Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

köprüye emg 81 taktım aşırı dip gürültüsü gelmeye başladı başta sap manyetiğindendir filan diye düşündüm ama onu söktüm dip gürültüsü azalmadı bile neden olabilir :S kataloğa göre herşey doğru bağlı zaten seside güzel cleande filan ama feci ötüyo :S

kaç kere söktüm taktım hala ötüyo :S yaz tatiline kadar luthier e gitme şansım yok çünkü burda yok :D yayların ordan gelen siyah kablo volume potansının üstüne bağlanıyomu o kataloğunda gözükmüyo ben bağladım (gerçi bağlanmıyıncada bi fark yok :D)

Jackson WRMG kullanıyorum, bir süredir tizler gelmemeye gitarın çıkışı düşmeye başladı. sorunun ne olduğunu bilmiyorum. şeytan diyor EMG 60&81 al, taktır da.. İstanbulda elinde olan ve takacak dükkan bulunur mu? yardımcı olabilecek var mı?

slm..manyetiklerden birini kırmızı yapmak istesem nasıl yapabilirim..yada o şekilde özel olarak satılan manyetiklermi var araştırdım ama bulamadım..mesela çilekeşten ali nin kullandığı manyetikler??

arkadaslar artec manyetik kullanmis olan var mi içinizde mydukkandaki artec'ler nasil sizce örnek ses kaydi yalan midir acaba? gerçekse almaya bayagi bi niyetliyim..behringer v-tone a modifiye çekcem.yorumlariniz...

arkadaslar 2 tane gitarım var
WASHBURN X50
WASHBURN DİMEBAG DARELL SIGNATURE

ikisinde de manyetık dızılımı yapacam..ikisinde de koprude seymour duncan SH-13 dimebucker olacak.. fakat sap için karar veremedıgım 2 manyetık var..

"dimarzio evolatıon dp158 veya dimarzio paf pro dp151" bunlarda karar veremedım...

lutfen yardım edersenız sevınırım.. hem genel cerceve olarak( gıtar manyetık dızılım) hemde bu manyetıkler için

???? tesekkurler

masterofpuppetsasd demiş ki:
pardon ama washburn ün hangi imzalı washburn'ü.yani meraktan sordum.temsili yada kendi resimlerini koyabilirmisin?

k-1312-dime.jpg

reflection_91 demiş ki:
kaç kere söktüm taktım hala ötüyo :S yaz tatiline kadar luthier e gitme şansım yok çünkü burda yok :D yayların ordan gelen siyah kablo volume potansının üstüne bağlanıyomu o kataloğunda gözükmüyo ben bağladım (gerçi bağlanmıyıncada bi fark yok :D)

Tremolo yaylarından gelen kablodan bahsediyorsan Emg kataloğunda bir uyarı var BAÐLARSANIZ ÖLÜRSÜNÜZ şeklinde

Arkadaslar Ibanez RG2550E gitarımın single manyetiğini değiştirmek istiyorum.
Dimarzio ile yazıştım Reverse Polarity Blue Velvet DP170S önerdiler.

DP170 manyetik Türkiyedeki müzik web magzalarında var, fakat DP170S yok. Bu S neyi açıklıyor bilen bir arkadaşamız varmı? Piyasada satılan DP170 ler de Revers Polarity mi?

Müzik dolu Günler.

Martagan demiş ki:
Arkadaslar Ibanez RG2550E gitarımın single manyetiğini değiştirmek istiyorum.
Dimarzio ile yazıştım Reverse Polarity Blue Velvet DP170S önerdiler.

DP170 manyetik Türkiyedeki müzik web magzalarında var, fakat DP170S yok. Bu S neyi açıklıyor bilen bir arkadaşamız varmı? Piyasada satılan DP170 ler de Revers Polarity mi?

Müzik dolu Günler.

Reverse polarity almana gerek yok 2 single la değil 2 humbucker ile eşleyeceksin hele hele tünelde çok zor bulursun(online sitede belki ama bildiğim kadarı ile onlarda tünelden alıp üç beş bir kar koyup satıyorlar ) malum herkes metalci bütün manyetikler siyah olacak tarzı mantıklar 100 de 1000 kar amaçları ile anca bu kadar :twisted: normal blue velvet işini görür 8)

herkese merhaba.
bende maun gövdeli ibanez s 520 ex var. bilindiği gibi köprüde dandik inf2 manyetiği var. yeterince tatminkar bir ton vermiyor. aklımda da herhangi bi manyetik yok. yüksek sustainden ziyade sesleri iyi yakalacak, harmonikleri kuvvetli olacak ama tizlerde de çatlama yapmayacak, yani bass middleri biraz kuvvetli bi manyetik arıyorum. ne önerirsiniz?
teşekkürler...

aradlithuen demiş ki:
herkese merhaba.
bende maun gövdeli ibanez s 520 ex var. bilindiği gibi köprüde dandik inf2 manyetiği var. yeterince tatminkar bir ton vermiyor. aklımda da herhangi bi manyetik yok. yüksek sustainden ziyade sesleri iyi yakalacak, harmonikleri kuvvetli olacak ama tizlerde de çatlama yapmayacak, yani bass middleri biraz kuvvetli bi manyetik arıyorum. ne önerirsiniz?
teşekkürler...

s1620 kullanmistim, ibanez qm manyetikli, gitar her haliyle tam olmasini istedigin gibi idi. temiz ve armonikleri cok rahat yakaliyor. ama bulman zor tabi, kaliteli birsey istiyorum dersen dimarzio steve's special da bahsettigin karakterde bir manyetik. yuksek notalara ciktiginda catlama oncelikle mid'ler bir miktar da bass'lar yuksek oldugunda olur genelde. senin aradigin mid-scooped bir manyetik.

Geri