Charvel / Jackson Başlığı

Forum ahalisi !

Yukaridaki gitar icin pickguard almam lazim. HSH diziliminde 2 pot deligi olan ve floyd rose uyumlu bir pickguard bulamadim internette (belkide sorun bende 🙂 )

Dedigim ozelliklerde pickguard satan bir internet sitesi tavsiye edebilecek biri varsa cok makbul gecer.....

tunelde pickuard yapan ustalar var. bence custom yaptır istediğin renk ve şekilde

edit: 8O pardon yaa ingilterede oldugunu yeni gordum ama elbet orda vardır yapan birileri

thunderhead demiş ki:
Forum ahalisi !

Yukaridaki gitar icin pickguard almam lazim. HSH diziliminde 2 pot deligi olan ve floyd rose uyumlu bir pickguard bulamadim internette (belkide sorun bende 🙂 )

Dedigim ozelliklerde pickguard satan bir internet sitesi tavsiye edebilecek biri varsa cok makbul gecer.....

www.warmoth.com bir mail çak yapsınlar olmadı sarı saçlı pislik lüthiyer kessin bir tane :twisted:

Gümrüğe falanda takılmaz warmoth u düşünürsen max 50 dolar (az para değil tabi ama...) 😛

edit:

Orda nasıl bulamadın hakkaten 8O

😀

Cikip dukkanlari dolasmadim. Bu tur alisverislerimi internetten yapmayi tercih ediyorum genelde. Neyse elim mahkum ayaklarim gardiyan (peh peh 😆 ) ya dukkan dukkan dolasilacak yada warmoth a kestirilecek....

secks demiş ki:
hayırdır, sen aktif manyetik sevmezdin gibi hatırlıyorum?

Sevmem demedim, kayıtlarda ihtiyaç olmaz diyordum. Aktif manyetikler bana göre konserlerde ince ayar için çok faydalı, ancak kullanmayı bilene. Onun için de iyi bir ses sistemi lazım ki yaptığın pot ayarı bası tizi farkettirsin. Buna en açık örnek Iron Maiden konserleridir. Özellikle bascının (seyrettiğim konser videolarında) bolca volüm ayarı yaptığını görüyorum. İşte aktif manyetik hem daha net ses, hem de ton ayarı için bence iyi bir seçim. Türkiye'de konserde ton çekmek konserlerde zor ancak açıkçası EMG nin hafif pena tekniklerinde bile çok net ses verdiğini duyunca, teknolojinin faydalarını biryerde bir gitarımda kullanayım dedim. 🙂 Asıl amacım EMG nin o hızar sesli metal tonunu elde etmekti. Malzeme aktif çalışıyormuş, pil gerekiyormuş. Madem bir pil takmam gerekecek bari tam kullanayım dedim.

Atalay demiş ki:
secks demiş ki:
hayırdır, sen aktif manyetik sevmezdin gibi hatırlıyorum?

Sevmem demedim, kayıtlarda ihtiyaç olmaz diyordum. Aktif manyetikler bana göre konserlerde ince ayar için çok faydalı, ancak kullanmayı bilene. Onun için de iyi bir ses sistemi lazım ki yaptığın pot ayarı bası tizi farkettirsin. Buna en açık örnek Iron Maiden konserleridir. Özellikle bascının (seyrettiğim konser videolarında) bolca volüm ayarı yaptığını görüyorum. İşte aktif manyetik hem daha net ses, hem de ton ayarı için bence iyi bir seçim. Türkiye'de konserde ton çekmek konserlerde zor ancak açıkçası EMG nin hafif pena tekniklerinde bile çok net ses verdiğini duyunca, teknolojinin faydalarını biryerde bir gitarımda kullanayım dedim. 🙂 Asıl amacım EMG nin o hızar sesli metal tonunu elde etmekti. Malzeme aktif çalışıyormuş, pil gerekiyormuş. Madem bir pil takmam gerekecek bari tam kullanayım dedim.

bence de çok iyi bir şey yapmışsın 🙂

jackson7zg.jpg

dimarzio1vc.jpg

speedloader2hy.jpg

cordes1aw.jpg

Bunlar iş görür umarım🙂

ooha :S adam ps-6 ya speedloader takmış harbiden.. ŞOK!!
(akord kulakçıklarının girmesi gereken delikler boş kaldığı için pek hoş olmamış bence, zaten normalde de pek sevmem..)

ya özelliklerini çok araştırmadım ve çok bilmiyorum ama ilk etapta 1 dk gibi bir sürede tel değiştirmeyi sağlıyorumuş sanırım. süreden tasaruf o görüşüne değer mi bilmiyorum gerçi..

jacksonyellowtt8.jpg

Arkadaşlar sadece marekımdan soruyorum muhtemelen cevabı aldıktan sonra da oturup ağlayacağım, Yukardaki gibi bir gitarı custom shop'ta yaptırmak kaça malolur? (Inlay'ler LED olacak ama🙂)

Geri