Charvel / Jackson Başlığı

Eeee herkese selamlar..diyip başlayayım söze...Beyler kararım değişti ilk önce bunu bir belirteyim...Floydrose lu gitarımı sattıp Cort katana KX1T ya da Yamaha RGX320FZ alcaktım ama vazgeçtim..Gene floydrose lu bir gitar alıcam ve tercihim Jackson olucak..Neden diye sorarsanız..Hadi bi sorun :D:D...Çünkü işçilik bakımından çok kaliteli buluyorum...Şimdi zaten manyetiklerini değiştireceğim belki ilerde floydrose u da değiştiririm...Anlayacağınız ne USA serisi nede JS serisi olsun..Yani ortalama bir fiyat olsun zaten üstte belirttim manyetik ve floydrose sorun değil...Benim ilk düşüncem (bilgim yok Jackson larla ama) DK2 oldu...İşçilik güzel gözüküyor valla...:).ki Laylaylom un da fiyatları bariz...Daha ucuz nerden temin edebilirim ve bana başka (öle değişik şekillerden istemiyorum ama :LOL: .) hangi modeli tavsiye edersiniz....
DK2 ile DK1 arasında manyetik (ve dizilişi), floydrose ve DK1 in abanoz klavye olması var başka var mı?..Bi de bu DK2 ler nerede üretiliyor?.....
Hayırsever bir arkadaş sorularımı yanıtlarsa çok sevinirm gerçekten...

Herkese teşekkürler...Jackson cılar lütfen bi el atın halledelim şu olayı....

Beyler buldum alacağımı.....heheh :)..DK2M......Yeni sezon maple fingerboard..Seymour Duncan manyetikler standart ve Made in JAPAN....Laylay getirir mi yaw bu yeni sezonları yoksa ellerinde kalan yeni sezonu mu satmak isterler (tabi isterler ama...:D)...Bu arada renkte Eerie Dess Swirl diye beğendim valla çok süper bir renk...Skulls istiyodum ama o bi tek rosewood klavyelerde varmış bende maple olsun dedim tabiii ilk herhalde demi DK2 tarihinde....:)....Ne dersiniz yorumlar......??Bende katılıyorum aranıza....hehehehhe :D:D

lic_x demiş ki:
Beyler buldum alacağımı.....heheh :)..DK2M......Yeni sezon maple fingerboard..Seymour Duncan manyetikler standart ve Made in JAPAN....Laylay getirir mi yaw bu yeni sezonları yoksa ellerinde kalan yeni sezonu mu satmak isterler (tabi isterler ama...:D)...Bu arada renkte Eerie Dess Swirl diye beğendim valla çok süper bir renk...Skulls istiyodum ama o bi tek rosewood klavyelerde varmış bende maple olsun dedim tabiii ilk herhalde demi DK2 tarihinde....:)....Ne dersiniz yorumlar......??Bende katılıyorum aranıza....hehehehhe :D:D

Bence Dk2M muhteşem bir gitar! Seymour Duncanların yanı sıra, eskiden üst seviye Japon Jacksonlarda kullanılan jt580lp köprünün de geliştirilmiş hali olacak ayrıca yeni Japonlarda...

Benim şu anda ilk olarak almak istediğim gitar dk2m. Rengi ise kesinlikle beyaz olmalı;

299196.jpg

Beyler laylaylomda tanıdığım var.Zuhal müzikıte de var.Ahbap ve dostlarım.

Hemen tünelin karşısındaki laylaylomda tam durak var zaten.Dİğer kıvılcım müzik sokağı tarafında değil benim dediğim laylaylom :karşısında tam durak var.

Belki yardımcı olabiliriz.

arkadaşlar laylaylomun sitesindeki pro serisine baktım da fiyat mı düşmüş ne olmuş umutlandım yine. 900€ ya KE3 930€ya da DK2 var. Bunlar devamlı önerilen gitarlar. Bu fiyatlarda indirim olabilirse bir miktar çok güzel olurdu bende içim rahat bir jackson alırdım.

Benim merak ettiğim, belki biraz komik gelebilir ama dk2 de s-s-h konfigürasyonla yeterince sert tonlar alabilirmiyim, ben solo için kullanmayı düşünüyorum alacağım gitarı büyük ölçüde ama yeri geldiğinde de power chordların hakkını verebilmek isterim hem de jackson tadıyla :) ne dersiniz dk2 yerine ke3 mü tercih etmeliyim yoksa? bir de ankarada bildiğiniz yerler varmı jackson bulabileceğimiz?

selam arkadaşlar
bende bir jackson professional var. üzerinde yazmıyor ama tahminen tayvan ya da kore malı, bilemiyorum. acaba bunun ağacı nedir? kaliteli midir?
bir de, çok boğuk bir ses alıyorum 3 manyetikten de. (s-s-h). single'lar neredeyse hiç ses vermiyor, humbucker da çok boğuk veriyor. acaba sorun nedir?

2006'da yeniden dizayn edilen pro serisi jacksonların hardware kısımlarının artık siyah olması da çok güzel.Eskiden sadece bir kaç renk opsiyonunda siyah hardware mümkündü.Nefret ederim krom hardware'den.Gitarlar adama benzemiş :LOL:

Nası yani DK-2M iki humbuckermı çıkacakmış yani,yoksa maple klavyeli ve siyah sharkfinli Jackson hakkında fikir vermek için mi koydun o resmi DaveMustaine_64? Öyleyse bile şahaneymiş çocuk.

Amerikeden dk2 getirtseniz 1200-1300 ytl tutar tahminen gümrüğe takılırsa türkiyeden 1400-1500 arası tutar.Arada 200 ytl fark var en kötü koşulda hala türkiye fiyatından iyi bence riske değer hele sl1 falan getirtiriceksen kesinlikle değer daha yüksek fiyatalı gitarlarda gümrüğe takılsa bile daha da az ödüyorsunuz.

DK2M deki bütün sharkfin ler siyahmış.....Eeee maple klavye için değer.......Çok taş bir gitar olmuş yaw çok beğendim valla....Hemde hiçbir modifikasyona gerek yok çift humbecker gayet iii olur bence H-S-S den ama DK2 ninde şu güzel yanı var bence SL1 ile aynı manyetik dizilişi olması....:D:D....

Peki yaw arkadaşlar bu DK2M yi nereden temin edebileceğiz en uygun fiyata......?????....laylay biraz pahalı malum ve ayrıca yeni modelleri getirmezler yani.....Ewet ne dersiniz??

lam ... lam! LAM! içime kurt düşürdünüz be! olm ben daha yeni dk2 aldım. e şimdi dk2M çıkmış. hay a.k! çok bariz daha mı iyi bu dk2m benim dk2 den? ve de iyi olmasının yanında ne kadar bi fiyat farkı var? kendimi teselli edeyim bari.:)

Geri