51 PromiL(Rock) - Ankara

gecen sizi garagede dınledım cumartesı organızasyonunda. fena dıılsınız tamam orası ayrı konu ama baskalarının sarkılarını calarak bı yere gelmeye calısmak cok salakca bı dusunce. bestelerınız guzel olabılır ama sızı ınsanlar ''haa 51 promılmı? evet abı hayalet sevgılım dıye bı bestelerı var dımı?" dıye tanıyo. bu da sızın o sarkıyı kullanıp bı yere gelmeye calıstıgınızın bı gostergesıdır.

İnsanların bizim hakkımızdaki düşünceleri bizim elimizde olan bir şey değil(senin düşüncen gibi).Biz şarkıyı yaptığımız tarihte ortada ne gazetelerde roportaj verip dream tvlere cıkıp şarkısını satmaya çalışan bi İrem vardı.Ne de herkesin dilinde olan bir hayalet sevgilim şarkısı...Bu kadar tanınmasını biz sağlamadık.Yaptığımız coverı sadece sitemizden ve purevolumden yayınladık.Her yere de 51PromiL-Hayalet Sevgilim(irem cover)diye koyduk.Ama site adminleri alıp ta 51PromiL şarkısı diye yayınladılar.Bu da elimizde olan bir şey değil.Ayrıca şarkının ilk haliyle bizim coverımızın da pek bir alakası yok.Biz alıp ta aynı şarkıyı vokalimize soyletmedik.Şarkıyı en az bozacak şekilde kendimizden koyabileceğimiz kadar fazlasını koyduk.Senin gibi düşünen insanlar onceleri hiç yoktu.Şarkı tanındıkca ünlendikce artmaya başladı.Yakında daha da fazla olumsuz eleştiriler almaya da hazırız.Yaptığımız o kadar acıklamaya ragmen hala "şarkıyı calmakla bir yere gelme"lafını kullanan birinden şunu anlıyorum.Ya hiç araştırmamışsın!!Ya da foruma sırf bize iki laf atayım diye üye olmuşsun ki bu daha ilk yazın!!!Ayrıca lütfen ifadelerinde saygı sınırlarını aşmamaya calış."fena diilsiniz" yorumunda bizi cok mutlu etti.Teşekkürler...

arkdaslar sözüm meclisten dISARI ama sadece dinlemekle müzik elestirmek yanlis müzigin içinde olmak onun ruhunu hissetmek yasatir amatör ruhu... elestiri içten olur yapici ve gelstrici olur eywallah ama sanirm bu is art1k zevke dönüstü lutfen baska eglenceler bulunuz ...... 51 promil gayet ii ve müzik için yasayan bi grup hepinzin arkasnday1m sevgiler

katılıyorum spiderin yorumlarına aramızda galibaa cover teriminin anlamını bilmeyenler var ama bilmemek değil öğrenmemek ayıptır:)
en kısa zamnda öğrenilmesini öneririm:)

51 promil iyidir....

hayal et sevgilim şarkısının irem diye bir kıza ait olduğunu herkes biliyor, yoksa 51 promil çıkış şarkısı olarak "hayal et sevgilim"i kullandığı bir albüm yapmış da ben mi bilmiyorum? Yapmayınız etmeyiniz, kim neyi çalmış? cover yapıyorlar ve bence Ece daha güzel söylüyor İrem'den :). Ama şarkı irem'indir, ortada çalma diye bir durum da yoktur. Ben bu şarkıyı internette hep irem - hayalet sevgilim diye görüyorum, hiç 51 promil hayalet sevgilim diye birşey görmedim, ama varsa da yazılır başına denildiği gibi 51 promil irem cover diye olur biter.

Ayrıca şu da var, irem bu bestenin telif haklarını almış mıdır? belki beste ona da ait değil, belki de ölen ya da Türkiye'yi terk etmiş alakası hiç kalmamış birinin bıraktığı notalardan üretti onu, aksini ispatlayabilecek birşey var mı? Hadi aldı diyelim, bunu söylemek irem'in avukatından başka kimin hakkıdır?

Hırsızlık büyük bir ithamdır. Bir gruba böyle bir ithamda bulunmak için sağlam kanıtlara sahip olunması lazımdır. Değil 51 promil gibi sevdiğimiz kardeşimiz sayılacak bir grup için, alakasız bir rock grubu için bile bu suçlama yapılırsa üzülürüm, üzüldüm de. Türkiye'de protest bir müzik olan rock ve türevleri Erkin Koray'lardan beri büyük bir ayakta kalma savaşı veriyor ve şu an çok sayıda grup olmasına rağmen kaliteyi yansıtan az sayıda grup var. İşte az sayıda olan bu gruplardan biri olan 51 Promil'e bunu yapmamamız lazım. Daha çok gençler ve başarılılar, onlara böyle ağır ithamlarda bulunacaksak hakikaten bunu hak etmiş olmalarına inanmadan bunu yapmamalıyız. Yoksa onları harcamak mı amacımız?

Türk Futbol Federasyonu'nun yayımladığı reklamlardaki slogan ile yazımı bitirmek istiyorum: "LÜTFEN!"

????????????????????

kimsetutamaz demiş ki:
gecen sizi garagede dınledım cumartesı organızasyonunda. fena dıılsınız tamam orası ayrı konu ama baskalarının sarkılarını calarak bı yere gelmeye calısmak cok salakca bı dusunce. bestelerınız guzel olabılır ama sızı ınsanlar ''haa 51 promılmı? evet abı hayalet sevgılım dıye bı bestelerı var dımı?" dıye tanıyo. bu da sızın o sarkıyı kullanıp bı yere gelmeye calıstıgınızın bı gostergesıdır.

Kesinlikle katılmıyorum.Bence(ve eminim çoğunluk da böyle düşünüyodur...)süperdiniz...Hayalet Sevgilim coverına gelince de,kesinlikle emek harcanmış ve Özgün'ün de dediği gibi orjinallik bozulmadan katılabilecek herşey katılmış.Emeği silip atmak bu kadar kolay değil arkadaşlar...gayet iyi gidiyosunuz 51 Promil...Kütahya'da ve Nokia supersound'da başarılar....

Arkadaşlar Hatırlatma yapayım. www.nokiasupersound.com daki oylarınızda 10 grup seçmezseniz oyunuz geçersiz oluyor. Yani oylamaya 2 grupta seçmek isteseniz 10 tane yazmak zorundasınız. Bende yeni öğrendim. Ayrıca nokiasupersound a yorum yapan arkadaşlardan çok güzel etkileyici yorumlar aldık ve buradan onlara çok çok teşekkür ediyoruz güzel yorumları için.

Bizler polyannamsı insanlarız.. Kötülükleri görmedik görmezlikten geldik.. Sırtımızdan geçindirdik kazığı yedik.. İyi eleştiri kötü eleştiri bişey hepsini yapıcı olarak yorumluyoruz.. Ama hırsızlık lafına gelince akla söylenebilecek tek şey geliyo.

Hırsız Babandır!

kimsetutamaz demiş ki:

Yanılmıyorsam burası bir Amatör gruplar forumu ve burada olan çoğu grup (hepsi?) amatör sayılabilicek gruplardır. Peki amatör gruplar ne yapar? Cover.. Başkalarının şarkılarını çalarak bir yere gelmeye çalışmak salakça demişsin. Özellikle konserlerde milleti eğlendirmek için cover çalman lazım, çünkü bizler amatör olduğumuzdan, çoğu insan şarkılarımızı bilmiyor, ve onların öylece bakıp bir saat boyunca hmm budamı onların demesini istemiyoruz doğal olarak . Oraya millet eğlenmeye geliyor değil mi? Burada kimse kimsenin emeğini çalmıyor. Cover yapmışlarsa, ve bu cover güzelse tabiki bununla bir yerlere gelmeye çalışıcaklar. Duman'ı bile çoğumuz Herşeyi yak'la tanımadıkmı?

Ben gayet başarılı buluyorum hayalet sevgilim coverını, ellerinize sağlık.

Destekleyen herkese öncelikle teşekkürler..
Konserlerimiz tekrar başlıyor...

3 Aralık Biziz Rock Bar..çıkış saati:15:30..(51PromiL-Roulette-EvilCats)

3 Aralık Garaga Rock Bar..Çıkış saati:17:30..(51PromiL-Tuşe-Vita-SertSessiz)

8 Aralık O.D.T.U Beste Günleri çıkış saati:13:15

10 Aralık Aktüel Cafe(kütahya)çıkış saati..21:00 kapı açılış...

Çok kısa bir süre içinde yeni kayıtlarımızda sitemizle beraber yaynlanıcak..Konserlerimize herkesi bekliyoruz...

ozgun1907 demiş ki:
Destekleyen herkese öncelikle teşekkürler..
Konserlerimiz tekrar başlıyor...

3 Aralık Biziz Rock Bar..çıkış saati:15:30..(51PromiL-Roulette-EvilCats)

3 Aralık Garaga Rock Bar..Çıkış saati:17:30..(51PromiL-Tuşe-Vita-SertSessiz)

8 Aralık O.T.D.U Beste Günleri çıkış saati:13:45

10 Aralık Aktüel Cafe(kütahya)çıkış saati..21:00 kapı açılış...

Çok kısa bir süre içinde yeni kayıtlarımızda sitemizle beraber yaynlanıcak..Konserlerimize herkesi bekliyoruz...

Oha olum aynı gün 2 konser mi?

Bir de o.t.d.u yazmışın. O.d.t.u olmayacak mı acep o? :p :p :LOL: :LOL:

Geri