Sahte Gitarlar

Ben bi tek neck vidalarına takılmıştım. onuda daha önce görmediğim ama ressuie lerin vidalarının düz olduğunu söylemiş arkadaşlar onu da öğrenmiş oldum :)

Müzik mağazası hakkında bir bilgiye sahip değilim ama , şahıs değil bir mağazanın sahte gitar satma ihtimali de düşük tabi. Hele ki Tuncer Tunceli den bahsedilmiş.

Eger 2012 ortasinda cikan yeni "American Vintage" serisinden bir gitar istiyorsaniz bu gitar onlardan degil gordugum kadariyla.
Gitarin butterscotch renginin koyulugu (pumpkin-kabak rengi olmasi ve agacin cizgilerinin belirgin gozukmesi) bana bu gitarin
2012 ortasinda cikan yeni seriden olmadigini dusunduruyor. Ama ilanda yanlislikla sadece yeni seride kullanilan "fender flash coat lake"
ve "U-Sekilli" sap profili denilmis. Yeni seriyi 2012'den onceki "American Vintage Reissue" serisinden ayiran belki de en onemli ozellikler bu ince lake ozelligi
ve Nocaster'lerdeki gibi U-sekilli ve kalin sap profili. Manyetiklerin sarimi da degistirilmis.
Bir de orijinal 1952 telecaster'lerin ozelliklerine daha sadik kalinmis. Bence yeni seri eski seriden daha ustun.

2012 ve sonrasi yeni seri American Vintage '52 Telecaster'lerin seri numaralari V12XXXXX ve V13XXXXX (2012 ve 2013 yillari icin)
oluyor (eskilerde seri numarasi sadece 5 rakamdan olusuyor ve seri numarasindan kac yilinda uretildigini anlamak mumkun olmuyor).
Makina Muzik'ten gitarin seri numarasini alirsaniz yeni seriden olup olmadigini kesinlikle anlayabilirsiniz.

Yanlis anladiniz galiba yazdiklarimi. Gitar 2012 yili oncesi "American Vintage '52 Reissue" telecaster. Fender 2012 yili ortasinda
bu seriyi yeniledi yani revize etti. Serinin adini da "American Vintage '52" telecaster olarak degistirdi ("Reissue" kelimesini kullanmiyor
artik). Ama yukarida bahsettigim degisiklerle seri devam ediyor. Umarim daha net analatabilmisimdir.

Şimdi daha oturdu kafamda, aslında beni bugün gördüğüm şeyden dolayı aydınlattınız, bir sitede bundan satarlarken bir tanesinin rengi daha açık biri daha koyuydu ve birinde reissue yazıyordu öbüründe yazmıyordu, bilmiyordum bu 2012 öncesi sonrası işini, aydınlattığınız için teşekkür ederim, ben gitarın orijinal olmadığını söylediğinizi sandım.

Fatura vermiyolar 2. El neticede ama güvenebilirsiniz oraya çok titizler daha geçen gün orada dolandırıcılıkla ilgili uzun uzadıya muhabbet ettik dikkatliler bayağı gönlünüzü ferah tutun

Neyin nesi olduğunu yazmamış, saçmalamış ama orjinal de olabilir belki,adam sadece yakın çekim yapmamış,sıkıştırıp soru sorarsınız olur biter.Ya da faturasını sorarsınız en temizi.Göründüğü kadar sapta les paul studio ibaresi var sanırım.Les paul studio'da bu renk var mıdır bilmem ama sıfırı Türkiye'de 3800 liraya kadar zaten satılıyor.

Geri