Trabzon'daki olaylar ve tirmanan fasizm

kapmlasma kacinilmaz oldugunda taraf olunmali mi?

• Toplam oy veren
    961
ohooo nerde yasiyosunuz kardesim adam hala Pkk li falan diyo gulmekten gebericem
seneler gecti hala ayni tas ayni hamam
senelerdir vatan millet sakarya dediniz kendinizi var ettiniz ama sizler tarihin tozlu sayfalarida yok olmaya mahkumsunuz...
Adamlar devlet devlet derler, ama derin devlet denilen butun pislikler bu dusuncenin kapsadigi partidedir...

Anlatamazsınki... Yüz defa bin defa desende duvara konuşuyor gibi oluyor. Gördükleri tüm solcuları pkklı sanıyorlar.
Demokrasi lafını ağızlarından düşürmeyenler, insanlara düşüncelerini aktarmak için bildiri dağıtan kişilere saldırı olunca haketmişler diyorlar. İşte burjuva demokrasisi :) Avrupada bir eylemdeydi sanırım; bir grup yere oturmuş, poliste onlara saldırıyor, dövüyor. Eylemcilerde slogan atıyorlardı; "işte bu sizin demokrasiniz" diye. Çok etkileyiciydi. Yaşananlar bunu hatırlattı bana.

Selamlar,

Evet anlatamazsınız ;

APO'ya özgürlük istemini,

Ölen teröristleri şehit saymayı,

Atatürk'e hakaret etmeyi "demokrasi" saymayı,

PKK'nın olmadığını söyleyecek kadar "aptalca" tavırları,

Bana ve mantıklı hiçbir insana anlatamazsınız. Biz de demokrasi ve adalet peşindeyiz. Baklava çalan çocuk'a 27 yıl veren adaletin, hortumcu şerefsizleri süründürmesini biz de istiyoruz. ÖSS kalksın insanlar yeteneklerine göre eğitim alsın biz de istiyoruz.

Ama bunları yaparken "değersiz", "kültürsüz" kalmayı "insan hakları ve demokrasi"nin altına sığınıp devletine milletine sövmeyi asla kabul etmiyoruz.

Ben Mustafa Kemal'in yolundayım ve benim gibiler oldukça bu vatanı hiçbir "şerefsiz piyon" bölemeyecek.

Hepinize hayırlı işler boş güneşler.

Biz ne diyoruz adam ne diyor hala bangir bangir M.kemal diyerek ajitasyon cekiyor...
Su konjonkturde yol mu kaldi iz mi ?
Senin topraklarin catir catir yabanci sermaye ye peskes cekiliyor.Ekonomin Washington dan gelecek en ufak bir haberle bertaraf olmaya hazir eger yolunuz buysa bu yaptiginiz dupeduz vatan hainligidir haberiniz ola ...
Biraz silkilenip kendinize geliniz...
son olarak hicbir devrimci arkadasim hangi yapidan olursa olsun kendi halkina sovmez ama sizler halk diyince koca gobekli patronlari hatirliyorsaniz bilemem tabi...

demir_grac demiş ki:
Biz ne diyoruz adam ne diyor hala bangir bangir M.kemal diyerek ajitasyon cekiyor...
Su konjonkturde yol mu kaldi iz mi ?
Senin topraklarin catir catir yabanci sermaye ye peskes cekiliyor.Ekonomin Washington dan gelecek en ufak bir haberle bertaraf olmaya hazir eger yolunuz buysa bu yaptiginiz dupeduz vatan hainligidir haberiniz ola ...
Biraz silkilenip kendinize geliniz...
son olarak hicbir devrimci arkadasim hangi yapidan olursa olsun kendi halkina sovmez ama sizler halk diyince koca gobekli patronlari hatirliyorsaniz bilemem tabi...

Selamlar,

İnsan işine geleni okur işine gelmeyeni okumazsa böyle "dangalak" cümleler kurar tabii. Lilth ve ve Havuç Tarlası'nın hakaretlerini bir oku bakalım aynı şeyi diyebilecek misin tekrar ?

Yabancıların kurduğu ideolojinin yolunda ilerleyen biri için fazla "yabancı" kelimesi kullanıyorsun. Sanki ben bayılıyorum Amerika'ya. Yazdıklarımın hiçbirini okumamışsın ondan sonra beni Hükümet ve Amerikan hayranlığıyla suçluyorsun.

Amerika'dan ben de sizler kadar nefret ediyorum ancak aranızdaki "vatan hainleri" gibi "düşmanımın düşmanı dostumdur" mantığı ile PKK'yı desteklemem.

Mustafa Kemal'in yolu halen geçerlidir ve onun kurduğu Cumhuriyet'te yaşamaktan gurur duyuyorum. Sen istediğin gibi düşünebilirsin.

Hayırlı işler bol güneşler.

Sizler aklinizin ermedigi noktalarda en iyi ezberlediginiz seyi yapip "dangalak" gibi kelimeler kullanarak kendinizi daha hakli pozisyona sokmaya calisiyosunuz ama nafile...

Su yabancilarin kurdugu ideoloji konusuna bile hic girmiyorum sen bunu soyleyerek olaylara ne kadar duz mantikla baktigini gosterdin...

Sikmaya basladi bu forum beni soyleyecek adam gibi biseyiniz yoksa lutfen mesgul etmeyin buralari..

demir_grac demiş ki:
Sizler aklinizin ermedigi noktalarda en iyi ezberlediginiz seyi yapip "dangalak" gibi kelimeler kullanarak kendinizi daha hakli pozisyona sokmaya calisiyosunuz ama nafile...

Su yabancilarin kurdugu ideoloji konusuna bile hic girmiyorum sen bunu soyleyerek olaylara ne kadar duz mantikla baktigini gosterdin...

Sikmaya basladi bu forum beni soyleyecek adam gibi biseyiniz yoksa lutfen mesgul etmeyin buralari..

Selamlar,

Benim herşeye aklım eriyor. En azından çalışıyor, düşünebiliyorum.

Gir canım niye girmiyorsun. En azından mantıklı bakıyorum. Birilerinin ezberlettiklerini yazmıyorum.

Sana mı soracağım ne yapacağımı ? "Ya sev ya terketçilere" kızarsınız ama işinize gelmeyince ilk siz kovarsınız di mi ? Bir yanlışım varsa forum moderatörleri beni banlar bir daha da gelmem. O güne kadar buradayım. İşine gelirse.

Atatürk çü olmak olmak eğer burjuva demokrasisiyse siz insanım diye dolaşmayın ortalıkta...

Nedenmi eğer Atatürk olmasaydı,insanlıktan çok uzak bir yerde olacaktınız!!

Atatürkçülüğünüz bildiri dağıtanlara saldırmak, linç etmeye kalkmaksa alın sizin olsun.. Sonrada atatükçülük şöyle böyle diyerek insanım diye dolaşmayın ortada. Eğer Atatürk olmasa, o olmasa, şu olmasa, bu olmasa. Yanlışlıkla bu sınırlar içinde doğdum diye birine tapınacak mıyım? Fransada doğsam De Gaulle'cu, Arjantinde Peronist mi olmam gerekiyordu? Dünyada doğdum, dünyalıyım, insanım, ayrım gözetmeyen herkeside kardeşim olarak görüyorum. Atatürk'ün batıdan sentezlediği düşünceleri yerel kabul edipte bu düşüncelere dışarıdan gelmiş olarak kabul ediyorsun, aç tarihe bak. Bak bakalım 1400'lerde Şeyh Bedrettin İsyanında insanlar ne istiyorlarmış.. Karaburunda, Manisada, Trakyada insanlar ne için isyan etmişler. Sonra gel tartışalım!

o isyanların hepsi ingiliz kışkırtmalı isyanlardır burada konuyu çarpıtma belgelenmiş olaylardır...

Şeyh Bedrettinmiş...

İşte sizin solculuğunuz bu kadar!!!

Atatürk e bok atın,sonra gelin ingilizlerin gazına gelmiş bir kaç çapulcuya allah diye tapın...

Konuştukça cehaletin ayyuka çıkıyor sus en iyisi...

Selamlar,

Evet Mustafa Kemal ve onu destekleyen herkes, vatanın "yarınları" için canını veren tüm şehitlerimiz olmasa "sen ve senin gibi kendini bilmezler" ona saldırma "özgürlüğüne" sahip olamayacaktınız. Hatta burada bile olamayacaktınız.

Dünya vatandaşlığı palavrasını da git başka yer de sık. İstediğin an istediğin ülkeye vize almadan gidebiliyor musun ki Türkiye Cumhuriyeti'ni eleştirip, bok atıyorsun.

Yine tekrarlıyorum. Bugünleri göreceğimize Kurtuluş Savaşı hiç yaşanmasaydı. Yazıklar olsun.

TRABZON'DAKİ PROVAKASYONUN SORUMLULARI BELLİDİR
Genelkurmay Başkanı ve bütün sorumlular istifa etmelidir

Trabzon'da bildiri dağıtan dört devrimciye karşı gerici/faşist bir kalabalığın kışkırtılmasına benzer olaylara Türkiye'nin yakın tarihinde sayısız kez tanık olduk. Bundan on gün kadar önce Mersin'de yaratılan "bayrak provokasyonu" da bu girişimlerden birisidir. Mersin'de iki çocuğun yaptıklarını "sözde vatandaşlar" diyerek değerlendirerek halkın bir bölümüne neredeyse savaş açanlar, sokakları dolduran milliyetçi histeriden tatmin olduktan sonra, sükunet çağrısı yapmışlardır. Aradan geçen birkaç gün içerisinde çok daha büyük olayların gerçekleşmemesi tamamen bir şanstır. Ancak başta Genelkurmay Başkanı olmak üzere, bu düzenin bütün sözcüleri ve burjuva siyasetçileri, her zaman bu kadar şanslı olmayacaklarını bilmelidirler.
Aynı şey Trabzon'da da tekrarlanmıştır. Faşist kalabalıklar Türkiye'de hep devlet tarafından yönlendirilmiştir. Trabzon'da "bayrak yakıldı" söylentisini çıkaranlar, kalabalığın toplanmasını bekleyenler, tıpkı Sivas'ta olduğu gibi, yine devlet görevlileridir.
Kalabalıklarla oyun oynanmaz. Yok eğer niyet solu, devrimcileri sindirmek ve işbirlikçi düzenin emperyalizme teslimiyetini unutturmaksa, hemen söyleyelim: Boşuna uğraşmasınlar. Bu ülkenin yurtseverleri ne sinerler, ne emperyalizme ve sömürü düzenine karşı mücadeleden vazgeçerler. Türkü, Kürdü, Arabı, Çerkesi, Lazı, bütün emekçiler bu tür provokasyonlara karşı, gerçek bölücülere karşı, emekçi duvarı öreceklerdir. Türkiye Komünist Partisi bu duvarın en büyük güvencesi olacaktır.
Fitili ateşleyen Genelkurmay Başkanı'na gelince… Halkın bir bölümünü diğer bölümüne kışkırtan bir devlet görevlisi olarak Özkök ve kışkırtıcıların amiri İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir

01 demiş ki:
o isyanların hepsi ingiliz kışkırtmalı isyanlardır burada konuyu çarpıtma belgelenmiş olaylardır...

Şeyh Bedrettinmiş...

Atatürk e bok atın,sonra gelin ingilizlerin gazına gelmiş bir kaç çapulcuya allah diye tapın...

İngiliz mi :) Yok yok kesin bu işin altında kızılderililer vardır :) Aloo.. Sene 1400 diyoruz, ne ingilizi. İşte senin bilgin bu kadar!! Hadi git kendi allahına tap sen!

BERBERKENAN demiş ki:
Dünya vatandaşlığı palavrasını da git başka yer de sık. İstediğin an istediğin ülkeye vize almadan gidebiliyor musun ki Türkiye Cumhuriyeti'ni eleştirip, bok atıyorsun.
Hep şu yanlışı yapıyorsunuz; bir devletten değil tüm devletlerden bahsediyoruz. Hepsi cehhenemin dibine gitsin. Gerçi kime konuşuyorum, duvar var karşımda. Gözlerini, kulaklarını aç biraz..

BERBERKENAN demiş ki:
Selamlar,

Evet anlatamazsınız ;

APO'ya özgürlük istemini,

Ölen teröristleri şehit saymayı,

Atatürk'e hakaret etmeyi "demokrasi" saymayı,

PKK'nın olmadığını söyleyecek kadar "aptalca" tavırları,

Bana ve mantıklı hiçbir insana anlatamazsınız. Biz de demokrasi ve adalet peşindeyiz. Baklava çalan çocuk'a 27 yıl veren adaletin, hortumcu şerefsizleri süründürmesini biz de istiyoruz. ÖSS kalksın insanlar yeteneklerine göre eğitim alsın biz de istiyoruz.

Ama bunları yaparken "değersiz", "kültürsüz" kalmayı "insan hakları ve demokrasi"nin altına sığınıp devletine milletine sövmeyi asla kabul etmiyoruz.

Ben Mustafa Kemal'in yolundayım ve benim gibiler oldukça bu vatanı hiçbir "şerefsiz piyon" bölemeyecek.

Hepinize hayırlı işler boş güneşler.

seni seviyorum aga :D

revolte demiş ki:
01 demiş ki:

Şeyh Bedrettinmiş...

İngiliz mi :) Yok yok kesin bu işin altında kızılderililer vardır :) Aloo.. Sene 1400 diyoruz, ne ingilizi. İşte senin bilgin bu kadar!! Hadi git kendi allahına tap sen!

Pardon pardon şeyh sait ile karıştırdım ben özür diliyorum :LOL:

Ha buarada kafam dağınık biraz insan yanıla bilir ki buda gayet doğaldır hemen bok atmaya hazırsın !

ya kardeşim herşey bir yana sırf marjinal görünmek için solculuk oynuyorsunuz,aslında solculuğunda bir marjinalliği kalmadı ipini koparan solcu...

Sen önce insan ol...

Sonra siyasi bir varlık ol...

Geri