Charvel / Jackson Başlığı

96 ile başlayan seri no her ne kadar bana japon yapımı gibi gözükse de, 7 telli ve rr kasa olması işi garipleştiriyor. Ama bildiğim kadarıyla USA yapımı olanların çoğunun seri numarası UO ile başlıyor hatta sonraki numaralara göre yapım yılını kontrol edebiliyoruz.

JacksonRR7R-1.jpg

JacksonRR7RandIbanezRG7620.jpg

şimdilik bunlar var. :)

oldukça büyük bir değişiklik olur.şimdikilerin ağacı her ne kadar basswood olsada genede gayet güzel aletler.yeni seri bir dx10d çaldım gayet tatminkardı.üzerindeki manyetikler kötüydü biraz ama bir manyetik modifiyesi ile gayet güzel olur gibime geliyor.

merak ettimde bir şey sormak istiyorum. şimdi türkiyede en cok satan gitar listesini oluştursak acaba jackson kacıncı sırada olurdu.

biliyorum sacma bir soru ama ne biliyim merak ettim işte :LOL:

samedii demiş ki:
merak ettimde bir şey sormak istiyorum. şimdi türkiyede en cok satan gitar listesini oluştursak acaba jackson kacıncı sırada olurdu.

biliyorum sacma bir soru ama ne biliyim merak ettim işte :LOL:
valla ibanez ile fender değişkenlik gösterebilir ama sanırım
fender
ibanez
jackson
sıralaması doğru olur,bende jackson kullanıyorum ama jackson 3. dür bana kalısra en cok satılanlar markasından.

assault demiş ki:
Fender'in o kadar çok satacağına inanmıyorum.Tamam çok satılıyor ama fiyat çok yüksek.İbanez birinci olur bence.Belki fender'den çok squier vardır.

Ibanezle Jackson'ı toplayıp 3le çarpsak Fender kadar etmeyebilir :) Biz sadece kendi içinde olduğumuz piyasayı görüyoruz, bir sürü alakasız insan Fender alıyor ve çalıyor, ayrıca Gibson. Bu 2 firma diğer bütün firmalardan çok çok daha fazla satış yapıyorlar. Amerika'yı düşünün, kimsenin gitar çaldığını bilmediği insanlar genellikle Fender veya Gibson ya da farklı bilinmeyen bir marka kullanıyorlar :)

les paul forumuna girip bir bakın, üç tane 59 veya 60 reissuesu olmayanı adam yerine koymuyorlar. tanesi ortalama 4000 dolardan ciroyu siz düşünün :)

en basitinden girin srv'nin sitesinden satılıklara bakın, türkiye'nin gitar dağılımının örneğini görebilirsiniz :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
assault demiş ki:
Fender'in o kadar çok satacağına inanmıyorum.Tamam çok satılıyor ama fiyat çok yüksek.İbanez birinci olur bence.Belki fender'den çok squier vardır.

Ibanezle Jackson'ı toplayıp 3le çarpsak Fender kadar etmeyebilir :) Biz sadece kendi içinde olduğumuz piyasayı görüyoruz, bir sürü alakasız insan Fender alıyor ve çalıyor, ayrıca Gibson. Bu 2 firma diğer bütün firmalardan çok çok daha fazla satış yapıyorlar. Amerika'yı düşünün, kimsenin gitar çaldığını bilmediği insanlar genellikle Fender veya Gibson ya da farklı bilinmeyen bir marka kullanıyorlar :)

Evet doğru tabi ama ben ülkemiz için düşünmüştüm.Bizde para olmadığı için alamıyoruz ama işte amerikada filan olsak doldururuz fenderleri falan.Neyse inşallah bizde üretimi sağlam olan bir gitar çıkartırızda milletçe ucuza gitar sahibi oluruz.

arkadaş türkiye piyasasını sormuş abiler burada direk fantezilerini açıklamışlar....hiç düşünme harçlıklarını biriktiren her türk genci gitar çalmya cort la başlamıştır :) :) :) ne gibson ne fender yalan onlar sen cort a gel :)

assault demiş ki:
Hehe valla bizim evde bile bi cort var.Cooooooooort!

Cort firması için önemli bir ticari başarıdır bu da mesela :)

Jackson yıllar yılı doğru düzgün bir satış politikası belirleyip pazarda yüksek pay sahibi olmasını sağlayabilecek birileri tarafından yönetilemedi. Şirketin ederi ne kadar, bütçeleri ne kadar hiç bir fikrim yok ama giderek daha güzel şeyler üretiyor olmalarına rağmen japon üretimi gitarları piyasada bir türlü olması gereken yere gelemiyorlar. Fiyatı 2x olan bir gitardan 10 tane satılabiliyorsa x olan gitardan 20 değil 40 tane satılmalı. Ucuz şeyler her zaman sürümden kazandırırlar ama (ülkemiz hariç) amerikan Jacksonlar Japon ve hatta Hindistan'da üretilenlerden kat kat kat daha pahalı olmalarına rağmen onlardan daha fazla konuşulup alınıp satılıyorlar :) Japonya'da gitar üretmenin mantığı Fender vs. gibi çok büyük rakamlarda satışlar yapmak olmalı..

Ben eğer Jackson firmasını yönetiyor olsaydım herhalde sadece Amerika'da şu anda dünyada üretilen gitarların milyonda birini oluşturmayacak bir oranda olan el ile gitar üretimini tek iş olark yapan bir firma haline getirirdim Jackson'ı. Ya da Japon gitarlar için çok farklı pazarlama stratejileri geliştirirdim. Bütün üretim hattını yeniden yapılandırırdım ve de..

yahu benim wrmgnin akord tutma problemi yok, fakat ne zaman case'e koyup biyerlere götürsem, case'den çıkardığımda -sadece- kalın mi teli bollaşıyor (artık nasıl denirse :)). Hiç böyle bişeyle karşılaşan var mı? sorun gitarda mıdır, casede midir,neydedir ?

dorlin demiş ki:
yahu benim wrmgnin akord tutma problemi yok, fakat ne zaman case'e koyup biyerlere götürsem, case'den çıkardığımda -sadece- kalın mi teli bollaşıyor (artık nasıl denirse :)). Hiç böyle bişeyle karşılaşan var mı? sorun gitarda mıdır, casede midir,neydedir ?

Case'inde kalın mi teline baskı yapan bir yer olabilir. Bana sorarsan bu pek bir sorun değil, çünkü gitar çalmak için ve çalarken akord kaçırmıyorsa bence sorun yok. Bu gibi case'de gitar kaçırma problemleri çok oluyor. Hatta bir ara birileri bir yerde gitarının akordunun case'de "tam" 1 nota kaydığıyla ilgili bir şeyler yazmıştı..

Geri