51 PromiL(Rock) - Ankara

Minenin sesi tartışmasız iyiydi.. Sahnede şarkıların sözlerini unutması, yanlış yerlerde girmesi dışında sahne performansı da fene değildi. Ama şarkıları karıştırması, unutması bi süre sonra çok buyuk sorun oldu bence.. Yoksa ben mine yi sahnede beğeniyodum.. Sahneye yakışıyodu..

Minecim.. " canım bu adamlar bence şu anda öss den dah a fazla önem veriyolar gruba (tabi selo için bunu söyleyemiyebilirim.. ama o da çok önemsiyo grubu).. Senin öss yi ön planda tutup bu adamlara ayak uyduramaman buyuk bi sorun onlar için.. Bu yuzden onları da anlayışla karşıla.. Belki bu konunun bu şekilde buralarda konuşulması pek hoş değil, hatta belki benimde bilmediğim bi çok konuşma, tartışma, anlaşmazlık olmuş olabilir aranızda.. Ama benim anladığım kadarıyla olay bu.. Ama eminim bu kararı, düşünceyi Sahnede Şarkılar üzerindeki hataların, girişlerin (giremeyişlerin), untmaların vs.. de etkili olmuştur.."

Neyse olan oldu kırmayın birbirinizi..

Bundan böyle herkes için en iyisi olsun dostlar.. uzatmayın..

Öptüm hepinizi..

Müziği hobi olarak gören kişileri ne seviyorum ne de başarılı olacaklarına inanıyorum. Müzik basite alıncak bir iş değil. Yani ders çalışırken bir 10 dk arada gitar çalmanın insana katacağı şeyler çok fazla. ÖSS olayı da eğer bir şeyler katıyorsa bilemem ama ben artık kendimi müziğe vermiş birisi olarak, ileride aç da kalsam en ezından istediğim işi yaparak aç kalmış olurum bu da bir parça bile pişmanlık vermez. Zaten müzik işini hobi olarak görenler, hiç uğraşmasın daha iyi! Herkes stüdyoya, çalışmalara gitmediği zmanlarda test çözebileceğini sanıyor o olmaz başka bir şey çıkar yine zaman kaybedersiniz. Zaten yapacak adam müziği de öss yi de bir arada götürür, imkansız birşey değil.

Bu arada 51 Promilin vokal problemindeki aldığı kararlara tamamen objektif olarak bakmak gerkirse gerçekten profesyonel bir karar.

arkadaşlar bizim dün tartıştığımız konunun çok dışına çıktı olay...kimse beni beğenmek zorunda deil ayrıca müziği hobi olarak görseydim bu grubun en kötü zamanlarında yanlarında olmaz onlara köstek olurdum bu durumu hiçkimse inkar edemez bu tartışma benimle başladı ve benimle bitsin seven ya da sevmeyen herkese çok teşekkür ederim 51 promile her zaman her şartta başarılar....lütfen artık kapatalım bu konuyu!!!

Nası yanımızda oldun???Bu senenin başında işlerim var deyip bizi bırakan sen değil miydin???Ama konserler olunca tekrar geldn.Kusura bakmayın ama yazmadan edemedim.Sanki nankörlük yapmışız gibi bir izlenim doğmasın.

evet bu grup 'bişey' olmadan önce onlarla mamak da allahın bile unuttuğu bi okula,sırf kıramadığım için dersaneyi asıp anadolu öğretmen lisesine konserlere giden ben deildim zaten hatta ortada konser bile yokken stüdyoya çalımaya giden de ben deildim yapmayın allaşkına yaaaa....kusurabakmayın ama işiniz düştüğünde can ciğer kuzu sarması oluoruz,çıkarlarınıza ters bişey olduğundada zaten istenmeyen ihtiyaç duyulmayan adam oluoruz anlamadım ben sizi de,arkadaşlığınızı da....

scolD demiş ki:
evet bu grup 'bişey' olmadan önce onlarla mamak da allahın bile unuttuğu bi okula,sırf kıramadığım için dersaneyi asıp anadolu öğretmen lisesine konserlere giden ben deildim zaten hatta ortada konser bile yokken stüdyoya çalımaya giden de ben deildim yapmayın allaşkına yaaaa....kusurabakmayın ama işiniz düştüğünde can ciğer kuzu sarması oluoruz,çıkarlarınıza ters bişey olduğundada zaten istenmeyen ihtiyaç duyulmayan adam oluoruz anlamadım ben sizi de,arkadaşlığınızı da....

çoğul konuşma.. ben seni sewerim ama bence yalnış bişey söyleyince tepki de de bulunurum.. Ayrıca benim bu konuda ne çıkarım olabilir ki!! Bence bu senin kafanda büyüttğün aptal düşüncelerden başka bişey değil.. İleri gittiysem kusura bakma ama olay bu. bazı şeyleri kabul etmen lazım.
Ayrıca bu grup 51 promil adını almadan önce de vardı.. Herşey seninle başlamadı. Düşün sen varken böyleymiş, peki sen olmadan önce nasıldı.. Pek farklı diildi.. Bu grubun zamanında ayakta durması için saçını süpürge etmişsin gibi konuşman ilginç :!: :!:

KaRaKKeDi demiş ki:
scolD demiş ki:

çoğul konuşma.. ben seni sewerim ama bence yalnış bişey söyleyince tepki de de bulunurum.. Ayrıca benim bu konuda ne çıkarım olabilir ki!! Bence bu senin kafanda büyüttğün aptal düşüncelerden başka bişey değil.. İleri gittiysem kusura bakma ama olay bu. bazı şeyleri kabul etmen lazım.
Ayrıca bu grup 51 promil adını almadan önce de vardı.. Herşey seninle başlamadı. Düşün sen varken böyleymiş, peki sen olmadan önce nasıldı.. Pek farklı diildi.. Bu grubun zamanında ayakta durması için saçını süpürge etmişsin gibi konuşman ilginç :!: :!:
ya kızım sen kimsin ben hala cozemedim ya anaaaaaaa su bilgisayarın basında 2 gundur kudurdum ya mine artık sende girip yorum yapma su forumda zaten senin yerine gerekli GEREKSİZ HERKES yorum yapıo ya falla su 51 promili nie bu kadar buyuttugunuzude annamadım minenin arkadasları gelip bu kadar yorum yapmadı sonucta gruptan ayrılıp elestirilere maruz kalan mine herkes bi ders cıkarması kendindede suc araması yada aradaki yanlısları tartması gerekirken ona buna satasıo bu forum grup hakkında iyi yada kotu elestiri yapılsın yada konser zamanları verilsin diye acılmıs surekli yazılan her yazıa laf yetiştirmek yada yazan kişilere laf sokmaı beklemeniz için deil 2 gundur aynı muhabbetler donuo bence grup dısı olan 3. 5. sahıslar aradaki konu hakkında yorum yapmasın buna ben dahil tum dıs kapının dıs mandalları dahil herkes kimin ne olduunu bilio bence konusulcak bişi kalmamıstr artk cok uzattınız
basarılarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Sevalcimm.Sen kimsin dediğin arkadaş Mineyi de bizi de seven 4 yıldır ilk konserimizden beri bizi takip her kotu anımızda yanımızda olan 2-3 kişiden biri.Son 5 aydır dinleyen en yakınımzdaki insanlara 3. sahıs diyen bizi vokalimize gore değerlendiren biri değil.
Evet minecim sana da ne diyelim kendi verdiğin konsere saygın yok ki allahın unuttuğu bir dağda konser verdin şimdi laf ediyosun..Öğretmen lisesinin şenlikleride bize her istediğimiz imkanı sağlamadı mı??Şimdi ona da laf ediyosun.Ayrıca konseri izleyip te yorum bırakmayan arkadaşların nedense şimdi yorum bırakıp forumu kirletmeye başladılar(seval den bahsetmiyorum).Sözleri unutmanı veya trafiği karıştırmanı iyi birşeymiş gibi gosterdiler.Nedense bu kişiler şimdi ortaya çıktı.Ve telefon numaralarımızı nerden aldılar onu da merak ediyorum.Bizim bu accountların sen olmadığımıza inanmamız için evimizi aramalarına gerek yok.Senin söylemen yeterli ki sen msn den pek konuşmuyosun.Konuşunca da arkadaşlarımızın sana saldırdığını söylüyosun.Buket mi sana saldırmış:D 3-4 yıldır var olan grupta cıktığın konser sayısı 5-6 tane ve 1 yıldır grupla berabersin nasıl en kötü anımızda yanımzda oldun onu anlamadım.
Seval sende niye 51 promili bu kadar buyutuyosunuz demişsin.Sağol canım.Burda büyütülen bir şey yok.Minenin kendine kovulmuş havası vermesinden başka.
Bu foruma 51 promilin irem-Hayalet sevgilim e yaptığı kayıt 1-2 gun içerisinde eklenicektir.Lütfen bundan sonraki yorumlarınızı bunun üstüne yapınız.Bu konu kapansın.Hepiimz yuzyuze gorusen insanlarız.Konuşup anlaşabilir veya anlaşamayabiliriz.Ama 51 promiL in topiginden değil.Bu yazımıda sadece yanlış anlaşılmaların olmaması için yazdım.
Son lafımda şudur minenin bundan sonra bizden çok daha iyi gruplarda devam edeceğine eminim(bu kendimize iyi demek deil seval :!: ).Senin sesini biz dahil herkes biliyo.Bu konuda edeceğim son lafta sana da 51 promil e de başarılar.

ozgun1907 demiş ki:
Sevalcimm.Sen kimsin dediğin arkadaş Mineyi de bizi de seven 4 yıldır ilk konserimizden beri bizi takip her kotu anımızda yanımızda olan 2-3 kişiden biri.Son 5 aydır dinleyen en yakınımzdaki insanlara 3. sahıs diyen bizi vokalimize gore değerlendiren biri değil.
Evet minecim sana da ne diyelim kendi verdiğin konsere saygın yok ki allahın unuttuğu bir dağda konser verdin şimdi laf ediyosun..Öğretmen lisesinin şenlikleride bize her istediğimiz imkanı sağlamadı mı??Şimdi ona da laf ediyosun.Ayrıca konseri izleyip te yorum bırakmayan arkadaşların nedense şimdi yorum bırakıp forumu kirletmeye başladılar(seval den bahsetmiyorum).Sözleri unutmanı veya trafiği karıştırmanı iyi birşeymiş gibi gosterdiler.Nedense bu kişiler şimdi ortaya çıktı.Ve telefon numaralarımızı nerden aldılar onu da merak ediyorum.Bizim bu accountların sen olmadığımıza inanmamız için evimizi aramalarına gerek yok.Senin söylemen yeterli ki sen msn den pek konuşmuyosun.Konuşunca da arkadaşlarımızın sana saldırdığını söylüyosun.Buket mi sana saldırmış:D 3-4 yıldır var olan grupta cıktığın konser sayısı 5-6 tane ve 1 yıldır grupla berabersin nasıl en kötü anımızda yanımzda oldun onu anlamadım.
Seval sende niye 51 promili bu kadar buyutuyosunuz demişsin.Sağol canım.Burda büyütülen bir şey yok.Minenin kendine kovulmuş havası vermesinden başka.
Bu foruma 51 promilin irem-Hayalet sevgilim e yaptığı kayıt 1-2 gun içerisinde eklenicektir.Lütfen bundan sonraki yorumlarınızı bunun üstüne yapınız.Bu konu kapansın.Hepiimz yuzyuze gorusen insanlarız.Konuşup anlaşabilir veya anlaşamayabiliriz.Ama 51 promiL in topiginden değil.Bu yazımıda sadece yanlış anlaşılmaların olmaması için yazdım.
Son lafımda şudur minenin bundan sonra bizden çok daha iyi gruplarda devam edeceğine eminim(bu kendimize iyi demek deil seval :!: ).Senin sesini biz dahil herkes biliyo.Bu konuda edeceğim son lafta sana da 51 promil e de başarılar.
bak özgüncüm kimse foruma gelip bişiler yazmak istemedi çünkü konseri izleyip yuzyuze yorum yapmaktan daha iyi bi yol olmadıgını dusunen kişiler suan yazmalarının sebebide mineye karsı gelen ve sizin arkadaslarınızın yogun eleştirileri benm bastan beri bu foruma yazma sebebim sadece minenin sizin grupta olması degil cok farklı nedenlerde var bunları burda konusmayalım istersen 51 promili niye bu kadar buyutuosunuz dememin nedeni bi anda cidden basarılı oldugunuzu insanların gormesi ama bunuda cok abartarak bu forumda paylaşmalarıdır mine kendine kovulmus havası vermio olay direk oyle gelişti bende yanındaydm konusmalarınızda!:!: yazısmalarınızı sana yollıyım istersen bi oku sonunda nasıl bi sonuc cıkarıcaksın bi kendin gor emin ol kimse forumu kirletmiyo sen forum nasıl kirletilir gormemişsin neyse burda son 2 gunde mine hakkında yorum yapan insanların hepsi arkadaslarımız ve kimse account falan deil iyi bi grup oldugunuzu her zaman soyledim ama abartmadan farklı anlamlar cıkarmıssın bravo valla ns ya cidden cok sıkıcı surda yaptıgımız muhabbet bu foruma bu konu hakkında son yazım mine gruptan cıkmıs olabilir ama sizi GRUP olarak degerlendirdigim için dinlemeye geldigim konserlerden sonra yazarıs yine bişiler basarılar

ya zonguldaktayken duyduğum milletin cebinde çalan hayalet sevgilim sizin şarkınız mıydı? yoksa o şarkıyı yeniden irem'e demo şeklide çıkması için mi çalacaksınız? (Biraz abuk bi cümle oldu ama anca bu kadar toparlayabildim, umarım anlaşılır birşey olmuştur :) )

RBC demiş ki:
ya zonguldaktayken duyduğum milletin cebinde çalan hayalet sevgilim sizin şarkınız mıydı? yoksa o şarkıyı yeniden irem'e demo şeklide çıkması için mi çalacaksınız? (Biraz abuk bi cümle oldu ama anca bu kadar toparlayabildim, umarım anlaşılır birşey olmuştur :) )

Şimdi şöyle parçanın kimin olduğu hakkında fazla bir bilgim yok. Ancak İrem - Hayalet Sevgilim olarak geçiyor. Önce sadece klasik gitar la söylenmiş hali vardı. Sonra sanırım bunun üzerine Ekin Çağlar bişiyler ekledi. Biz şimdi yeni bir şekilde düzenledik. Yani 51 Promil olarak cover ladık. Aslında stüdyo kaydını bekliyorduk ancak ev kaydının son halinide 1-2 gün içinde koycaz. Şarkı ve söyleyen hakkında bizde daha çok bilgi edinmeye çalışıyoruz.

Merhaba arkadaşlar;
ben faili meçhulden berker.sizi uzun zamandır tanıorum.özgür,özgün aydın ossun taa orta okuldan beri.Ama bu işlere girdiiniz zman o kadar genç diildiniz.Yani bu işlerde sizde yenisiniz.Bildiiniz gibi benim grubumda ööle.ben şahsen kendi grubumda daha istediim gibi bi başarı elde etmeden grup elemanlarımla hiç bi şekilde kötü bi tartışma yaşamadım.Ki bu çok yanlış.Ve daha bu grup olarak yaşadıınız olaylar da çok karmaşık ve yanlış.
Bana bugüne kadar gelen konser tekliflerinde her zman grup birliğini önde tuttum.Eğer adın faili meçhulse veya 51 promilse sahneye tam olarak grubunla çıkmalısın.Benim klavyecim var.bize bi kaç şarkıda eşlik etmesine rağmen sahneye onsuz adımımı atmam.
tamam onu geçtim sizin tercihinizdir grup bağı falan die bişi yok derseniz anlarım.peki sen bi grupsan demo kaydını nası solistin olmadan alırsın.gerçekten düşündürücü.hadi onu geçtim minenin işi olsun varsayalım.ertelersin vs....ns.... sizin bileceğiniz iş....
Veya başka bi solist fikrin varsa bunu demo kaydı almadan önce söölersin ve dier solistine bi şekilde verdii emeklerden dolayı teşekkür edersin,güzel güzel sen yoluna ben yoluma dersin.
Dier bi konu.demo kaydını başka bi solist aldıktan soora ESKİ solistiyle konsere çıkmak gerçekten çok düşündürücü.
şunu da söölemeden edemicem.Eğer bi grup war olursa tüm elemanlarıyla var olur.Değişmeler olabilr.ama emeklerinden dolayı bi teşşekkürün çok olmaması lazım.bunun kişisel bi saygı olması lazım.çünkü yaptıınız bu müzik bilddiniz bi sanat.Sanatsa biraz saygı gerektirir.

51 promile başarılar diliorum.İnşallah yolları açık olur.(Şuan grupta 51 promilden kim var kim yok bilmesem bile.veya 51 promil grubu kaldıysa :D)

İlk olarak Teşekkür ediiyorum yorumun için. Hala 51 Promil grubu var. Ve senin düşündüğünden daha eski bir dostluğumuz var. Her ayrılıkta bahaneler işin dış kabuğudur. Yani görünen kısım sadece bahanedir. Gerçekte neler yaşandığınız sadece 51 Promil grubu bilir. Ne kadar burda bunu yansıtmış olsakta bizi dinleyen insanlara saygı duymak düşer. Hele ki nasıl bu kadar grup içi olayı biliyosun onu da bilmiyorum. Mine den yada başkasında aldığın bilgiyi yanlış almışsın. Bu forumu bi kere okusaydın yada bi konsere gelseydin demodan sonra kimle çıktığımızı bilirdin. Kusura Bakma Berker sana bi sinirimiz yok. Bizi eleştirebileceğiniz tek konunun bunun burdra bahsedilmesi olduğunu düşünüorum(tartışmanın) ayrıca bi grubun kaç yıllık olduğu önemli değildir. ki bu 4. yılımız sonuçta hala çok çalışmamız gerekiyor. Ama 2 yıllık albümü olan gruplar var. Nese bi daha bi daha konuyu kapatıyorum lütfen cvp yazmasın kimse konu kapansın. Teşekkürler.

sarkının hikayesini ben biliyorum. irem sevgilisyle bir gun kavga ediyor baya birbirlerine giriyorlar sonra adam arabasiyla cekip gidiyor ve kaza yapıp ölüyor bunun uzerine irem bu sarkıyı yazıyor ve ortalıktan kayboluyor iremden bir daha haber alınamiyor...

Geri