Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

Bence hiç uğraşma. Fenderin thinlinelarda kullandığı wide HB dışında (ki o da PAFları tasarlayan Seth Lover tarafından tasarlanmış enteresan bir alet, seri değil paralel bağlantısı vardır) adam gibi bir HB yaptığını şu ana kadar duymadım. İlginç tabi, illa ki harmony centralda vardır diye düşünüyorum, aç bir bak istersen.

B

Yok Barlo abim, uğraşmıcam zaten. Bilgiler için teşekkür ederim bu arada. Bakıyım bir harmony central'e bir o aklıma gelmedi (Ulan ilk aklına gelmesi gereken son gelmiş diyenlere saygım sonsuz.)
Elimde bir tane var, daha doğrusu bende HSS var zaten, Humbucker'ı değiştirdim bir tane sh-4 JB attım onun yerine, misler gibin oldu.
Şimdi satmak istiyorum ama hem referans olması için hemde fiyat belirleyebilmek için nete bakıyorum.

Selam, bende ibanez S series var. manyetiklerim hic iyi durumda degil ve degistirmem lazim.
clean tone olarak strat ve distortion olarak cok tok olmayan ama cılız da kalmayacak, sololarda guclu bir ton yakalamak istiyorum. Ne gibi bir kombinasyon onerirsiniz?
2 hum ve 1 s.coil var uzerinde ve 5 switch li

Gitarın tam modelini bir söyle bakayım bir sağa sola. Ama duncanlar ikinci el zaten 75 dolara gidiyor alım satımda. Seninki hani biraz daha düşük olur o kadar. Bence illa satma, yani yarın öbür gün belki gitarı satmaya kalkarsan orjinal haline getirip öyle satarsın.

B

Daha detay vermen lazım. Ama daha önce ben s'ler üstünde denemiş olduğum duncan custom custom ve alnico 2 pro veya pearly gates derim. Ama dediğin gibi daha fazla detay vermen lazım hem gitarının doğal tonu hakkında hem de ne istediğin hakkında.

B

daha önce geçtiyse ve zamanınızı alıyorsam tekrardan affola. ama 37 sayfa biraz uzun geldi tamamını okumak için zaman kısıtlı malesef. :?
ya ben şeyi soracaktım bu manyetikleri gitara nasıl takılıyor? daha önce gitarın hiç içini açmadım :oops: açıp manyetik takmayı denesem hem gitara hem manyetiğe yazık mı olur sizce?olmaması için ne yapmalıyım öğrenmek istiyorum artık!

Ben ibanez s in orta manyetiklerini hic kullanamiyorum kutu gibi ses veriyor. Manyetikler kotu durumda oldugu icin de gitarin gercek tonunu aslinda bilemiyorum gitarı bir arkadasim verdi mazisini bilmiyorum acikcasi. Kore yapimi sadece S yaz.yor ustunde.
Distortion tonlarini ust manyetikye kullaniyorum cunku alt manyetik cok gucsuz kaliyor.
Bide onerdiginiz bu kobinasyonda hangi manyetigi nereye takicam yazarmisin? Tesekkurler

Ben s470 de köprüde JB sapta Pearly Gates kullanmıştım (DrB nin önerisi ile ) çok güzel olmuştu,yalnız ben en çok Pearly Gates i beğenmiştim o ayrı...

Köprüdede Pearly Gates i denemeye değer...

hep burada emg-seymour duncan gibi en iyi denen manyetik modellerinden bahsetmişsiniz. benim anladığım kadarıyla bunlar sert müziklerde zevk veren manyetikler. peki ben birşey soracağım. blues yapılacak 3 singlelı bir gitara hangi manyetikler takılır sizce çok pahalı gelmemesi de lazım ayrıca. yani 3ü toplam 200 dolar falan. orta derecede manyetik yani uçuk bişeyler değil.

keshMEkesh demiş ki:
hep burada emg-seymour duncan gibi en iyi denen manyetik modellerinden bahsetmişsiniz. benim anladığım kadarıyla bunlar sert müziklerde zevk veren manyetikler. peki ben birşey soracağım. blues yapılacak 3 singlelı bir gitara hangi manyetikler takılır sizce çok pahalı gelmemesi de lazım ayrıca. yani 3ü toplam 200 dolar falan. orta derecede manyetik yani uçuk bişeyler değil.
Fender Tex-Mex'leri kesinlikle çok öneririm, alabiliceğin en doğal ama en vurucu tonu alıyorsun (benim fikrim tabi.). Hatta bana göre texas Special'lardan daha iyi.

valla cehaletime vurun,kıyaslamalardan falan anlayamıyorum. :oops: ama fenderin dediğiniz manyetikleri türkiyede var mı? varsa ne kadar civarında dolaşıyor acaba? yada diğer markaların fiyatlar nedir?

keshMEkesh demiş ki:
valla cehaletime vurun,kıyaslamalardan falan anlayamıyorum. :oops: ama fenderin dediğiniz manyetikleri türkiyede var mı? varsa ne kadar civarında dolaşıyor acaba? yada diğer markaların fiyatlar nedir?
En son srvmusic.com'da middle için Texas Special vardı. Aranırsa Türkiye'de bulunabiliceğinden eminim.
Hiç Tex-Mex'e rastlamadım Türkiye'de ama o da bulunabilir.
Genel fiyat aralığı hakkında bilgim yok ne yazık ki.
Bu arada şu başlığa bakmanı öneririm. Ordaki arkadaş çok az bir komisyon koyarak yurt dışından manyetik getiriyor, ama Türkiye ile aynı paraya geliyor sonuçta ve tertemiz alıyorsun. Ben aldım kendisinden ve çok memnun kaldım.
http://www.turkrock.com/ftopic30937.html

Arkadaşlar bir ibanez gitara bridge dimarzio tone zone neck air norton takviyesi sizce nasıldır? Tone zone daha önce kullandık peki sizce bu manyetik air norton ile nasıl bir ikili oluşturur?

Cevaplarınzı bekliyorum...

arkadaşlar okudum ama o kadar çok marka model varki beynim sulandı sabah sabah..

Şimdi durum şudur
Gitar: Ibanez S470DX
istediğim ton ise dinleyenler bilir
Bridge:Malmsteen tonu Dawn şarkısındaki solo tonu
yani gitarda bariz bi çığlık atma durumu söz konusu kuru bi ses değil canlı karakterli ve haraketli bi ton.

Neck:Steve Vai tonları mesala For the Love Of God

Center:Joe Satriani mesala stach boogie şarkısı

Şimdi bu kombine için benim hangi manyetikleri almam gerkeio?
bunların hepsini yakalayamazsın birinden fedakarlık ediceksin dersen malmsteene doğru daha fazla kayabilirim.
Birde bu manyetikleri kendim takabilirmiyim ?

Ve son soru ne kadara patlar bunlar bana ? =)

Geri