Serkan Altuniğne

serkan.jpg

Serkan Altuniğne

1977 yılında İstanbul'da doğan çizer, henüz ölmedi... Doğduğu günden bu yana başından geçen hadiselerin kısa özeti aşağıda yer

almaktadır...1977 yılında doğan Serkan Altuniğne, 1 yaşında konuşmaya 2 yaşında yürümeye ve 3 yaşında yürürken düşerek kafasını kırmaya başladı...

4 yaşındayken aniden okumaya başlayan Serkan, çevresi ve ailesi tarafından dahi olarak görülmeye başlansa da, 5 yaşında kendi elini araba kapısına sıkıştırmak, yarım saat içinde 3 kere denize düşmek gibi başarılarının ardından gerzek payesi almaya hak kazandı... Aynı yıl okula başlayan Serkan, öğretmenleri tarafından direk 2. sınıfa alındı... İlkokulu İstanbul'da bitiren Serkan Altuniğne orta okulu Bodrum'da liseyi ise İzmir'de yatılı okulda tamamladı... Üniversite'ye hiç girmesede (gerçi 2 yıllık inşaat M.Y.O mezunu ama o sayılmaz) ÖSS sınavına 8 kez girerek kırılması güç bir rekora da imza atmıştır... Karikatür çizmeye başlamadan önce çeşitli inşaat firmaların da çalışan çizerin inşaat kariyeri inşa ettikleri binanın zemin katını 20.kata inşa etme başarısının ardından son bulmuştur. 2 yıldır penguen dergisinde karikatür çizen Serkan Altuniğne hala ne yaptığını bilmemektedir...

ÇİZERİN DİÐER BAŞARILARI-
1-İlkokul, ortaokul ve liseyi bitirme...
2-En hızlı aşık olma rekoru...
3-En hızlı aşkından vazgeçip başkasına aşık olma rekoru...
4-En çok aşık olma rekoru...
5-En fazla kız tarafından reddedilme rekoru...
6-Aynı anda en fazla sakarlık yapma rekoru, tam 4 sakarlık üst üste...
7-En kıza çıkma teklifi...
8-En uzun kaka yapma rekoru...
9-En kıllı vücut...
10-Ayrıca "Bugüne kadar tam 3 kadınla beraber oldum" demeci türk basını tarafından yeterli ve hakettiği ilgiyi görmemiştir...

20050717.jpg

------------------------------------------------------------------------------
İlk defa geçen Pazar günü yüz yüze görüştük. Gerçekten çok mütavazi ve sempatik bir insan. Ve başarılı bir çizer...
www.komikaze.net /site böcüğü
[email protected]
www.penguen.com

İyi başladı, gerisini getiremedi. Her hafta aynı köşede eşcinsellikle ilgili espriler görmekten ben bıktım, o çizmekten bıkmadı. Yetenekli adam aslında ama travestilerle bir problemi var sanırım. Artık, neyse...

Bence karikatürist değil. Ama çok iyi bir "durum komedisi" çizeri!... Yani aslında bakarsanız "modern karikatürist". Çünkü eskiler gibi çizgiyle birşey anlatmıyor. Onun yerine küçük çizim nuanslarını durum esprileri ile süsleyerek çok güzel sunuyor!... Ellerine sağlık kendisinin :p

Bence çizmeyi asla bırakmasın!... Her okuduğumda gülüyorum kahkahalarla kendi kendime!

Ellerine sağlık diyeyim buradan...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Jawbreaker demiş ki:
İyi başladı, gerisini getiremedi. Her hafta aynı köşede eşcinsellikle ilgili espriler görmekten ben bıktım, o çizmekten bıkmadı. Yetenekli adam aslında ama travestilerle bir problemi var sanırım. Artık, neyse...

Bende sordumda yokmuş öyle bir sorunu :D

Gerek Aşk Acısı gerekse diğer çizimleriyle beğenerek takip ettiğim bi insan. Bence gerçekten çok komik çiziyor. İnşallah böyle devam eder :)

ben bu adamın neden sürekli kızlar tarafından terkedilen ve sürekli ağlayan adamlar çizdiğini bi türlü anlayamıyorum.ama gerçekten komik çiziyor:)

soyadının ilk duyduğumda yanlış yazılmış olabileceğini düşündüğüm bir çizer kendisi. çizgileri kendine özgü esprileri birbirinden komik bir karikatürist.

tanıştım oturdum v durmadan güldüm anlamadım ki adam ayaklı güldürü makinası gibi, ve ben tanıştığımda penguende olduğunu biliyordum ama çizdiği şey hakkında bir fikrim yoktu takip etmediğimden dolayı dergiyi, inanılmaz içten güzel insan

sevimli bir kişilik fuarda gördüğümüz kadarıyla :) arkadaşımın posterini imzalarken " '...ya sevgiler' yazma lütfen içinden ne geliyorsa onu yaz küfür yaz istersen hatta :D "demesi üzerine "HELLO"yazıp sonra "içimden hello geldi hehe"demesiyle çok güldürmüştü..

Serkan Altuniğne bnim 2. dereceden kuzenim oluyor. Karikatürlerine hastayım bunu o da bilyor. Kendisi çok yetenekli ve bu iş için üzerinde yıllarca uraştı. Göryorum ki sizler de karikatürlerini okuyarak emeğinin karşılığını veriyorsunuz. Bi de yeni çıkacak olan Şahan'ın Recep İvedik filmininde Şahanla beraber seneryosunu yzdı. Mutlaka gdin! ;)

Geri