Gitar Yapımı :)

merhaba forumdaşlar..
kendi gitarımın hayvani tonlara sahip olması sebebiyle kendimi yumuşacık sıcacık bi gitar alma gereğinde hissettim.. :) daha sonra maddi durum sebebiyle dandik bir
h-s-s gitar aldım.. ve şuan scalloped yapıyorum ve daha sonra manyetik modifiyesine gidilecek :) scalloped işlemi çok uğraştırıcı ve sorunlu bir işlem sabrınız yoksa önermem veya canınız tatlıysa.. :) hepsi aynı ölçüde yapmaya çalış fln (ne kadar uğraştıysamda %100 aynı olmuyor :D ) herneyse :) ortaya güzel bi gitar güzel bi sound çıkacak :)

resimleri yakında eklicem :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarım bu beyler :) nasıl ? :) malmsteen çakması rengi var :) kirli beyaz flaştan tam gözükmüyor ama..

scalloped işlemine başlama anı ardından sapa , eğeye küfretme :) daha sonraya bırakma ve headstock zımparalamaya geçtim :):)

buda headstockın en son hali (vernik gelecek daha) bu arada "buğra karabay" bendeniz :D"herkül" de 9 ay önce vefat eden 10 yıllık dostumun ismiydi :/

şimdilik resimler bu kadar :) işlemlere devammmm :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğim gibi ilk perdeleri biraz daha az alaydın keşke :) tabi kişisel tercih meselesi bu, ama sonuçta orda bend olmayacak, vibrato olmayacak...

Vallahi oyle lanet ettim:) bide en tehlikelisi yaninizda bi arkadasiniz varsa "dur lan bi yapiyim" demesi..:) hey hoy dur demeden 1 perdem pert:)

manyetikler geldii :) bir adet paf pro 2 adet kramer single :)
yalnız paf pro bana error verdirdi.. stock humbucker 2 kablo ile bağlı(biri pota biri swicthe) paf proda var 3 kablo :D

Geri