Son Dört (Rock) - Ankara

fab demiş ki:
arkadaşlar açık konuşiyim sizden bi yol olmaz. istediğiniz yerde çalın isteğiniz besteleri yapın ayrıca bi parçanız bi yerden arak geçen radyo odtü de bi yabancı şarkı dinledim o şarkının sonundaki bölüm kesilip sizin klip parçanızdaki şarkıda kullanılmış. nese grubunuzdaki hiçkimsenin albenisi yok o tipler ne yaa!birazda görüntü lazım. grup fotolarınız da ayrıca komedi. vokal kemeri o kadar sıkmış ki pantolan press olmuş. bu arada bi tane klibinizi izledim serdar mı ne öle bi eleman çekmiş tam parçanızın ismini bilmiyorum ama hayatımda izlediğim amatör grup kliplerinden en kötü olanıydı. offf yaaa beyler bi revizyona gidin bu böyle gitmez!!

Öncelikle gülerek başlıoyorum :D :D Bi insanı durduk yere bir gruba bu kadar nefes almadan saydıran nasıl bir dürtüdür ya da egodur anlamış değilim...ilk mesajın sizden b yol olmaz vs.. besteniz klibiniz vs.. die yorum yazan kişi sonrada ben ii olmya gruplara yorum yazmam die bi durumdan söz etmiş bu nasıl çelişkidir anlamış değilim?

Bu 2 li ittifak için saolun uzun zaman sonra yine kendilerine göre müzik dehası dışardan bakılınca içi su dolu balonlarına hoş geldiniz diyorum.. Önce bir tartışma gakkında 2 ayrı metin halinde bir konuyu savunman için kendi içinde tuarlı olman lazım + bizden bi cvp alsaydında sonra bombardımanalrına egolarına geçseydin keşke.... Müziğimize söz gelince forumu şöyle bi gez bakalım dedin tabirlerde bi müzik duruşumuz varmı yokmu. grubun vizyonuna değinmişsin: Sen brad pittsin galiba ama icraatın nerde göremiorum.. Müziğimiz güzel olsun istersen ciguli gibiolayım bizim için önemli değil... yrumu yaparken lütfen dolduruşun başkalrının VE aynı zamanda kendnini egolarının altında kalmamamnı emenni ederim. yazıların hangi kişilik altında kaldıysan (ki ben bi kişilik ve karakter göstergesi göremiorum)....

Bi kısmdada sanki bu kutsal görev peygamber tarafından verilmişcesine konuşuyorsun.. madem bu kadar ilah gözüyle bakıosun kendine o zaman bu tarz (kötü dinleyici ve eleştrici ) yormlarının buradan yapılmyacağını hepizin özel iletişim adresinin olduğunuda bilirsin galiba.. neyse ben uzatmayacağım bu konuyu bu güne kadar senin gibilerle çok karşılaştım artık sıkıldım zaten gerek te yok şu yazdıklarım bile gereksiz alında.....(anlayana)

Kimse "sizden bi yol olmaz" deyipte sert eleştiririm diyemez... Bu düpedüz terbiyesizlik...Gerçek hayatta bi yol olamamış insanların internet sayfalarında diğer insanlardan farklı olma çabaları :) üstüne bide "beni bitek vs vs anlayabildi" die bunu kanıtlamakta güzel tabi... Kimse zaten niye gruba kötü dedin diye sormamış FAB a... Ama yazın ve yorumun terbiyesizce.. Herneyse sadece cidden yaptığı eleştirilere takılabilirsiniz bence ama "lan hakkaten bizden bi yol olmazmı" diye düşünmeyeceğinize göre saol arkadaşım deyip geçmenizi tavsiye ederim... Başarılar diliyorum...

Arkadaşlar

fab'ın yorum tarzından dolayı tepki göstermenizi haklı bulmakla beraber biraz daha sakin ve saygılı olmanızı tavsiye ederim.

fab"ın kendisini hangi mertebede görerek "sizden bir yol (b.k der gibi) olmaz" yada "ben sadece iyi yada kötü yönde eleştiricem beni kaile alan daha iyi bi seviyeye gelir dinlemeyene diyecek bişeyim yok" yorumları yaptığını da anlayabilmiş değilim.

Hangi noktada olursa olsun bir insanın böyle aşşağılayıcı bir tavır sergilemesini tasvip etmediğimi söylemeliyim.

Eleştiriler kadar eleştirinin eleştirilebilmesi de normaldir. Bunu garipseyen ve gerek yokken yorum getiren aradaşlara da selamlar, sevgiler.

Bu arada, yeri geldiğinde benim de düşündüğünü adam gibi dile getirip gereken eleştirileri yapan birisi olduğumu herkes bilir. Nedense ben daha önce fab"a gösterilen tarzda bir tepki görmedim (bir iki istisna dışında ;) ). Belki hitab farkı eleştirinin doğru algılanmasını ve işe yaramasını sağlayabilirdi.

Ama şu anda bu genç ve duygusal arkadaşlar eleştirene saygı duyarak kulak vermek yerine farklı bir tutum sergileyeceklerdir. Arzulanan bu mudur yoksa katkı sağlamak mıdır? Seçim kişiye kalmış elbette.

Sevgiler
MG

Selamlar..

Öncelikle yapılan eleştirinin sertliği yazının sertliğinde değildir...

Yapılan eleştirinin serliği anlattığı şeyin gruba adam doğru sölemiş bu yanlış diyip sert bir şekilde anlamlandırılmasındadır...

Bu grup arkadaşlarım oldugu için bole bir yorum yapma gereği hissettim..

Sonuçta burası bir nevi sohbet platformu...

Fab adlı arkadaşımız dış görünüşle ilgili bi takım eleştiriler yapmış özellikle buna takıldım insanların giyimleri standart değildir yani vokalistin kemerini bol bırakıp biraz düşük belli bir tarz yaratması bir standarttır bence iyi ki sıkmış "press" olmuş :) bugun sondört grubu coldplay olsa demekki fab denilen arkadaş büyük ihtimalle vokalist arkadaşın tarzının aynısı yapcaktı demekki bole bi kaygısı var...

Bu sadece bir örnek tabiki o eleştirinin tamamen hepsini okudum bu tip kaygıların bir çok konusunda var oldugunu düşünüyorum...

İyi eğlenceler...

fab'ın dış görünüşle ilgili eleştirileri aynen şöyle:
fab demiş ki:

grubunuzdaki hiçkimsenin albenisi yok o tipler ne yaa! birazda görüntü lazım. grup fotolarınız da ayrıca komedi. vokal kemeri o kadar sıkmış ki pantolan press olmuş. bu arada bi tane klibinizi izledim serdar mı ne öle bi eleman çekmiş tam parçanızın ismini bilmiyorum ama hayatımda izlediğim amatör grup kliplerinden en kötü olanıydı. offf yaaa beyler bi revizyona gidin bu böyle gitmez!!

Dış görünüş olayı ve davranışlar bütünü, yani imaj; Batı'da çok önemli...

fab'ın vurgulamak istediği; sahneye çıkan grup veya kişilerin bir albenisi olması gerektiği,
grup veya kişilerin sıradan insanlar gibi giyinemeyeceği ve davranamayacağı...
kendisine aynen katılıyorum...
fab'ın eleştirilerinin sıradışı ve sert olması onun haklı olduğu gerçeğini örtemez!
Son Dört'ün myspace sitesindeki fotolara baktım, bence fab'ın teşhisleri yerinde...

Bu işi bilmiyorsan, paşa paşa bu işi yapan imagemaker'a gideceksin...
Çünkü sen bir sanatçısın...
Seyirci sahneye çıkan grupta müzik, giyim, davranış; özetle o gruba ait bir tarz görmek ister.

Bütün başarıları tatmış Keith Richard'ın 65 yaşında bile halâ bu imaj olayına önem vermesi,
Batı profesyonelliğinin hangi seviyelerde olduğunu açıkça bizlere gösteriyor...

Aşağıdaki resim her şeyi özetliyor:

keithrichard01.JPG

arkadaşlar ne yazarsanız yazın hakkımdaki yorumlarınızı gerçekten önemsemiyorum ne yazıkki eleştiriyi kabul edemeyen bi toplumuz aziz nesin e yüzde yüz katılıyorum.tamam ''sizden bi yol olmaz '' lafı biraz ağır kaçmış kabul ediyorum söylememeliydim ama ben bu grupta bir gelecek göremiyorum. yani lütfen aşağıdaki resme bakın grup üyelerinin her hangi birinde bi karizma warsa bidaha ben bu forumda yazmıcam.

tnk vokali caner de yazmış bakın mesala o gruba bakın bide bu gruba. caner bana saydırmış ama ben tnk yi çok beğeniyorum yani caner bana saydırdı diye kalkıp ta ben onların sayfasına gidip müzikal anlamda kötü eleştiri de bulunacak değilim. besteler çok güzel vokalin sesine diyecek laf bulamıyorum yani benim kimseye bi garezim yok. ama mesala kalpsiz şarkısının da bi yeri de bana arak gibi geldi yeri gelmişken burda söyliiiim (bakınız three days grace - i hate everything about you 2.31-2.53 arası TNK kalpsiz 3.38 den başlayan kısım)yakın arkdaşın olan depremin kardeşi burak ıa laf ettirmek istemiyosun belki ama ama göz var nizam var.

bu grup sizin geldiğiniz yerlere gelebilir mi bi hürock ta anatemadan hemen önce sahneye çıkabilir mi. bu kılık kıyafet ve bu zihniyetle ve aşağıdaki grup fotosuyla üzgünüm

fecd6fa1-115e-47e4-af2a-eb58120f1a05.jpg

fab demiş ki:
arkadaşlar ne yazarsanız yazın hakkımdaki yorumlarınızı gerçekten önemsemiyorum ne yazıkki eleştiriyi kabul edemeyen bi toplumuz aziz nesin e yüzde yüz katılıyorum.tamam ''sizden bi yol olmaz '' lafı biraz ağır kaçmış kabul ediyorum söylememeliydim ama ben bu grupta bir gelecek göremiyorum. yani lütfen aşağıdaki resme bakın grup üyelerinin her hangi birinde bi karizma warsa bidaha ben bu forumda yazmıcam.

tnk vokali caner de yazmış bakın mesala o gruba bakın bide bu gruba. caner bana saydırmış ama ben tnk yi çok beğeniyorum yani caner bana saydırdı diye kalkıp ta ben onların sayfasına gidip müzikal anlamda kötü eleştiri de bulunacak değilim. besteler çok güzel vokalin sesine diyecek laf bulamıyorum yani benim kimseye bi garezim yok. ama mesala kalpsiz şarkısının da bi yeri de bana arak gibi geldi yeri gelmişken burda söyliiiim (bakınız three days grace - i hate everything about you 2.31-2.53 arası TNK kalpsiz 3.38 den başlayan kısım)yakın arkdaşın olan depremin kardeşi burak ıa laf ettirmek istemiyosun belki ama ama göz var nizam var.

bu grup sizin geldiğiniz yerlere gelebilir mi bi hürock ta anatemadan hemen önce sahneye çıkabilir mi. bu kılık kıyafet ve bu zihniyetle ve aşağıdaki grup fotosuyla üzgünüm

fecd6fa1-115e-47e4-af2a-eb58120f1a05.jpg
Ermanın tassagı yeter olm sana:D

Ağzını bozacağına fab'ın eleştirilerine cevap versene!
En azından aşağıdaki iddiasını çürütsene!

Doğruları söyleyen fab'a verecek cevap bulamayınca, çaresiz kalıp hakarete başvurmak hiç hoş değil! :evil:

Örneğin:
fab demiş ki:
tnk vokali caner de yazmış bakın mesala o gruba bakın bide bu gruba. caner bana saydırmış ama ben tnk yi çok beğeniyorum yani caner bana saydırdı diye kalkıp ta ben onların sayfasına gidip müzikal anlamda kötü eleştiri de bulunacak değilim. besteler çok güzel vokalin sesine diyecek laf bulamıyorum yani benim kimseye bi garezim yok. ama mesala kalpsiz şarkısının da bi yeri de bana arak gibi geldi yeri gelmişken burda söyliiiim

(bakınız three days grace - i hate everything about you 2.31-2.53 arası TNK kalpsiz 3.38 den başlayan kısım)yakın arkdaşın olan depremin kardeşi burak ıa laf ettirmek istemiyosun belki ama ama göz var nizam var.
Gittim fab'ın bahsettiği parçaları inceledim.
fab yine haklı çıktı.
İnanmayan gider fab'ın bahsettiği parçayı inceler:
http://www.myspace.com/threedaysgrace

Arkadaşlar burası TNK başlığı değil dikkatinizi çekerim.

fab'ın Caner'in yorumu üzerine yeri gelmişken yaptığı bir saptamanın gerçekliği üzerinden haklılar - haksızlar değerlendirmesi yapmak da komik olur.

Ayrıca birbirine benzeyen bir sürü parça var dünya raflarında satışa sunulmuş. Saymakla bitmez.

Esinlenme yada blinçaltında kalmış bir melodiyi kullanmış olma ihtimali hemen "arak" olarak değerlendirilmemeli bence.
"Arak" olduğunu düşünüyorsak bile bunu daha zarif ve kırıcı olmayan cümlelerle dile getirmek de mümkündür. Böylesi eminim daha etkili olacaktır.

Benim kişisel eleştirim fab'ın tarzınaydı ki kendisi de bu konuda özeleştiri yaparak olumlu bir adım atmış.

Giyim kuşam konusu gerçekten önemli "şov dünyası"nda elbette ama bazen sanatçı eserlerinin önüne geçmemek yada samimiyet adına günlük kıyafetlerle de çıkabilir sahneye (ör: Pearl Jam "Live At The Garden" Konseri, E.Vedder). Bu onunla sevenleri arasındaki bir konudur.

vedder_solo-741107.jpg

Böyle bir şeylerdi yanlış hatırlamıyorsam.

Takipçileri rahatsız olursa tepki gösterirler ve arif olan ne yapması gerektiğini anlayarak kendisine çeki düzen verir. Tersi de olabilir tabii.

Her neyse. Konu düzeyli tartışılırsa gayet ilginç ve hoş ama düzeyi düşürmemek gerektiğine inanıyorum (ör: tekken_tag).

Sevgiler
MG

selamlar ve sevgiler diyerek cumleme baslamak isterim ve sonrasinda konuya gelirsek;

yazilarinlarin hepsini okudum. elestri mahiyeti ilen yazilan ve surekli bunlar elestridir diye `elestri` mantiginin arkasina saklanmak ne kadar dogru once bunu soylemek isterim. Olmasi gereken elestri yapici olmasi gerekirken neden yikici bunuda anlamak isterim. Bizde elestrilerde bulunuyoruz yorumlarimiz oluyor ama kalkip kimseye `senden bir yol olmaz arti bu tiple hic olmaz` gibi sacmalamasyon seyleri yazmiyoruz. Acaba ben mi bu isi yanlis biliyorum bu yasima kadar `elestri` denilen seyi yanlis uyguladim soruyorum KENDIME???

resimlerle ornek vermeniz cok hosuma gitti demekki `sondort` u o gruplar duzeydinda tutuyorsunuz buda bana mutluluk verdi :)
Bir kere yapilmasi gereken bu grubun felsefesini ve muziteki amaci bilmek olmali. ondan sonra elestri dediginiz seyleri buraya yazabilirsiniz.
Cok populist mi dusunuyor grup yoksa cok mu marjinal yoksa sade ve siradan sadece muzik mi? insanlarin ne istedigini bilmeden ve ne amacladigini bilmeden onu bir yere koyup orda degerlendirmek ne size ne de bana duser... Bu seyi herkes yapiyor `bilgisi olmadan fikri olmak` ne kadar aci degil mi??

Vokal kardesim oldugu icin yapmiyorum bu yorumu ama muzikleri bence cok kaliteli arti Canerde benim arkadasim oldugu icin buraya yazmadi..
Vokal yani Burak; Caner ve benim aramda buyumus ve ikimizin muzigi ile kendini gelistirmistir.. Burak'in affina siginarak yaziyorum bunlari ama bizim yetistirdigimiz ve su halde muzik kafasi olarak bizimle esdegger olan bir kardesimizdir.. senin o muzige yikici elestri yapman TNK ye de RIND e de bir `yikici` elestiridir. Kimse anasinin karnindan super muzik yaparak dogmuyor.. insan zamanla kendini gelistiriyor. Caner ve benim ve digerlerininde oldugu gibi bu grupta yetisiyor ve yeserecekte...

Sizler buaya bu turden sacmalaasyonlarinizi istediginiz kadar yazarsiniz ve bir zaman gelir size kimse cevap vermez ve bir zaman gelir` offf gene mi bu salaklar` diyerek yazinizida okumadan diger yazilara gecer...

Amac ve oncelikli is muzik olsun. tip imaj kilik kiyafet zamanla gelisir zaten ve geliscekte.. ama ilk once muzigi saglam tutmak gerekir.. bu grupta bunu basariyor...

begenerek dinliyorum..

jokermg demiş ki:

Benim kişisel eleştirim fab'ın tarzınaydı ki kendisi de bu konuda özeleştiri yaparak olumlu bir adım atmış.

Giyim kuşam konusu gerçekten önemli "şov dünyası"nda elbette ama bazen sanatçı eserlerinin önüne geçmemek yada samimiyet adına günlük kıyafetlerle de çıkabilir sahneye (ör: Pearl Jam "Live At The Garden" Konseri, E.Vedder). Bu onunla sevenleri arasındaki bir konudur.

vedder_solo-741107.jpg

Her neyse. Konu düzeyli tartışılırsa gayet ilginç ve hoş ama düzeyi düşürmemek gerektiğine inanıyorum (ör: tekken_tag).

Katılıyorum...

"Onunla sevenleri arasındaki bir konudur" saptaması çok doğru...

Buna en somut örnek olarak Leonard Cohen'i gösterebiliriz.
Zaten havalı kıyafetler, Cohen'in yaptığı müzikle bağdaşamaz

Mick Jagger'ın da sahneye üstünde günlük ama havalı bir tişörtle çıktığına bir çok konser videosunda şahit oldum... Ama sanırım, Mick Jagger asla baklava örgülü bir kazakla konsere çıkmaz... :)

Bu arada, sitenin tasarımı (www.muratgulersoy.com) harika...
Seni kutlarım jokermg.

1. Bunun adı eleştiri değildir zannımca, küçümsemedir, horgörmedir. bunu yapmak için mp3 dinleyerek, fotolara bakarak oluşturduğunuz karakterlerden daha fazlasını bilmeye ihtiyacınız vardır.
2. Fotoğrafların, Batı(!)da meşhur olmak, karı kız düşürmek gibi bi amacı yoktur, konser afişi değildir, sadece tanıtım amaçlı amatör çekimlerdir.
3. Bilen biri bana Keith Richard'ın imajmaker ının telefonunu versin bide parasını versin tabi.
4. Hayat zaten kötü dinleyici yorumu dinlemekle geçiyo, parça birbirine benzer. çok net bu. Bizim kaydımızdan sonra dünyanın herhangi bir yerinde yapılan kayıtlarda bizim parçalardaki akorlar varsa onlara da mesaj atıp son dört ten araklamışsınız diyomusunuz, sizden bir yol olmaz diyerek grupların hayatlarını kurtarıyomusunuz?
5. Biz amatörüz. bu da bu kadar basit ve net. Yaşayarak öğreniyoruz bu işi. Herşeyin tam olmasını gerektirecek her imkan ve koşul heran elimizde olmayabilir, olsa zaten burda bu mesajı atmam. tınnnn!!!
6. Anathema'nın öncesinde çıkabilmek tip işi değil, organizasyon işidir.
7. Fotojenik olmamak ayıp değildir. şanstır. Ama grupların buna göre beğenilip beğenilmemesi müzik açısından şanssızlıktır.
8. Hepimizin müzik zekasıda, tipi, şekli şemalide belli ve o kadar görecelidir ki bu, öyle foto koyarak hangisi daha iyi tabiki sağdaki gibi şakalar yapmak komiktir. Bizim gibi amatörleri yukarılarda bahsi geçen profesyonellerle kıyaslamak daha komiktir. 60 yıldır sahneye çıkan adamın imajını amatörlerle kıyaslayan adam herhalde en komiğidir.
9. Freddy Mercury'nin sırtı açık tayt giydiği zamanıda gördü bu dünya, Bu Queen gerçeğini değiştirdi mi? O yüzden çok takılmayın böyle şeylere. Popüler kültür gelir geçer, kaliteli müzik kalır.
10. Fab'ın da piyanistle beraber Batı(!)da bir yerde müzik dünyasını kurtarmasını diliyorum, şahsen tanımadığım için de daha fazla bişiy diyemiyorum.

offf ya hepiniz ağzınızı bozmuşsunuz ama ağzımı ben bozmucam çünkü hiçbirinizi kaile almıyorum. deprem baba salak demişsin de yandan örülü yarı kırmızı saçlarınla arkadan o lafı sana çok dedilerr haberin olsun. ayrıca tekken_tag yani burak ansen arkadaşımıza da erman ve mütemmimcüzüyle birlikte mutlu hayatlar diliyorum çok seviyesizmişsin gerçekten burak. keza diğer elemanlarda öyle. üfff sıkıldım sizin gibi konuşmayı bilmeyen tiplerden biraz kendinize gelin lütfen burası küfürleşme platformu değil. bu arada arak muabettinize aaa pardon esinlenme konusuna gelince orda basılan akor değil şarkıyı dinlesene şan ve akor aynı bu kadar tesadüf herhalde olamaz. aynı akor ve şanı kapıp esinleneceksen buna da başka birşey diyorlar ya neyse. buarada gerçekten çok bayatsınız nora ya da birsürü şey yazdım ama emre arkadaşımız bana öyle bir cevap verdiki yazdıklarımdan pişman oldum bu kadar sert gitmeseydim diye. biraz onu örnek alın seviyenizi koruyun arkadaşlar.bi yorum yazdımm demedğiniz kalmadı.nora da da eleştirdim emre arkadşımız eleştirilerimi dikkate alıcağını bile söyledi yeter yaa. yani bi kere grubun isminde hayır yok ''son dört'' siz daha neyi savunuyorsunuz aman çok güzelsiniz aman bayıldım klibinize mi demeliydimmm. ben gerçekleri yazıyorum arkadaşlar dikkate alan adam gibi usulüne uygun cevap verir kaile almayan sallar geçer.tamam ben hatalıyım okadar sert başlamamalıdym sizden bi yol olmaz diyerek bunun için üzgünüm ama ortaokul lise müzisyenleri kıvamındaki akıllılar hemen hakaretle saldırıyla hödö hödöyle atladılar.zaten bundan başka da bişey bilmiyosunuzz.

tamam eyw sen takıl kardeş!.. Kaale almıyorum diyosun ama sen kaale alınacak yorumlar yapmıyorsun üstüne üstlük sanki biz yorum yap dermişiz gibi sizi "KAİLE" almıyorum diyorsun.. Artık yorum yapmamanı istiyoruz sadece kirlilik yaratıyorsun(uz). Bizim hiç bir derdimiz yok imajmış bilmemneymiş o ticari korkudan olur biz sadece müziğimizi yapıp paylaşıyoruz. Gözünü kapa dinle sev sevme orası seni ilgilendirir..

Neyse arkadaşlar bu kadar geyikten sonra SonDört ten bir haber.. Yakında yeni bestemiz kayıttan çıkıyor. Sabırla bekleyelim :) :p

Şimdi de yeni bir savunma modası çıktı..."Biz amatörüz"

Amatörlük ile profesyonellik arasındaki çizgi çok incedir.
Amatör grup 2 akorla öyle bir beste yapar ki, ertesi gün şöhret olur!
Ve o amatör grup o dakka profesyonel olur!

Kimse lafı saptırmasın!
Amatörün tek amacı vardır, bir bestesini hit yapıp zirveye ulaşmak!
Profesyonelin de amacı aynıdır, hit bestenin devamını getirip, zirvede kalmayı sürdürmek!

Forumlarda yazılan mesajların altındaki imzalarda, neredeyse %70 oranında myspace adresleri var!!!

Bunun sebebi "Kendini Tanıtmak - Geniş kitlelere sesini duyurmak; böylece başarıya ulaşmaktır"

Bazı gruplarımız "hem amatörüz diyorlar, hem de burunlarından kıl aldırmıyorlar!"
Unutmayalım ki, Batı Dünyasında değil amatörler, 20 albüm çıkartmış sanatçılar bile acımasızca eleştiriliyorlar!

Gerçek amatör, kavalı senden benden iyi çalan çoban vatandaşımızdır!
Onun myspace'te, konserlerde veya forumlarda kendisini tanıtıp 'star olmak gibi bir amacı yoktur' çünkü!

"Biz amatörüz, daha öğreniyoruz" bahanesinin arkasına saklanıp hatalarını ört bas etmek isteyen bazı amatörler için tek bir laf söylenebilir:
"Öğren de Gel!"

Daha öğrenme aşamasındıysan neden sahneye çıkıyorsun ki?
Eğer hatalarını öğrenmek, kendini sınamak için çıkıyorsan; o zaman da eleştirilere göğüs gereceksin!
"Hem beni eleştir" diyorsun, eleştirince de kızıyorsun!

Bizi eleştirme abi istemiyoruz senin saçma eleştirilerini.. eleştirmek bir sanattır ayrıca amatörle profesyonel kavramını iyi öğrenmelisin karşında müzik kavramlarını bilen insanlar var eleştiri yapacaksan kavramları adam akıllı kullan.. Profesyonelin de mükemmel olması gerekmez ki amatörden mükemmel birşey bekleme.. Profesyonel sadece yaptığı çalışmalar sonucu para kazanabilen adamlardır bizde profesyoneliz aslında ama burada amatör kullanımı tamamen ticari kaygımız olmadan istediğimiz gibi giyinip istediğimiz gibi müzik yapmamızdır bundan keyif alıyorsak gerisini eleştirme hakkın olamaz. Hakikaten eleştiri olarak değil size karakter olarak uyuz oldum biraz insan olunca yorum yazmayın başka işiniz yok heralde bizim başlığı kapattıracaksınız gereksiz kirlilikle.. Böyle şeyler yapmak bebekliktir. Biraz büyüyün arkadaşlar. yazmiyim yazmiyim diyorum ama sabah kalkmışım abuk subuk kendini savunmalar senin kendini savunacak durumun yok kimse sana bi suçlama yapmıyo aksine sen bizi suçluyorsun sanki bizim senin gözüne girmek gibi bir amacımız varmışçasına bunların da farkına var artık yeter..

Geri