Charvel / Jackson Başlığı

sheliakonur demiş ki:
Aynı anda denemedim ama farklı zamanlarda Amerikan Standart Stratocaster da, Deluxe Stratocaster da, Jackson SL2H de denedim. Sonuçta özellikler aynı; en belirgin özellikler olan neck-through yapı ve abanoz tuşeye karşılık olarak bolt-on yapı ve akağaç/gül ağacı tuşeden bahsediyoruz. İstediğiniz kadar manyetiğini, köprüsünü, şusunu, busunu değiştirin; boy ölçüşemez.
Madem ki forum olayından bahsediyoruz, bu forumun amacını tartışalım. Nedir ? Buraya giren insanlarla doğru bilgiyi paylaşmak, yardımlaşarak birbirimize faydalı olmak değil mi ? Orada heyecanla verdiğiniz bilgi yanlıştı ve Charvel/Jackson başlığına bilgi edinmek için giren birini yanıltacak potansiyele sahipti. Evet belki biraz dalgacı yaklaşmış olabilirim, kusuruma bakmayın; üslubumla alakalı bir durum bu. Fakat kesinlikle şahsınıza karşı bir saldırıda bulunmadım.
Benden çok çok daha iyi bilen arkadaşlar var bu gitarları forum'da, onlar da yorumlasınlar bu durumu gelip.

Jackson Dkmgt sence nedir?(bolt-on ve rosewood) Söylediklerinin direk yanlış olduğu düşüncesindeyim. Bolt-on sap bağlantısı ve rosewood tuşeyle gayet metal çalınabilir ki ayrıca manyetikte epey bir farkeder.

soulwalker demiş ki:
sheliakonur demiş ki:
Aynı anda denemedim ama farklı zamanlarda Amerikan Standart Stratocaster da, Deluxe Stratocaster da, Jackson SL2H de denedim. Sonuçta özellikler aynı; en belirgin özellikler olan neck-through yapı ve abanoz tuşeye karşılık olarak bolt-on yapı ve akağaç/gül ağacı tuşeden bahsediyoruz. İstediğiniz kadar manyetiğini, köprüsünü, şusunu, busunu değiştirin; boy ölçüşemez.
Madem ki forum olayından bahsediyoruz, bu forumun amacını tartışalım. Nedir ? Buraya giren insanlarla doğru bilgiyi paylaşmak, yardımlaşarak birbirimize faydalı olmak değil mi ? Orada heyecanla verdiğiniz bilgi yanlıştı ve Charvel/Jackson başlığına bilgi edinmek için giren birini yanıltacak potansiyele sahipti. Evet belki biraz dalgacı yaklaşmış olabilirim, kusuruma bakmayın; üslubumla alakalı bir durum bu. Fakat kesinlikle şahsınıza karşı bir saldırıda bulunmadım.
Benden çok çok daha iyi bilen arkadaşlar var bu gitarları forum'da, onlar da yorumlasınlar bu durumu gelip.

Jackson Dkmgt sence nedir?(bolt-on ve rosewood) Söylediklerinin direk yanlış olduğu düşüncesindeyim. Bolt-on sap bağlantısı ve rosewood tuşeyle gayet metal çalınabilir ki ayrıca manyetikte epey bir farkeder.

Japon Jackson modellerinin özelliklerini biliyorum, çok kullandım hala da kullanıyorum. Bolt-on ve rosewod tuşe gitarla metal yapılmaz demiyorum, ben de yapıyorum, mis gibi de yapılıyor. Amerikan strat'a manyetik modifiyesi yapıp metal yapılmaz da demiyorum, gayet güzel onunla da yapılır diyorum. Ben tüm bunları bir Amerikan Jackson ile kıyaslıyorum ve diyorum ki bunlar bir SL2H ile boy ölçüşemez metal konusunda bence. Hep amerikan jacksonlardan ve onların özelliklerinden bahsediyorum mesajlarımda, dikkatli okuyun.
Hala da diyorum, bana kalırsa neck-through yapıya sahip, abanoz tuşeli bir gitarla çalacağınız metal, bolt-on yapıya sahip bi gitarla çalacağınız metalden daha kaliteli olur bana göre. Bütçem Jpona yetiyor, bolt-on ile yapıyorum fakat keşke bütçem yetse de bi American Select Series Soloist gitarım olsa..

Kayzerspy demiş ki:
2011 Jacksonlar ne zaman cikar

Chris Broderick Soloist disinda 2011'de Jackson'larda herhangi bir degisiklik/yenilik duymadim. Hepsi ayni modeller. Bence bir degisiklige de ihtiyaclari yok zaten :) Ibanez gibi her sene zibil tane yeni model cikartip kafa karistirmaya gerek yok :) Az olsun, tam olsun :twisted:

Para olaylarini ayarliyayim, ilk alacagim ekipman SLS3 olacak :twisted:

DaRtH_ErLiK demiş ki:
Kayzerspy demiş ki:
2011 Jacksonlar ne zaman cikar

Chris Broderick Soloist disinda 2011'de Jackson'larda herhangi bir degisiklik/yenilik duymadim. Hepsi ayni modeller. Bence bir degisiklige de ihtiyaclari yok zaten :) Ibanez gibi her sene zibil tane yeni model cikartip kafa karistirmaya gerek yok :) Az olsun, tam olsun :twisted:

Para olaylarini ayarliyayim, ilk alacagim ekipman SLS3 olacak :twisted:

Valla şu Chris haberini okudum direk siteye girdim ama göremedim gitarı :D Nasıl bişey :D

panik_431 demiş ki:
Bu aralar RR3'e taktım. Çalmayıda bilmiyorum ama alıp duvara asasım var. :LOL: Özellikle siyahını.
Aynen ben de calmayi bilmiyorum ve RR kasalar icin deliriyorum. Siyah kırmızı bevelli RR24e fena kafayi takmis durumdayim oyle boyle degil. Elektro gitar alacagim parayi toparlamaya calisiyorum heryerden kemerleri sıkmış durumdayım. Bor sitenin ikinci el bolumunde iki adet RR24 gordum ve ikisi de 1500 tlye satilmisti. Delirdim o ilani gorunce. Umarim bana da denk duser bir tane

kv2custom.jpg

kv2lt.jpg

kv2a.jpg

kv2as.jpg

kv2c.jpg

kv2custoam.jpg

Bunlar da custom shop şaheserleri :) 2011 NAMM'den

Geri