Charvel / Jackson Başlığı

Dave Mustaine signature modeline niyetlendiydim zamanında ama Kerem Beşli'den "Olum çaldığım en rahatsız V" cevabını alınca soğudum gitardan birden. Gerçi denemeden belli olmaz ama Ankara'da LTD DV-200 bile görmedim.

Jenna modeli de gözüme çarptı da hani denk gelir benim abazan arkadaşlar gitarla yanlız kalır falan, artık neresine ne yaparlar aletin bilemiyorum, korkuyorum açıkcası... :D

Biraz araştırdıktan sonra bütçeme en uygun gitarın JS30KV olduğuna karar verdim, şimdi tek sorun bu gitarın ikinci elini bulabilecek miyim...

Manticore demiş ki:
Dave Mustaine signature modeline niyetlendiydim zamanında ama Kerem Beşli'den "Olum çaldığım en rahatsız V" cevabını alınca soğudum gitardan birden. Gerçi denemeden belli olmaz ama Ankara'da LTD DV-200 bile görmedim.

Jenna modeli de gözüme çarptı da hani denk gelir benim abazan arkadaşlar gitarla yanlız kalır falan, artık neresine ne yaparlar aletin bilemiyorum, korkuyorum açıkcası... :D

Biraz araştırdıktan sonra bütçeme en uygun gitarın JS30KV olduğuna karar verdim, şimdi tek sorun bu gitarın ikinci elini bulabilecek miyim...

abi bu jack girisi neden bole bi vıcık ??
-valla biz dokunmadık
:D

Arkadaslar klavyede hangisi daha iyi ve etkileri nasil?

ebony
rosewood
maple

fingerboard ozelliklerinde bunlar yaziyo. Mesela soloistte ebony, gkmg de rosewood, dk2m de ise maple.

gül ağacı (rosewood); en sık kullanılan klavye ağacıdır sanırsam çünkü ucuzu da vardır pahalısı da. daha çok alt ve orta seviye gitarlarda olur, ama bu demek olmaz ki dandik ve kötü bir ağaçtır, tamamen aldığınız gitarın seviyesine bağlı olarak değişir. bir de brazilian rosewood olayı vardır, çok pahalı gitarlarda olur sırf, en kaliteli gül ağacı odur herhalde.
maple (akça-ağaç); açık renklidir, gül ağacına göre daha sert bir hissi vardır sanırsam. genelde strat/suprstrat tarzı, biraz daha üst model gitarlarda olur, ama tabi 100-200 küsür dolara alacağınız squier veya ne bileyim campbell marka strat ın klavye ağacı olarak da gelebilir, yine gitarın seviyesine göre fark eder doğal olarak.
ebony(abanoz); pahalı bir ağaç olsa gerek çünkü sadece baya pahalı gitarların klavyesinde kullanılır. renk bakımından gül ağacından daha koyudur ve his olarak da daha sertmiş sanırsam.

belli bir çıtanın üzerinde olan yüksek model gitarlarda (veya aynı seviyede herhangi bir takım gitarda) klavyenin yapımında kullanılan ağaç seçiminiz size kalmış/zevk meselesi. farklı ağaçların hissi ve tonu farklı olur doğal olarak, gördüğünüz gibi ben maple klavyeli bir gitar sipariş ettim, sebebini sormayın :D gönlümden öyle geldi, ayrıca bir kısım gitaristin sadece maple kullandığını gördüm, iyice merak ettim tabi, pişman olacağıma kesinlikle inanmıyorum, zaten sipariş ettiğim gitar da sağlam birşey..

emg 81 ve seymour duncan tb4

ikiside genelde koprude kullanılır*

tb4 pasif bir manyetik için yuksek cıkıslıdır.tiz leri yuksektir ama cok tiz de değildir.rock ve metal blues her seye gider.

emg 81 ise her seyden once aktif bir manyetiktir.cıkısı tb4 ün cok daha üstündedir.hard rock metal gibi tarzlara uygundur ve clean sesi o kadar cazibeli değildir.

sap manyetikleri.

sh2n:seymour duncan ın jazz lakabı olan güzel sap manyetiği.cok güzel cleanler verir.gercekten tam bir jazz manyetiği gibi.overdriveda güzel solo tonları alırsın.

emg 85:genelde sap için kullanılır ama koprude de kullanılabilir.bu manyetikde asırı yuksek bi cıkısa sahip.dolgun ve tok seslidir.cok güclü tonlar alırsın saptan.volume pot unu biraz kıstınmı güzel cleanlerde alırsın dert değil...

*emg lerin eq düzenleri flattir.

Valla bende anlamadım gitti şu dk2m hastalığını.Sanırım şu Snowy White en çok satan renktir.Onun dışında tek fark Maple klavye, normal dk2 lere göre.di mi? :D

Teknik olarak aynı gitar, maple klavye ve siyah sharkfinler var Dk2m'nin üstünde. Bir de normal dk-2'ler h-s-s konfigürasyonundayken dk2m'de 2 hum. var :) Dk-2t'ler çıktı yeni, onlar da 2 hum bildiğim kadarıyla...

rr1t bayıldım
ya pro seviyesinde bindingli neckthru ve 2 humbuckerlı rr kasa gitar istiyorum jacksondan ilgililere duyrulur :)

yada gidecez rr5 alıcaz artık :(

Eldrun demiş ki:
Valla bende anlamadım gitti şu dk2m hastalığını.Sanırım şu Snowy White en çok satan renktir.Onun dışında tek fark Maple klavye, normal dk2 lere göre.di mi? :D
snow white dk2m sipariş ettim ben de zaten, geçen sene ilk gördüğümde bile çok hoşuma gitmişti, o zamanlar alabileceğimi sanmıyordum, inşallah gelecek işte bir aksilik olmazsa :)

Inu-Tashak demiş ki:
Eldrun demiş ki:
snow white dk2m sipariş ettim ben de zaten, geçen sene ilk gördüğümde bile çok hoşuma gitmişti, o zamanlar alabileceğimi sanmıyordum, inşallah gelecek işte bir aksilik olmazsa :)

e hayırlı olsun o zaman şimdiden.

dk2 dinky eds nin ne farkı varki. özellkler falan hepsiyle aynı
LLL de fiyatı gayet makul gözüküyor ama diğer dk2 ler neden o fiyattayken EDS bu fiyatta.

eds finish olarak daha bi janjanlı olduğundandır, daha zordur yapımı falan heralde maliyetlidir. desene göre fiyat değişir zaten, düz renkler en ucuzdur...

Geri