45 Yaşındayım Ve Oyun Oynuyorum

O karakol baskınlarında destek çağırabilmek iyi olurdu gerçekten. Diğer yandan baskın için çok farklı stratejiler kullanma özgürlüğü veriyor ya oyun, o da keyif. İster stealth modunda yaklaşıp teker teker indir. İster uzaktan sniper ile alarmları vurup yardım çağırmalarını engelle. İster bomba atarla uzaktan güm güm patlat şaşırsınlar. En sevdiğim hareket de karakollardaki yırtıcı hayvanın kafesine ateş edip ayının veya kaplanın birer birer korsanları indirmesi :D

O karakol baskınlarında destek çağırabilmek iyi olurdu gerçekten. Diğer yandan baskın için çok farklı stratejiler kullanma özgürlüğü veriyor ya oyun, o da keyif. İster stealth modunda yaklaşıp teker teker indir. İster uzaktan sniper ile alarmları vurup yardım çağırmalarını engelle. İster bomba atarla uzaktan güm güm patlat şaşırsınlar. En sevdiğim hareket de karakollardaki yırtıcı hayvanın kafesine ateş edip ayının veya kaplanın birer birer korsanları indirmesi :D
Gizlice ninja gibi girip teker teker bıçakla indirince gerçekten güzel oluyor ancak yakalanırsan iş kötü skillleri açtıkça daha da zevkli oluyor bıçakla adam öldürmesi :)

Edit:Bak şimdi canımı çektirdiniz giriyimde tekrardan başlayım oyuna :)

Son düzenleme:
Fifa 14 ve Pes 14te Türkiyeden sadece Galatasaray olacakmış. Yazık Fifada İngiltere 3. ligi, İtalya İkinci Ligi, Arap Ligi falan bile oluyorken bizim ligimimizin olmaması hiç hoş değil.

Pese gelirsek oyunun Fifadan çok sattığı nadir ülkelerden biriyiz. Oyunu Türkçe bile yaptılar. Ayrıca Brezilya ve Arjantin liglerini eklediler ama bir türlü bizim ligi eklemediler. Üstüne ülkemizden sadece tek takımı alıyorlar.

Şunları eskiden çok oynardım;
Unreal Tournament 2004 & Heroes of Might and Magic 4

Şunları çok oynuyorum;
Starcraft 2 & Battlefield 2
(y)

Son düzenleme:
Fifa 14 ve Pes 14te Türkiyeden sadece Galatasaray olacakmış. Yazık Fifada İngiltere 3. ligi, İtalya İkinci Ligi, Arap Ligi falan bile oluyorken bizim ligimimizin olmaması hiç hoş değil.

Pese gelirsek oyunun Fifadan çok sattığı nadir ülkelerden biriyiz. Oyunu Türkçe bile yaptılar. Ayrıca Brezilya ve Arjantin liglerini eklediler ama bir türlü bizim ligi eklemediler. Üstüne ülkemizden sadece tek takımı alıyorlar.

oyun konusunda ağzımı açabileceğim tek branş :)
ps3 oynamadan evvel ben de hep pes oynayanlardanım, 3 sene önce ilk defa ps3'te bir futbol oyunu oynadım ve fifa'nın daha gerçekçi olduğuna kesin kanaat getirdim, zaten biz fifa'yı pc'lerde fifa 97'lerden beri oynayan bir nesil olduğumuz için özüme dönüş yaptım diyebilirim :)
dün kardeşim aradı büyük bir heyecanla fifa 2014'ün demosunu indirmiş (legal bir durum hee, başımıza bela almayalım durduk yere, ps3'lerde cihaz orjinalse demo download yapabiliyorsun), fifa 2013'ten de daha gerçekçi, oyuncu ve top kontrolünün bir hayli zorlaştığından falan bahsetti, merak etmedim değil valla.

bir de 2-3 ay önce bir elektronik mağazasında hayatımda ilk defa xbox oynadım, o da hiç fena değildi, onlar da güzel futbol oyunları yapıyorlar.

oyun konusunda ağzımı açabileceğim tek branş :)
ps3 oynamadan evvel ben de hep pes oynayanlardanım, 3 sene önce ilk defa ps3'te bir futbol oyunu oynadım ve fifa'nın daha gerçekçi olduğuna kesin kanaat getirdim, zaten biz fifa'yı pc'lerde fifa 97'lerden beri oynayan bir nesil olduğumuz için özüme dönüş yaptım diyebilirim :)
dün kardeşim aradı büyük bir heyecanla fifa 2014'ün demosunu indirmiş (legal bir durum hee, başımıza bela almayalım durduk yere, ps3'lerde cihaz orjinalse demo download yapabiliyorsun), fifa 2013'ten de daha gerçekçi, oyuncu ve top kontrolünün bir hayli zorlaştığından falan bahsetti, merak etmedim değil valla.

bir de 2-3 ay önce bir elektronik mağazasında hayatımda ilk defa xbox oynadım, o da hiç fena değildi, onlar da güzel futbol oyunları yapıyorlar.

Abi bende de benzer bir durum var, Fifa gerçek maç gibi ama oyunda savunma yapılmıyor. Gelen geçen yeniyor. Sürekli penaltı oluyor, hele el açıksa. Bir maçta benden çok daha güçsüz bir rakibim 3 tane penaltı kazandı, oyunu kapattım, bir iki hafta açmadım :D

Valla top kontrolü zorlaştıysa oyun güzelleşmiş olabilir. Belki savunmanın kolaylaşmasını sağlayabilir. Şimdi indiriyorum bakalım oyun nasıl olmuş.

Fifa 14ün demosunu indirdim, birçok maç yaptım, 13le arasında devrim nityeliğinde farklar yok. Özellikle grafik açısından kötü görünüyoır. Ama oynanışta güzel değişiklikler yapılmış. Bu da momentum. Oyunu oynarken resmen momentumu hissediyorsunuz. Hani bazı çalımlarda "bakkala göndermek" denilir ya, bunu resmen hissediyorsunuz.

Mesela koşarken aniden arkanıza dönmeye çalışırsanız tökezliyorsunuz. Ama bunu dikkatli bir şekilde yaparsanız, yani lbyi falan kullanıp önce yavaşlayıp, sonra arkanıza dönerseniz bu sefer rakip momentumun kurbanı olup bir paket sigara almaya gidiyor. Ya da geri dönmenize gerek yok, korner direğine doğru koşarken aniden durursanız da rakip uçup gidiyor, hemen orta açarsanız çok tehlikeli olabiliyor.

Bir de Pesle ilgili birşey söyleyeyim, daha oyunun demosu çıkmadan, oyunun full sürümü torrente düşmüş :D

mother goose club izlettiriyor da pepe çok fena. içimdem sayıyor sövüyorum ama el mecbur. ha eğlenmelik yetişkinler için çizgi film istiyorsanız.

ve tüm bölümleri.

Son düzenleme:
Yok ben kızınızla beraber izlemenizi kastetmiştim :)

tabiki çocuk olayı çok farklı . yaptığını zher şey çok zevkli. sabah uyandığınızda yüzünü görseniz yetiyor .işten eve daha çabuk gelmek istiyor insan.özellikle kız çocukları babaya çok düşkün oluyor. headbang ve mosh yapmayı öğrendi ufak ufak nirvanadan the offspringten başlıyoruz. biraz büyüsün diablo 2 den de oyun dünyasına kapı açarız :)

Bana göre yılın oyunu olan Bioshock Infinite karakterlerinden birinin modelleme aşamalarına dair video. Bu işlerin amigalardan commodore 64'lerden nerelere geldiğini görmek inanılır gibi değil.

Geri