Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

DiMarzio/Ibz

clean tone alınan çatlak bir ton var , hani fender de kine benze..

işte DiMarzio/Ibz manyetiklerde hani rg2550 exgk da kullanılan modelde bass ve mid karakterli.. sizce bu tonu zenginleştirmek için single mı değiştirmek gerek.. yoksa .. humbucker mı.. umarım soru amatör gelmemiştir..

Aslında tüm manyetiklerin karakteristiklerini..örneklerle anlatan bir başlık olsa ne güzel olur.

Şimdiden yorumlarınıza teşekkür ederim.

İyiki varsınız.

Re: Gitar manyetikleri hakkında her şey

clean tone alınan çatlak bir ton var , hani fender de kine benze..

işte DiMarzio/Ibz manyetiklerde hani rg2550 exgk da kullanılan modelde bass ve mid karakterli.. sizce bu tonu zenginleştirmek için single mı değiştirmek gerek.. yoksa .. humbucker mı.. umarım soru amatör gelmemiştir..

Aslında tüm manyetiklerin karakteristiklerini..örneklerle anlatan bir başlık olsa ne güzel olur.

Şimdiden yorumlarınıza teşekkür ederim.

İyiki varsınız.

Seymour Duncan Cool Rails™ SCR-1 ve

Hot Rails™ SHR-1 acaba bu manyetıkler bana hem guzel yuksek cıkıslı dolgun solo tonları hem de bluesvari clean tonları almam da yardımcı olur mu?

shr1 i cok ovduler ancak scr1 konusunda bıraz yardım lazm sanırım.

selam arkadaşlar bana emg nin aktif serisi ve hz serisi ile ilgili tek parça bi yazı dizisi sunarsanız çok sevinirim.zakk serisimi yoksa h4mü alayım arada kaldım.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..braz acil yalnız bu konu:)

emg aktif serısı 81 85 kullanıyorum cıdden cok yuksek output u var cıncın ton alabılıosun her turlu yanı oduna taksan ses cıkarır dıyenler de var ama cıdden calması atrı bır zevk onu soylemelıyım hayya kalıtelı duracell yerıne dandık pillerden takarsan amper daha duzensız ve yuksek gelecegı ıcın daha deli manyak tonlar alabılırsın soylenilene gore.

çok önce sormuştum bi daha soruyorum , bana 7 telli gitar manyetiği hakkında bilgi verecek olan var mı? dimarzio düşünüyorum. köprü için d activator ya da blaze, sapada yine aynıları ya da tonezone veya x2n de olabilir. bunları 6 tellede kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim?

ciyzis_kirayzs demiş ki:
emg aktif serısı 81 85 kullanıyorum cıdden cok yuksek output u var cıncın ton alabılıosun her turlu yanı oduna taksan ses cıkarır dıyenler de var ama cıdden calması atrı bır zevk onu soylemelıyım hayya kalıtelı duracell yerıne dandık pillerden takarsan amper daha duzensız ve yuksek gelecegı ıcın daha deli manyak tonlar alabılırsın soylenilene gore.
Peki yükseklik ayarları nasıl manyetiklerin. Sap , köprünün baya alt bir seviyesinde mi yoksa eşit mi, bendeki manyetikler nedense çok sönük digitech metal master kullanıyorum pasif manyetikli dandik gitarım ondan iyi ses veriyor ,anca sustainer ile biraz dengeleyebiliyorum bu sefer onda da feedback ve dip gürültü oluyor.

sem1heser demiş ki:
arkadaşlar stagg gitara (s-s-s) nasıl bi manyetik almam gerekir ama uygun olarak (fiyat)
bide single yerine humbucker takılır mı yaa :D çok mu attım?
evet var, single humbucker diye geçiyor adı Seymour Duncan JB Jr buna iyi bir örnek olabilir.

@siyatha
evet sap manyetiği köprü manyetiğine göre daha alt seviyede kullanılır genelde, köprüye göre daha yumuşak tonlar elde edersin böylece.

arkadaşlar benim bi sorum olcaktı şimdi bende strat modelde bir gitar var 3 tane single manyetik var.Bu gitarın pickguardını değiştirip emg manyetik takılabilirmi?

şimdi arkadaşlar bn gitar bakıyorum ikisi arasında kaldım birisi ibanez rgr320ex birisi gene rg serisi ama bilmiyorum tam serisini kadıköy çarşısındaki stagemidir nedir o dükkanda gördüm siyah böle delikli deşikli bişyh rgr320exte emg manyetikler var öbüründe v7v8 var ama rgr320exte desinged by emg yazıyo yani tam emg modellerini bilmediğim için ordaki adama sordum adam dediki o kore yapımı emg dedi emg81-85i geç emg hz nin yanından geçemez dedi dedim hangisi daaa ii dedim v7v8li olanı dedi çaldım gusel ama rgr320nin sesini bilmiorm bi yardımcı olun beahhhh lütfennn bide ibanez sa serisi nasıl onda inf manyetikleri war onlar nası çamurlu ses weriyo diolar

Arkadaslar , klasik gitarımı pop programında kullanıcam ama bu aparat mıkrofonlardanmı alıyım, yoksa manyetık alıp ses deliğinemı yerlestireyim bıde aparat mıkrofondan verim alabılırmıyım sizce..!

Bütçe müsait ise klasik gitarı mikrofonloyabileceğin güzel bir mikrofon alman en iyisi ama bu mümkün değilse ses deliğine yerleştireceğin manyetik, yaprak mikrofondan çok daha iyi bir ses vericektir, zaten aralarında da belli bir fiyat farkı görüceksindir normal olarak.

sorumu değiştiriyorum arkadaşlar söylüceğim manyetik çeşitlerini benim için kendi zevkinize sıralarsanız sevinirimmm 1. INF1 INF2 2.V7 V8 3.DESİNGED BY EMG acil cevap verirseniz sevinirimmm

Geri