2 deneyebilirsin.hiç kullanmadım ama çok duydum.iyi bahsediyolar bayaa...

saolun arkadaşlar tavsiyeleriniz için bide big muffmu alsam diye düşündüm ancak vamp-2 daha yakınım çünkü delay reverb falan onlarıda kullanmak istiyorum...vamp-2 nin distortionu sizce güzelmi yani sert tonlar alabilirmiyim?(slipknot vs?)

JudgeMe demiş ki:
saolun arkadaşlar tavsiyeleriniz için bide big muffmu alsam diye düşündüm ancak vamp-2 daha yakınım çünkü delay reverb falan onlarıda kullanmak istiyorum...vamp-2 nin distortionu sizce güzelmi yani sert tonlar alabilirmiyim?(slipknot vs?)
sertlik konusunda big muffla yarışamasada yinede "yeteri" kadar sert tonlar alabilirsin.

arkadaşlar bu mt-2 veya herhangi bir dist. ile overdrive kullanma olayını biraz açabilir misiniz?
Bende iki tane distortion var (mt2-df2).İkisini aynı anda açtığımda iğrenç bir ton ortaya çıkıyor.Acaba overdrive kullansam mt2 ile daha farklı bir sound elde edermiyim.Yoksa gene iki dist.li sounda yakın mı olur?
Ts9'u bu konuda tavsiye ediyorlar.Siz ne düşünürsünüz?

assault demiş ki:
arkadaşlar bu mt-2 veya herhangi bir dist. ile overdrive kullanma olayını biraz açabilir misiniz?
Bende iki tane distortion var (mt2-df2).İkisini aynı anda açtığımda iğrenç bir ton ortaya çıkıyor.Acaba overdrive kullansam mt2 ile daha farklı bir sound elde edermiyim.Yoksa gene iki dist.li sounda yakın mı olur?
Ts9'u bu konuda tavsiye ediyorlar.Siz ne düşünürsünüz?

df-2 fazlalık bence sat gitsin .) mt-2 ile overdrive kullansan farklı bir ses alırsın elbette. ses biraz daha yumuşak olur. bir de boost olayı falan oluyodu sanırım. kabaca bunları söyleyebilirim.

Arkadaşlar delay konusunda sorum olacak sizlere.
Hangi markaya baksam dijital delaylar var.Normali yokmu bunların acaba.Almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim.Bosslar hem pahalı hemde çok dijital bir ses veriyor.Özellikle drivelarda.Ayrıca çokta pahalı.Behringer dd100 hakkında bilginiz varmı?Oldukça ucuz ama nasıldır acaba?Carl Martinler çok pahalı. İbanez De7 nin çok iyi olduğunu duydum kullananınız varmı?

assault demiş ki:
Hangi markaya baksam dijital delaylar var.Normali yokmu bunların acaba.Almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremedim.Bosslar hem pahalı hemde çok dijital bir ses veriyor.Özellikle drivelarda.Ayrıca çokta pahalı.Behringer dd100 hakkında bilginiz varmı?Oldukça ucuz ama nasıldır acaba?Carl Martinler çok pahalı. İbanez De7 nin çok iyi olduğunu duydum kullananınız varmı?

Analogları var ama daha pahalı bosun dm-2si efsane diyorlar. Fiyatı uçuktur. Pek de bulunmuyor buralarda. Bosu beğenmediysen behringeri beğenir misn bilemem sanırm beğenmezsin. behringerib pek bir artı yönü olacağını sanmıyorum. Ama onerri ve ibanezi dene derim. Bende denediğimden değil okuyup öğrendiğim şeylerden sana diyorum. Basçıym pek araştırmadım bu delay mevzusunu.

assault demiş ki:

Behringer digitaller arasında en iyilerden biri gibi gözüküyor. Bir kere alet 24 bit. DD3 12 bit, DD6 da yanlış hatırlamıyorsam 16 bit. İbanez de7 kullanıyordum, gerçekten çok güzel alet. Ama sonuçta o da digital. Eğer ton digital olmasın, fiyat da uygun olsun diyorsan bence carl martin red repeat bakmalısın.

Aslında Carl Martin en sağlamı ama ona para yetmez gibime geliyor.Bosslar beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.De7 ile behringer arasında kaldım şimdilik.Behringer'de stereo çıkış var onuda hesaba katmak lazım.İkisinide deneyip seçeceğim galiba.Çok teşekkürler arkadaşlar.

assault demiş ki:
Aslında Carl Martin en sağlamı ama ona para yetmez gibime geliyor.Bosslar beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim.De7 ile behringer arasında kaldım şimdilik.Behringer'de stereo çıkış var onuda hesaba katmak lazım.İkisinide deneyip seçeceğim galiba.Çok teşekkürler arkadaşlar.

de7 yi nerde deniyceksin satan yer var mı bu aralar?

Geri