Pedallar & Prosesörler Hakkında (genel)

benim de sans amp tri.a.c ile kullanabileceğim ton parlatıcı birkaç pedala ihtiyacım var (booster ile aynı kapıya çıkıyor sanırım gene benim olay)

bir overdrive ile boost etmek mi mantıklı (yada overdrive / distortion kombo pedallar var)

yoksa bir ekolayzır mı daha mantıklı yorumlarınızı bekliyorum

selam arkadaşlar elimde boss gt 8 im var ton ayarlarını yapmakta zorluk çekiyorum kullanımıyla ilgili bi döküman yok elimde bi yerde buldum fakat ingilizce ve özel terim çok türkçesini bulabilir miyim ? birde gt 8 le ayrıca equalizer kullanmamın artı bi yararı olur mu ?

Bende geçen yurtdışından digitech rp 350 getiriyorum fakat bütün internet sitelerini araştırdığım halde bir soruya cevap bulamadım :)

Bu rp 350 deki expression pedalda efektleri kontrol ederken illaki pedala tam bastırıp yada çekmekmi lazım yoksa mesela whammy efekti alacacağım ben istiyorumki pedala bastığım kadar efekt değişebilsin aynı şekilde wah efekti için vs.

Bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

125 . sayfanın sonundaki yazıma bir cvp alamadım : (
Ayrıca birşey daha ... Pod 2.0 ı pc ye girince ses kartı olarak mı görüyor,kayıt olayını nasıl yapıyorsunuz,yakın zamanlarda alacağım bir pod 2.0 da merak ettim ?

Encoder,exp.pedalin amaci bu,efekti istedigin miktarda uygularsin.
easy_guitar,forumda efekt parametreleriyle ilgili bir baslik vardi okumani tavsiye ederim,zorlandigin yerlerde sorarsan yardimci oluruz.GT8 de zaten eq oldugu icin cok fark etmez sadece daha hassas ayar yaparsin.
Ozzfish, mantiktan cok zevk isi deneyip gormeni tavsiye ederim.Ama triac'da eq daha iyi sonuc verir bence.

Arkadaşlar dist/Drive pedalları olarak elimde ds-2 ve sd-1 var. ds-2 yi sd1 ile boostlayak güzel solo tonları elde ediyorum ama sd-1 in drive ından tek başına memnun değilim. Bana tüplü anfi tadı verebilcek bir od pedalı arıyorum sd-1 bana biraz yapay geldi. Onu satıp yada takas edip başka bir drive almak istiyorum. bad monkey/blues driver/od-3 falan var seçenek çok ama hangisi böle hard rock / blues vari crunch tonlarda iyidir yardım edersenz sewinirim

bu arada gitarım telecaster. Anfi de stüdyo ve konserlerde Marhsall mg100 / behringer ultratwin / ve Marshall avt 100 (bu varken zaten bunun drive ı kullanıyorum :D )kafa kabin olarak değişiyo...

crunch için en iyisi amfi drivelarını kullanmaktır diye düşünürüm ben. illaki pedal diyorsan, ts-9'u bir dene. electro harmonixin içinde tüp barındıran bilimum pedalları da istediğin neticeyi verebilir. tüplü efekt pedalları bile enteresan overdrive tonları verebiliyor. ama türkiyedeki fiyatları çok uçuk.

Merhaba arkadaşlar.Yaklaşık bir yıldır analog setup kullanıyorum.Pedal sıralamam şu şekilde; Gitar>mxr dynacomp>Ts9>Ds1>Rat>Mxr EQ>Blues Jr şeklinde.Açıkçası nereden başlayaacğımı bilmiyorum ama kısaca anlatmaya çalışacağım.Sololarda boost için Ts9 u kullanmaya çalışıyorum ama bir türlü yeteri kadar iyi duyulmadığımı düşünüyorum.Drive'ı daha fazla mı açmalıyım yoksa drive'ı düşük tutup level i mi açmalıyım ? Yoksa sololarda ts9 un tone ayarını daha baslı yada tiz mi ayarlamalıyım?
İkinci soruya gelince Drive pedalları kapalıyken yani clean çalarken(bu arada kompresor açık) ts9 u açtığımda drive açıkken olduğuna göre daha fazla ses artışı oluyor.Bir türlü boostlanmış ses seviyesini dengeleyemiyorum.Acaba ts9 yerine sadece eq mu kullanmalıyım?Biraz uzun bi soru oldu ama cevap verirseniz sevinirim

selam arkadaşlar...boss ds-2 hakkında fikirklerinizi almak istiyorum...bar grubu kuruyorum..vede owerdriwe tonları dooru düzgün werebilcek bi pedalım olmasını istiyorum ..yani gunsn roses skid row gibi bi tarzım war ve buna uygun bi overdrive tonu bulmak istiyorum..aynı zamanda başka alternatiflere açığım..(özellikle solo tonlar için yorum yaparsanız sewinierim tabi pedalın komple bi yorumuda dahil :) )

ds-2 fiyat/performans açısından iyi bir pedal. yalnız mükemmel değil. ben distrortion'unu biraz modern buluyorum. ekstra footswitch le kontrol edilebilen turbo modu da pedalın kullanım aralığını genişletiyor.

söylediğin tarz grupların sert tonlarını rahatlıkla alabilirsin. tabi amfiye, gitara, manyetiklere de bağlı. drive'ı kısıp overdrive/crunch tonu da alabilirsin ama bu konuda çok da başarılı olduğunu söyleyemem. yalnız crunch olmuş amfiyi bununla boostlayıp beklemediğim kadar iyi sonuçlar aldım.

genel olarak turbo modu güzel, sap manyetiğinde gerçi çok çatlatabiliyor sesi. en azından benim gitarımda. distortion modu da ds-1'e yakın işte. bildiğin en klasik distortionlardan.

ghostknight demiş ki:
ds-2 fiyat/performans açısından iyi bir pedal. yalnız mükemmel değil. ben distrortion'unu biraz modern buluyorum. ekstra footswitch le kontrol edilebilen turbo modu da pedalın kullanım aralığını genişletiyor.

söylediğin tarz grupların sert tonlarını rahatlıkla alabilirsin. tabi amfiye, gitara, manyetiklere de bağlı. drive'ı kısıp overdrive/crunch tonu da alabilirsin ama bu konuda çok da başarılı olduğunu söyleyemem. yalnız crunch olmuş amfiyi bununla boostlayıp beklemediğim kadar iyi sonuçlar aldım.

genel olarak turbo modu güzel, sap manyetiğinde gerçi çok çatlatabiliyor sesi. en azından benim gitarımda. distortion modu da ds-1'e yakın işte. bildiğin en klasik distortionlardan.
ya benm gitarım esp ltd m-400 amfimde marshal mg50 dfx.... yani demo kaytlarını dinledim..dediğim tarzda banada kulağa hoş geldi ...vede bana başka önerebileceğ,niz pedal warmı? yani dediğim müzik tarzını yapabileceim overdrive/dist .... haa bide bu turbo özelliği hakkında bilgi sahibiyseniz onun hakkındada bilgi sahibi olmak itiyorum ...teşekkrler

caglarlp demiş ki:
ghostknight demiş ki:

ya benm gitarım esp ltd m-400 amfimde marshal mg50 dfx.... yani demo kaytlarını dinledim..dediğim tarzda banada kulağa hoş geldi ...vede bana başka önerebileceğ,niz pedal warmı? yani dediğim müzik tarzını yapabileceim overdrive/dist .... haa bide bu turbo özelliği hakkında bilgi sahibiyseniz onun hakkındada bilgi sahibi olmak itiyorum ...teşekkrler
mxr ds3 , alternatif tonları çok iyi veren bir pedal.standart mxr dist1+ ya göre daha alternatif tonlar sunabiliyor.mxr (dunlop) ın sitede sample dinleyebilirsin.

Merhaba arkadaşlar Dod yjm 250 ,Dod yjm 380 harici Preamplı Pille çalışan ,fiyatı tuzlu olmayan overdrive veya distortion pedal önerirmisiniz?

Birde boost özellikli pedallar preamplı mıdır."boss ds1 ,ehx metal muff"

Geri