Gitar Manyetikleri hakkında herşey (Genel)

vallaa sanırım "dimarzio fred" e karar verdim gibi görünüyor. single coil lerle uyum için düşük çıkışlı bi hb almam gerekiyomuş. dimarzionun sitesinden baktım. bana en yakın pafpro ve fred uygun göründü. çünkü çok boğuk bi ses istemiyorum. fred in özelliklerine baktığımda paf pro nun modifiye edilmiş hali gibi bişeymiş??

slm bende esp ltd ec 50 var bu gitara dimarzio x2n dp102 manyetik takmayı düşünüyorum siz ne dersiniz nası sonuç alırım.
gitarın tonlarının daha canlı olmasını istiyorum.şu anki tonu kapalı geldi bana

ben de ibanez rg 550 ltd var.Diğer rg serisi ibanezlere göre mid ve bassları yüksek
sizce bridge e TB4 JB neck sh2 jazz taksam olurmu?Yada seymour duncan manyetik ibanez gitarlara uyarmı?Genelde hep dimarzio öneriliyor.Bunlar ticaride olabilir.Neck e SH2 jazz taksam gitar çok mu boğulur.Sitesinde dinliyorum muhtemelen jackson ile çalmışlardır.Ağaç yapısı farklı olduğundan farklı ton verebilir diye düşünüyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar jackson dkmgye ne takayım ki şöyle dolgun solo tonları alabileyim+sapa ne takayım ki cillop gibi clean tonları versin bana.övde alder sap maple bu arada.En sonunda takçam jazz+invaderi ezbere o olcak valla.

arkadaslar cort gb94 alıcam manyetıkler saymeour duncan kullanan ve ya hakkında bilgisi olanalar yorum yaparsalars evınırım

omersahin; SD sitesinin o kısmı genelde doğru manyetikler öneriyor, ama gene de bir ustanın tavsiyesini alırsan daha iyi sonuç alabileceğin durumlar var.

okhay; invader ve paf pro güzel bir seçim olabilir. paf pronun clean tonu iyidir, distortionda dolgun ve tok bir ton verir. invader ile ise deli gibi ritm atarsın. ayrıca duncan distortion modelini de es geçmemek lazım.

beyler light swamp ash govdeli ve 3 adet duncan designed hot rail bulunan gitarımın manyetiklerini bridge de SD jb junior ve neckte SD little 59' la değiştirmek istiyorum(bunlar orjinalde humbucker olan manyetiklerin rail modelleri) bu manyetikleri bulabileceğim bir yer var mı ve sizce nasıl sonuc verir?

gitara verilen paranın cogu agaca verdiginiz paradır...
su agacın bi sesini duyun yaw bırakın aktif manyetik falan..
ben de emg sevmem de emg-hz ler fena diil...

duncan amcanın manyetikleri gibisi yok biladel :)

gurbey demiş ki:
beyler light swamp ash govdeli ve 3 adet duncan designed hot rail bulunan gitarımın manyetiklerini bridge de SD jb junior ve neckte SD little 59' la değiştirmek istiyorum(bunlar orjinalde humbucker olan manyetiklerin rail modelleri) bu manyetikleri bulabileceğim bir yer var mı ve sizce nasıl sonuc verir?
JB Jr ve Little 59 rail model manyetik değil. Adları üstünde biri Jr. diğeri Little. Bunlar single coil boyutunda humbucker. Single coil bir manyetiğe göre daha yüksek çıkışa ve hum cancelling (humlamayı iptal etme) özelliğine sahip manyetikler...

arkadaşlar bir sorunum var yardım ederseniz sevinirim..rg570'im var bir humbucker'ında emg81 var diğerlerinde yok..biraz gürültü yapıyor gitar bu durumda..bunu nasıl önliyebilirim? diğerlerini de aktif mi yapmam gerek_?

gorkyeah demiş ki:
arkadaşlar bir sorunum var yardım ederseniz sevinirim..rg570'im var bir humbucker'ında emg81 var diğerlerinde yok..biraz gürültü yapıyor gitar bu durumda..bunu nasıl önliyebilirim? diğerlerini de aktif mi yapmam gerek_?

Sonuçta sadece bridge veya sadece neck pozisyonunda kullanırken diğer manyetiklerin birbirleriyle hiç bir alakası kalmıyor fakat sorun ara pozisyonlardaysa middla single büyüklüğünde humbucker alırsın benim gibi gürültü kesilir yarı yarıya.Bütün pozisyonlarda bir gürültü yaşıyorsan bağlantı kablolarına,jacklarına elektrik sistemine bir gözat.

emirizmir demiş ki:
1)1 volume 1 ton düğmesi olan herhangi bir gitara (üçüncü düğme)afterburner takılır mı ?(delme işleri yapılarak)
2) Bu işi türkiyede yapabilecek luthier vb varmıdır?

3)Birde accesories bölümünde bulunan aletlerin işlevleri neler.

http://www.emginc.com/displayproducts.asp?section=Accessories&categoryid=32&catalogid=69

Çankaya da Çalgıcı müzikte yaptırabilirsin ama aletleri kendin temin etmen gerek.Ben fast track1 için middla'a extra switch taktırdım çok güzel çalışıyor.

Accesories kısmındaki alelerin bir kısmı sesi boost etmeye yarıyor,desibeli yükseltiyor yani.Bir kısmı single coil veya - dual coil'e dönüşütüryor.Bir kısmıda tonun EQ frekanslarını bosst ediyor.

gorkyeah demiş ki:
Ne durumda gürültü olduğunu anlayamadım ama, öncelikle gitarın arkasını açıp topraklamayı kontrol et... Pasif manyetikleri mutlaka topraklaman gerekir. Aktif manyetiklerde topraklamaya gerek yoktur. Bundan dolayı bir çakışma var gibi gözüküyor...

Geri