Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Öyle bir uygulama bu siteyi iyice alışveriş sitesine çevirir. Söyledikleriniz alışveriş güvenliği açısından mantıklı ama sitenin alışveriş ile değil, bilgi/tecrübe paylaşımı ile öne çıkması daha iyi olur, bence. Siteye girip 'yeni neler var'a tıkladığımda yeni postların hemen hepsinin alım-satım başlığından geldiğini görmek hoşuma gitmedi benim. (İroniye bakın ki; ben yeni üyeyim ve bir alışveriş meselesi yüzünden kayıt oldum. :))
Diğer taraftan, beğen seçeneği dışında beğenme, yoksay, çamur at, çirkefle :pvb. de olsa gerçekten işlevsel olurdu. Moderatörlerden biri, yoksay seçeneğine sistemin izin vermediğini yazmış bir postta. Ama sistem beğen seçeneğine izin veriyorsa, beğenme'ye de izin veriyordur herhalde.

Zaten bu sitenin en aktif başlığı alım-satım değil mi ? Benim bahsettiğim şey olmayacak birşey değil ki.. özellikle yeni kullanıcılar içinde belirleyici olur, yoksa zaten eski üyeler nelere dikkat edeceğini biliyor.. bu da bir nevi tecrübe paylaşımı sayılır, hem de insanları bir çok olumsuzluktan daha en başta kurtarabilir.. Mesela söz verdiği halde tutmayan insanları siteden uzaklaştıran bir sistem de yok ama bunu sürekli olarak profilinde ifşa eden bir yöntem olsa engelleyici olur .. Adam gitarını satışa çıkarıyor sonra abim satmama izin vermiyor diyip vazgeçiyor.. ne bileyim ben sen kaç yaşındasın.. Adam bana söz verdiği aleti ısrar etti diye başkasına satıyor, bunu buraya yazsam ne olacak, bir yıl önceki konuyu buradan takip edemez ki insan.. bunlar hep başımıza gelen şeyler, hatta bozuk malı sağlam diye satanlar da çokca oldu burada..

Evet 8 gündür mincilik nickli kullanıcıdan 5 lira, 1 haftayı aşkın bir süredir Vıne_Inlay 'den 20 lira, yaklaşık 2 aydır da mistreated4u 'den 5 lira beklemekteyim...

Mesaj olarak da yazdım ama madem herşeyi paylaşıyoruz, buraya da yazayım; pedalı geri göndermeni rica ediyorum, zaten 13.5 tl kargo parası ödedim 50 milyonluk pedal çantası için, iki ürünün kargosunu da ben öderim.

Arkadaş anlıyorum sıkışık olabilirsin ama bu işi geçen hafta pedalboard eline ulaştığında yapman gerekiyordu, şuan ben mağdur durumdayım, sözünü tutmayan ve hiç bir şekilde haber vermeyen sensin. Yanlış mıyım? Sen olsan böyle bir durumda ne yapardın? Pedalı malesef geri gönderemem, tekrar boşuna git gel kargo yap uğraşmak istemiyorum. Üstelik 10 lira kadar kargoya ödeme yaptım pedal için. Ve de pedalın potlarında oksitlenme olduğunu biliyordun sanırım. Her neyse hiç bir şey söylemiyorum. Bir kaç gün bekleyeceğim.

Bu da benim sana gönderdiğim özel mesaj.

Dostum Aykan'ın para yatıracağını, o yattığında paranı yatıracağımı söyledim. Çocuk parayı yatırmadı. Bi haftadır burdan konuşuyoruz bi yere kaçtığım da yok, hemen öğretmene şikayet etmene gerek yoktu. Ben ds-2yi kullanmadım hiç 80e sayarak powerseller nikli üyeden aldım, gitar çalma imkanım yok şu an, kargo parası konusunda da fırsat vermedin ki ptt'yle gönderelim diyeyim, Yurtiçi'yle gönder dedin, pttyle 4tlye gönderirdik 20 tl de cebinde olurdu şimdi... Her neyse, konuya dönecek olursak, bi sürü yerden alacağım var benim de birinden biri yatırır haftaiçi yatırırım ben de, dediğim gibi 20 tl için kendime saygısızlık yapmam eğer öyle bi gerginlik hissediyosan, öyle olsam fs5i önermezdim.

Bu böyle gider... Bence bu başlığın olumsuz kısmı karşıdakinden cevap alınamadığında ya da uzlaşmaya varılamadığında kullanılmalı.

Aman abi neler olmuş, taşınıyorum bu ara kimseyle ilgilenemedim. Bileydim böyle işlerin karışık olduğunu hallederdik yahu, ama ciddi taşınma falan masraf bilirsiniz, yoksa Birolcum sözüm söz bilirsin. Bir kaç alacağım daha var onları da ertelemek zorunda kaldım, kusura bakmayın dostlar. :(

Herkeze selam öncelikle bu konuyu bir moderatör olarak degil kullanıcı olarak açtıgımı belirtmek isterim.

Konu özetle şu:

Hepinizin bildigi üzere Ambar Gitars forumda oldukça aktif daha önce benim oldugu gibi hepimizin alisverisi olmustur.Benimde gayet basarılı geçen bir alişverişim oldu daha önce...

Geçenlerde bir ampli gördüm ebay üzerinde, uygun fiyati ve temizligi ile almak istedim.Mevcut amplimi sattim sirf bu aleti alabilmek için
Hemen ambar gitars ile iletisime geçtim bu ampliyi almak istyorum diye daha önceki alisverislerimizden oldukça iyi bir ilişkimiz vardi.Bana kredi
kartlarinda para olmadigini ve alamayacaklarini söylediler.Bende bu aleti çok istedigimi ve parasini komisyon hariç pesin verecegimi söyledim.O zaman
olur dediler.Ayni gün parayi yolladim.Ampliyi temmuz basi,10 gibi elime geçecek sekilde anlastik

Ampli:1300 dolar 1950 dolara anlastik ve ben 1450 dolar karsiligi hemen yolladim hersey okey.Hatta ampli best offer da idi biz ucuza alırsak
o parayi kendimiz aliyoruz dediler.Tamam dedim yeterki ampliyi alalim.Ve kapattık.

Aradan 15 gün geçti ve herhangi bir telefon almadim onlardan, 16. gün beni aradilar ve amplinin resimlerini aticaz dediler bende sitem ettim neden
herhangi bir haber vermediniz diye.Ampli yeni elimize geçti ne için aricaktim ki dediler,dedim tamamda bir 10 sn'ye ayirsaydiniz en azindan
insan merak ediyor dedim saglik sorunlari oldugunu ögrendim tabi aradaki eski samimiyetten ötürü geçmis olsun dedim konuyu kapadim.Sonra benim
aletin durumu nedir? Tarihlerde bir aksaklık varmı dedim bana evet temmuzda getiremiyoruz agustosa kaldi seklinde bir cevap aldim.Nedenini sordugumda
Gemilerde yer bulamadigini ve akasaklik oldugunu söylediler...Daha sonra biraz çare üretelim yarin konusalim dedim ve kapattik.

Ertesi gün(bugün yani): Bir yol bulalim dedim ya uçak kargosu yapalim arti masraflari beraber karsilayalim yada baska bir firmaya aldirayim ordan dedim.Ilk önerim pahali
oldugunu ikinci önerimi ise amerikdaki ortaklariyla suan aralarinda problem oldugu için imkansiz oldugunu söylediler.
Bana gecikme için 100 dolar indirim önerdiler kabul etmedim,kullanmak için baska bir ampli gönderelim dediler istemedim emanet mali ben ne yapayim.
En son seçenek bana para iadesi al dediler bende onlar bu ampli için eski amplimi sattigimi ve parasini pesin yolladigimi söyledim.Madem gecikicekti.15 gün neden arayip söylemediniz dedim.

Ampliyi best offferla 1200 dolar almislar zaten ki bu aradaki farki biz aliyoruz demislerdi ama bu gecikme için bu 100 dolari
indirim olarak kullanmak istemeleri bana saçma geldi.Yani ekstradan kazandiklari 100 dolari benden gecikme bedeli için almayacaklarini söylediler
Normal sartlarda gelse(yani tahahüt ettikleri zamanda) i tamam çünkü söylemislerdi ama bunu yerine getirmediler ve bu yaptiklari saçmaligin daniskasi..

Daha sonra bu konusma sertlestirerek benim bir gün önce ona bulundugun sitemimi de kafasinda kurarak sesini sertlestirdive sizinle is yapmayacagiz sen söyle yapiyosun
diyerek hakaretlerini siraladilar ve telefonunu göderdigim parayi hesabina atiyorum diyerek hakaretler küfürler ile telefonu kapattilar.Parami geri yolladilar hesabima birde akıl
verdiler.

'SÖZ SENETTIR TAAHHÜTÜNÜZÜ YERINE GETIRIN' Dediğimde: Bunlar mücbir sebebtir sizin dediginiz para islerinde olur dediler
Sanki Amerika da deprem oldu ulaşım imkansiz.Mücbir sebeblere bak....:D:D

Bilmiyorum daha kaç kisinin aleti edevati gecikti ama durum bu....!

Şimdi Ambar gitars yatkilileri su sorulari nasil cevaplayacak merak ediyorum:

Kendi beceriksizliginizden dolayi bulamadiginiz geminin gelememsi nasil mücbir sebep olabiliyor?

Bu ampli için 15 gün boyunca belli olan gene beceriksizce bulamadiginiz gemi için neden erkenden haber vermediniz..?

Hatalarinizi bir kenara birak insanlarin zar zor bulduklari bir sey için size göre avantaji olan ama bana göre hep dez avantaj olan öneriler sundunuz...?

Neden hatalarinizi kabul etmek taahhütünüzü yerine getirebilmek bukadar zor..?

O büyük büyük yazdiginiz yeni distirbütörlüklerinize acaba bu olaylardan bahsediyormusunuz ?

son olarak bütün bunlar size soruldugunda isinize gelmeyince neden hakaretlere basvurdugunuzu?

Başta söyledigim gibi bir kullanıcı olarak yazdim.Adını almak istemediğim o firmaya referans olan ve olacak bazı arkadaşlarda olacaktır.
Bu olaya kadar bende onlara referanstım lakin başa gelmeden anlşılmıyor...!

Sözde kendilerine güvendirip bir sürü müşteri bağladılar ama en ufak hatalarındada hemen hakaretlere başvurmaları çok şaşırtıcı olmuş lakin müşteri memnuniyetini düşünüyorsan işinide iyi yapmak istiyorsan ki çalıştıkları firmalar belli ki SEMİZOTU nickli kişininde daha önce müşteriler tarafından şikayet ediliğini duymuştum yalan yada doğru birden fazla kişi söylüyorsa doğruluk payı olabilir :D kısaca ben ambardan almayı düşünüyordum LTD EC-1000 ama artık asla ve asla almayacağım facebook sayfamdanda siliyorum arkadaşlara Okhayın başına gelen olay bir gün mutlaka bizimde başımıza gelecektir......

NOT: Madem titizlikle çalışıyorlar dedikleri süreyi geçirmicekler ve gecikme bile olsa parayı geri iade edip şu tarihte bize tekrar ulaşırsanız alışverişi tekrar yapmanız rica olunur desinler MÜŞTERİYİ KILLANDIRARAK İŞ YAPILMAZ.....

Anlasılan tek sey su by ritm çekemiyosun heralde ... Ayıptır Günahdır o gitarların aynısını Türkiyeden gidersen herhangibir yerden alırsın ... fender american icin icin 800 tl fark ödersin senin sorunun git cok güveniyosan ordan yap alısverisi ... Semizotuna gelince hiç bir zaman hakaretine maruz kalmadım daha kapora yatırmadan cok fazla ilgilenmeye basladı .. Gemi gec gelcekmis gelsin senin eline uygun fiyat sekilinde o alet geliyosa 2 gün daha beklersin. Müzisyensen bunun icin sabredersin ... Ayıp ediyosunuz adamlara hakarete ne zaman maruz kaldıysan mesajı vs. buraya paylas ... Müzik marketlere gittiginde daha sert tavırlar alıyolar ... Gitarım gelcek semizotu hergün benimle irtibata gecip durum bildiriyo ve gayet iyi bir üslupla ... Düsünüyosan arkadaşım kulakdan dolma bilgilerle yetinme ....
Saygılar ...

arkadaşlar bende ambar guitars için şahsi düşüncelerimi paylaşmak isterim. Ambar Guitarsla önceden baya bi alışverişim oldu ve gerek iletişimimiz olsun gerekse bilgilendirme olarak hiç bi sorun yaşamamış olup gayet saygılı seviyeli ve her türlü maddi hesaplamada tam güvenilirlik sağlayarak ben hayliyle etkilemişlerdir. Buda benim yaşadıklarım ve bu memnuniyetimi es geçemiycem ...

iyi forumlar ...

NOT: Semizotu nickli Mehmet arkadaşım içinde canla başla çalışan sürekli irtibat halinde olan dürüst ve seviyesini bozmayan temiz bi arkadaştır bu tarz şeyler yaptığını düşünmüyorum

Yapılan olay belli zaten. okhay rumuzlu arkadaşda daha önce başarılı bir alışveriş geçirdiğini yazmış ama tabi bu size denk gelmediği için böyle düşünüyor olabilirsiniz. Sizin başınıza geldiğinde umarım bunları hatırlarsınız. Ayrıca metalmilita imzanızın durumundan ve kendi gitarınızı semizotu nikli arkadaşa sattırmanızdan bu mesajınızın nekadar objektif olduğu ortaya çıkıyor. Kim bilir belkide sizden bunları yazmanızı talep etmiş bile olabilirler.

Yukarıdaki olayı objektıf okursanız kabahatin kimde olduğu cok açık. Ambar Gitars'ın yaptığı buyuk bir ayıptır.

ShanZai
Uzun diye okumadınız sanırım, 1-2 günden bahsetmıyor, zaten soyledıklerı tarıhte mutabık kalmıslar, ambargitarsın yaptığı amme hizmetimi iş yapıyosa karşılığını alıyor. Adamı bildiğin mağdur etmişler bide üste çıkmışlar ne demek 2 gün daha bekle 2 gün diye ibare yok orda 1 ay var totalde 3 ay gibi bir süre custom gitar mı yaptırıyosun...

İcinizden hangisi geliyorsa inanın referansların olması umrundamı ? Ben bu forumda yeniyim ama müsteri memnuniyeti icin o kadar ugrasıyolarki gercekden ayıp ediyorsunuz paranız size geri gelmedimi ? dolandırıldınız mı ? tabiki bunlara verrdgnz cevap hayır olcak mutsuzsanız aynı seyi bi daha tekrarlamak istemem gidin müzik marketlerden türkiyedeki kdv li fiyatlara alın herkes rahat etsin.. Andilyans eger eline para gectiginde alısveris yaparsan anlarsın anlayıslarını anlarsın. ANDİLYANS eger alısveris yapmazsanız sizin bilcegniz bisey yapan adamlar belli ve mutlu eyvallah diyorum

Onlar sizler olmadan da ayakda onların destekcisi ve mutlu müsterisi bir ton .. Biz onların sonuna kadar destekcisiyim alısverisim var suan .. en gec 2o sinde gelcek gitar sabrediyorum.. Gelince FENDER AMERİCAN STANDART STRAT ın kocaman hic el değmemis resmini ve onun gelen fiyatını da koyucam altına anlarsınız ... Yaptıkları Türkiyedeki tüm müzisyenlere yardım etmek mahrum olmak sizin seciminiz ..

Saygılar ... !

ShanZai
Uzun diye okumadınız sanırım, 1-2 günden bahsetmıyor, zaten soyledıklerı tarıhte mutabık kalmıslar, ambargitarsın yaptığı amme hizmetimi iş yapıyosa karşılığını alıyor. Adamı bildiğin mağdur etmişler bide üste çıkmışlar ne demek 2 gün daha bekle 2 gün diye ibare yok orda 1 ay var totalde 3 ay gibi bir süre custom gitar mı yaptırıyosun...
ANDİLYANS
O zaman cok biliyosan gider müzik marketlerden alırsın .. Ben okumayı arastırmayı Severim .. KULAKDAN DOLMA bilgilerle yetinmem ben yaptıgım alısverisin güvenirligine ve müsteriyle alakalarına bakarım ... Alısveris yapmadan ögrenemessin bosuna camur atmayın insanlara ... !

Geri