Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

boşver pasif emg yi.megadeth çalacaksan git seymour duncan JB al.bende avrdı washburn wr154 üme takmıştım.taktıktan sonra çok sağlam sesler elde ediyorsun.yanlızs bence gitarını sat daha iyi bişey al ondan sonra modifiye et.acele etme manyetik için.

Tizlerle uppermidleri karistirmayin. JBde uppermidlerden cok vardir, tizlerden degil. Ton ondan cartlak cikar, ozellikle floyd rose sahibi koprulerde. Jb'nin de Jeff Beck icin bir telecaster (yani hardtail) gitari icin tasarlanmis oldugunu unutmayin.

Arkadas sen metal falan diyorsan butcen yetiyorsa ya ToneZone al, ya duncan Custom Custom, ya da Invader. Ne kadar cikti istedigine bagli.

B

selamlar
bende ESP LTD Mh-50 var. Iced Earth çalıyorum genellikle.O tonu nasıl alabilirim sert bi distortion tonu var. Tabiiki o tonun aynısını alamam amfi,gitarın ağacı vs. vs. herşey etkiler ama kendi imkanlarımla en yakın tonu nasıl alabilirim ne önerirsiniz?

spiderrock demiş ki:
benim gitarım strat kasa,alder body,maple neck,rosewood fingerboard,çift single(esp ss-120),tek humbucker bir gitar.ben humbucker kısmına dimarzio super distortion,singlelardan birine de fender noiseless strat single takmayı düşünüyorum.diğer singleım üzerindeki kalsın istiyorum.
sizce nasıl bişey olur?birbiriyle çok alakasız sesler çıkar mı,yada bir manyetikten diğerine alırken ötme yapar mı,yada manyetik değiştirince ses azalması olabilir mi?
istediğim ton humbuckerda çok sert yada yumuşak olmıyacak(serte daha yakın) dolgun bir distortion tonu,singleda ise yumuşak,parlak,ama ne çok tiz nede çok bas karakterli bir clean ton(mid sevmem).sevdiğim tonlar ise audioslave(clean ve overdrive),foo fighters tonları(distortion),bide bazı papa roach şarkılarının tonları(decompression periodun başındaki ton özellikle).bu şekilde bi ton yakalamam için başka manyetik de önerirseniz sevinirim...

ısrarla sormaya devam ediyorum,bi cevap verin yaw...

slm arkadaslar sorunumu bildirmiştim ama çok sallayan olmadı.yine dile getireyim.elimde stratocaster kasası var ve di marzio x2n takmayı dusunuyorum.single bolumlere ne tavsiye edersiniz?ne yaparsak geniş bir ton alanı elde ederiz?x2n dışında neler takılabilir?saygılar...

merhaba bende ibanez RG420FA var hard rock caliyorum bu gitarin karekteristik ozelliğine uygun cift humbucker alacagim. clean tonda fender strart tonu distorsionda ise sert dist. tonlari (cok sert değil) alabilecegim manyetik markasi modeli vs. hangisini önerirsiniz acil yardiminiza ihtiyacim var Seymour duncan 59 ve JB nasil manyetiktir bu manyetikler hakında da bilgi verirseniz sevinirim.

Tesekurler...

Seymour Duncan ın modellerini DrB usta ,ben ve diğer arkadaşlar gitar ve ekipmanı hakkında herşey isimli başlıkta baybaya bir anlatmıştık...

Zahmet edip bir araştırırsanız mutlaka kendinize bir cevap bulacaksınız...

Lütfen...

merhaba arkadaşlar bende fender usa 76 model bir gitar var.3 single dan oluşuyor gitar.biras oksitli singlellar.vede ben hardrock yaptığım için biras soft kaçıyor.gitar blues gitarı.buna nasıl bir manyetik almalıyım?aslında yeri geldiğinde sertte yapmak istiyorum yeri geldiğinnde softta yapmak istiyorum.yani karar vermiş değilim...
herkes 1H(DUNCAN)2S(DIMARZIO) TAK Diyorlar.
ama benimki 3 single ve Humbucker yeri yok.neyse bi türlü orayı hallederiz ama ne manyetik alayım arkadaşlar yardımcı olun ltfen?

newzat orijinal fender manyetiklerini bence asla hiç bi şeye değişme, ille de deiştirceksen yine fender al bence :) ben vintage noiseless taktım gayet mutluyum, ibanez ts9 a da bağladın mı, üstüne bi de Fender FM212R, seç seçebildiğin tonu, strat modelinde humbucker hiç güzel durmuyo bence, sertlik için ille de humbucker a gerek yok, zaten humbucker dediğim 2 single, o da switchle hallediliyo, eğer standart strat P/Ulardan memnun deilsen telecasterlar için samarium cobalt noiseless die bi şey var, bulabilirsen onu bi dene derim, bana kısmet olmadı ama netten inceledeim bayaa, gayet güzel geldi, bu yeni nesil powerhouse deluxe telecasterlarda falan var, ayrıca aç MTV yi herkesin elinde aynısı, vardır bi keramet :)

strat kasa,alder body,maple neck,rosewood fingerboard gitar için tiz olmayan single manyetik önerebilir misiniz?fender noiseless nasıldır mesela,veya ne olabilir?istediğim çok kaliteli ama kesinlikle tiz karakterli olmayan bir single.bu arada neck te kullancam...

VICTOR_LEVI demiş ki:
Selam,bir arkadaşım 150€ ya EMG 81&85 satıyo sizce fiyat pahalı mı?

(bir - iki yıl kullandı manyetikleri)

pahali biraz buranin tr oldugunu varsaysakda biraz daha düserse gayet makul tanesi 100 dolar toplamda 220 dolara kargosu dahil alinabilir usa dan satan kisinin keyfi bilir istedigi fiyata satar ama yinede pahali yani

deliturko demiş ki:
VICTOR_LEVI demiş ki:
Selam,bir arkadaşım 150€ ya EMG 81&85 satıyo sizce fiyat pahalı mı?

(bir - iki yıl kullandı manyetikleri)

pahali biraz buranin tr oldugunu varsaysakda biraz daha düserse gayet makul tanesi 100 dolar toplamda 220 dolara kargosu dahil alinabilir usa dan satan kisinin keyfi bilir istedigi fiyata satar ama yinede pahali yani
Türkiye de (zuhal) ne kadar bunlar biliyormusun? Sen kullanıyomusun? Netten mi aldın?

H-H dizilişli gitarımı modifiye etmeden önce bridge positiona bir hum değilde iki single ı yanyana koymak istiyorum.
mesela bir fender single coil ile bir tane single dimarzioyu yanyana yapıştırıp hum olarak bridge e yerleştirmek istiyorum.

kasada ne gibi değişiklikler yapmam gerekli?

neck hum ı iptal edip, bridge e yerleştirdiğim single coilin devrelerini ona bağlasam nasıl olur?

mümkün mü böyle bişey?

Geri