Özlem Tekin

Ardentguitarist demiş ki:
Birincisi ben Özlem Tekin'i Volvox'tan beri tanıyorum. Özlem'in rock yapmadığına dair yazdığım ilk yazımda Özlem'le son 5 görüşmemi anlattım.
İkincisi serox kapasiteni yine gösterdin. Ben resmi sitesindeki yöneticilik görevimi iptal ettiğimi söyledim.
Üçüncü pepelepew sende dahil olmak üzere bana rock ne demektir açıklayamıyorsunuz. Gelip birde benim rock ile ilgili düşüncelerimi bilmeksizin yargılama. Üzerimdeki elbiselerle rock alakasızdır. Şu an üzerimde koyu mavi bir t-shirt var ve bu rockla hiç bir alakası olmayan bir ayrıntıdır. Ben rock müziğin giyimle alakalı olduğuna dair hiç bir şey dememişken sen gelip böyle bişey dediğimi düşünerek böyle bir cevap vermişsen bu da senin kapasiteni gösterir.
dördüncü siz zaten objektif olmadığınızı yazmışsınız. tartışmak için değil kısır bir döngü için yazıyorsunuz bütün yazılarınızı. subjektif bir bakış açısıyla neyi doğru görebileceksiniz ki ? bir yere sadece bir pencereden bakılmaz.
Neyse size çıplak resimlerle, magazin malı güllü dallı şarkıcınızla mutluluklar diyeyim.
Objektif olamayan, bütün mesajlarıyla kapasitenin asgariliğini sergileyen, rock'ı rok yazacak kadar küçük gören, rock'ı sadece notalar ve sözün birleşimi sonucu oluşan bir müzik gören düşüncelerle biraz zor işiniz...

Küçük işlerin adamısın sen hemde çok...
Daha fazla muhattap olmaya gerek yok seninle...

Ama şunuda söylemeden geçemeyeceğim, altı yıldan fazladır bateri çalan (Elvis Presleyden Deep Purple a kadar bir çok grubun parçalarına eşlik eden) yani müziğin içinde olan ben Rocktan anlamıyorsam, sen iki konu başlığını idare etmekle hiç anlayamazsın...

ortalama 8 yıldır elektro gitar çalıyorum. soft rock tan black metale kadar bir çok türde müzikler yaptım. gruplara bağımlı kalmadım senin gibi. kendi bestelerim üzerinde çalıştım hep. şu an müziklerin atasıyla rock müziği sentezleyen bir proje içindeyim. rock tarihi hakkında 9 makale yazdım. In Flames'le Anathema'yla ve bunun gibi ortalama 30 yabancı grupla ve ortalama 15 türk grupla birebir röpörtaj yapmış bir sitenin sahibiyim. Ortalama 15-20 tane rock sitesine moderatörlük/yöneticilik/editörlük/aktif yazarlık yaptım. Sayısız amatör konserlerde çaldım. Rock Müzik Platformunda (RMP) yöneticilik yaptım. Konya'da rock adı altında yapılan hemen hemen bütün konserlere katıldım (son 4 ay hariç).
Sanırım kötü bi künye değil...

O dediklerini yapıp Özlem'e laf atabiliyorsan (ki bir zamanlar rockçı olduğunu düşünüp sitesinde yöneticilik yaptın) bu künyenin hiçbir anlamı yok dostum. Kendi içinde çelişkilerle dolusun. Gelip buraya özbiyografini yazarak BAKKKKK BEN BU KADAR ROCK BİLİYORUM İŞTE kıvamında bir şeyler yazman yalnızca seni tatmin eder... Bizlere ise hiçbirşey katmaz...

Saygılar...

Yine maddeler halinde konuşuyum.
Birincisi - bir kişi rockerken sonradan rock harici tutumlarda bulunursa rockerlığı bitmiş olur. çünkü rock sadece müzik değil bir yaşam tarzıdır. Nasıl bir ateist hem allaha inanıyorum der hemde ateistim derse çelişkide kalmış olursa rocker da rockerın yapmaması gereken hareket yaptığında rockerlıktan çıkmış olur.
İkinci - Diğer arkadaş övüne övüne künyesini söyleyip bana taş atınca kalkanımı koydum önüme sadece. onları anlatmamın tek sebebi buydu.
Üçüncü - Söylediğim hiç bir şeyde çelişki yok.
Dördüncü - Beni gitarım hariç hiç bir şey tatmin etmez.
Beşinci - Size hiç birşey hiç birşey katamaz. Çünkü önce eleştiriye açık olmak gerekir. Ve siz sadece tartışmak için tartışıyorsunuz. Bana sadece kişisel düşüncelerle tez üretiyorsunuz.
Altıncı - Saygı karşılıklı olursa değerlidir. Ben özlem'in kötü müzik yapmadığını kendisine saygı duyarak söylüyorum. Ama aynı zamanda rock yapmadığını söylüyorum. Peki sen neye saygılısın ?

Tamam arkadaşım senin görüşlerine saygım var! Saygım olmasa bir dolu küfür sayardım. Öz ile yollarına ayrıdığına göre bu forum başlığını işgal edip kendini tatmin etmen bence yanlış olacaktır. Sana mutlu yıllar...

Tamam sen yolunda devam et! Hiçbir sözüm yok... Rock adı altında olan herşeye karışma hakkını sana kim verdi. otorite misin! Kesinlikle hayır...

öncelikle, kesinlikle bu tartışmanın bir parçası olmak istemediğimi söyleyerek bir kaç yorumumu dile getirmek istiyorum...
özleme rock yapıyor demek,rock yapan esas kişilere haksızlık olur,neden mi? çünkü rock yapan bir insan; rap veya başka tarzlarda müzik yapmaz,doğuşla düet yapmaz.eğer bunları yapıp birde yanında rock yapıyorsa,yaptığı rock değil popüler müziktir,ki kendiside bunu dile getirmiştir.hadi müziği geçelim rock sadece müzikte değildir, giyiniş hiç değildir!!!rockçı bir insanın verdiği tepki,hissettiği şeyler,olaylara bakış açısı vs.vs. kısaca her yönden rock'ı yansıtmalı diye düşünüyorum ben...ve özlem kesinlikle rock çı değil, kendi ve herkesin görüşü olan alternatif pop tarzındadır kendisi...ve dikkatimi çeken birkaç hususuda dile getirmek istiyorum
1.kim kimi çekemiyor onu anlamadım herkes tutturmuş bir çekemiyorsunuz lafıdır gidiyor...
2.tamam sizden objektif olmanızı beklemek yanlış ama neden saçma sapan yorumlarada katılıp duruyorsunuz...özlemi savunana ne şekilde savunursa savunsun tam destek objektif olanlara ise "sana cevap vermek istemiyorum" diyipte birsürü cevap yazmak bunlar tutarsız davrnışlar...
yorumumu kesinlikle kişisel tartışmalara girmek için yazmadım!!!

Burda neyin kavgası yapılıyor anlamış değilim ama bir Özlem Tekin dinleyicisi olarak son dönemki Özlem Tekin aktvitelerinden hoşnut olduğum söylenemez.

Dergilerde çıkan pozlarına yaptığınız yorumları tasvip etmiyorum. Sonuçta yurt dışında da sanatçıların bu gibi pozlar verdiği görülmüştür. Hiçbir sanatçıyı bu tarz fotoğraflar çektirdiği için yargılayamazsınız, yorumlayamazsınız. Bahsettiğiniz kişi kız kardeşiniz değil, neresini açıp neresini kapatacağı sizi ilgilendirmez. Kaldıki sizin tutucu bir anlayışa sahip olmanız sadece sizi bağlar. Plajlarda üstsüz güneşlenen yabancılara da, mini etek giyen, dekolte giyinen ya da dergilere iç çamaşırlarıyla yada başka şekillerde poz veren mankenlere de "ahlaksız ortalık kadınları" gözüyle bakıyorsanız o ayrı. Ama benim düşünceme göre her birey neresini ne derecede örtmek yada açmak isterse o kendini bağlar. Rock müzik söyleyen insanlar şurasını açamaz şu şekilde giyinmeli..vs diye bir kural varsa da ben bilmiyorum. Bu tarz yorumları hiç yakışık bulmuyorum.

Gelelim benim hoşuma gitmeyen şeylere. Hoşuma gitmiyor çünkü Özlem bir marketler zincirinin reklamlarında rol alıyor. Hoşuma gitmiyor çünkü kendini oyunculuğa çok kaptırmış durumda. Kendini çok iyi bir oyuncu sanıyor medyanın verdiği coşkuyla. Hayır Özlem iyi bir oyuncu değil. Bende başta beğeniyordum ama bakıyorumda artık sadece TV de bir hayranı olarak görüyorum diye hoşuma gidiyormuş. Bıraksın oyunculuğu eline alsın mikrofonu sahnelere çıksın.

Bıraksın oyunculuk işini Hülya Avşar, Özcan Deniz yapsın. Prime Time da reyting raporları okumasın, alsın eline kağıdı kalemi söz yazsın. Avrupa Yakası ile karşılaştırmayalım onu Çarşamba geceleri, konser bitişinde bir önceki konseriyle karşılaştıralım. İnsanlar google da "Özlem Tekin Resimleri" diye aratmasınlar "Özlem Tekin Şarkı Sözü" diye aratsınlar ve kendini en iyi ifade edebildiği şarkılarıyla onu tanısınlar.

Oda haklı belki yıllarca müzikten para kazanamadı. Albümleri tutsa bile satmadı ya korsanlarını aldık yada mp3lerini indirik. Konserlerine gitmedik videolarını web sitelerinden indirdik. Ama film çekti Cem Yılmazla sinamalara koştuk. Ama işimize gelince yine yazdık satırlarca...

Belkide suçlu biziz. Özlem'i hep yalnız bıraktık ve onu müzikten soğuttuk.

Belki bir sabah kalkar ve herşey değişir... Beklemek lazım...

Not: Bu yazıdaki hiçbir "siz" ve "biz" zamirini üstünüze alınmayınız.
Not 2: Yazdığım yazının yöneticisi olduğum siteyle bir alakası yokturç Tamamen kişiseldir.

Bazı şeyleri didik didik etmenin manası yoktur! Özlem rock yapmıyor denmiş! Niye rap yapmışta pop yapmışta! Müzik anlayışınız sıfır! Ayrıca Öz'ün yaptıkları kimseyi bağlamaz canı nasıl isterse öyle takılır. Bu yıllardan beri böyle geldi ve hala süpriz bir şeylerle karşılaşma olasılığımız vardır ki GERÇEK Özlem Tekin dinleyicisini heyecanlandıran bu değişimlerdir. Ama yıllardan beri Özlem Tekin sahnede Türkiye'de çok az kişinin yaptığı kadar büyük bir şekilde rock müziğini performe etmektedir ve edecektir...

Sen git pop dinle o dinlediğine rock'de
Sen git techno dinle o dinlediğine rock'de
Sen git club dinle o dinlediğine rock'de
Kusura bakma ama rock müzikten hiç anlamıyorsun Özlem tekin ilk çıktığında verdiği röpörtaj şöyleydi benim tarzım rock değil ben alternatif pop yapıyorum ilk albümümle birtek herkes şanslı doğmuyor rock birde albümlerinden birinde doğuş vokal yaptı özlem tekin'e

Geri