Mydukkan.com'dan Gitar Alacaklar Dikkat!

Durum
Yanıtlara kapalı.
Herşeye rağmen gitarı koşulsuz değiştirme sonucuna geliyorduk. Hatta konuyu takip edenler de bu şekilde algıladı. Doğru da algıladılar.

Ancak;
Gitarın bir lutiye tarafından incelenmesi kararına neden bu kadar tepki gösterdiğinizi anlayamadık açıkçası. Bu durumda şu ana kadar odaklanmadığımız diğer bir olasılığı düşünmek durumunda kalıyoruz. O da, gitarı teslim aldığınız saatle 09:00, bize bildirdiğiniz saat 13:02 arasındaki fark. Bu vuruk 4 saatlik zaman aralığında da olmuş olabilir. Konuyu en başından beri takip eden vicdan sahibi kişilerin de düşünmesi için bir diğer olasılığı görmenizi istedik.

Olasılık 1- Ibanez'in kozmetikten sorumlu çalışanının ve bizim iki çalışanımızın gözünden kaçmış olma olasılığı. 3 kişiden bahsediyoruz. Vuruk "ben burdayım diye bağıran" bir alanda ve ilk bakılan 4 noktadan biri diyebiliriz.
Olasılık 2- Detaylı kutu fotoğraflarını tamamladığınızda kargoda olma olasılığı gerçekten zayıf diyebiliriz. Yine de kesin konuşmak istemiyoruz.
Olasılık 3- Gitarı teslim aldıktan ve bize yazdığınız 3-4 saatlik zaman aralığı. Kısaca gitarı teslim aldıktan sonra, sizin hatanız sonucu oluşan bir vuruk da olmuş olabilir.

Şu durumda size şunu sunabiliyoruz.
Aşağıdaki adresten arıza bildirimi yapıp gitarı bize ulaştırın. Gerekli incelemeleri en detaylı şekilde yapacağımıza emin olabilirsiniz.
http://www.mydukkan.com/arizabildirimi.asp

Selçuk Uzunhasanoğlu
Genel Koordinatör

sebep bıkkınlık olamaz mı? neden başta bunu demediniz? onun analizini yapsanız?

Önceki mesajımda söylemiştim, gitarı bize gönderin, gitarın vuruğunun en azından ne zaman aralığında olduğunu tespit ettirmeye çalışacağız. Hem Ibanez firması çalışanlarının hem de bizim gözümüzden kaçma olaslığını gözden geçireceğiz. Bu zaman zarfında sizi de bekletmeyiz merak etmeyin. Ancak bu fiyat aralığındaki bir gitarda vuruklu bir şekilde Ibanezden çıkması oldukça düşük onu da belirtmem gerekir. Yani cila çatlaması, soğuk lehim vb. olabilir ancak bu durum oldukça zor görünüyor.

Konuyu uzatmayalım, "Aras Kargo" ilgili şubesinden tutanak tutmaları konusunda yardım isteyin ve gitarı bize gönderin.
"Gitarda kozmetik sorun olduğundan iade ediyorum" gibi kısa bir açıklama yapabilirsiniz. Biz gerekli değişikliği yaparız.

Önceki mesajlarımda da (ilk telefon görüşmesi ve mesaj hariç) kargoyu siz ödeyin demedim, kargo ücretini de karşı ödemeli gönderebilirsiniz.

Gitardaki sorun vuruk mudur? Ortalama ne zaman olmuş? vb. sorulara yanıt olması adına. Lutiyelerin yorumları ile yine buradan sizlere aktarmaya çalışacağım.

CSI Mydukkan'da inceleyeceksiniz gitarı?Adli vuruk departmanınızmı var?Yoksa yüzüklerin efendisinden "Ağaç Kral"a mı danışacaksınız?Vuruk oluşma zamanını tam olarak tespit edebileceğize inanıyormusunuz?Bunları yazarken ciddimiydiniz?

Şaka bir yana tüketici hakları kanununa göre internetten alışveriş yapan tüketicinin 7 gün iade hakkı var.Size o ürünü bal gibide iade edebilir ve sizde kesinlikle 7 gün içerisinde bal gibi kabul etmek zorundasınız.
Arkadaşım arkadaşım ister vurur - ister tepe tepe kullanır,7 günde de iade eder.Kanun bu.Karşımı geliyorsun?Kanun karşısında hepimizin boynu kıldan ince,seninki mi kalın?

Gitarı vuruk arkadaşım,sana sesleniyorum: DERHAAAL TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ'ne başvur.Böyle sakız gibi uzamış bir başlıkta hiç mi hiç vakit kaybetme.Hakem heyeti iade almayana aldırır.Vakit kaybetme arkadaşım,hakkını ara HAKKINI!

Sonuçtan bizide haberdar eyle.Yolun açık olsun.

Selçuk bey, eğer bunu böyle düşünüyorsanız çok ayıp. Ama ben ya müşteriye ya da kargoya çamur atacağınızı tahmin ediyordum, ikisini de yaptınız.

Beyfendi şunu kanıtlayabilirim,
Gitarın elime geçtiği saat öğlen 12:40 sıraları sonra, size mesaj attığım saat bunun 20 dakika sonrası. Demek ki arada işim olsa, veya akşam işten gelince paketi açmış olsaydım vayyy halime benim. Neyse, şöyle kanıtlarım var, birincisi imzayı atış saatim, ikincisi de Aras memuru ile aramda geçen konuşma. 12:00 sıraları Şubeyi arayıp kargonun neden geciktiğini, yapacağım başka işler olduğunu bildirdim ve adam da benimle ilgilendi, adımı sordu, kargonun ulaşıp ulaşmadığını inceledi ve kargonun dağıtıma çıkmış olduğunu söyledi, bir süre konuşmuşluğum var. Lütfen Aras şubesi ileiletişime geçin yarın, imza saatimi de öğrenin, sonra da bunun cevabını burada verin.

Siz bu kargoları üstlenme teklifini samimiyetinizden değil forum okuduğu için yaptınız, öncesinde kabul etmediğinizi kendiniz de diyorsunuz. Gitarı yollama sadece vakit kaybettirecekti bana, kendize hiç bir şekilde hata payı bırakmayan bir firmasınız, yapıcı olmanızı beklememi istiyorsunuz. Görünen o ki bütün işlemlerin sonunda ihale ya Aras Kargo'ya ya da müşteriye kalacaktı yukarıda yazıldığı gibi sizin CSI-Mydukkan biyopsi sonucundan sonra. İşte en başından beri bu kafada hareket ettiniz. Mağdur olmayan biri bu işi bu kadar uzatır mıydı sizce? Başlık açıp buralarda tartışır mıydı? Siz şahsınız adına bana bir telefon bile açmadınız. Eminim ki Onur beyin yanındaydınız uzun tartışma esnasında da, çünkü telefonu açıncaki tepkimi, konuşma aralarında sinirle verdiğim anlık tepkileri dahi biliyorsunuz, en azından orada siz devralabilirdiniz telefonu, çünkü en son kapatırken dedim ''beni mağdur ediyorsunuz, bu kadar mı basit bu iş? diye, firmanın cevabı ''dediğimiz gibi durum bu'' oldu. Sonra diğer sayfada en son "sizden artık hiç bir şey istemiyorum" diyince, siz "neden yaa, sonunda değiştirmeye kadar gidebilirdi bu iş" moduna girdiniz. Gerçekten bu hassasiyete sahip olan, müşterisine en başından beri daha yapıcı olurdu.

Önceki yazılarımı dikkatli okudunuz mu bilmiyorum ama benim tartışmamın yönü sizin müşteriye ve potansiyel müşteriye olan tutumunuz üzerine şekillendi, asıl önemine dikkat çekmek istediğim konu da hep bu oldu, çünkü bana koyan firmanın bana telefondaki etkileşimi, yapılan imalar ve beni mağdurken haksız çıkarmaya çalışmanızdı. Başından beri bu vuruğun benim için fazla önemli olmadığını foruma yazıyorum, ben haksızlığa gelemediğim için konuyu bu kadar büyüttüm, çünkü ortada neyidiği belirsiz bu hasar karşısında firma hem bir mesuliyet kabul etmeyeceğiz dedi hem de en ufak bir hata payı bırakmadı kendine. Bana ulaştığınızda, benim gitarın şokuyla ve haksızlığa uğramışım psikolojisi ile müşteri temsilciniz Onur beye hararetli bir şekilde telefonu cevaplamam ve tartışmaya girmem normaldir, olağandır, sonrasında da arıza kaydını çıkarsaydım ancak tamir olacak dediniz, değişimi bu hasarda yapamayız dediniz, sonra imalar falan gerdi beni, ama o ettiği şekilde muameleyi etmemeliydi. Müşteri her zaman haklıdır, sizin profesyonel olmanız lazım. Hayır lütfen lütfen devam edin dinliyorum demeseydim kapatmıştı telefonu suratıma, yalan mı Onur bey? Ama geldiniz onun adına özür dilemeniz gerekirken onun hareketini savundunuz, sebebi de benim sinirle telefonu açmam. Telefonu müşterinizin yüzüne kapatmaya kalkmanız etik olamaz, küfür etmedim, hakaret etmedim. Konuyu açarken ki ilk mesajımı bir kere daha tekrar okuyun (o mesajı edit etme süresi günler önce bitti, hiç bir değişiklik de olmadı önceden) ben neden şikayet etmişim; okumazsanız tekrar söylüyorum, muamelenin bana dokunduğunu, sizin müşterinize ve potansiyel müşterilerinize olan tavrınızı, sorun çıkarsa herşeye kulp bulunabilme başarısını ve bunun sonucunda internetten alım yapmanın ne derece riskli olduğunu konuşuyorum bu forumda. Siz hala aynı anlayışla gelip aynı polemiğe bir de burada girdiniz, üstüne siz aksi tez attığınız için ben kanıtlama moduna girdim. Sizin sahip olduğunuz anlayışın değişmesi gerektiğini tartışıyorum, bu aynı anlayışa sahip E-ticaret yapan her firma için de geçerli. Telefon tartışması neden o kadar uzun sürdü? Siz firma olarak bir an bile bizden kaynaklanma ihtimali de var demediğiniz için. O tartışma sonunda da önce kargoya sonra bana bileti kestiniz-Pardon unuttuğum bir şey yoksa en önce gig bag'e, sonra kargoya sonra bana-.
"Biz mükemmeliz", "ben mükemmelim" anlayışından bile daha iddialı ve gerçek dışı bir anlayıştır. "Müşteri her zaman haklıdır"ı geçtim, en azından "müşteri de haklı olabilir" diyebilmeniz lazımdı. Ben bunu tartışıyorum, hala bu sahip olduğum anlayışa farklı yaklaşıyorsanız boşa tartışıyoruz, ayriyetten, sizden gelecek hiç bir şeyi beklemiyorum ve istemiyorum, belirttim. Şu yaptıklarınızdan sonra daha yazılacak bir şey yok.

ben sahsen online siparisle gitar almam.. !!!!!!!
heleki gitari calmadan almak inanilmaz buyuk hata benim gozumde
ayni gitar modelinin bir siyahini bir beyazini bir de kirmizisini caliyorum hepsi birbirinden farkli tonlar cikariyor ve farkli hisler veriyor
sonucta her maddenin bir pitch i var ne kadar ayni modelde ayni fabrikadan ayni ustanin elinden de ciksa ayni agactanda yapilsalar bile birbirinden farklilar ve caldiginda sana farkli duygular hisler veriyorlar
(dusun ki iki agac var yanyana biri digerinin golgesinde kalmis yeterli isik alamamis digeride cok gunes isigina maruz kalmis!!!! neden olmasin?)
baska bir ornek vereyim cok yorum okuyup bir gitari almaya karar vermistim bir gun gittim caldim hic begenmedim gitari butun dunya begenmis gitari ben begenmedim ustad !
ayni sekilde herkesin gitardan beklentiside farkli dolayisiyla
internetten gitar almam alanada mani olmam!!!!

gitarı teslim aldığınız saatle 09:00, bize bildirdiğiniz saat 13:02 arasındaki fark. Bu vuruk 4 saatlik zaman aralığında da olmuş olabilir. Konuyu en başından beri takip eden vicdan sahibi kişilerin de düşünmesi için bir diğer olasılığı görmenizi istedik.

Gelen paketler alıcıya ulaştırılmak üzere hazırlandığında şubelerde sistem üzerinde toptan çıkış işlemi gerçekleştirilir bu da ço büyük ihtimalle teslim saati olarak yansıtılmış, çünkü o saatte hiçbir işyeri açılmadığı için araçlar teslimleri zaten 10:00 dan önce yapmaya başlamazlar. almaları gereken gönderileri de tasarruf amacıyla aynı araçla toplama hedefinde olduklarından ssabah saatlerinde yola çıkmış olmaları pek rastlnır bir durum değil.

Gece 9 olmasın o (!). Aras kargonun hiç bir gönderiyi sabah 9'da teslim edebildiğini görmedim bugüne kadar..

Son dakikaya kadar sabırla herşeye cevap verecek enerjiyi bulduktan sonra - her ne kadar zaman kaybıda olsa bunu takdir etmedim diyemem - bunu siz yapmış olabilirsiniz demek asıl bu olmadı bence..Forum kültürü ve bu kadar e-ticaret altyapısı olan bir insanın, senelerdir bu forumda olan ve yüzlerce sorunsuz tamamen güvene dayalı alışverişler gerçekleştirmiş bir üyeye boyle bir ithamla yaklaşması bu kadar çamur yedik altında kalmayalım tadında gereksiz bir yaklaşımda bulunmaması gerekir. Burası online bir satış sitesi olsaydı şikayette bulunan arkadaşımız sanırım premium üye olabilirdi.

Sizden alışveriş yapanların çoğunun çıkış noktası internettir. Internetten okur, internetten araştırır ve internetten alırlar. Bunların bir kısmı büyük şehirde olmadıklarından,bir kısmı zamansızlıktan (bizzat ben 4-5 gitar, bir kaç amfi ve bir çok pedal vs. almışımdır sizden, yoğunluktan dolayı yerimden kıpırdayamadığım zamanlarda ilaç gibi gelmiştir bu alışverişler eticaretin hakkını vermemiz gerekiyor) ancak büyük bir kısmı ise acemilikten sizden alıyorlar.

Gitara yeni başlayan ve ilk alışverişlerini yapacak bir çok arkadaşımızın iki tane ana kaynağı var, biri turkrock.com diğeri ise mydukkan.com. Bu yazışmaları okuyan potansiyel bir alıcının size yaklaşımında ciddi şüpheler oluşacaktır.

Biz kurallarımızı belirleriz gerisine karışmayız tavrının 10.000'lerce ürün sattığını beyan eden bir kuruluşa leke sürdüğünü kabul etmelisiniz. Kargo ile ilgili bu sürecin işlemediğini -her nekadar 10.000 üründen sonra ilk olduğuna özür dileyerek inanmasam da- görmeniz gerekirdi. Kargo şirketi bana gelen ekipmanları şirket güvenliğine teslim edip gidiyor çoğu zaman haberim bile olmuyor.

Herkes bu şekilde düzen içerisinde kendi gri bölgelerini yarattığında, böyle durumlar karşısında ben olsam temel hukukun tüketiciye verdiği bir çok hakkın farkındalığıyla, hukuki yolların hepsine başvururdum. Bence arkadaş sizin ona göstermediğiniz iyi niyeti fazlasıyla size gösteriyor. Arada gaza gelinerek yapılan yorumlar var, o gereksiz yorumlara gereksiz cevaplar vermek için gösterdiğiniz enerjiyi arkadaşımızın sorununa gösterseydiniz çok daha olumlu bir ortam oluşurdu.

Sonuç itibariyle, ticaret yaptığınızın farkındayız, bu durumun emsal teşkil edebileceğinin endişesi içerisinde olabilirsiniz ama 35 senelik müzisyenliğin ve bu kadar senelik iş adamlığının bu tip durumlar karşısında size neyin nasıl olduğu konusunda fikir verebilecek yeterli tecrübeyi kazandırdığına inanıyorum.

Saygılarımla,

Konuyu merak icinde bastan sona kadar okudum .
Hic elestiri isine girmeyeceğim o zaman cok fazla yazı cıkar .
Reeve dostum , cumartesi konuyu acmıssın , bugün çarşamba (Problemin aynı gün cıktığını varsayıyorum) . Eğer problemin hala halledilmediyse gidip Tüketici Hakları Hakem Heyetine basvur. Bana kalırsa cok fazla zaman kaybetmissin bile . Simdi gidersen sorgu-sual olmadan iadeni alırsın . Ama 7. günü gecerse o zaman iş çok uzar . Elini cabuk tut bence ...

Mydükkan'a tavsiyem: Aras kargo ile çalışmayın bence. Bu olay kargoda olmuştur veya değildir ancak işin içinde aras kargo varsa ben taraf olamıyorum.

Geçmiş olsun...

7 gün içinde gitarı iade ediniz..bu sizin yasal hakkınız..eğer gitarı iade almak istemez yahut ücretini iade etmezlerse hakem heyetine başvurunuz. Bu konularla ilgili emsal kararlar var. Bizzat mağazadan alınan bir klasik gitar boyalı olduğu gerekçesi ile 7 gün içinde geri verilmek istendi. Mağaza, müşterinin boyatmış olduğunu ileri sürüp gitarı geri almadı. Hakem heyeti gitarı kimin boyatmış olduğunun tespitinin imkansız olduğuna kanaat getirdi ve müşteriyi korumak gerektiğini belirtip mağazanın gitarı geri almasının gerektiğine karar verdi. Hakem heyetleri ve tüketici mahkemeleri tüketicinin korunması için bu şekilde şüpheli durumlarda tüketici lehine karar veriyor.

Arkadaşlar bu olayı biliyorum, bilgiler ve konuya hassasiyetiniz için sağolun, 30 gün süresi varmış, araştırdım, başvuruda bulunduktan sonra da önü açıkmış, istediğim zaman gidip şikayette bulunabiliyorum, burada Mydukkan'ın bir şeyine ihtiyacım olmadan yararlanabileceğim bir yasa. Fakat bu yasa kötü niyetli birinin bile bundan faydalanabileceği şekilde önü açık bırakılmış bir yasa. Mahkemenin cezayı %100 satıcı aleyhine kesmesi de ne kadar adil? Aynen kargoya imza at/sonra kontrol et muammasında olduğu gibi kötüye de kullanan oluyordur.

Her ihtimale karşı bu konuyu araştırdım yine de ama olay istediğimi yapmadınız ben de size bunu takarım değil. Ben bir şeyin kinini gütmüyorum. Para iadesi alsam bugün gidip yine RG1451 alırım, zaten değişim istemiştim olay sırasında, değişimde de yine küçük bir kusurdan daha farklı bir durum olmuyor sonuç olarak. Mydukkan'ın zarar edeceğini bilip kurula gitmem intikamdan çok da farklı bir şey olmaz, bunu kendime itiraf ediyorum. Olayım, benim problemi görünce hakkımı aramak istememin ve iletişime geçtiğim zaman yanlış muameleye maruz kaldığımın savaşı, alış verişin içime sinmemesi, haksızlığa uğradım psikolojisinin bana koyması, kurumun özeleştiri hiç yapmaması, yarın benzer problemin başka birinin de başına gelebilecek olma ihtimali. Bu sıkıntıların üstesinden ancak özeleştiri ve karşılıklı anlayış ile gelinebilir.

Selçuk bey, eğer bunu böyle düşünüyorsanız çok ayıp. Ama ben ya müşteriye ya da kargoya çamur atacağınızı tahmin ediyordum, ikisini de yaptınız.

Beyfendi şunu kanıtlayabilirim,
Gitarın elime geçtiği saat öğlen 12:40 sıraları sonra, size mesaj attığım saat bunun 20 dakika sonrası. Demek ki arada işim olsa, veya akşam işten gelince paketi açmış olsaydım vayyy halime benim. Neyse, şöyle kanıtlarım var, birincisi imzayı atış saatim, ikincisi de Aras memuru ile aramda geçen konuşma. 12:00 sıraları Şubeyi arayıp kargonun neden geciktiğini, yapacağım başka işler olduğunu bildirdim ve adam da benimle ilgilendi, adımı sordu, kargonun ulaşıp ulaşmadığını inceledi ve kargonun dağıtıma çıkmış olduğunu söyledi, bir süre konuşmuşluğum var. Lütfen Aras şubesi ileiletişime geçin yarın, imza saatimi de öğrenin, sonra da bunun cevabını burada verin.

Siz bu kargoları üstlenme teklifini samimiyetinizden değil forum okuduğu için yaptınız, öncesinde kabul etmediğinizi kendiniz de diyorsunuz. Gitarı yollama sadece vakit kaybettirecekti bana, kendize hiç bir şekilde hata payı bırakmayan bir firmasınız, yapıcı olmanızı beklememi istiyorsunuz. Görünen o ki bütün işlemlerin sonunda ihale ya Aras Kargo'ya ya da müşteriye kalacaktı yukarıda yazıldığı gibi sizin CSI-Mydukkan biyopsi sonucundan sonra. İşte en başından beri bu kafada hareket ettiniz. Mağdur olmayan biri bu işi bu kadar uzatır mıydı sizce? Başlık açıp buralarda tartışır mıydı? Siz şahsınız adına bana bir telefon bile açmadınız. Eminim ki Onur beyin yanındaydınız uzun tartışma esnasında da, çünkü telefonu açıncaki tepkimi, konuşma aralarında sinirle verdiğim anlık tepkileri dahi biliyorsunuz, en azından orada siz devralabilirdiniz telefonu, çünkü en son kapatırken dedim ''beni mağdur ediyorsunuz, bu kadar mı basit bu iş? diye, firmanın cevabı ''dediğimiz gibi durum bu'' oldu. Sonra diğer sayfada en son "sizden artık hiç bir şey istemiyorum" diyince, siz "neden yaa, sonunda değiştirmeye kadar gidebilirdi bu iş" moduna girdiniz. Gerçekten bu hassasiyete sahip olan, müşterisine en başından beri daha yapıcı olurdu.

Önceki yazılarımı dikkatli okudunuz mu bilmiyorum ama benim tartışmamın yönü sizin müşteriye ve potansiyel müşteriye olan tutumunuz üzerine şekillendi, asıl önemine dikkat çekmek istediğim konu da hep bu oldu, çünkü bana koyan firmanın bana telefondaki etkileşimi, yapılan imalar ve beni mağdurken haksız çıkarmaya çalışmanızdı. Başından beri bu vuruğun benim için fazla önemli olmadığını foruma yazıyorum, ben haksızlığa gelemediğim için konuyu bu kadar büyüttüm, çünkü ortada neyidiği belirsiz bu hasar karşısında firma hem bir mesuliyet kabul etmeyeceğiz dedi hem de en ufak bir hata payı bırakmadı kendine. Bana ulaştığınızda, benim gitarın şokuyla ve haksızlığa uğramışım psikolojisi ile müşteri temsilciniz Onur beye hararetli bir şekilde telefonu cevaplamam ve tartışmaya girmem normaldir, olağandır, sonrasında da arıza kaydını çıkarsaydım ancak tamir olacak dediniz, değişimi bu hasarda yapamayız dediniz, sonra imalar falan gerdi beni, ama o ettiği şekilde muameleyi etmemeliydi. Müşteri her zaman haklıdır, sizin profesyonel olmanız lazım. Hayır lütfen lütfen devam edin dinliyorum demeseydim kapatmıştı telefonu suratıma, yalan mı Onur bey? Ama geldiniz onun adına özür dilemeniz gerekirken onun hareketini savundunuz, sebebi de benim sinirle telefonu açmam. Telefonu müşterinizin yüzüne kapatmaya kalkmanız etik olamaz, küfür etmedim, hakaret etmedim. Konuyu açarken ki ilk mesajımı bir kere daha tekrar okuyun (o mesajı edit etme süresi günler önce bitti, hiç bir değişiklik de olmadı önceden) ben neden şikayet etmişim; okumazsanız tekrar söylüyorum, muamelenin bana dokunduğunu, sizin müşterinize ve potansiyel müşterilerinize olan tavrınızı, sorun çıkarsa herşeye kulp bulunabilme başarısını ve bunun sonucunda internetten alım yapmanın ne derece riskli olduğunu konuşuyorum bu forumda. Siz hala aynı anlayışla gelip aynı polemiğe bir de burada girdiniz, üstüne siz aksi tez attığınız için ben kanıtlama moduna girdim. Sizin sahip olduğunuz anlayışın değişmesi gerektiğini tartışıyorum, bu aynı anlayışa sahip E-ticaret yapan her firma için de geçerli. Telefon tartışması neden o kadar uzun sürdü? Siz firma olarak bir an bile bizden kaynaklanma ihtimali de var demediğiniz için. O tartışma sonunda da önce kargoya sonra bana bileti kestiniz-Pardon unuttuğum bir şey yoksa en önce gig bag'e, sonra kargoya sonra bana-.
"Biz mükemmeliz", "ben mükemmelim" anlayışından bile daha iddialı ve gerçek dışı bir anlayıştır. "Müşteri her zaman haklıdır"ı geçtim, en azından "müşteri de haklı olabilir" diyebilmeniz lazımdı. Ben bunu tartışıyorum, hala bu sahip olduğum anlayışa farklı yaklaşıyorsanız boşa tartışıyoruz, ayriyetten, sizden gelecek hiç bir şeyi beklemiyorum ve istemiyorum, belirttim. Şu yaptıklarınızdan sonra daha yazılacak bir şey yok.

İnternet teslim saati bilgilerinde 09:00 yazıyordu. Zaman zaman bu saatte de teslimat yaptıklarını söyledi kargo şubesindeki görevli. (Mustafa Bey.) Bunun dışında net bir saat söyleyemediler. Kağıt üzerinde de çok daha geç bir saat yazıyormuş. Yani tam teslim saati görülemiyor.

Olasılıklara sizi de dahil ettiğimizde bu kadar canınız sıkılıyorsa, belki de empati yapmanın zamanıdır.

8. yılımız ve bu işi yapıyoruz doğru. Buna benzer bir çok sorunumuz oluyor elbette ki. Ancak kendi müşteri ilişkileri araçlarımızla bunları çözüyoruz. Yani kamuoyuna yansımaması bundan. Elbette ki sorunlar oluyor, bunları çözebildiğimiz için hakkımızda yapılan yorumlar %99.9'u olumlu.
“Alışveriş yapan müşterilerimizden bahsediyorum.”

Bize mesaj yoluyla ulaştığınızda telefonunuzu bırakmış ve size geri dönmemizi istemişsiniz. Kısa süre içerisinde döndük biliyorsunuz. İlk görüşmenizde size durumu aktarmaya çalıştık. Siz sistemimize güvenmediğiniz için anlatılanları çok net dinlememiş olabilirsiniz. Hem küçücük bir vuruk mesele etmem diyorsunuz. Hem de gitarınızı test eden kişinin size aktardığı bilgileri önemsemiyorsunuz. Kutu vb. görselleri görmeden size elbette ki kargo diyecektir. Genelde olan bu çünkü. İlk iletişimin başarısız bir görüşme olması sebebiyle, bizimle tekrar iletişime geçebilirdiniz. Yani siniriniz geçtiğinde bizi arayabilirdiniz.

Farklı bir şey mi olurdu, muhtemelen yalnızca soruna odaklanabilirdik. Şu anda buradaki mesajların arasında sizin mesajlarınızı okuyup yanıt vermeye çalışıyorum.

Gürültülü bir konserde sohbet etmeye benziyor...

Hiçbir müşterimizin mağdur olmaması için, ekstra zaman harcayıp emek veriyoruz gitarları test ediyoruz. Telefondaki ısrarımız da bundan.

Müşteri herzaman haklıdır diye bir koşul elbette ki yok. Çoğu zaman ben de müşteriyim ve herzaman haklı olduğumu düşünmüyorum. Benim burda bahsettiğim ince bir nokta...

Gitarı bize göndereceğinizi düşünerek, olasılıkları tekrar hatırlatma ve küçük bir ekleme ile yazıyorum;

Olasılık 1- Ibanez'in kozmetikten sorumlu çalışanının ve bizim iki çalışanımızın gözünden kaçmış olma olasılığı. 3 kişiden bahsediyoruz. Vuruk "ben burdayım diye bağıran" bir alanda ve ilk bakılan 4 noktadan biri diyebiliriz. Buna bir örnekle ekleme yaptım. Bizim mavi ekranımız olabilir diye...

Olasılık 2- Detaylı kutu fotoğraflarını tamamladığınızda kargoda olma olasılığı gerçekten zayıf diyebiliriz. Yine de kesin konuşmak istemiyoruz. Gitar bize geri gönderildiğinde, alt kutudaki yırtılmanın (Ibanez kutusu) nasıl meydana geldiğini de merak ediyoruz. Gitarı geri gönderirseniz, bu da incelenmesi gereken bir durum. Fotoğraflarından anladığımız kadarıyla mevcut vuruğa etkisi yok gibi.

Olasılık 3- Gitarı teslim aldıktan sonra, sizin hatanız sonucu oluşan bir vuruk da olmuş olabilir.

Bunun dışında yeni bir takım araştırmalarımız oldu.

- Konusunda uzman bir Lutiye ile görüştük.
“Kesin bir bilgiyi veremesek de, gördüğümüzde bir fikir oluşacaktır” dedi. En az 3 lutiyeden ön bilgi almaya çalışacağız. Bunları sadece ön fikir olması açısından değerlendireceğiz.

- Ülkemizin önde gelen bir üniversitesinin Kimya Profesörüne konuyu aktardım ve bizi bu konuda yönlendirmesini rica ettim. İ.T.Ü Malzeme Bilimleri ve Üretim Teknolojileri Uygulama Araştırma Merkezinde muhtemelen bu konuda çözüm üretebileceklerini söylediler.

Aşağıdaki adresten arıza bildirimi yapıp gitarı bize ulaştırabilirsiniz.
http://www.mydukkan.com/arizabildirimi.asp

Sürecin uzaması vb. bir durumdan ötürü (başka bir gitarınız yoksa) size kısmen işinizi görecek “Cort X-Custom” model bir gitar göndermek isteriz.

Her yasa kötüye kullanılabilir.Hakliliginizdan supheniz mi var?bunun konu ile alakasini cozemedim.

Rahatsiz olduklarinizi sayip uzerine mydukkanin zararini sizin dusunmeniz.ki kendi zararinizdan bile fazla dusunmeniz...

Kutudan o sekilde cikan gitarin degisiminin once kurum yetkilileri araciligiyla.Olumsuz cevap gelirse hakem heyeti yoluna gitmenin kin ile yada istedigimi yapmadiniz.... İle ne alakasi var?

Konu b**a sardı s-co nun mesajından sonra konu reeve ye asla mal satmayına dönecek sabırsızlıkla bekliyorum sonraki bölümleri : )

Durum
Yanıtlara kapalı.
Geri