Redd

Öperler Gerçekten Çok güzel

:evil: ben derim ki albümü henüz almayan varsa sadece bu şarkı için bile alabilir :evil:

Re: selamlar

reddvox demiş ki:
neden bizim için tartışıyorsunuz anlam veremedim. ne tarz müzik yaptığımız çok önemli mi ? beğenir ya da beğenmezsiniz tabiki sizin zevkiniz. küfür eden ve kötü laf söyleyenleri bile anlarım kendince sorunalrı vardır. illa yazmak tartışmak istiyorsanız tabiki tartışın. bizi hiç canlı dinleyen oldu mu ? ya da albumu alıp dinleyen. herkesin bir sound anlayışı var. siz ne isim veriyorsanız verin. beğenin ya da beğenmeyin. bunu bir sanat eleştirmeni kimliğimle yazıyorum . bir ürün bu şekilde eleştirilmez. yok adamlar çıkıp biz popcuyuz desinler falan. :) o dört nala koşan geyik 2 eylul de hayal kahvesinde çalıcaz gelirmisin dinlemeye diğer herkes gelsin bekleriz. kızlar yok dans eden. hatırlarmısın bilmem 80 lerde buturn hard rock kliplerinde yarı cıplak guzel kızlar vardı. bunlara takılmak çok hoş aslında . bekliyoruz konsere HAYAL KAHVESİ beyoglu .
neyse bende birşeyler yazıyım dedim kendinize iyi bakın niyetim kimseyle tartışmak değil. zaten başka da mesaj atmıcam.

doğan duru - redd

sayın vokalist bey:
yani kusura bakmayın ama tam anlamıyla saçmalamışsınız..
demek istediğimi yanlış anlayıp yorumlamışsınız..
rock yapmak sadece sound la olmuyo...yani şarkının nakaratına taa uzaklardan bi distortion koyup rock yapıoruz demenize kızdık biz ailece
ayrıca tartışılmak bence sizin işinize gelir neden tartışılmaktan memnun diilsiniz anlamıyoruz gerçi tartışılcak tek şey klipleriniz:)

ha bende diim bari:tartışmaya niyetim yok cvp yazmayı da düşünmüyorum:)

:D:D:D:D:D sadece mutlu olmak için....gerisi boş geldi...sanki 1 şarkı yapılmış gerisi de albüm olmak için sallanmış diim...he daha önce bu sayfada az övmedim redi ama bakıoorum da albümün üstünden zaman geçince pek bişii kalmadı bende...demek ki neymiş bekleyecek ve ondan soora yorum yapacakmışım...peşin hükümlere yer vermeyecekmişim :D

Zaten herkes kafasına göre rockçı oldu bu aralar tartışmaya değmez :D (bu laf ortaya atılmıştır)

bence sağlam bi grup en azından elemanların tavırları öyle albümü tam dinlemedim ama...
müzik piyasasına rock müziğin girmesiyle bir sürü salak grup türedi (örn. manga) onlar arasından piyasaya girip başarılı olan bi grup

slm lar vokalle bı eleman var ıkız gıbı cok benzıyolar bırbırlerıne ama bundan utanıyo olsalar gerek kı kliplerde araya dıer ıkı elemanı alıolar bı de bu zamanda bahcelere nası dalınır bana da ogretsınler bı zahmet genede basarılar...

redd çok mükemmel bir grup. Ben 'nefes' isimli şarkıya bitiyorum, ölüyorum. Geçen televizyonda grup elemanları hakkında bilgiler veriyorlardı, izledim, takdir ettim. Hepsi neon ışık gibi parlak abiler vala. Son sözüm 'Nefes' için de bir klip olursa bence iyi olur :)

bu kafayla seni beyoğlunda... adlı sarkılarıyla tanıştığım grup redd bende pek olumlu bir izlenim bırakmadı.klipte şahit olduğumuz müzisyenlerin üstlerinde striptiz şeklinde tabir edebileceğimiz seksi danslarında şarkı sözleri kadar manasız olduğunu düşünüyorum.. bu kızlar klibin izlenmesiyle ilgili bi kaygı mıdır yoksa abd hip-hop kliplerindeki danslara bir özenti midir düşünmeden geçemiyorum belkide müzisyenlerin isteğide olabilir hip-hop çılar yiyo bizde yiyelim şu klip işinin kaymağından diye. yurt dışında çekilen kliplerinide izledim. niye yurt dışında?yani yabancı bi ülkede çekilmesini gerektren sahneler yok klipte Türkiye'de dalıcak bahçe yokmuydu? wardı tabi klip belgrat ormanıyla haydarpaşa tren garında çekilse aynı görüntüler elde edilebilirdi.. tabi bunlar şahsi fikirlerimdir dinleyene saygım war....

ben bu grubun heç bi klibini baştan sona izlemedim ama albümü bence iyi olmuş adamların kendine has tarzları tavırları var
bence herkes çok şey bnilmeden grup hakkında yorum yapıyor birz araştırıp öğrenip yorum yapmak lazım

marlon087 demiş ki:
bu kafayla seni beyoğlunda... adlı sarkılarıyla tanıştığım grup redd bende pek olumlu bir izlenim bırakmadı.klipte şahit olduğumuz müzisyenlerin üstlerinde striptiz şeklinde tabir edebileceğimiz seksi danslarında şarkı sözleri kadar manasız olduğunu düşünüyorum.. bu kızlar klibin izlenmesiyle ilgili bi kaygı mıdır yoksa abd hip-hop kliplerindeki danslara bir özenti midir düşünmeden geçemiyorum belkide müzisyenlerin isteğide olabilir hip-hop çılar yiyo bizde yiyelim şu klip işinin kaymağından diye. yurt dışında çekilen kliplerinide izledim. niye yurt dışında?yani yabancı bi ülkede çekilmesini gerektren sahneler yok klipte Türkiye'de dalıcak bahçe yokmuydu? wardı tabi klip belgrat ormanıyla haydarpaşa tren garında çekilse aynı görüntüler elde edilebilirdi.. tabi bunlar şahsi fikirlerimdir dinleyene saygım war....

şimdi de neden Amerika onu anlatalım...

Bahçelere Daldık – redd
‘’ Dünyayı yağlamak lazım paslandı düzgün dönmüyor , aya gidip bakmak lazım buradan bir şey görünmüyor ‘’
- Aya gidemedik ama aya gitmiş bir ülkeden bakmak istedik dünyaya. Newyork da çekilen Bahçelere Daldık, diğer iki redd klibi gibi Mete Özgencil tarafından çekildi.
Bütün modernliğin en abartılı haline sahip Newyork ve gündelik yaşamdaki sıradanlık, insanların zamanı yenmeye çalışır ve moderniteye teslim olmuş ( kendini bırakmış ) otomatik yaşam döngüsü ve insan elleriyle yapılmış devasa bir bahçe olan ‘’ central park ‘’ klipte doğal setler olarak kullanıldı.
Şarkıda redd; kimlik arayışı, insanın nasıl bireyselleştiği ve bireyselleşirken nasıl farklılıklarının tek bir modele indirgenmeye çalışıldığını eleştiriliyor. Klipte giyilen siyah takım elbiseler bu aynılığı güçlendirmek için Mete Özgencil tarafından seçildi. Takım elbiseleriyle caddeye yatmış bir şekilde şarkısına başlayan redd, mekan – beden ilşkisini sorguluyor.
İnsanın, sınırları olmayan bir ruh ve beden bütünlüğüyken kimliğin ya da aitliğin sınırladığı dünyasında yaşıyor. Clark Kent’in altında aslına bir süpermen varken bunu gizlemek zorunda kalıyor. Tamamen insanlığını bir kenara bırakmış, modern olmaya çalışan bir kimlik, uniforma doğru ilerliyor modern insan, farklılıklarını yitirmiş, modern hayatın kolaylaştırdığı yaşam tuzağına aldanmış ve içindeki gücü tamamen kaybetmiş bir durumda.
Pratikte insan için yapılan herşey insanın soyut bağlamdaki özgürlüğüne ve doğa ile nesnel ilşkisine etki etti. .- O da - biz de; Kendinin kahraman olduğunu unutmuş, insan olduğunu da unutmak üzere olduğu bir dünyada, Ahlak sınırlarnın güçlü olan tarafından rahatlıkla ihlal edilebildiği bir dünyada. Güzellerin incitildiği bir dünyada yaşıyor-yaşıyoruz.
- dünyada olan biteni görmezden gelip, sadece kendi kariyer planları ve kendi kimlikleri için yaşayan bir çoğunluk var. . Kafasını çimlere sokmuş insan ile; kafasını kuma gömmüş ve dünyada olan biteni görmezden gelen, kendinden uzakta ki barış ve şavaş yalanını duymayan insana gönderme yaptık.
- Aynaları kullandığımız bölümde ise asıl ve suret ilşkisini vurgulamak istedik insanın nasıl da farkında olmadan kendi aslından uzaklaşıp doğal anlamını kaybetiğini, görünür olma ve kimlik görüntüsünün önemini hayat mücadelesi haline getirdiğini anlatmaya çalıştık. Şarkıda da dediği gibi ‘’ herkes kendine sararken biz bahçelere daldık ‘’

ohh öğrendiiğim iyi oldu
ne zamandır çıldıramıyorum giremeyince
umarım yakında açılır da okul başlamadan girerim
yoksaa net bana haram olacak:)

Mete Özgencil hepsiyle de calısan bi adam..hatta hepsi albümünde ki sözleride o yazmıs..

herneyse redd i sevmiyorum..klipleride sacma..hele o kızlarla olan klibi..

degisime ihtiyacları var diye düsünüyorum.

redd'in albümü gerçekten başarılı bi albüm olmuş.yaptıkları müzik soft olsada albüm eğlenceli ve dinlenilmesi gerekli.ayrıca grubun 10 senelik bi geçmişi olduğunu duydum