Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

beyler bu seymour duncan tb4 trembucker la tb4 ün ne farkı war ikiside jb model ama farklı görünüyo.bi ara tb4 üretilmiyo diye duymuştum.

zubut demiş ki:
beyler bu seymour duncan tb4 trembucker la tb4 ün ne farkı war ikiside jb model ama farklı görünüyo.bi ara tb4 üretilmiyo diye duymuştum.
tb = trembucker demek zaten tramololu gitarlara takmak için uygun genislikte sh-4 ise normal sabit köprülü gitarla takmak için ufak bir fark var sonuçta sh-4 ile tb-4 ayni sey, ayrica üretiliyor ikiside üretilmez olurmu :LOL:

merhaba arkadaşlar.bu hafta içinde jackson ke3 alacagım. üstünde duncan design manyetikler var. bu manyetikleri nasıl bilirsiniZ?. beni tatmin edermi yoksa aldıktan sonra manyetik modifiyesine ihtiyaç varmı?. şimdiden sagolun. ;)

DaveMania demiş ki:
merhaba arkadaşlar.bu hafta içinde jackson ke3 alacagım. üstünde duncan design manyetikler var. bu manyetikleri nasıl bilirsiniZ?. beni tatmin edermi yoksa aldıktan sonra manyetik modifiyesine ihtiyaç varmı?. şimdiden sagolun. ;)

Bence de bikaç zaman stok manyetikleriyle çal sonra karar verirsin yetip yetmediğine.En baştan iyi ekipmanla başlanırsa daha sonra değeri bilinmiyor :) Bu arada da gerekli araştırmalarını yaparsın ve sana en uygun ekipmanı seçersin.

arkadaşlar Dk2 gitarıma seymour duncan tb4 manyetiği taktırdım ama manyetik güçsüz geldi ve cok dip gürültüsü var bunun sebebi ne olabılır

Kaish demiş ki:
arkadaşlar Dk2 gitarıma seymour duncan tb4 manyetiği taktırdım ama manyetik güçsüz geldi ve cok dip gürültüsü var bunun sebebi ne olabılır

Güçsüz olmasının sebebi yükseklik ayarından olabilir.Manyetiğin yanlarında vidalar var ordan biraz yükseltip tekrar bak istersen.

Gürültü de kullandığın ekipmandan kaynaklanıyordur muhtemelen.Gain i kısıp da dene bir de etrafta çalışan elektronik eşyaları kapatıp.

Normal fabrika çıkışı KV Jacksonlara bile TB4 takıyorlar. Çok ta iyi soundu var sesi güçlü ve punk- fuzz için çok iyi. Bir ayar sorunu var belliki. Soğuk lehim bile olabilir.

Ya amfinin ya da gitarın sesini bayağı bir kısınız (ama sonuna kadar değil), sonrasında bir vida alınız ve bu vidayı HB'ın hem vidalı tarafına hem de sluglu tarafına değdiriniz. Ses yüksek olursa çok kolonunuzu patlatabilir haberiniz olsun onun için sesi kısınız, bir daha uyarayım ne olur ne olmaz.

Değdiğinizde eğer güçlü sesler alıyorsanız problem yok iki bobin de aktif demektir. Yok eğer bu olmuyorsa büyük ihtimalle beyaz ve kırmızı kablolar sağda solda metal bir aksama değiyor ve de manyetiğiniz sadece vidalı bobin aktif şekilde çalışıyor olabilir. En azından benim şu anda tahmin ettiğim budur.

B

alternatif: Di Marzio Paf Pro

selama rkadaslar, yeni aldıgım RG505 ime bridge Di Marzio Evolution Neck e ise Di Marzio Paf Pro taktırmak istiyordum.. evo yu buldum ama paf proyu bulamıyorum hicbiryerde.. alternatifim ne olabilir? Paf Pronun soundunu piyasada bulabilecegim hangi marka ve model manyetikle yakalıyabilirim? tesekkur ederim..

Arkadaşlar Cort Viva Gold 2 aldım tonları gayet güzel fakat beni tatmin,etmiyor ben daha tiz yırtıcı tonlar istiyorum blues a uygun ne önerirsiniz? Buarada bilmeyenler için gövde soft maple...

merhaba arkadaşlar....uzun zamandır para biriktiriyodum...artık hazır abd den gitar alacam.....araştırdım tabii...

bi gitar acayip hoşuma gitti.fender lite ash strocaster....
1.si 3 siingle seymour duncan var üzerinde...manyetikler hakkında pek bilgim yok ama seymour duncan manyetiğin iyi olduğunu duydum...
2.si dişbudak ağacından yapılmış...nedir bu ağacın özelliği bilen arkadaşlar bahsedebilirlermi biraz..fiyatı 630 dolar(abd de) alıyımmı tavsiyeniz nedir.Linki veriyom buradan gitarı görebilirsiniz..

[/url]http://www.wwbw.com/Fender-Lite-Ash-Stratocaster-i127016.music

Çok sağolun ..
Saygılar...

King_Diamond____ demiş ki:
Arkadaşlar Cort Viva Gold 2 aldım tonları gayet güzel fakat beni tatmin,etmiyor ben daha tiz yırtıcı tonlar istiyorum blues a uygun ne önerirsiniz? Buarada bilmeyenler için gövde soft maple...

Hayırlı olsun King. Kafaya koydun ve aldın helal olsun. Bana baya baya tiz gelmişti zamanında tonları.

rastansaga demiş ki:
King_Diamond____ demiş ki:

Hayırlı olsun King. Kafaya koydun ve aldın helal olsun. Bana baya baya tiz gelmişti zamanında tonları.

Sıfırıyla 50$ farkı olduunu bilsem hiç bulaşmazdım eywallah :evil:

govde kızıl agac, bolt on neck ve tremolo var . simdi suna ne dersiniz acaba zw set mi (o matic meselesinden dolayı sanki olmazmıs gibi geliyor, emg sitesinde hic bir bilgi vermemis) yoksa bridge (emg81) neck (tb6) tavsiyeleriniz ve onerilerinizi rica etsem.

Geri